3

Ten weekend poświęciłem na oglądanie meczów topowych zespołów w Europie i uderzyło mnie dobre przygotowanie motoryczne do sezonu. Można było odnieść wrażenie, że czołówka z Anglii, Niemiec, ale i Real gra już od dobrego miesiąca.

Bardzo mnie ucieszyło, że w porównaniu tamtych zespołów, Barca prezentowała się równie okazale. Pracowita i wybiegana.

0

@Ghotti Jeśli zabawą jest dogadywanie innym użytkownikom na bazie jednego meczu, to żenująco się bawisz.

4

@Ghotti Poczekajmy z wyjaśnieniami na większą próbkę meczów. Niech Roberto z Braitem wykażą się w pewnej perspektywie czasowej i można co nieco podyskutować.

10

Super sprawa taki meczyk na rozpoczęcie nowego rozdziału Barcy. Nie dość, że wynik się zgadza, to bardzo cieszyło wybieganie i zaangażowanie naszych chłopaków.

Cieszy mnie, że Depay od początku chciał wziąć odpowiedzialność za losy meczu i przejął rolę lidera ofensywy. Jako taki, był intensywnie faulowany, ale nie spuszczał z tonu. Duża dojrzałość w grze, przyprawiona szczyptą magii oznaczały, że Holender czuje się swobodnie i nie przytłacza go żadna presja.

Szkoda tych 2 straconych bramek na tablicy wyników, które wypaczają obraz meczu, choć mam wrażenie, że sędzia rozpędził się z przyznaniem wolnego.

Mam nadzieję, że ten mecz pozwoli chłopakom uwierzyć we własny, niemały przecież potencjał i nastąpi kontynuacja. W erze przedpandemicznej, wyjazdy były naszą zmorą, oby ten defekt przeszedł ostatecznie do historii.

1

@LeoMessiah Dla mnie naciągany faul, a co dopiero żółty kartonik. Jak on mógł wyciąć rywala schowaną nogą, skoro to druga była atakująca? Muszę obejrzeć powtórkę.

0

@tomek8756 Tobie się chyba podoba lalunia, bo wykonanie jest paskudne. Gdyby armii niemieckiej ją puścić, to poddali by się od razu.

Hymn Rosji jest monumentalny - dla mnie zdecydowanie numer 1. Marsylianka też ma swój klimat. Wielka Brytania, Włochy również.

1

Za kilka godzin uczta, stypa, albo zwykła potańcówka do bez wzruszeń. Zobaczymy, nie ma się co nadmiernie nastawiać, ale też co nieco oczekiwać powinniśmy, bo paru nieprzeciętnych grajków biega w naszych barwach.
Zerkając wczoraj na kluby o porównywalnej renomie, wszyscy mocno zaczęli sezon. Ewidentnie na polu przygotowań to lato było inne od poprzedniego, kiedy to zespołom zabrakło czasu na zbudowanie solidnej formy i trzeba było improwizować.

Moim życzeniem byłoby budowanie młodych. Gdyby trener uznał, że np. Braithwaite da trochę więcej niż Demir, to wolałbym w składzie młodego. I tak samo, jeśli Nico z Gavim okazaliby się rodzynkami a nie gwiazdami 2 meczów przedsezonowych, to powinni mocno kraść minuty Busiemu.

Nie widzę sensu stawiania na stare, zgrane karty, poza małym krótkoterminowym zyskiem. Na dłuższym dystansie szybki rozwój młodych jest bardziej opłacalny.
A kto wie, może to oni okażą się iskrą, której nam brakowało.

1

@Breakdrowser Piłem kilka razy, solidne piwko.

3

@Bamek94 Ale co warzysz? Piwo?

0

@Nano22 Ale, że tak nie jest, to spokojnie błędami w taktyce można obciążyć trenera.

0

@Bartek22 Ale sobie kryteria wybrałeś niedorzeczne. Idealne by wyrzucić Pedriego i Busquetsa, którzy grając w pomocy kompletnie zdominowali bezkonkurencyjnych Włochów i byli badzo dominującą pomocą na EURO. Czyli to pokazuje, że można tak wykorzystać tę dwójkę by była efektywna. Innymi słowy problem leży poza nimi.
Busi u Pepa, też nie mieściłby się w wymyślonym przez Ciebie na poczekaniu kryterium, bo wchodził do składu jako nieopierzony piłkarz.

0

Bohaterowie piłkarskiej soboty:

Haaland 2g/2a
Pogba 4a - to jest dopiero wyczyn

6

Teraz to po tryplety można lecieć. Z Memphisem peesżety wyglądają jak biedni kuzyni.

0

@Colon Tak, 4 odcinek.

1

PSG 3-2, a 30 minut temu to był ponoć samograj.

0

@Colon Dużo słyszałem dobrego, więc sobie sączę po odcinku. Oszczędna forma, brudne ulice, realizm. Żadnego efekciarstwa. Środowisko czarnoskórych i realia życia w świecie bez perspektyw oraz policyjna praca w niedofinansowanych wydziałach, dzień po dniu.
Bardzo ciekawa mieszanka, pochwały nie są na wyrost.

