16

La Liga mogłaby nam dorzucić ze 3-4 punkty w tabeli za ładną prezentację Xaviego. Czasem odejmują, to dziś mogliby dodać

0

@Kurkmen Brak odbioru wyklucza rozmowę, a to trochę jednak potwierdza, że strzelasz opiniami jak szeryf - nie znosisz głosu sprzeciwu. Krwi wyborcom PiSu z rąk nic nie zmyje - dramaty kobiet dzieją się głównie w ciszy, to oprawców nie interesuje

0

@Kidd Oczywiście tego co napisałeś o roli historycznej nie da się podważyć

1

@prokofiew No jasne, tam kolega wyżej zawęził perspektywę. Migracje z powodu suszy mogą być za 30-50 lat na potężną skalę i żaden kraj z tym sobie nie poradzi. A co z wiszącymi kryzysami paliwowymi, żywnościowymi, zdrowotnymi.
To nie jest wszystko takie proste, że da się zamknąć w jednym zdaniu i określić winnych. Są procesy ponad nami

2

@Kidd Moim zdaniem trochę chybiona diagnoza. Ty to widzisz jako zabawę wielkich, a wystarczy zadać sobie pytanie, czy nasza planeta jest w stanie wyżywić 8-10 mld ludzi. Wątpliwe, załamanie z różnych względów wydaje się nieuniknione.

Na razie tylko pękają szwy, a może być znacznie, znacznie gorzej. Potencjalnych przyczyn pogorszenia obecnego stanu na świecie jest bardzo dużo

0

@Kurkmen Tak sobie wyobraziłem, że zanim zaczniesz coś pisać na La Rambli, przypinasz sobie oznakę z napisem "Szeryf" - obrońca Polski w stylu teksaskim.
Możemy spać spokojnie.

0

@mrboom Brat widzi pewien wycinek i opowiada co widzi. I ok, dobrze, przecież opowieści ludzi uzupełniają obraz całości. Ale gdy żołnierz siedzi w czasie wojny w okopach, to też wie coś o wojnie, ale sytuację globalną znają w kwaterze głównej.

Oczywiście, że próbują nielegalnie przekraczać granicę, czego Twój brat był świadkiem. Ja tam nie byłem i wiem dokładnie to samo od dawna. Ale to się dzieje od lat, przecież są dane dot. nielegalnych przekroczeń granicy. Nie muszę być w Australii, by wiedzieć, że tam mieszkają kangury.

A co ludzie mieli na myśli żeby wpuścić 33 osoby? To żeby ich wpuścić. Przecież nie ma czegoś takiego jak "Lewica myśli, że" . Są radykalni ludzie, którzy wpuściliby wszystkich, ale większość zdaje sobie sprawę, że to nierealne.
Ja mówiłem to samo, wchłońmy pewną liczbę migrantów, ale tylko taką, która nie spowoduje destabilizacji sytuacji w kraju. Przyjrzeć się pod kątkiem rynku pracy, a ściemniaczy czy cwaniaków, którzy chcą żyć z zasiłków odsyłać. I tyle

0

@mrboom Mówię o czym innym, nie rób z ludzi idiotów, skoro nie wiesz co oni wiedzą. Siedzą w parlamencie, przecież mają info z pierwszej ręki na temat całości sytuacji, a Ty jesteś zadowolony, bo brat coś tam widział. On nie ma szerokiej perspektywy. Pojedynczy człowiek widzi różne sytuacje.
Jeden mówi, że NFZ super, a drugi, że do dupy. A obaj tam byli.

1

@mrboom Następny. Nie, oni tak nie myśleli. Dlaczego oszołomy wciskają w czyjeś głowy co myśleli. Sam wymyślasz kłamstwo, na temat tego co sądzili i się do tego kłamstwa odnosisz.
Politycy są od początku o wiele lepiej zorientowani co się dzieje na granicy niż Ty czy ja.

5

@qbuteq Źle to odczytałeś. Borek miał na myśli całkowitą liczbę goli Ronaldo. Może się nie wypowiedział specjalnie zgrabnie, ale nie wiedział pewnie, że ludziom z La Rambli, trzeba mówić wszystko niezwykle precyzyjnie, bo tylko czyhają na pomyłkę. Czepiasz się na siłę

1

@Mathew16 Aha, czyli wtedy te 33 osoby były jednak wielotysięcznym tłumem z dzisiaj?

0

@Barca1992 Wiesz, że 500+ odbiera wielu, a w zdecydowanej większości pracowitych ludzi. Bezrobocie w Polsce to raptem kilka procent. Czyli miażdżąca większość programu idzie do niepotrzebujących.

Bardzo populistyczny i nieprzemyślany jest Twój wpis. Pytanie czy umiesz to odszczekać.

