Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Kwiatek67 Ceny, koszty życia, nie zmieniają faktu, że bez kolejnego odchowanego pokolenia, system się załamie. I ci, którzy go podtrzymują, muszą mieć premię. Ci od wymówek, albo gorzej radzący sobie będą mieli ograniczoną emeryturę
1
@Kinginiesta Nie może i słusznie. Tu chodzi o proporcje.
2
@swiergol2 Ludzie z dziećmi to nie patologia. Jak ktoś nie ma dzieci to napisałem w poście głównym - adopcja. Proszę czytać do końca i uważnie
2
@Zoker Oczywiście osoba z 6 dziećmi, oprócz dzieci wcześniej musiałaby zrobić bazę, czyli odpowiedni staż pracy.
Te zarabiający 20 tys bez dzieci, na starość nie miałby za co żyć, gdyby ta 6 dzieci na niego nie harowała i nie utrzymywała za pomocą ZUS, oraz nie podtrzymywała funkcjonowania sektorów gospodarki
2
@Amigo_Blanco Dzięki za roztropną wypowiedź.
0
@sokot Podaj 1 przykład nazwania kogoś debilem. Zaprzeczam, jestem tolerancyjny, a walczę z patologią
6
Zupełnie niezrozumiałym jest to, że osoby, które w życiu wychowywały dzieci i te bezdzietne otrzymują tę sama emeryturę. Jeśli 2 osoby przez 40 lat zarabiały te same pieniądze, pierwsza wychowała 2 dzieci, a druga wybrała bezdzietność ich emerytury powinny się znacząco różnić.
Pierwsza osoba powinna mieć np. 3 tys. przy 1,5 tys. drugiej.
W końcu osoba bezdzietna nie przyczyniła się do ciągłości ekonomicznej swojego państwa i z tego punktu widzenia po zakończeniu kariery zawodowej kończy się jej wkład w rozwój kraju.
Osoba z dziećmi, nie dość, że ponosiła koszty finansowe i czasowe przez wiele lat, daje systemowi pracowników, którzy będą utrzymywać ją samą, tym samym "inwestycja" spłaca się. Można powiedzieć, że wychowując 2 dzieci, osoba zapracowała na swoją emeryturę. 2 tys. dla osoby bezdzietnej jest i tak łaskawe, bo bez pokolenia dzieci, rozwój ekonomiczny nie istniałaby i byłaby skazana na śmierć wskutek zamknięcia wszystkich sektorów gospodarczych.
Tym samym obecnie bezdzietni, jakkolwiek to brutalne (ale prawdziwe), żerują częściowo na stare lata na pracy innych, na ich ciężkiej pracy wychowawczej. Dla bezpłodnych wyjściem byłaby adopcja i w zależności od liczby adoptowanych dzieci, rosłaby emerytura. Nie byłoby wymówek, a nie odmówicie temu systemowi uczciwości i sprawiedliwości.
Obecna sytuacja to bardzo niezdrowa i niesprawiedliwa odmiana socjalizmu.
1
@sokot Szkoda, że czytasz wybiórczo. Przecież wyraźnie stwierdziłem, że nie raz rozmawiam z niedouczonymi i nietolerancyjnymi osobami, ale ja nie jestem na misji zbawiania świata.
Przecież tamten nieuk nikogo nie zamordował. Po prostu pokazał mierność swojej egzystencji.
I nie oceniaj kogoś skoro nie wiesz jak jak żyję, co robię i jak reaguję na różne sytuacje
2
@Ghostface Wiele osób tak interpretuje jak mówisz i objawia swój fanatyzm. Są to raczej nie zbyt mądrzy, których można szczuć na "tęczową zarazę". Człowiek przyzwoity takich sztucznych rozróżnień nie robi.
Słowo seksualizacja społeczeństwa to wizytówka-określenie środowisk Godkowo-pisowsko-religijnych. Pokazuje ono obsesję i fałszywą pruderię, a często oderwanie od rzeczywistości. A już argument, że dziecko nie może uczyć się o seksualności bo ma braki w matmie to odlot w kosmos.
