Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Lopezz80 Jeśli usuną, uszanuję. Co do intelektualisty i kreowania - takie masz odczucia i nic nie poradzę, że są błędne. Jeśli chodzi o prowokacje, wyjaśnij mi dlaczego tak jest, że niektórych wszystko prowokuje, a inni mają wyważone podejście? Z każdym tematem można się zmierzyć merytorycznie.
Ciekawe czy Murakami podzieliłby Twoje zdanie?
1
@MarioVeB! Właśnie zastanawiam się czy Twój autorytet na mnie wpłynie. Jak myślisz?
1
@SpaceX Powiedz mi, czy antyszczepionkowość lub antynaukowość jest prawicowa? A edukacja i szczepionki lewicowe? Nie.
Są neutralne. A, że na krytykę tych zjawisk reagują najczęściej prawicowcy, to użeram się z nimi. Ty z kolei błędnie przypisujesz mi, że ich prowokuję. To oni reagują histerycznie na naturalne sprawy.
To ze mną jest problem czy z nimi? Zobacz jak na ten wpis odpowiedziało 2 użytkowników:
"Ale jakim problemem jest śmierć? Dla nas katolików najważniejsze jest życie
wieczne. Pan Bóg pewnie po prostu chciał już zabrać tego pielgrzyma do siebie i tyle".
"Tylko dla wierzącego śmierć, to tylko brama do lepszego świata"
Można? Można. Czy ktokolwiek odpisał z wierzących, że kler się nie popisał, a Kościół umył ręce. Nikt.
Bić pianę chętnie, ale odpowiedzieć rozumnie, prawie nie ma komu.
Muszę pomyśleć o czymś na lewą nóżkę, ale tam tych rzeczy mnie wzruszających jest niewiele. To dość nudne środowiska, bo wszystko tolerują.
0
@SpaceX " i obrażasz ludzi wierzących gdyż sugerujesz że ich Bóg jest słaby albo nie istnieje"
Tu się zagalopowałeś. Mówiłem, że na siłę chcesz mi udowodnić coś co nie istnieje. Przeczytaj wpis wyjściowy i zastanów się na spokojnie o czym on jest.
0
@SpaceX Dajesz niesymetryczne przykłady i wymagasz takiego samego traktowania. Ja widzę Twoje chciejstwo w udowodnieniu, jak to strasznie zgnębiłem kościół.
Kłamliwe wypowiedzi księży nie były zasadniczo korygowane oficjalnym stanowiskiem episkopatu. Chyba gdzieś tam strasznie późno coś z siebie wydusili. I ta postawa była nieodpowiedzialna, bo narażała ludzi na konsekwencje zdrowotne, a nawet śmierć.
Kwestia pana z wibratorem na platformie jest pewnie regulowana prawnie. Zakładam, że za maskę czy kaganiec skórzany nie idzie się do więzienia. Do mnie masz o to pretensje? To jest kwestia pruderyjności. Może Tobie bliżej do wstydliwej Magdaleny, a ja jestem bardziej bezpruderyjny i mi to nie wadzi.
Jako dzieciak widziałem czasem kawałek cycka w TV w filmie, który był dla dorosłych. I mnie to nie skrzywdziło. Dzieciaki takich rzeczy nie rozumieją.
I uwaga, uwaga. Nigdy w życiu nie poszedłbym na taką paradę. Mnie ta stylistyka odrzuca. Jest okropna i basta. Co nie przeszkadza mi walczyć o szacunek dla ludzi odmiennych orientacji.
1
@koksik2700 @JANEK777 I to są piękne odpowiedzi. Zawsze muszę przebrnąć przez bezmyślne, zmasowane ataki fanatyków, żeby doczekać takich dwóch merytorycznych i zgodnych z nauczaniem Kościoła opinii. Świetnie to ujęliście
2
@SpaceX Ładnie to określiłeś z tym znoszeniem na lewo. To może skoro jestem za procesjami Bożego Ciała w miejscach publicznych, to znosi mnie na prawo? Tę lewicowość mi przypisują, ale ja jestem za szacunkiem dla drugiego człowieka. Ostatnio dowiaduję się, że szacunek do innych jest lewicowy. To fatalne myślenie, szacunek jest uniwersalny.
