11

Pod kątem absurdów, to politycy mogliby rywalizować z hiszpańskimi sędziami.

2

Stanowczo jest tutaj za mało komentarzy odnośnie zwolnienia Valverde. Trzeba napisać zdecydowanie więcej, to zarząd z pewnością weźmie to pod uwagę. 

6

Brazylia kojarzy się znacznej części ludzi z sambą, słońcem, ciągłą zabawą. Dysproporcja pod względem jakości życia wśród tamtejszego społeczeństwa jest ogromna. Strzelaniny, gangi, narkotyki, to codzienność, o której zwykle się nie wspomina, bo po co niepotrzebnie straszyć turystów. Znakomicie, że Barca wyciągnęła pomocną dłoń do dzieciaków z Brazylii. Tylu wspaniałych reprezentantów tego kraju u nas grało, że w mojej opinii im się to należy.

0

Wow, co się stało, że nie ma nic o Cristiano?! Z madrycką redakcją na pewno wszystko w porządku?

0

To wstyd, że FIFA karze Barçe za to, iż stwarza najmłodszym warunki rozwoju, na które w swoim kraju nie mogłyby liczyć. Jeśli jakieś dziecko urodziło się w biednym kraju i jest niebywałe w swojej profesji, chce się rozwijać gdzieś indziej, bo w swoim rodzimym państwie nie może i dostaje taką szanse. A tu nagle organizacja, której jednym haseł jest #respect mu tę możliwość zabiera. Po prostu słów brakuje na taką obłudę.
Niech jeszcze zajmą się Harvardem za to, że podobnie jak La Masia jest odniesieniem w swojej dziedzinie i tam również kształci się sama śmietanka.

43

Jak już ktoś tu zauważył te konferencje prasowe są strasznie nijakie. Gdybym była na miejscu tych dziennikarzy spytalabym naszych chłopaków o:
Iniesta
- Czy jeśli wygracie sekstet zaczerpniesz rad u Rakiticia dotyczących opalania?
- Czy biorąc pod uwagę, że jesteś pierwszym kapitanem, zamierzasz krzyczeć na kolegów?
Alves
- Czy uważasz, że wrzutki są Twoją najmocniejszą bronią i czy ćwiczyłeś ten element w czasie wakacji?
- Czy jeśli wygracie z Sevillą namówisz Pique do zatańczenia waka-waka w szatni?
Lucho
- Jeśli doszczętnie wyłysiejsz po sezonie i tym samym nie będziesz mieć nic do stracenia, to będziesz dalej chciał prowadzić Barçe?
- Czy uważasz, że choroba Neymara jest drugą obok tegorocznego terminarzu La Ligi świnią podłożoną przez Madryt?

Pytanie do wsystkich: Czy to prawda, że Turan robi dobre kebaby?

2

Rakitić jednak spełnia obietnice i idzie właśnie pod maszynkę :P
https://instagram.com/p/6HwYp3SGBG/

10

Dlaczego nie ma jeszcze artykułu o tym, że Douglas ma dzisiaj urodziny? :P

5

Nie panikujcie, mecz się jeszcze nie zaczął, mam hiszpańskiego streama i też reklamy lecą.

5

Jakiś czas temu wbija mi brat do pokoju i z dozą szyderstwa mówi: "Barca już gra, transmitują." Wyjaśniłam mu, iż to nie Barca, a Basel, a ten zaczął się tłumaczyć, że "FCB pisze" i "podobne koszulki mają".

3

Leo jest typem zwycięscy, nie wydaje mi się aby odpuścił. Za każdym razem brakuje mu tak niewiele. Widać, że jak nikt inny pragnie tytułów. W końcu dopnie swego i nie będzie już jedynie słuchał z opowieści kolegów, jak to cudownie jest zostać mistrzem świata.

7

Jeśli ktoś nie rozumie fenomenu Ronaldinho, to zwyczajnie nigdy nie oglądał spotkania z jego udziałem, gdy był w szczytowej formie. A fakt, że kochają go wszyscy kibice, niezależnie od barw klubowych, mówi sam za siebie.

0

Wejdź w link, jeśli z jakiegoś powodu się nie otwiera, to też nie wiem o co chodzi.

0

W ogólnym rozrachunku, spoźniając się pokazują, że nie mają do niego szacunku. Zatem nie dziwota, iż Lucho odsyła ich pytania do błota. Poza tym znakomicie, że Luis twardo stąpa po ziemi, niech się to u niego już nigdy nie zmieni. Trzeba się skupić na meczu z Cordobą, te trzy punkty nam uciec nie po prostu mogą. Wierzę, że rozprawimy się z wszystkimi rywalami i zakończymy sezon z trzema pucharami.

0

Życzę mu podwojenia tej liczby, ale nie wymagam, wiem, że nie muszę, bo on sam to robi i chwała mu za to!