2

"The Wire". Scena z dwoma detektywami, którzy dokonują oględzin miejsca zbrodni. Nie wywiązuje się między nimi specjalnie jakiś dialog, ale reagują na to co odkrywają przeklinając.
Aż musiałem sprawdzić skrypt, ile razy pada fu*k. Leci to tak:

Aw, fu*k.
Motherfu*ker.
Fu*k.
Fu*king fu*k.
Fu*k.
Fu*k.
Fu*k, fu*k, fu*k.
What the fu*k?
Fu*k.
Fu*k.
- No.
- Fu*k.
Fu*k it.
Oh, the fu*k.
Motherfu*k.
Aw, fu*k. Oh, fu*k.
Fu*kity, fu*k, fu*k, fu*k, fu*k.
Fu*ker.
Oh, fu*k.
Fu*k, fu*k, fu*k.
Motherfu*ker.
Fu*kin' A.
Fu*k.
Check this.
Motherfu*ker.
Fu*k me.

Ostatecznie efekt jest komiczny.

20

Messi nie gra bo przegrywa rywalizację z Icardim.

3

@barcelonaLM Też zwróciłem uwagę na to, że "prezydent wszystkich Polaków" wypowiada się w stylu dziennikarskich wydmuszek Kurskiego z TVPiS.

Jaki człowiek, taka powaga urzędu.

1

@arasz1819 Widziałem Twój wpis, który się odnosił do pewnych możliwych założeń opartych o to trio. Oczywiście to rozsypało się w drobny mak. To ile czasu sobie dajemy na takie ustalenia? Do końca września, połowy października jest ok?

Bo rzeczywiście, trzeba rozpoznać w boju młodzież, Demira, Gaviego, Garcię i adaptację nowych zawodników. Na początku października da się już coś napisać. Ja do tego czasu skupiam się na ocenie gry zawodników, zespołu i wydarzeń boiskowych. Koemanowi jako trenerowi daję taryfę ulgową na ogarnięcie sytuacji - bo postawili chłopa w niespodziewaniej sytuacji,, no i skład ucierpiał.

0

@Bocheno1 Przepraszam, a czy to jest jakaś oaza jezusowa, gdzie wszyscy trzymają się za ręce i wznoszą pochwalne pieśni? Wymaganie od kogoś "nastawienia" jest osobliwe.
Od kwietnia są dziennice i tygodnice i z araszem nagle z choinki się urwaliście.
I to przy czymś co jest formą żartu.

0

@arasz1819 Dobra, dobra. Nie ma ściemniania, miałeś przygotować jakie są realne oczekiwania na ten sezon, tak żebyśmy coś razem uzgodnili i tego się trzymali.

1. Oczekiwania realistyczne
2. Oczekiwania optymistyczne

(liga, LM, PK, Superpuchar)

2

@AllBundy To prawda. Ponieważ, np. zebra, lemur i zaskroniec nie obdarzone odpowiednim aparatem służącym do zrozumienia czym są ligi nie mogą się tym cieszyć

0

@ProMILs Oby, oby

8

Dzisiaj obchodzimy przeddziennicę klęski z Realem Sociedad.

1

@Rastafarnianin A nie możesz tej serii przeciągnąć. Przecież w historii seriali też kręcili następne sezony

0

@JarekS Hmm, no, hmm. Yyyyyyy, powiem dyplomatycznie, że zgadzam się z ostatnim akapitem.

0

Nie potrafię rozstrzygnąć która asysta Pogby to większy majstersztyk, pierwsza czy druga, ale wydaje mi się, że podanie przy 2 golu było jednak trudniejsze. To jest ta jakość indywidualna. To się ma

1

@Peszko07 Pożary w tych rejonach są potencjalnie bardzo niebezpieczne, ze względu na uwalniające się złoża metanu, który ma jeszcze gorszy wpływ na klimat niż CO2.
Dużo złych wieści z różnych zakątków świata, nie wiem co odziedziczą przyszłe pokolenia, ale z wielu powodów perspektywy nie są zbyt różowe

2

Bardzo interesujące otwarcie sezonu w Niemczech.
1. Futbol z kibicami to zupełnie inna dyscyplina sportu, a kibice Gladbach rewelacyjnie reagowali na wydarzenia boiskowe. Doceniali nie tylko oczywiste akcje, ale mądre przerzuty, wycofania piłki - znają się na rzeczy
2. Sam mecz był pochwałą futbolu na tak - Bayern z pozycji dominującej, Gladbach ze sprawnymi kontratakami
3. Bayern spuchł w 2 części 2 połowy - pewnie przygotowania do sezonu się odbijają.
Ale widać chęć do szybkiego budowania akcji, kilka prób to bezpośrednie, długie podania od defensywnych pomocników, rzadziej defensorów
4. Niespożyte siły Alonso Daviesa, niebezpieczny w budowaniu ataków, ale chaotyczny momentami narażał zespół na kontry
5. Lewy klasa sama w sobie, jeśli tak wygląda u progu sezonu, dobrze to wróży. Z golem, ale nie ustrzegł się zmarnowania sytuacji


Oba nasza Barca pokazała w niedzielę takie chęci i płucka jak oba niemieckie zespoły dziś

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?