Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@cata_luna Głosowanie na PiS kompletnie Ciebie kompromituje. To jak udział w szajce mafijnej. To oznacza, że całkowicie popierasz panujące bezprawie jakiego jesteśmy świadkami oraz upadek standardów w życiu publicznym.
Taka osoba jak Ty nie jest nawet w stanie chcieć zrozumieć, że przykładasz ręce do fatalnej sytuacji kobiet w tym zgonów na porodówce.
Wstyd mi za takich ludzi jak Ty
1
@VamosRakieta Ewidentnie musisz zmienić nick na VamossięniezatrzymujinieprzstawajRakieta
4
Dzisiejszy mecz pokazuje, że Haag nas oszukał, że jest dobrym trenerem. Po wiarygodnej próbce 70 minut w Dortmundzie już wiemy, że udawał fachowca. Te 70 minut wszystko przekreśla. Tylko nie mówcie, że 70 minut to za mało, bo dałem aż 25 minut w 2 połowie.
3
@Remi70 Czytając kolegę ptsd wierzę że jego nick oddaje jego stan - post traumatic stress disorder czyli zespół stresu pourazowego. Trzeba być wyrozumiałym
2
@AbelKabel No tak, naszych kolegów - barbarzyńców to nie interesuje, a dramaty dzieją się po cichu, za zamkniętymi drzwiami.
Kult zarodka trwa w najlepsze. Zarodki i płody jako źródło wartości nieporównywalnie większych niż dowolna kobieta - czy to się naprawdę dzieje?
2
@OBSERWATOR2021 Ale u Wodeckiego nic nie krępowało lekarzy w podejmowaniu decyzji. W przypadku tej kobiety lekarze mogli mieć na uwadze ciążące na nich potencjalnie zarzuty o nieuzasadnioną terminację ciąży.
To chyba znaczący szczegół?
I nie można abstrahować od patologicznego, antykobiecego prawa ustanowionego przez Marionetki Kaczyńskiego, przy aplauzie konserwatywnych zamordystów. Takie rzeczy nie są bez znaczenia
3
@Remi70 Dzięki za wsparcie, obawiam się, że to walka skazana na klęskę.
@equwesta Nie wiem czy jesteś władny by wypowiadać się na temat tych preparatów z taką pewnością i dlaczego miałbyś mieć u mnie większy posłuch niż lekarze, których wielokrotnie słuchałem w rozmowach. A oni jednak mówią nieco inne rzeczy. Czynią pewne zastrzeżenia, ale nie tak radykalne jak Twoje
Z pewnością podzielam Twoją sensowną opinię o dbaniu o własną odporność. Tutaj jednak wiadomość jest zła: alkohol, papierosy i inne używki, siedzący tryb życia, fundamentalny dla nas sen w niewystarczającej dawce, przepracowywanie się, wielka ekspozycja na ekrany i światło przez nie emitowane itp. itd.
Tutaj obawiam się, że niestety społeczeństwo w swojej masie ma to głęboko w poważaniu. Płacą składkę więc im się należy, w razie czego nadrobi się tabletkami i jest jak jest.
2
@fortunate_son Ale bezmyślny komentarz, przecież ja nie jestem za aborcją na życzenie. Za te aborcje odpowiadają kobiety.
@endriuuu2 Za jakie nie? O czym Ty piszesz? I co mnie obchodzi Anglia?
2
@kamyk_23 Jestem za
3
@Commandement Dziękuję za zrozumienie, oczywiście wiem, że moje postulaty nie zostaną zrealizowane
1
@Ojciec5tkidzieci Coś mi się dzisiaj ulało, normalnie eksploduję od środka
3
@Don-Corleone Znakomite
2
@VbamboeB Takie zdarzenia można było przewidywać już po zapadnięciu wyroku w pseudo TK. Do zrozumienia efektu mrożącego trzeba mieć trochę wyobraźni.
Twoja upartość w odmowie zrozumienia okoliczności tego wydarzenia jest zdumiewająca. Właśnie na tym polega efekt mrożący, że nikogo za rękę nie chwycisz, klakierzy będą "precyzyjni" jak Ty, w tle szaleć będzie Ordo Iuris, Kaja Godek i oszołomska część konserwatystów.
