DoktorGrzesiowski
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: grudzień 2022
Warszawa Targówek
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Alves coś ty narobił??? Mało Ci jeszcze? Chłop ma tyle hajsu, że mógłby zapłacić nawet za gwiazde porno a chodzi po klubach i maca przypadkowe kobiety bez ich zgody. Co za typ.
0
@Ostatnikrwawygang Tutaj kolego się zagalopowałeś. Ja nie mówię, że "Memcen" czy JKM to źli ludzie. Trochę szacunku powinieneś okazać. Oni też mają bardzo dużo ciekawego i wartościowego do przekazania, co nie zmienia faktu, że jestem osobą generalnie o poglądach socjalistycznych i ich diagnozę uznaję za coś co jest nie do końca trafione. Myśliciele, których wymieniłem wyżej są warci polecenia w zakresie tego co mówi Hector, co nie zmienia faktu, że przeczytałem również mnóstwo książek takich autorów jak Mises czy Rothbard.
Nie wiem czy podatki progresywne to komunizm, jeśli tak, to trudno, widocznie jestem komuchem. Zamiast skupiać się na łatkach i nazewnictwie powinniśmy jako społeczeństwo dostrzec istotę problemu jako taką, która tkwi w systemie kapitalistycznym.
0
@szeryfwlkp Otóż nie.
2
Największe wyzwanie to pozbyć się tego całego szrotu ery tiki-sraki z Busquetsami i Albami na czele. Wymiana Xaviego na kogoś z jajami kto potrafi krzyknąć na te primadonny też powinna być priorytetem.
8
I za przeproszeniem gówno to da, bo zamiast solidnego, katorżniczego treningu w stylu Magatha czy Lenczyka będzie to stanie w kółku i podawanie sobie piłeczki na stojąco. pyk, pyk, pyk. Tiki-sraka.
0
@szeryfwlkp
Czytałem jego The Gulag Archipelago i to, co on tam opisuje nie ma nic wspólnego z prawdziwą myślą ruchu proletariatu początku 20-wieku. Stalin z prawdziwego bojownika o wolność i prawa robotników przeistoczył się w bestię. To porażka jednego człowieka a nie całego ruchu.
0
@lukasz222 Wielu wielkich myślicieli uważa inaczej. Polecam zapoznać się z dziełami takich ludzi jak Corrado Gini(ten od współczynnika Giniego), Marks, Spinelli czy Schwab. Nie czytać co mówią o tych ludziach gadające głowy na yt tylko samemu się zapoznać z ich myśleniem i argumentami.
2
Chłopie, jak Ty mi zaimponowałeś właśnie...
Już dawno z ojcem mieliśmy rozmowę, że dla dobra globalnej społeczności trzeba wprowadzić większą redystrybucję bogactwa czyli także wyższe podatki. Miło ze strony Bellerina, że to zauważa i dostrzega ogromny problem w kapitalizmie, który prowadzi tylko do wyzysku. Kiedyś wszyscy mieli mniej ale było równiej i nie było tylu podziałów w społeczeństwie, a i człowiek bardziej doceniał jak się dostawało np. samochód od państwa.
1
Nie jest winą Lahoza, że te panienki nie potrafią trzymać nerwów na wodzy. Każda z żółtych i czerwonych imho zasłużona, niestety.
0
@misiek112
Ja myślę, że nie ma czegoś takiego, że "nie są na rynku" w przypadku Daviesa i Musiali. Jedynym klubem z którego ciężko byłoby wyciągnąć piłkarzy jest Real, ewentualnie City i PSG. Bayern to IMHO półka niżej. Barcelona jest pięknym, słonecznym miastem i klubem z wielką historią, zainteresowanie ze strony takiej drużyny powinno spokojnie wzbudzać przynajmniej chęć rozważenia takiej oferty ze strony młodziaków jak Davies czy Musiala.
Co do sprzedaży Gaviego/Pedriego to nie widzę kompletnie sensu posiadania ich obu w zespole. Trzeba opierać zespół o silną i stabilną jedenastkę bez konieczności rozdzielania czasu gry między ich obu. Linia pomocy Gavi/Pedri jako "interiores" zawsze przegra walkę o środek pola w starciu z lepszymi drużynami. Ba, nawet słabeusze z końca tabeli nauczyli się jak postępować z czymś takim. To już nie czasy, że Xavi z Iniestą mogli mieć nabite 150+ podań każdy w tym 4 przeszywające linię obrony. Dwójce Pedi/Gavi to kompletnie nie wychodzi, trzeba tam dać kogoś od czarnej roboty.
Nie odczujemy wcale sprzedaży jednego z nich.
z Depayem i Bellerinem trzeba przedłużyć kontrakt a potem sprzedać.
0
@NeuroN
Nie zauważyłem, że przedłużył.
Jak nie Salah to dobrymi opcjami na rozruszanie ślamazarnych skrzydeł byliby Adama/Reiss Nelson/Zaha
0
@Moski86 Ja nie gram w managery(jak już to w fife z kumplami czasem, ale nie oceniam piłkarzy na podstawie tej gry i jej mechanik). Mój komentarz jest efektem przemyśleń, które miałem/mam od czasu jak zaczęły nas łoić takie potęgi jak Roma.
