12

@kuz Posrało ludzi dokumentnie. Dzieciak lata jak to dzieciak na golaska, nic nowego, nic zdrożnego, a jakie szambo powyłaziło ludziom z głów? To bardziej świadczy o ludziach, a nie Bońku.

2

@zibiku Dobrze, ja absolutnie nie obwiniam osób, które się obawiają szczepienia z różnych względów. Ciebie od wielu kolegów odróżnia to, że stawiasz sprawę jasno i uczciwie, a nie dorabiasz jakichś chorych teorii.
Co do zarażania, osoby po szczepieniach zarażają wielokrotnie rzadziej niż niezaszczepione.
Generalnie nie zmienia to jednak obiektywnego faktu, że im więcej takich osób jak Ty, tym mniejsza szansa na zbiorową odporność. I tego mi szkoda.

6

@Kluivert_P Zawsze jest tak, że osoba, która nie cierpi nauki i racjonalnej argumentacji, odbiera ludzi szanujących naukę, jako aroganckich. A tak nie jest, to jest wytwór ich umysłu. Przecież takie osoby nie mogą przyjąć żadnej sensownej argumentacji, więc lepiej zrobić z rozmówcy bufona, aroganta, sługę układu itp. itd. Jestem otwarty na sensowne argumenty, ale takie nie padają. Zamiast tego zawsze występuje zlot szamanów. To zadziwiające, że rynsztokowe odpowiedzi jakie otrzymał @Cochise nie budzą Twojego sprzeciwu. To zadowala Twoje standardy?

0

@Wilczeq Ale sugerujesz, że obecność wulgarnej wobec LGBT Klepackej obraża krzyż jako symbol religijny?

0

@Wilczeq Ale katolicyzm nie jest polski. To religia przywleczona spoza Europy i przyswojona w ramach politycznego dealu.

19

@Cochise Myślę, że poziom argumentacji Twoich rozmówców, rzuca światło na to dlaczego jest tak słabo ze szczepieniami. Zupełnie jak jakieś plemię wyciągnięte żywcem z czasów Azteków, oddane wodzowi np. Mentzenowi.
Zawsze zastanawia mnie dlaczego część ludzi jest tak skonstruowanych, że najpierw wyciąga wnioski, a potem zerka na przesłanki, które i tak wniosków nie zmienią. Tak działają sekty.

18

@Oskar00 To nieprawdopodobne, że jeden człowiek idzie i się szczepi i jest ok, a drugi żeby nie iść, wymyśla jakieś totalne bzdury, mnoży pseudoteorie i dorabia ideologie o zniewoleniu. Przecież po szczepieniu nie rośnie łańcuch.

A loterię rząd organizuje, bo najpierw sam sprzyja antyszczepionkowcom, a po drugie świadomość społeczna jest tak żenująco niska, że trzeba ludzi przekupić. Przecież rządzi PiS, za łapówkę 500+ i inne przelewy. Tak beznadziejne jest nasze społeczeństwo.

Dla mnie jeśli nie idziesz do szczepień, to albo jesteś nieukiem, albo jesteś strachliwy. Za bycie nieodważnym nie mogę obwiniać, ale za nieuctwo tak.

0

@JokeRTS Nie znam innych, pewnie wśród nich też znajdą się oszołomy, ale się z tym nie obnoszą. Klepacką coś klepnęło w głowę, nie trawię jej. Zastrzel mnie, ale nie potrafię jej kibicować

3

@SteuerFreiMoney Chłopie, Ty jesteś fanatycznie oddany motoryzacji. Zawsze jestem zdania, że człowiek z pasją lub hobby, to człowiek szczęśliwy. Sprawiasz wrażenie człowieka, który oddycha spalinami jak morskim powietrzem. Świetna sprawa

0

@liberos35 Mnie to wadzi, Tobie nie. Tak to już działa, kolego.

0

@Uukasz_93 Ja przyjąłem Dżonsyn i wszystko było git. Parę godzin specyficznego samopoczucia, ale do dziś nie wiem czy to po szczepionce, czy pogoda na mnie wpływała, bo czasami tak mam przy zmianach pogodowych.

1

@DaPidejpi Osoby z prawej strony są tak lotne, że jakieś 30 minut temu zgodziłem się z ich postem, a potem musiałem ich zapewniać kilkukrotnie, że zgadzam się z ich postem. Bo fakt, że się z nimi zgodziłem nadal uznawali za zmasowany najazd lewacki. I nie dali się przekonać. To nieprawdopodobne.

1

@Kgorecki2500 Nie ma sensu, bo ja jestem twardym zwolennikiem jedynej wiedzy pewnej i weryfikowalnej, choć oczywiście podlegającej modyfikacjom, czyli naukowej. A w jej świetle, to na czym Ty budujesz swój światopogląd jest nie do przyjęcia. Dlatego nie chcę wchodzić w ten temat.

Oczywiście sam temat śmierci jest fascynujący, ale poprzez jej nieuchronność bardzo brutalny. Mnie porusza fakt, że jednostka dla świata jest pozbawiona znaczenia. Że jako odosobnione byty jesteśmy rzeczywiście +/- ciekawostką statystyczną.

Rozmyślam sobie o szczątkach ludzi z prapradziejów i oni prawie nikogo nie obchodzą, po większości nie ma śladu, nikt nie wie, że istnieli, nikt nie wie co robili i jakie mieli emocje. Co najwyżej pewne zdawkowe opisy ogólne, ale pojedyncze osobniki są anonimowe. Co więcej dopóki nasza ludzka rasa się trzyma, jest komu mieć wyobrażenie/wspomnienie o tych z przeszłości. Ale gdy zginie ostatnie z nas, nie będzie nawet i tego. Zostanie nicość.

