Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bocheno1 Nie bez powodu chwalę tego trenera. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, że ten holenderski czarodziej nas wybrał
3
Demir - bailando y nurkando
3
Depay w 1 połowie:
certyfikat strzelca - zaliczony
certyfikat prestydygitatora - zaliczony
certyfikat nurka - zaliczony
certyfikat rozgrywającego - zaliczony
certyfikat gracza Barcelony - wręczony z bukietem kwiatów.
Serdecznie gratulujemy!
1
@LS No to, że oni stali na ulicy, to idzie na konto dziewczyny i będzie to okoliczność łagodząca. Przecież ich tam w ogóle nie powinno być, a cała sytuacja zaszła bo to grupka ludzi złamała prawo. To jest praprzyczyna, co oczywiście nie zwalnia kierowcy z obowiązku reagowania na bieżącą sytuację. Kierowcę mocno ale to bardzo mocno obciąża fakt, że ruszył, choć absolutnie nie miał do tego prawa w tych okolicznościach.
Przecież on potem jeszcze przewiózł na masce kolejnego chłopaka. Coś z tym kierowcą musi być mocno nie tak. Albo oszalał ze strachu, albo zrobił to z premedytacją.
5
@MarioVeB! @Chaoss @LS @Rust_Cohle
Słuchajcie, na nagraniu, które widziałem nie widać absolutnie nic co usprawiedliwiłoby rozjechanie tej dziewczyny.
Na pewno kierowcy skoczyło ciśnienie, to całkowicie zrozumiałe. Sytuacja była potencjalnie niebezpieczna. Jednocześnie jeżeli nie było prób otwarcia drzwi do autobusu ze strony agresorów, ciężko będzie o okoliczności łagodzące dla niego.
To wygląda jak działanie z premedytacją. Raz zatrąbił, potem jest przerwa, a potem bez klaksonu ostrzegawczego rozjeżdża dziewczynę.
Kierowca może bronić się stresującą sytuacją, ale on zabił dziewczynę i raczej bez więzienia się nie obędzie. Stres będzie okolicznością łagodzącą, ale wątpię, że uniewinniającą. Jeśli nie było prób włamania się do autobusu i bezpośredniego ataku, dla mnie więzienie.
3
@Rust_Cohle Słuchaj przestań chrzanić głupoty. Jak stajesz tyłem do autobusu to w środowisku kierowców autobusowych jest to uznawane za targnięcie na życie kierowcy. Dziewczyna przypuściła atak porównywalny z szarżą 1,5-tonowego byka. Ja bym spanikował.
0
@Nowy1103 Kłamca, kłamca. Pokaż gdzie onet uznał Stefana Michnika za wielkiego obywatela. Konkretne słowa przytocz. Jeśli tego nie zrobisz, obowiązuje pierwsze zdanie.
0
@LeoMessiah Finał odbył się oficjalnie w sobotę. Tak figuruje w oficjalnym terminarzu rozgrywek. To, że u nas była niedziela nie ma znaczenia. Nasz finał LM o 21.00 jest w Chinach następnego dnia rano, ale liczy się nasza data. @Joe_Pesci W ostatni czwartek była 13 tygodnica i 3 miesięcznica klęski z Granadą
1
@Odcinkowy Te Twoje trafienia ślepakami nikogo jeszcze nawet nie drasnęły.
Nie wiem ile masz lat ale zakładam, że masz gromadkę z 10 dzieci. Bo szansa, że bez zabezpieczeń uda się Tobie uniknąć spłodzenia potomstwa jest mała.
Chyba, że ktoś z Was jest bezpłodny, a to się nie liczy.
Poza tym kolego, brak zabezpieczeń nie oznacza, że nie możesz stosować z premedytacją antykoncepcji naturalnej, unikając dni płodnych partnerki przy zbliżeniach. Tak łatwo się nie wykpisz.
Lewak dzieciom zabrania żyć!!!
Nie no dobra, słuchaj, żaden z Ciebie lewak, trochę żartuję, trochę prowokuję. Chodzi mi o to, że ten świat jest dość skomplikowany, a ta łatwość z jaką Ty wsadzasz kogoś w określone widełki jest zbyt duża.
Mi jako osoby środka drogi, niektórzy prawicowcy mogliby zarzucić lewicowość, ale lewicowcy słysząc, że za żadne skarby świata nie pójdę na paradę i że nie popieram socjalistycznego 500+ tez by mi coś zarzucili. Sam nie wiem co. Może, ze jestem wstrętnym kapitalistą, i kulturowym bratem Sakiewicza.
0
@Colon Nie straciło na wadze, można je odnieść do konkretnych sytuacji i ludzi. Oczywiście w gronie ludzi na elementarnym poziomie uczciwości.
Ponieważ tu przy analogicznym moim wpisie pojawił się potok rynsztokowych komentarzy, kasta sprawiedliwych okazała się dla Ciebie łaskawa. Tzn. miałem na myśli, przy swojej ferajnie "sprawiedliwych" zasady nie obowiązują
Co do weryfikacji poglądów i radości z medali. Nikt tu na forum nie weryfikuje poglądów. Z Zofią Klepacką było tak, że to ona za przeproszeniem srała tymi plwocinami antyludzkimi na lewo i prawo więc wiedza o jej uprzedzeniach była powszechna.