To tak jakbyś mnie prosił o udowodnienie, że w PZPN była kiedyś korupcja. Wszyscy o tym wiedzieli, mimo, że nie mieli dowodów wprost. Ale czytali z okoliczności. A potem wszystko znalazło potwierdzenie.
Konserwatyści okropnie traktują kobiety i nie wyprą się moralnej i faktycznej odpowiedzialności za to co się już dzieje, i będzie działo dalej.
A Ty sobie żyj w iluzji, że jest normalnie i uczciwie.
2
@l0Messini Sam napisałeś "Twoje zdanie mnie obchodzi". Dziękuję Ci, kolego
2
@BorzyKrzys Twoje pytanie to szach dla mnie. Bardzo ciekawe.
To odwieczny dylemat, czy osoba tolerancyjna, za którą się uważam może być nietolerancyjna względem jakichś zjawisk, albo szkodliwych zachowań?
Uważam, że może. W końcu tolerowanie czarnoskórych jednocześnie oznacza nietolerowanie rasizmu. Ale nietolerowanie rasizmu jest zjawiskiem pozytywnym, podobnie jak nietolerowanie zachowań destrukcyjnych, wymierzonych w drugiego człowieka.
I tym samym pytanie czy toleruję konserwatyzm (bo tu mnie chyba nakierowujesz). Tak. Bardzo, dwie nogi są potrzebne społeczeństwu, ale uważam, że konserwatyzm w Polsce osiągnął jakiś karykaturalny, nieakceptowalny wymiar.
I strasznie mnie to ostatnio gryzie.
2
@aleksandrowielki No właśnie tu nawet w kręgach liberalnych istnieje dyskusja do jakiego stopnia pewne polityki prowadzone przez ostatnie 30 lat pchnęły ludzi do poparcia tak fatalnej partii jak PiS. Obawiam się, że wielka część zrobiłaby to bez względu na okoliczności. Znam parę osób ze środowisk okołorydzykowskich, które są w wyższym stanie zaczadzenia. Tu nic się nie przebija.
A zresztą nie można być mądrym, wykształconym i konserwatywnym? Takich ludzi mi brakuje, przebija się z reguły ta mniej spektakularna część społeczeństwa
1
@jolowanila Ja bym jednak cieszył się gdyby wzięła pod uwagę opinię partnera, ale w warunkach życia, to jednak kobiety ponoszą wszelakie skutki
1
@aleksandrowielki W warunkach Polski jednak zadziwiająco się to zgadza. Oczywiście nie jest to 1 do 1, bo masz wspaniała konserwę i ograniczonych postepowców. Jednak niestety u nas przekłada się to na fatalne pogorszenie standardów. I dlaczego ja na Zachodzie nie mogę dostać kasy na rozwój miasta, bo ktoś konserwatywny popiera hucpę i brak standardów w życiu publicznym
2
@JohnA Nikt mnie nie zezłomował. NFZ może obwarowywać procedury medyczne spełnieniem wymagań, w szczególnych warunkach pandemii.
To koledzy się mylą
3
@Kgorecki2500 Trudno, no to przeprowadzka : ) Nie no mam na myśli tych zagorzałych prawicowych, zresztą to koncept teoretyczny, choć wkurzam się, bo konserwa dewastuje ten kraj na różnych poziomach
To nie zdradzaj nikomu, ale ja też z zasady nie popieram aborcji, lecz nie może być ten temat pretekstem do zakładania kagańca na kobiety.
2
@JimMorrisonFCB Słucham tu i ówdzie rozmów środowisk, którym ten temat jest bliski. W kilku województwach dostępność do pomocy dla kobiet w ciąży jest dramatyczna, a lekarze umywają ręce. Ja nie mam pretensji do lekarzy, mnie szokuje jak bardzo można sponiewierać społeczeństwo
1
Gdzieś w rozmowach różnych ludzi pojawia się interesująca idea, że postępowa część społeczeństwa nie powinna współmieszkać z tą częścią antypostepową, która jest kulą u nogi nowoczesnego społeczeństwa. Rozwiązaniem miałoby być przesunięcie konserwy za linię Buga i zamieszkanie we Wschodnich województwach - tam zakazano by aborcji, tam byście sobie wychodzili z Unii, tam byście mogli sobie palić szczepionki na stosie i promować bezprawie. Tam Holecka nadawałaby 24h i bylibyście biali bez domieszek tych wstrętnych ciemnych kolorów, a żadne LGBT by Wam nie przeszkadzało w idealnym życiu. I tam mielibyście sąsiadów bliskich ideowo.