Twoja interpretacja stref wolnych jest niedopuszczalna, Porównanie do kibiców to już wyższa bzdura - kibice konkretnego klubu to nie grupa społeczna i nie prześladuje ich państwo. A co patola kibicowska robi między sobą to ich sprawa.
Pozornie nie żyjemy w strasznym kraju, ale faktycznie na poziomie traktowana obywateli wybranych grup społecznych, nasze państwo jest makabryczne i upadłe wg standardów cywilizowanego traktowania człowieka. Władza atakująca kobiety i gejów, uderzająca w samorządy, obsadzająca sądy swoimi, z gębami komucha i prymitywnej krzykaczki pod przewodnictwem niedoucznej szefowej w TK są obrazem dramatycznym.
Jeśli dla Ciebie nagonka na wybrane grupy jest ok bo ich hurtowo nie leją i nie napadają, to świadczy o Twoich standardach.
Jak się ma biologia do sprawy? LGBT - "to nie są normalne ludzie"-kolejne zdanie wizytówka nieuka, ktoś kto jest elementarnie wyedukowany, nigdy czegoś takiego nie powie.
Moje studia nie mają tu nic do rzeczy.
1
@CuttingHead Rozśmieszają mnie ci domniemani wyjaśniacze. Oni zawsze dominują, choć nie wiele mają ciekawego do powiedzenia. Także proporcje zawsze są liczebnie po stronie pieniaczy, a nie ludzi roztropnych.
Rację udowadnia się mądrą treścią a nie ujadaniem. Parę osób weszło w sensowną rozmowę, bo sensowna rozmowa nie polega na wyjaśnianiu kogoś. To język maluczkich
0
@sokot Można ich zaszczepić przecież. Jakbyś mógł tak bardziej spojrzeć kompleksowo, bo tak ze zdaniami i myślami powyrywanymi z kontekstu trudno dyskutować.
1
Nie wiem czy iść dzisiaj do pracy czy zostać pięknoduchem i utrzymankiem?
1
@JohnA To prawda
0
@maciar Bądźmy różni, tak jest barwniej
2
@krajana Już to napisałem, z reguły jestem aktywny w różnych sytuacjach, ponieważ mnie pasywność społeczna irytuje. Ale nie mogę reagować na wszystko jak pierdal**ęty kundel. Czasami machnę ręka, tym bardziej, że ten człowiek kompletnie nie rokował. Do ściany po całym dniu pracy już mi się nie chciało zaczynać nawijki. Nie myśl, że ja jestem gadatliwy tylko na necie. W realu ciężko mnie przegadać, bo liczy się wiedza, a nie ma podpórek z Internetu
0
@maciar Najlepiej być jak ja, w centrum, bo wtedy wkurzasz się na wszystkich i wszyscy cię wkurzają
2
@raben24 Masz 3 barwy podstawowe i 3 pochodne. Z tej palety barw możesz stworzyć miliardy kolorów, a przecież nie mówisz, że łącznie jest 6 kolorów a inne nie istnieją.
Na człowieka w oparciu o 2 płcie wpływają inne jeszcze uwarunkowania w organizmie. Czasami nie idzie stwierdzić kim jesteś ze względu na brak dominacji cech męskich czy żeńskich. I wtedy na różne takie sytuacje powstają odpowiednie nazwy.
Oczywiście jeszcze jest mowa o płci społecznej. Ja aż tak nie wnikam w to, ale co mi ci ludzie zrobili, żebym miał ich atakować?
6
@RobiS To są Twoje prześladowania urojone. Katolicy są krytykowani a nie prześladowani. I słusznie. Odpowiadacie za gwałty na dzieciach, nie przekładacie słynnych wartości katolickich na życie codzienne, Kościół okrada Polskę z ziem i majątku wykorzystując uwarunkowania polityczne. Mało etyczności i moralności, dużo gadania bez pokrycia.
Za to bura, ale nikt Was nie wygania, nieprawdaż?