Oczywiście Ty absurdalnie to przekręciłeś, fałszywie sugerując, że ktoś z rozmysłem weryfikuje poglądy zawodników. Tak to się robi w Waszej ferajnie.
1
@Encore Dewastacja, Amerykanie grający na 50% możliwości to już kawał maszyny
1
@Colon No i widzisz. Dlatego, że większość strony nietolerancyjnej tutaj odznacza się hipokryzją, Tobie nie napiszą, że jesteś atencjuszem, robisz gównoburzę, prowokujesz itp.itd.
Prowokacje mają jedną twarz. Ale to nic nowego. Te same nicki, dwulicowość aż ryczy
1
@fart Wreszcie się przebudzili, zgranie na poziomie elementarnym
0
Dziewczyna zwariowała
9
My sobie nie zdajemy sprawy ze skali wydarzenia. Ale Kurski na szczęście czuwa, czyli w TVP będzie dzisiaj pasek: 4 złote medale polskiej sztafety.
0
@Encore No bo gra kuleje momentami okrutnie. Nie wiem czy się nie przejadą tym razem
0
Jak to możliwe, że team USA gra tak fatalną koszykówkę w olimpiadzie? Dramat. Może Czesi ich sparaliżowali swą wielkością?
0
@Criss18Barca What? Wszyscy w domku?
1
Ludzie się dziwią, że LGBT zyskuje popularność, ale przecież Babiarz ma tak aksamitny głos. No zauroczyć się można Przemkiem
1
@Rust_Cohle Jestem w 100% poważny. Przekreślasz pracę wykonaną przez 4 lata w sekundę. A czasem to może być zwieńczenie kariery. Na pewno takiemu człowiekowi świat się zawalił w danym momencie
1
@Rust_Cohle To musi być ten moment kiedy ziemia usuwa się spod stóp. Niewyobrażalny dramat
0
@barcelonaLM Napisałeś, że rząd kreuje histerię, a teraz piszesz "Sam Niedzielski powiedział, że max. szacują ok. 15k przypadków na jesień przy 4.fali". No to kreuje czy nie kieruje, bo chyba sam się z sobą nie zgadzasz?
Napisałeś, że masz wrażenie, że przewidują najgorsze TVN-y, Polsaty i TVP. Taka jest natura mediów, że muszą wszystko podbijać. Przecież jak Lewy strzeli hat-tricka nie odnotowują tego sucho, ale trąbią jak oszalałe.
Daję furtkę, bo naukowcy mierzą się z nową sytuacją. To nie jest laurka, jak to nazwałeś, tylko czasu jest mało, a nauka robi wszystko co w jej mocy by dać lekarstwo. Pretensje, że może się nie udać są nieuzasadnione. Ale skoro jest szansa należy próbować. I ja skorzystałem szczepiąc się. Niestety świadomość społeczna jest niska i nieszczepiący się niweczą wysiłki nauki.
Poczekajmy z tą deltą. Bez paniki. Z reguły jeśli wirus jest zaraźliwy, to słusznie zauważyłeś, że jest mniej zabójczy. Oby to się już kończyło wszystko, bo jest męczące społecznie. Może da radę przejść w tryb traktowania covid-u inaczej, ale jeśli szpitale znowu się zapełnią, to co zrobisz? Oby nie.
Twój drugi wpis jest tak odmienny od pierwszego, że założyłbym się, że ktoś się włamał na konto. W sensie jest tak rozważny.
0
@Fullxda Mówisz multikonto. Inteligencją człowieku to Ty niegrzeszysz
1
@Odcinkowy No tak więc posuńmy ten absurd dalej i zobacz ile Ty razy dokonałeś aborcji prewencyjnej wstrzymując się od seksu i nie wykorzystując materiału genetycznego. Zaniechanie tak samo odbiera szansę na nowe życie, jak usunięcie embrionu.
Czyli znaczyłoby to, że jesteś oszalałym lewicowcem, powstrzymującym regularnie nowe życie przed powstaniem.
Nie ma wielkiej różnicy, czy aborcja jest po czy przed. Ty wybierasz przed.
3
@Odcinkowy Wreszcie coś do czego mogę się odnieść. No to lecimy:
- Pudło co do migrantów. Nie jestem za niekontrolowanym napływem bez ograniczeń, ponieważ to może prowadzić do patologii społecznych. Nie chcę tutaj np. Arabów, którzy na ulicy modlą się do Allaha. Pewna elastyczność jest zdroworozsądkowa, ponieważ bez napływu siły roboczej z zagranicy, ucierpi nasza gospodarka. Alternatywa: oczywiście, można zamknąć granicę i pozbawić się wzrostu PKB. Poczekajmy aż skurczymy się do 30 mln i zapadniemy jako państwo. To co? Jest to lewicowość czy zdrowy rozsądek?
