Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ObiektywnyKibic121 Ale nie istotne jest co osobiście my uważamy, tylko jak dany zawodnik komponuje się w układzie taktycznym.
To co wspomniałeś to zaledwie 1 aspekt. A trener musi brać pod uwagę współpracę zawodnika z kolegami z formacji defensywnej oraz pomocnikami w swoim sektorze. Kompatybilność w grze ze skrzydlakiem też jest kolejną sprawą. Inteligencja taktyczna itd, itp.
Dlatego czasami się dziwimy gdy trener nalega na transfer danego zawodnika, a my nie rozumiemy dlaczego.
Przecież np. Hakimi jest wychwalany w PSG za swoje cechy, w Interze się sprawdzał, a Zidane kompletnie go nie cenił.
Czyli decyzja jak zawsze musi należeć do trenera.
1
@Bogan Klub, który zanotował stabilizację na mistrzowskim poziomie to Atletico. Stabilni finansowo, stabilni sportowo, nic tylko powtarzać poprzedni sezon.
Absolutnie nie wierzę w Real Ancelottiego, z ich dziwaczną mieszaniną piłkarzy i brakami w składzie. Nie wierzę w ich regularność. Ubytki Ramosa i Varane'a są znaczące, a Benzema z Modriciem starsi o kolejny rok.
A Barca? Optymalny skład jest nadal silny, sporo będzie zależeć od dyspozycyjności graczy i kontuzji w trakcie sezonu. Once de gala wygląda obiecująco, sporo zależeć będzie od poziomu jaki wniosą młodzi przy swoich szansach.
W przypadku Realu i Barcy kręcę nosem na trenerów, oni nie są dla zespołów bonusami. Obaj panowie wyciągną z zawodników ich potencjał indywidualny, ale to tylko w części przypadków. Nie będzie tu efektu synergii, jakości taktycznej, budowania zawodników na tej zasadzie, że któryś z nich rozgrywa sezon życia.
Dlatego dla kolosów przewiduję miejsca 2 i 3. Maksymalnie.
0
@Kurkmen Tu kluczowe jest słowo "cudem". Bardzo trafnie to określiłeś.
0
@Uukasz_93 Prosta sprawa. Przeciętny zawodnik, świetnie opłacany, nie staje się świetnym zawodnikiem.
10
Konkretne rozwiązania, sprzedaże, wynegocjowane obniżki kontraktów są zastępowane zdaniami:
"W klubie panuje optymizm"
"W klubie panuje przekonanie"
Są to ogólne, nic nie wnoszące merytorycznie stwierdzenia, które zaczynam odbierać jako marazm zarządu. Z Messim też w klubie panował optymizm, a wczoraj Paryżanie sprzedali ponad 800 tys. jego koszulek.
0
@Qlewer Nie wiem czy byśmy z tego czyszczenia wyszli z ludzką twarzą
19
Dobry wieczór Julio. Jeszcze nie śpisz?
0
Ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie zasady, że każdy z forumowiczów, ma możliwość zbanowania innych użytkowników, powiedzmy 3 razy na miesiąc.
Ależ tu by były wojny.
Podejrzewam, że niektórzy zakładaliby tu konto tylko i wyłącznie by innych banować.
Pomarzyć!
46
Od klubu, który w 2017 roku z ponad 200 milionami w ręce za sprzedaż Neya mógł kupować kogo chce, do klubu, który w 2021 roku ma problem z zarejestrowaniem piłkarzy.
4 lata. Jak się zastanowić, to jest wstrząsające.
0
@BombowiecKrawczyk Ja 2 razy przyznawałem rację gdy błędnie użyłem "poddać w wątpliwość" zamiast "podać". Wbrew pozorom jest tu parę osób, które są otwarte, ale większość to jednak nieustępliwy beton
22
Moi Drodzy, prawicowi, lewicowi, centrowi, wszyscy z wyjątkiem Kukiza,
Dzisiaj obchodzimy 15-tygodnicę klęski z Granadą.
2
@Joe_Pesci A pomyśl sobie jak genialne umyły mieli starożytni myśliciele, którzy potrafili wywnioskować, że Ziemia jest kulą
4
@Bykunn Przecież lądowanie na Księżycu było przez ówczesną "inteligencję" podważane, jak szczepionki przez współczesną.
1
@mekston Bez Mbappe PSG nie byłby już oczywistym faworytem LM.
4
W próżni dwa obiekty o różnej masie spadną z tą samą prędkością – do takiego wniosku doszedł, w szesnastym wieku włoski astronom, fizyk i matematyk – Galileusz. Natomiast amerykański astronom David Scott w 1971 roku sprawdził tę teorię w praktyce upuszczając młotek i pióro na powierzchnię Księżyca.
Film puśćcie sobie najlepiej od 0:58
Galileusz, oczywiście, miał rację.
3
@tomek8756 Nie, kaczki są jeszcze biedniejsze od mnie. Walczymy o słonecznik
1
@Pawel13sz Możliwe załamanie psychiczne kibiców
12
U mnie bida jak w Barcelonie. Dziś na obiad słonecznik
7
@msmsms Na szczęście Barca zaraz po założeniu miała 100 lat historii.
0
@Shapiro Rojka bardzo lubiłem w Myslovitz. Początki mieli absolutnie niezwykłe. I Rojek na stałe się zapisze w historii muzyki, bez dwóch zdań.
Jednak nigdy nie lubiłem go słuchać w nagraniach live. Strasznie fałszuje.
Skaldowie? Rozumiem, że ludzie lubią ich muzykę ale ja sam nie przepadam za nimi.
0
@Shapiro Fatalna, rozmydlona wersja i tak dość niespecjalnej piosenki.
Rojek jest tu słaby, zresztą to się tyczy też jego "popisów" na żywo.