Liderzy jakich ugrupowań? LGBT to nie jest instytucja jak Kościół, która odpowiada za panów z platformy na paradzie. Jedynie jako organizator imprezy ale to co robią panowie na paradzie jest zgodne z tym co lubią i robią ci "liderzy". Tam nie ma niespójności. Poza tym tam nie ma wyznawców. Gejem czy lesbijką nie zostaje się wskutek długotrwałej indoktrynacji, jak to jest w kościele.
0
@Odcinkowy No wreszcie mogę się zgodzić. Dołączam do podziękowań
4
@SpaceX To nie jest moja strona. Ja jestem pośrodku.
Czy ci panowie chodzą po osiedlach, dzielnicach mieszkaniowych, przemierzają Polskę? Nie widuję ich w życiu codziennym. Ta mikroskopijna obecność w życiu publicznym mi nie przeszkadza, ale to kompletnie nie moja bajka.
Na tym polega bycie w środku - idzie procesja w Boże Ciało, niech idzie. Idzie parada z przebierańcami, niech idzie. Jest kolorowo. I jest różnorodnie.
1
@Cochise A na marginesie skończyłem czytać pierwszy tom"1Q84" Haruki Murakami. Dość długo rozkręcała się akcja, ale ostatecznie klimat książki mnie wciągnął. Obecnie jestem na początku 2 części trylogii.
Czytasz coś teraz, czy zajmujesz się "Dark"?
2
@SpaceX Muszą być dwie nóżki. Nie można oddać pola dominującej większości o skłonnościach do nietolerancji. Niech sami zobaczą jak to jest być atakowanym. Zresztą można odpowiedzieć merytorycznie, a można się zagrzać, co tym nietolerancyjnym notorycznie się zdarza. Niezmordowani w odbieraniu praw innym, przewrażliwieni na swoim punkcie.
4
@Cochise Wiesz, ale rzecz w tym, że wypuszcza się w przestrzeń publiczną księdza, który wygaduje niestworzone dyrdymały, a kościelna góra daje na to przyzwolenie. Czyli nie strofując i nie pouczając takiego księdza, pozwala nabrać opinii publicznej przekonania, że to może być prawda.
Rozumiem ideę wolnej woli, ale wymagam jakiejś odpowiedzialności od hierarchów. Przecież idea wolnej woli nie przeszkadza narzucać im szeregu reguł w życiu katolika.
Niech zakomunikują "covid jest niebezpieczny, zostańcie w domach", ale ostateczną decyzję niech pozostawią wiernym. Tylko niech ten komunikat wybrzmi donośnie.
Niestety mamy taki rząd, że kieruje się słupkami poparcia, a prawdę mówiąc to Mateuszek powinien ograniczyć czasowo dostęp do kościołów.
2
@SpaceX Czyli sugerujesz, że głosu katolickich księży nie należy brać na poważnie?
1
@pt9 Wtedy kobiety walczyły o swoje być albo nie być. Poza tym one nie twierdziły, że strajki leczą
9
@pt9 Przyszedł PiS i polityka zmieniła się na antyeuropejską. Stan państwa się zmienia, bo coraz trudniej o dostęp do prawników (długość oczekiwania wzrosła), a samorządy coraz bardziej się zadłużają wskutek okradania przez rząd centralny.
Zatem, to kto rządzi ma wpływ i na politykę i stan państwa. A to tylko 2 przykłady. Za chwilę może zniknąć niezależna od PiSu stacja telewizyjna, wiele organizacji pozarządowych straciło dotacje i nie może efektywnie patrzeć rządowi na ręce. Następuje dewastacja lasów, które chyba są w naszym państwie. Dofinansuje się lizusów kościelnych, uczelnie związane z kościołem i gazetki religijne dostają punktacje naukowe. Itd Itp, lista jest długa.
Dużo się zmienia. Twojej analizy nie umieściłbym nawet na papierze toaletowym.
8
@Encore Ja też znam paru PiSowców, zawsze rozmawiam z drugą stroną. Każdy z nich jest nietolerancyjny, homofobiczny i rasistowski. Każą leczyć gejów, nie czytają książek. Takie chłopki roztropki. Oczywiście jest też część wykształcona, ale to nie wpływa na ich nietolerancję. To jakiś zainstalowany błąd systemowy i żaden antywirus tego nie zmieni.