- Ateizm wynika u mnie nie z lewicowości, tylko z umiłowania do nauki i racjonalizmu. Ateizm nie musi być warunkowany politycznie. Człowiek rodzi się jako osoba niezindoktrynowana religijnie i taki pozostałem. Nie zapisałem się do żadnego obozu.
Krytyka środowisk kościelnych nie wynika z mojej urojonej niechęci, tylko z patologii jaka toczy Kościół, od szeregowych księży po kardynałów, a nawet papieży. Krytykowanie tych patologii, uderzających w społeczeństwo, niczym nie różni się od mojej krytyki innych zjawisk, np 500+. Będzie Kościół przyzwoity, krytyka zniknie.
- mam również szacunek do ludzi bez względu na rasę, orientację, kolor skóry, religijność itp. Szacunek do ludzi jest ludzki, nie lewicowy. To kwestia kultury osobistej. Oczywiście Twoje obrażanie gejów, lesbijek itp. jest wyróżnikiem strony prawicowej - jest niezgodny z wiedzą naukową i brakiem kultury na poziomie podstawowym.
Na paradę bym nie poszedł, za samymi tymi środowiskami nie specjalnie przepadam, to nie moja bajka. Bronię tylko ich godności przed osobami takimi jak Ty.
- Jestem za likwidacją programów z plusem w obecnej formie, bo te pieniądze mogłyby być spożytkowane na liczne inwestycje samorządowe. Oczywiście ta "bezwzględność" jaką sugerujesz jest typowa dla skrajnego radykała w stylu Konfederacji, a ja jako człowiek środka, ograniczyłbym wsparcie finansowe na dzieci ze zubożałych rodzin, po to by wspierać ich szanse edukacyjne, co w przyszłości da szanse na wykształcenie wartościowych pracowników. Preferowałbym wsparcie celowane, a nie finansowe, nad którym nie ma kontroli.
Zaniechanie tego wsparcia mogłoby rodzic koszty społeczne na przyszłość.
2
@Odcinkowy Jeden pogląd nie buduje lewicowca czy prawicowca. Co do aborcji, nie jestem jej zwolennikiem, uważam, że to dramatyczna decyzja. Ale przecież nie może być tak, że szaleńcy i barbarzyńcy w Twoim stylu każą kobiecie rodzić ciężko chore dziecko a potem nie wspierają jej finansowo z pozycji państwa.
Ja nie jestem zwolennikiem np. aborcji na życzenie.
Więc pudło, kolego. Kolejne.
1
@barcelonaLM Póki co jedynym histerykiem jesteś Ty. Najgorsze jak okoliczności się zmieniają, a rozhisteryzowani populiści, jak Ty, nadal powtarzają te same kłamliwe brednie. Po kolei:
1. W mediach jest spokój jeśli chodzi o covid. Zalecenia dotyczą szczepień i wspominają o możliwej 4 fali, faktograficznie. A rząd musi zakładać najgorsze scenariusze, ponieważ musi być na nie przygotowany. Ty możesz chlapać ozorem bo nie ponosisz odpowiedzialności
2. Co do delty, badania są w toku, bez problemu można znaleźć artykuły opisujące deltę, ale ze względu na to, że jest to stosunkowo nowy szczep, na wnioski trzeba poczekać. Ale populista, jak Ty, już te wnioski wyciągnął
3. Dzięki ludziom odpowiedzialnym, którzy się zaszczepili szanse na mniejszą skalę poważnych przypadków są realne. Ale jak będzie trzeba poczekać. Ty o tym nie masz bladego pojęcia, bo prawdopodobnie wyciągasz wnioski na podstawie tego co wyciągniesz z nosa
4. Dla środowiska naukowego też jest to nowe doświadczenie, uczą się na żywym organizmie. Może zamiast szczekać, mógłbyś im życzyć powodzenia w zwalczaniu i zapobieganiu covidowi. Brzmisz jak bezmyślny, nieodpowiedzialny chłopaczek spod trzepaka
1
@Persyfl Ostatnio słuchałem godzinnej rozmowy z panią doktor, która zajmuje się opieką nad dziećmi, które przeszły "nieco cięższą grypę". Opisywała szczegółowo objawy i skutki, które są zupełnie inne niż u dorosłych. Zgony zgonami, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że u sporej grupy ludzi, skutki przejścia covidu wpływają na ich funkcjonowanie w codziennym życiu - czasem łagodniej, a czasem dosadniej.
Zadziwia mnie jak wiele osób potrafi zbyć to wszystko jednym zdaniem, z reguły nie znamionującym nawet podstawowej wiedzy w temacie.
4
To zdanie mnie rozśmieszyło: "Jego zachowanie i praca fizyczna zaskakują wszystkich podczas pobytu w Niemczech"
Koledzy podchodzą do Griezmana i mówią:
"ho, ho, Antoine, jak Ty ćwiczysz"
"popatrz na Griezmana, ale zasuwa, jestem niezwykle zdumiony"
"Sergi, widzisz co wyczynia Antek, jeszcze czegoś takiego w życiu nie widziałem"
Na pewno tak jest.
0
@aldewir Francuzki. Dwie Francuzki idą na rogaliki do kawiarenki