2
@kuz Ach, żeby to była największa przewina tych panów, byłbym szczęśliwy
0
@Kurkmen Nie, tylko w Polsce media zachodnie sobie wjeżdżają i promują zoofilię. Na szczęście media państwowe za polskie pieniądze dbają o jakość prawdy. I nie nadają tego co chcą. Ludzie niezłomni jak Kurski wspierani czystym polskim kapitałem zapewniają wybitną jakość przestrzeni medialnej w Polsce.
0
@Bobo25 A co z nim?
1
Nie mogę w to uwierzyć, zaraz gramy z Sociedad a nikogo zdaje się to nie interesować.
Hmm, zastanawiające. Widocznie tematy zastępcze są bardziej w cenie.
Czy na murawę wybiegnie prawie taki sam skład, który pokonał wczasowiczów z Turynu? Chyba nie ma za bardzo innego rozwiązania. Nie wierzę, że mając do dyspozycji Pedriego, nie wybiegnie na murawę. Z kolei jeśli w składzie wyszedłby Roberto zamiast Demira, to chyba zacznę śpiewać psalmy w czasie meczów Barcy.
Ewentualnie Demir za Braitwaite'a z roszadą na prawą flankę i Roberto w pomocy.
Neto
Dest - Pique - Araujo - Alba
Demir - Busquets - Pedri
Griezmann - Braithwaite - Memphis
Jakie macie oczekiwania względem gry i wyniku?
PS. co z de Jongiem?
1
@Senyer Te normalne kraje nie mają połowy mieszkańców o mentalnym rysie azjatyckim
0
@Odcinkowy Nie udawaj niekumatego. Nie zgadzam się z wnioskami, a nie z faktami.
U Ciebie to tak wygląda:
Fakt: był wypadek samochodowy.
Wniosek Odcinkowego: to lewaccy budowlańcy czyhają na życie Polaków.
Jeśli każdy Twój wpis idzie w takie tony, to najpierw tracisz wiarygodność, a potem nie chce się z Tobą rozmawiać.
Mam takiego sąsiada pisiora w bloku. U niego każda rozmowa kończy się wnioskiem, że winne PO i te środowiska lewackie. Jest zaczadzony i żyje w swoim autystycznym świecie. Rozmawiałem z nim wiele razy, a obecnie mówię cześć i idę dalej. Na konstruktywną rozmowę nie ma szans.
12
Nieco faktów o tlenie i Amazonii (jeśli ktoś ma biologię w szkole, czytajcie i zaginajcie nauczycieli)
1. Czy Amazonia to płuca świata?
Amazonia odpowiada za 6% tlenu produkowanego przez organizmy fotosyntetyzujące, ale prawie w całości zużywane przez istoty żywe ją zamieszkujące. Nadwyżka tlenu jest wręcz minimalna.
2. Skąd zatem tyle tlenu w powietrzu?
Część martwej materii organicznej uniknęła ponownego utlenienia, stając się torfem, węglem, ropą lub gazem ziemnym. Dzięki temu od niepamiętnych czasów w ziemskiej atmosferze pozostawała mała nadwyżka „niezużytego” tlenu. Aby osiągnąć obecny poziom (prawie 21%), zawartość tlenu w powietrzu rosła przez miliony lat.
3. Uwaga, uwaga, fantastyczne poznawczo zdanie (wynika z punktu 2):
Nawet gdybyśmy spalili całą biomasę naszej planety, to tlenu w atmosferze dalej byłoby niewiele mniej niż obecnie.
4. Amazonia nie jest tak istotna ze względu na produkcję tlenu, ale na pochłanianie dwutlenku węgla. Susze powodują, że pochłanianie dwutlenku węgla staje się mniej efektywne i wpływ Amazonii na zmiany klimatu maleje. Znacznie lepiej ten proces przebiega w wilgotnych warunkach.
5. Zniknięcie, nawet fragmentów, amazońskich lasów deszczowych miałoby dramatyczne i trudne do przewidzenia konsekwencje nie tylko dla Ameryki Południowej, ale dla całej planety i dla ziemskiego klimatu. I nie chodzi tu tylko o wpływ takiego scenariusza na zawartość dwutlenku węgla w powietrzu, ale również o wpływ na obieg wody w atmosferze.
0
@Odcinkowy Przepraszam, ale czy masz tam obok siebie kogoś znajomego, kto mógłby przeczytać to co napisałeś i wylać ci kubeł zimnej głowy na głowę? Nie da się rozmawiać w ten sposób.
Nie lubię fanatyzmów.
4
@macio_944 Masz rację i w sumie szkoda Twojego języka. PiS często mawia: a w Hiszpanii, a we Francji, a w Niemczech itd to taką ustawę mają.
Problem polega nie na samej ustawie czy konkretnym zapisie, ale na kontekście.
We Francji np. jest zapis o karaniu prawników, ale ten zapis jest w praktyce martwy. Ewentualne jego użycie służy wykluczeniu kogoś ze względu za rażące naruszenie zasad. I ten przepis funkcjonuje w konkretnej kulturze prawnej.
W Polsce przepis został przyjęty z jasnym celem podporządkowania prawników i atakowania ich kiedy to wygodne.
I tak jest ze wszystkim, prymitywy wyciągają z różnych systemów prawnych osadzonych w innych kulturach, wygodne przepisy i łopatologicznie stosują.
Jest to prostackie rozumienie prawa i podobnie jest z intencją niszczenia TVN. Kontekstem jest nieprzyznawanie bez powodu koncesji na działalność tej stacji. Dodaj ustawę i widać jasno cel likwidacji TVN w obecnej formie.
To są te detale, które nieukom można ładować do głowy szuflą, a i tak ich nie rozumieją. Wieki ciemne wróciły z pełną mocą