1
@CuttingHead Ciekawy nick, nieciekawy wpis
4
@Chakalaka Dzięki Donald, jak widzisz księża wymyślili temat, razy zbieram ja. Tu już tak jest, że policjant z premedytacją morduje człowieka, a winny jest człowiek, nie policjant. Słabo u tych ludzi z uczciwością
7
@macio_944 Po rozmowach ze pisowcami jestem zdania, że są to często ludzie fatalni - konserwatywni szowiniści, rasiści, homofoby z pogardliwym podejściem do edukacji. Ale są jacy są i podejmują wybory jakie podejmują - wynikające z ich ograniczonego widzenia świata. I to rozumiem.
Ale nie jestem w stanie zrozumieć tych wszystkich pseudomędrków, którzy ględzą na PiS, ględzą na opozycje, nic im się nie podoba i w czasie wyborów zostają w domu. Niby ludzie z firmami, często z dyplomami a kompletnie nie rozumieją sensu praworządności, samorządności czy wzmacniania pozycji międzynarodowej.
Jak już taki jeden z drugim nie potrafią spojrzeć globalnie, to niech spojrzą lokalnie. Jakie szkody i straty ponoszą samorządy. Czy lokalne podwórko też mają w dupie? Nominatów partyjnych w szkole też mają w dupie? Aż do tego stopnia może człowiekowi na niczym nie zależeć?
0
@shinthps https://sjp.pwn.pl/sjp/bohater;2445498.html
2
@Foton Uzasadnij to jakoś. Bazuję na wiedzy pozyskanej z Kościoła. Obrażasz to środowisko, nie mnie
2
@RobiS Ale mi tego nie tłumacz. Ja to wiem, ale mówili to księża, że w kościele covid jest niegroźny, bo moc łaski boskiej go likwiduje.
3
@mrboom Kościół przez cały czas pandemii był otwarty, co oznacza, że nie uznawał zagrożenia covidem. Stąd moje przekonanie, że jednak był przekonany o prozdrowotnych właściwościach swoich gmachów. Odezwało się kilku duchownych, ale Kościół swoim postępowaniem nie odciął się od tych wypowiedzi.
2
@AlicjaFCB Ale co konkretnie masz na myśli? To, że księża kłamali i że dałem się nabrać? Czy to, że uwierzyłem klerowi i zdziwiłem się, że to co powiedzieli to nieprawda? Twój wpis uderza w kler a nie we mnie. Ja opieram się na wiedzy, którą uzyskałem od Kościoła. Bez stwierdzeń Kościoła mój wpis nie mógłby zaistnieć.
A Twoim zdaniem księża kłamali z ochroną przed covidem?
3
@Odcinkowy @zadafcb Koledzy, te informacje o ochronie boskiej wypływały od kleru, nie ode mnie. Źle kierujecie pretensje. Czuję się oszukany przez stronę kościelną
2
@zadafcb Ja bazuję tylko i wyłącznie na wyjaśnieniu strony religijnej. Bóg osobiście miał chronić przed covidem, to nie ja wymyśliłem
3
@RobiS Umierać można, ale nie w czasie wydarzenia religijnego, bo tam działa, tak słyszałem, opieka boska. Chroni ona przed wirusem, to sądziłem, że również przed zasłabnięciem w trakcie pielgrzymki. Ktoś tu chyba mijał się z prawdą
14
Wczoraj czy przedwczoraj zmarł pielgrzym idący do Częstochowy. To jak to jest? Opieka boska z tego co słyszałem od przedstawicieli kleru chroni przed zarażeniem covidem w kościele, a nie dotyczy pielgrzymek? Sądziłem, że to się rozciąga poza samą świątynie. Człowiek całe życie się uczy.
1
@draxidox Putin się wkurza, bo robotę jego ludziom zabierają
0
@JohnNash Jeszcze uzupełnienie a propos zdania "Naukowcy są swoimi największymi krytykami". Miałem na myśli środowisko naukowe, które się weryfikuje, a nie pojedynczego człowieka, który miałby być recenzentem samego siebie. Nawet nie chodziło mi o pojedyncze uczelnie, gdzie lokalnie mogą występować i występują patologie. Pytanie, czy z tych 50 artykułów, które czytałeś, wszystkie były napisane przez naukowców? Zakładam, że część z nich nazywa się naukowcami formalnie, a faktycznie nie wiele mają z nauką wspólnego.
Prężnie rozwija się przecież nowa gałąź pseudonaukowa w Polsce, czyli "naukowcy" za punkty. Co sądzisz o tym punktowaniu za publikacje w czasopismach często wątpliwej jakości?