1

@patry295 Nie pisz bzdur, pisior sobie to zracjonalizuje inaczej

2

@clyde Ale my jesteśmy suwerennym krajem, więc udział wojsk obcych jest pogwałceniem naszej suwerenności.
Poza tym kilka lat temu Polska stwierdziła, że problem imigrantów jest wewnętrznym problemem państwa i solidarność Europejczyków nie obowiązuje.

Twój wpis jest arcypisowski - łapa po kasę i pomoc, ale wara gdy mamy się z innymi solidaryzować czy przestrzegać reguł UE.

1

@magister97r Może być i ostanie sezony każą sądzić, że będzie. Liczba urazów rośnie, a przynajmniej występują one regularnie. To nie pozwala na dotarcie się zespołu. Co więcej, Lebron sam w sobie też jakby zatracił część parametrów fizycznych i nie jest aż tak wpływowy. "Lakers faworytem" może okazać się hasłem bez pokrycia.

0

@sokot Dodajmy, że może być stracony pod względem wyników, ale nie ma przeszkód by rozwinąć zawodników, przywrócić dyscyplinę, zwiększyć intensywność treningów, wdrażać taktykę, poukładać sprawy klubowe, zmienić sztab medyczny i różne takie. Z myślą o nowym sezonie

1

@Kusco15 Wyborcy Konfederacji to obłudni ludzie, którzy często dorabiają wyjaśnienie do właśnie zmienionych poglądów. Osią ich poglądów jest czubek ich własnego nosa, co doświadczyłem w świecie realnym. Niuanse tych ludzi specjalnie nie zajmują.
PiS jest o tyle uczciwy, że skupia jawne szumowiny i niczego nie udaje. Tyle, że oszukuje swoich wyborców, ale do tego są nierozgarnięci ludzie by ich wykorzystywać.
Konfederaci są dla odmiany "elastyczni". Ja to nazywam ślizganiem i jest to podejście obleśne. Gratuluję bardzo udanego wpisu

0

Komentarz usunięty

0

Nie wiem czy kiedykolwiek widziałem takie zdobyczne punktowe wyjściowej piątki w NBA. Lakers dzisiaj: 4,2,6,4,8 - łącznie 24 punkty. To chyba jakiś rekord. Mój ulubieniec Westbrook 1/13.

7

Kiedyś pamiętam że były na rynku zioła księdza Klimuszko. Może w Barcy tym leczą kontuzje. Nie wie, tak się głośno zastanawiam. Albo homeopatią czy wlewami witaminowymi.
Boje się, że zaraz Fatiemu na nodze postawią bańki.

0

Chyba jednak zarząd powinien był zwolnić tego trenera przed tym meczem. Jak da się człowiekowi za dużo czasu, to czasem też nie dobrze.

0

@mistrzyk Trochę tak jest, ale ważne się wypowiedzieli. Ja jestem wszystkim wdzięczny za wypowiedź, choć oczywiście wypowiedzi niewielkiej grupy osób były fantastycznie uzasadnione, patrz kolega Persyfl

0

@Persyfl Za mało danych, nie napisałeś czy pracuje, gdzie pracuje, ile zarabia. Z córkami podobnie. Jeśli leżą i pachną to niewielki lub żaden.

Zresztą to oczywiście nijak nie ma się do tego co napisałem (dziwię się, że tego nie wychwyciłeś) ponieważ zwiększona emerytura nie jest za wychowywanie dzieci, ale jest bonusem za wychowanie przyszłego podatnika, podtrzymującego ekonomię i dającemu przetrwanie poprzedniemu pokoleniu. Jeśli taka osoba bumeluje, albo nie pracuje bonusu nie ma. I emerytury też nie, chyba, że jakaś mała społeczna w ramach cywilizowanego kraju.

Drogi kolego, bardzo Ci dziękuję za naświetlenie swojej perspektywy w sprawie, nie traktuj tego co piszę jako moje nienaruszalne prawdy, chciałem ciekawych opinii, a Ty pięknie się do tematu odniosłeś. Chciałem też nieco sprowokować i poznać inne punkty widzenia. Ja już kończę pod tym wątkiem, bo ostatnie 2, 3 dni zryły mi czachę. jestem fizycznie zmęczony. bardzo wnikliwie Twoje uwagi przeczytałem

0

@Jacob94 Kibice to przypadkowa i tymczasowa zbieranina ludzi, którzy spotykają się na meczu. Więc moi zdaniem naciągasz tę definicję. Gdzie tu jest jakaś trwałość i permanentność cech. Czy pójście na mecz siatkówki i oglądanie go sprawia, że z pozostałymi uczestnikami stajemy się grupa społeczną.
Czy dziadkowie w klubie szachowym to grupa społeczna?

Choć oczywiście może i definicyjnie da się to podciągnąć pod grupę społeczną. Miałem na myśli grupy społeczne przez duże G o dużej wadze społecznej, których problemy są w centrum uwagi społecznej.