Jestem za. Tylko obawiam się, że po zachodniej stronie Buga i tak zrodziłaby się konserwa, a po wschodniej ludzie postępowi, a LGBT przecież nie zależy od konserwatyzmu. I tak zaczęliby się ujawniać. Może i ten pomysł jednak jest tylko pozornie udany.
2
@JimMorrisonFCB Dobrze, to w takim razie skąd biorą się raporty, że tych województwach z Ciemnogrodu Wschodniego, nie idzie przeprowadzić aborcji i dostać środków antykoncepcyjnych danego rodzaju? Tak się dzieje niestety.
3
@VbamboeB Nie przeproszę, bo ze strachu przed zachowawczością lekarzy (ich nie winię, tylko władzę i ich wyborców) kobiety nawet w dość oczywistych przypadkach będą wolały uprawiać turystykę aborcyjną. Efekt mrożący działa. Za bardzo przywiązujesz się do jednego przypadku, nie sądzisz, że gubisz szerszą perspektywę?
2
@cosinus90 Przepraszam, ale mimo wszystko wyżej cenię zdanie naukowców i lekarzy, więc nie wiem skąd ta narracja błędna naukowo. My tu mówimy o ABC zdrowia i medycyny.
Staram się Ciebie zrozumieć szanowny kolego, ale szczepionki przeszły wszystkie etapy procedury warunkowego dopuszczenia do obrotu.
Mnie szokuje w tym wszystkim to antynaukowe zacięcie społeczeństwa. Ta szczepionka jest tylko wymówką bądź pretekstem. W każdym innym przypadku będzie podobna reakcja społeczna, bo króluje sceptycyzm i schlebianie niskim instynktom. Naprawdę szczepionka może być gorsza niż 130 tys. nadmiarowych zgonów? Nie rozumiem co miałaby wnieść ta pozorna "ostrożność". Przecież to nie są preparaty produkowane przez mafię z Neapolu
2
@norbi77 Nie ja się obawiam, tylko myślę za sierotki, które płaczą po szpitalach, że się nie szczepiły i po fakcie doznają olśnienia.
4
@VbamboeB Wypierasz powiązanie medycznych decyzji z atmosferą wokół tematu aborcji w Polsce. Tu powiązanie jest jednoznaczne i wpływ polityki jest przemożny. Na marginesie nie jestem lewicowcem, więc coś jest na rzeczy, że nazywam Was fanatykami. Wszystko co nie jest niepokalanie prawicowo-konserwatywne od razu oczywiście nazywacie lewicowym.
2
@cosinus90 Cześć,
Chronisz też innych, szczególnie nieszczepionych, przed cięższym przebiegiem. Tyle o tym się mówi.
Nie znam odosobnionego przypadku szpitali flamandzkich ani ich uwarunkowań, dlatego się nie odniosę. Decyduje globalna skuteczność a nie wyjątki.
Jeśli szczepienia nic nie dadzą chętnie odszczekam to co powiedziałem, ale dla mnie na starcie, już fakt zaniechania, skorzystania z podanego rozwiązania jest karygodny i świadczy o niskiej świadomości zdrowotnej w społeczeństwie. Powiem wprost, to zalatuje jakimś cholernym znachorstwem.
4
@VbamboeB jednak z jakiegoś względu lekarze nie chcą podejmować ryzyka, licząc, że "łatwo się wybronią". Mamy czasy fanatyzmu religijno-obyczjowego i nic nie jest takie oczywiste. Weź to pod uwagę oceniając rzeczywistość
4
@endriuuu2 To samo można napisać o płodach, które nie powstały przez aborcję prewencyjną. Chcesz ciągnąć dalej tę wyliczankę?