Za to realnie za bycie z LGBT można zostać pobitym, a władza oficjalnie stwierdziła, że część regionów w kraju jest strefą wolną od LGBT. Czyli wykluczono ich ze społeczności, co jest złamaniem konstytucji, praw i jest prześladowaniem grupy obywateli ze względu na orientację.
3
@RobiS Są to pochodne 2 głównych płci. Można by je nazwać podgrupami. A jak patrzysz na pewne osoby ze świata transów i innych jakkolwiek się nazywają, to widzisz różne cuda ale na pewno nie typową kobietę czy typowego mężczyznę.
7
@RobiS Są to sytuacje nieporównywalne. Gnojenie za coś niezależnego od człowieka jest prześladowaniem, więc LGBT-ki sa prześladowane w Polsce.
Gnojenie partii za bezprawne działania wobec państwa i obywateli jest przejawem troski o państwo. Wyborcy PiSu popierają organizację, która ma wszelkie znamiona zorganizowanej grupy przestępczej.
2
@RobiS Przeciwnik LGBT protestuje, że ktoś jest gejem. Równie sensownie można by protestować przeciw ciosom słoni, przeciw lataniu ptaków czy istnieniu żyraf. To jest bzdurne z definicji
3
@maciar A takie rzeczy trzeba wyjaśniać? Osoby otwarte nie mają wątpliwości co to znaczy, choć oczywiście możemy mówić o granicach
3
@Kwiatek67 Płaczę nad tym, że taka jest spora część społeczeństwa. Jeden sklepowy typek byłby do przełknięcia
2
@RobiS Jest ciężkim nieukiem. I człowiekiem pozbawionym wrażliwości na innych
4
@Kurkmen Mi nigdy nie brakuje chęci do ingerowania w sytuacji na ulicy czy sklepie. Po całym dniu oddycham rękawami, już nie mam specjalnie siły dzisiaj, ale odbywałem w życiu wiele rozmów z przedstawicielami strony nietolerancyjnej. Strasznie mnie to frustuje
36
Około godzinę temu słuchałem ze zdumieniem rozmowy dwóch około 30 letnich kolesi w sklepie. Ten gadatliwszy żenująco chwalił się przed kolegą jak wyszedł z piekarni bez zakupów bo na ścianie wisiała kolorowa szmata.
Jaki był przy tym ubawiony swoim prymitywizmem. Oczywiście, radości nietolerancyjnych typków nie było końca. Ten troglodyta jeszcze dodał, że sprzedawczyni zamiast przyłbicy założyłby na głowę wiadro.
Jestem święcie przekonany, że widziałem przed sobą typowego przedstawiciela anty LGBT. Słabo z edukacją i wrażliwością na drugiego człowieka, stąd prymitywna radość z głupawego przecież bojkotu. Świerzbiło mnie żeby zadać typkowi parę pytań i wyjaśnić mu jakim jest nieukiem choćby z punktu widzenia biologii, ale ostatecznie wiem, że to robota skazana na klęskę. To jaki jest jest dla niego wystarczającą karą.
1
@Encore Dostawianie nogi bardziej się liczy.
Ale Cię wyjaśniłem, siadłem na psychę, zniszczyłem, znokautowałem siłą argumentu.
1
@Persyfl To nic nie wiesz o medycynie. Ja mam 20 sąsiadek po po przejściach w szpitalu. Ja to wiem wszystko : )
0
@ściah Coś Ty taki wydelikacony się zrobił? Normalnie facet z ostrymi zębami zamienił się w kruchą chińską porcelanę.
Wybacz, następnym razem będę delikatniejszy.
0
@Kurkmen Chyba nieco zbyt łatwo ich wszystkich sklasyfikowałeś jako nierobów. Zbadajmy grunt, przesłuchajmy, zobaczmy czy coś się da wyłuskać.
Podejściem, że ten ciapaty to nierób nigdzie nie dojdziemy. Nie wiem czy tutaj się nieco nie rozpędziłeś. Trzeba mieć na uwadze, że napływu Ukraińców i Białorusinów może nam brakować.
Może warto poszerzyć perspektywę spojrzenia na 20 lat później i pomyśleć o skutkach?