Mnie przeraża dodatkowo fakt, że od absolutnej zagłady dzieli nas zaledwie pole magnetyczne, chroniące ludzkość przed wpływem promieniowania kosmicznego. Mała cieniutka parasolka, która oznacza różnicę między życiem a śmiercią.

Przypadek ewolucyjny zdecydował o naszym powstaniu (to fascynujący rozdział o powstaniu życia z drobinek RNA), i drodze od organizmów jednokomórkowych, potem coraz bardziej złożonych, o wyparciu życia beztlenowego przez to oparte o tlen, i odmiennych środowiskach, które dały bogactwo życia na Ziemi.

A kończy się to często banalnie: zgon ze starości, śmierć gwałtowna, wypadek. Czasem boleśnie długo. Najbliżsi rozpaczają, przez chwilę są emocje, z czasem przyzwyczajają się, potem sami odchodzą, a potem zostaje coraz bardziej zatarty napis na nagrobku.

I to mnie zawsze, ale to zawsze prowadzi do pytania finałowego: po jaką cholerę to wszystko?

0

@Odcinkowy Robisz wrażenie ogólnie jakbyś czytał co najwyżej tytuły

0

@Kurkmen Chłopie, Ty zwariowałeś, zgodziłem się, że Stec przesadził. Mamy jednoosobowy "najazd" człowieka, który zgadza się z postem prawicowo myślącego użytkownika. Problem z Tobą jest taki, że masz przygotowany w sumie niezbyt mądry tekścik, który nie pasuje do rzeczywistości i nie umiesz się wycofać, bo brakuje ci honoru.

0

@Odcinkowy Ej, hop, hop. Powtarzasz w kółko to samo jakbyś stał niedawno przy dzwoniącym dzwonie Zygmunta i lekko Cię ogłuszyło. Czy Ty przeczytałeś moją poprzednią odpowiedź? Czy potrzebujesz lekarza, tabletek. Halo, halo, zgodziłem się z @BorzyKrzys. Ma rację. Zgadzam się z kolegą, Stec szuka dziury w całym. Może wyskocz z tej prawicowej zaczadzonej propagandy o lewakach

0

@BorzyKrzys Mam problem z Twoim brakiem uczciwości. Stec widzi trzęsienie tam gdzie go nie ma, to prawda. Ty go z kolei nie widzisz tam gdzie jest - patrz obrzydliwe wypowiedzi Klepackiej.
Dla mnie jedziecie na tym samym wózku.

0

@FanBarcy123 Tak, niektóre sam bym tu przeprowadził

0

@Kgorecki2500 Czy ja dobrze kojarzę, że Ty jesteś osoba wierzącą? Bo chciałem napisać o dezintegracji ciała po śmierci i niepotrzebnej obawie, bo absolutnie nic z Ciebie nie zostanie po śmierci. Ale jeśli jesteś wierzący, to 2 zdanie możesz odrzucać z definicji.
A propos tematu, ja nie wiem czy się boję śmierci, ale pewność, że mnie tu za jakiś czas nie będzie, rozstraja mnie emocjonalnie od czasu do czasu

0

@Kurkmen A Ty w swoim małym świecie. Nikt nikogo nie krytykuje, a Ty aż przebierasz tymi małymi nadgorliwymi nóżkami żeby krytykanci się zbiegli. Wywołuj wilka z lasu.
Przy Twojej rzetelności nie zdziwię się jak nie będzie tu ani jednego głosu krytyki, a Ty ogłosisz, że przeszła lewacka nawała. To się chyba nazywa stan umysłu.

0

Komentarz usunięty

0

@Odcinkowy To jest wiedza z zakresu szkoły średniej. A może i nawet w podstawówce już uczą. Chyba byłeś w podstawówce?

15

Dobry wieczór Julio. Czy aby ten wkaźnik nie jest smutną konstatacją prezesury Bartomeu?

9

Dobry wieczór Julio. Czy aby kaliber oferentów nie jest smutną konstatacją rozwoju Desta?

3

Czekam na lajwy śmietanki polskiego dziennikarstwa sportowego. Ciekawe jak się odniosą do sprawy dyplomów kupowanych przez kolegów/zawodników, których tak dobrze znają. Już 10 minut po finale LM, Pole i Kołtonie nadają jak najęci, a dzisiaj cisza.
Albo sprawdzają info żeby nikogo nie oskarżyć na zapas, albo głowią się co by tu wymyślić żeby chronić Borka, Lewego i resztę śmietanki polskiego środowiska naukowego.

0

@Darkfin Weź deski i zablokuj granicę. A potem nawracaj na dzieci. Powodzenia!

1

@Arkon Dobrze, że Klepackiej nie było w pobliżu, bo by jej pewnie przypierd**iła.

1

@Odcinkowy Na Tobie już odbiło się wszystko złe co mogło. Czy Ty nie zdajesz sobie sprawy, że bez imigrantów nie byłoby rąk do pracy w wielu sektorach gospodarki? I to przełożyłoby się na zadyszkę ekonomiczną? A myślisz, że jak Polacy skurczą się do 30 milionów, z tego większość to starcy, to pracować będą polskie dziki i wiewiórki? No myśl trochę człowieku

0

@viscajasiek Cała afera z tym, facet z jakiejś uczelni załatwiał dyplomy. Np. Lewy swój bronił w trakcie zgrupowania. lewa też w to zamieszana. Borek coś kręci również

1

@marcin000019 lucas już odo dawna nie czyta, on tylko ogląda

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?