Robisz jeden podstawowy błąd w ocenianiu innych, wyciągasz z morza wypowiedzi jeden błąd (o ile takim on jest) i eksploatujesz go jakby ten błąd stanowił o całym zasobie wiedzy człowieka. To podejście trola. Idź zatem na uniwerek, wyłap błąd profesora i powiedz mu potem, że śmie wykładać skoro popełnił błąd.

Kolejny atrybut trola, z morza wypowiedzi wyłapujemy błąd ortograficzny by atakować rozmówcę. Wiadomo, że pisząc na laptopie czy telefonie, często szybko człowiek pomyli się, czasem przy podstawowych słowach, czasem skoryguje a czasem nie. I tu napiszę, na necie człowiek kulturalny nie wytyka innym błędu wynikającego z niewiedzy dot ortografii.

Czyli co potrolowałeś i zadowolony? Tylko nie pisz, że nie ma słowa potorolować. Jest podkreślone na czerwono a je zostawiam.

Powiedz mi jak to się dzieje, że ja nic nie mówię o swojej inteligencji a tacy jak Ty piszą elaborat na temat, czego to ja o sobie nie sądzę?

PS. I patrz napisałem eleborat, musiałem poprawić, jaki ze mnie nieuk.

1

@Persyfl "Ba, bez dzieci ludzkość by nie istniała. Co w związku z tym?"

Jeśli to zrozumiesz, zrozumiesz mój tok rozumowania i gdzie jest fundament naszego funkcjonowania.

To stwierdzenie o dzieciach jako samolubnej zachciance jest absurdalne i tak jednostronne, że idealnie wyjaśnia dlaczego Twoja argumentacja jest dla mnie chybiona. Błędne założenie, musi powodować dorabianie argumentacji pod tezę. I całość widzę jako wykrzywioną.

"Wychowanie dzieci jako problem, który sam generujesz" - co to za bzdura?
Czy Ty masz jakiś uraz do dzieciaków? Bo zaczynam tracić wiarę w to, że my jeszcze rozmawiamy o emeryturach, a widzę tu jakiś osobisty kłopot.

W każdym rzazie tracę poczucie, że to merytoryczna rozmowa.

0

@BorzyKrzys Rozbrajasz mnie w chwili obecnej. Idę idę, jutro pobudka o 7. Pozdrawiam

0

@mleczkoo Odniosłem się do niego, stwierdziłem, że dla mnie nie ma problemu. On ma swoje spojrzenie, ja swoje. Co to znaczy relatywizuję fakty, podaj przykład a nie wygłaszaj hasła.

LGBT w Irlandii nie poucza o moralności jak Kościół, dlatego Kościół tam upadł. Bezsensownie mieszasz porządki. Jeśli chcesz pouczać kogoś o szacunku do faktów, sam zrób porządek ze swoim myśleniem.

0

@BorzyKrzys Ale co? Zastrzeliłeś mnie. Idź spać lepiej : )

1

@Ghostface Katolicy odpowiadają bo nie rozliczają władz kościelnych, z tuszowania jej. Władze Kościoła prowadzą proceder, dają pedofilom pole do działalności, wierni o tym wiedzą i nie wzywają ich do odpowiedzialności.

Np. w Irlandii uczciwi katolicy opuścili Kościół, zareagowali uczciwie i moralnie. Polskich katolików nie stać na żadne działanie, umywają ręce i chowają głowę w piasek. I ubolewają - moje ulubione słowo. Są bankrutami moralnymi, wydmuszkami podszywającymi się pod osoby religijne. Z nielicznymi wyjątkami

Co do artykułu - to jest streszczenie nie wiadomo czego. Może te dane są prawdziwe, a może to lata jako fejk po necie.

0

@Ghostface A propos ślepoty przypominasz mi nieco Zybertowicza z PiSu, który zawsze każdego nazywa inteligentnym jeśli ostatecznie zgodzi się z wizją Kaczora.

Ok, 25-ty raz opisałeś swoją obsesję nt. seksualizacji, ale po co? Z moich postów jasno wynika, że Twoja obsesja nie jest moją, więc jak oczekujesz, że potwierdzę, że świat idzie w złym kierunku? Mnie bardzie martwi uzależnienie od telefonów.
Jesteś niesłychanie jałowy w zamarudzeniu tematu.

Upór w chęci uzyskania odpowiedzi nt. wykształcenia, jest niezrozumiały. I nieuzasadniony. Po co ci ta wiedza, uzasadnij.

Trzeba mieć wiedzę podstawową biologiczną, o naturalności homoseksualizmu. Mądre podejście, do naturalnych preferencji człowieka nie wywołuje agresji.
To, że muszę takie oczywistości pisać chyba fatalnie o Tobie świadczy.

A na pytanie nr.1 znajdź sobie ankietę. I nie rozumiem czemu to pytanie ma służyć?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?