Busquets i Alba zwolnią kontrakty co uwolni sporą część budżetu płacowego, który będzie można użyć do transferów. Garcia to młody perspektywiczny zawodnik i wydaje mi się, że wiele klubów skusiłoby się na zawodnika z doświadczeniem w City/Barcie/kadrze Hiszpanii. 50mln to nie tak dużo na dzisiejszym inflacyjnym rynku.
Kessie docelowo powinien grać w podstawowym składzie razem z jakimś innym solidnym defensywnie zawodnikiem z wydolnością(stąd moje propozycje w postaci Fabinho, Kante, Brozovic, Partey).
Premier League to najbardziej konkurencyjna liga świata i aktualnie La Liga jest poziom niżej i powinna czerpać garściami z tamtejszych standardów pod względem przygotowania fizycznego. Sprowadzanie zawodników stamtąd w tej chwili to nie to samo co 15 lat temu casus Woodgate i Owena/Beckhama. Teraz tamci piłkarze są o klasę lepsi niż w innych ligach.
Jak to mówi słynne biblijne powiedzenie "po owocach ich poznacie" i póki co na ten moment trenerzy którzy brną w tiki-srakę ponoszą klęski i ma to miejsce już jakoś od 2015 roku, więc trzeba kogoś z zupełnie innym spojrzeniem na sprawę stąd sugestia zatrudnienia kogoś z trójki Mou/Klopp/Simeone. Michniewicza bym nie chciał, ale kogoś takiego jak Lenczyk czy Smuda w swoim prime już tak.
0
@siara10
Okej, ale jakaś merytoryczna odpowiedź może by się przydała? Ja nie piję/nie biorę nic. Rozumiem, że uznajesz moje przemyślenia za durne itd ale wysil się chociaż z uzasadnieniem tego.
2
Wiem, że dla wielu tutaj to zabrzmi kontrowersyjnie, ale w tym klubie są potrzebne REWOLUCYJNE ZMIANY. Gdy przyjrzymy się dzisiejszej jedenastce to naprawdę ciężko tam znaleźć zawodników, którzy odnaleźliby się w dzisiejszym siłowym, fizycznym futbolu. Powinniśmy dawno zakopać tiki-srake i postawić na to, co działa w innych klubach.
Oczywiście nasze pole manewru jest mocno ograniczone przez partacza Bartomeu i populiste/kłamcę Laporte, ale są piłkarze, którzy mogliby odejść i to zasiliłoby nasz budżet transferowy. Po wnikliwej analizie i na podstawie tego, co widziałem przez ostatnie kilka lat w tym klubie i na arenie światowej piłki proponuję następujące zmiany:
OUT:
-De Jong(80mln euro, za mała tężyzna fizyczna, facet nie ma w ogóle ciągu na bramkę i daje się łatwo przestawiać w środku)
-Busquets(za darmo won, nigdy nie był dobry, Xavi i Iniesta maskowali jego braki)
-Garcia(50mln, nigdy nie przeskoczy braków fizycznych i bycia zwykłą panienką)
-Depay(30mln, facet jest tak nijaki, że brak słów, mogli już zostawić Luuka przynajmniej był groźny w walce powietrznej)
-Christensen(40mln, kolejny obrońca kompletnie bez warunków fizycznych i ze słabą psychiką)
-Alonso(za darmo won, nigdy nie był potrzebny)
-Alba(za darmo, był dobry jak Messi dawał te przerzuty na lewą stronę, teraz nie ma z niego żadnego pożytku i stracił swoją szybkość)
-Bellerin(10mln, po co go tu w ogóle sprowadzili?)
-Roberto(10mln, facet jest tak bezpłciowy, że brak słów)
-Ferran(35mln, kompletny brak szybkości i tężyzny fizycznej, nie ma z niego żadnego pożytku)
-ktoś z dwójki Pedri/Gavi(150mln, są nieźli ale nie damy rade grać dwoma mikrusami w środku pola więc jeden z nich zawsze będzie się marnował)
Suma: +300mln euro na transfery
IN:
-Davies i Musiala z Bayernu(w sumie 180mln euro)
-Gvardiol(80mln euro)
-Van-Bissaka(prawdziwy tur, stworzony do nowoczesnego fizycznego futbolu, 30mln euro)
-Kante(za darmo)
-Salah(za darmo)
-jakiegoś siłacza do środka pola: Partey/Fabinho/Brozovic(50-75mln euro)
Zamiast Xaviego wziąłbym kogoś z trójki Klopp/Mourinho/Simeone czyli kolesi, którzy nie są uwikłani w tym tiki-srakowym bagnie i grają w nowoczesny sposób i potrafią krzyknąć na piłkarzy itd bez tego jesteśmy skazani na klepanie między obrońcami i środkowymi pomocnikami do usranej śmierci po obwodzie.