0

„Trener Porto wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko szkoleniowca Realu”.
AS w formie :)

2

Heh Leo już szykuję powtórkę z meczu z Almerią i Sevilla ;)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10152857724722684&id=81267402683&ref=bookmark

0

Heh już widzę Crisa strzelającego focha, bo Messi mu nie podał piłki :D Btw. Ciekawe kto biłby wolne. Niewątpliwie ciekawie byłoby zobaczyć tych dwóch grajków w jednym zespole.

0

Rysunek jednej z najpiękniejszych chwil:
https://m.facebook.com/AniaMessi10/photos/pb.1454965868083526.-2207520000.1428949406./1464660550447391/?type=1&source=42

Gest mówiący wszystko - to dla Ciebie Barcelono :')

2

Ależ to był zawodnik. Przypomniał mi się teraz fragment którejś z książek - Puyol będąc nastolatkiem uczęszczał na treningi w swojej miejscowości. Któregoś dnia była fatalna pogoda i na treningu zjawił się tylko on. Nasz kapitan był ponoć tak zajęty ćwiczeniami, że nie zwracał w ogóle uwagi na towarzyszącą mu ulewę.

Horacy rzekł kiedyś: "Exegi monumentum aere perennius" - wzniosłem pomnik twarlszy od spiżu. Pomniku Puyola nie można z niczym zestawić.

0

Po tak znakomitym meczu i niezbyt ważnym następnym spotkaniu, po co trenować? Można się bez przeszkód chillować, przecież rozgrywki same się wygrają.

7

Do boju Barcelono nie patrz za siebie,
Do boju Barcelono wierzymy w Ciebie.
Do boju Barcelono nie zawiedziesz nas,
Do boju Barcelono nadszedł Twój czas.
Do boju Barcelono Liga jest do wygrania,
Do boju Barcelono mówi Ci to Ania!

0

Czułam, że ktoś będzie miał do tego zastrzeżenia. Jednak słowa ciągłej krytyki raczej demobilizują piłkarza, czasem wręcz niszczą. Iniesta nie jest jeszcze u schyłku swej piłkarskiej kariery, umiejętności odmówić mu nie można, mocnej alternatywy na jego pozycję nie mamy i jeszcze przez jakiś czas jej mieć nie będziemy. Cóż... pozostaje nam wierzyć i wspierać Don Andresa. A jeśli nie, to chociaż okazać trochę szacunku, nie buczeć, nie gwizdać, nie naśmiewać się, bo mam wrażenie, że część kibiców dostała amnezji, jeśli chodzi o jego wkład w ten klub.

3

Nie popadajmy w paranoję. Barcelona dostała zimny prysznic, a on naprawdę jest czasem potrzebny, być może sprawi, iż: Lucho wyciągnie wnioski, że przy jednobramkowym prowadzeniu nie ściąga się napastnika, rozgrywającego naprawdę dobry mecz. Pique zrozumie, iż nie ma już Puyola obok siebie i teraz sam musi umieć się skoncentrować przez pełne 90 min. Alves… w końcówce pokazał, iż poczucie humoru go nie opuszcza, ale żarty odstawi na czas po meczu. Blada twarz cudownie się w końcu przełamie – trzeba mieć nadzieję. Rakitić zostawi sentymenty na boku. A ofensywne tridente wzajemnie się uzupełnia, także o nich się nie martwię. O Bravo również, bo nie ma bramkarza, który nie popełniałby błędów. Kibice natomiast zrobią najmocniejszy doping, jaki potrafią i zwyciężymy. Jesteśmy wzajemnie uzupełniającym się kolektywem, jesteśmy Barcą, razem możemy wszystko!

4

Piqenbauer czyści wszystko!

27

Nie kształcę się w kierunku humanistycznym, ale przedstawię Wam, jak ja to odczytuję. Aczkolwiek, zwykło się mawiać, iż nie ma jedynej słusznej interpretacji.

"Jeżeli nie służy to poprawie, nie trać swojego czasu, moje szczęście nie zależy do twoich krzyków…"
Jeśli nie masz zamiaru przedstawić propozycji, która by mnie zadowoliła, marnujesz jedynie swój czas. Nieważne ile będziesz nalegał, nie przyjmę twojej propozycji, gdyż jest zbyt marna, nie doceniacie mnie. Gdzieś indziej to zrobią i będę szczęśliwy. Słowo "krzyki" podkreśla tutaj usilne starania Barcy o podpisanie kontraktu przez Daniego, tyle że wydaje mi się, iż nie nalegaliśmy na to tak mocno. Wypowiedź w stylu rozgniewanej nastolatki, która nie dostała ostatecznie takiego prezentu od rodziców, jakiego chciała.
"Akcje nie myślą o reakcjach, jestem wiecznym uczniem i zawsze z życia pragnę dobrych lekcji."
Robiąc coś nie rozważasz dokładnie konsekwencji tego czynu. Dostałem lekcję życia i wyciągnę z niej wnioski. Pytanie, czy ty to zrobisz? Podkreślenie faktu, iż łaski mi nie robicie.
"Żyć i nie wstydzić się z bycia szczęśliwym i czuć, że życiowe lekcje nie idą na marne."
Carpe diem, chwytaj dzień - staram się bać z życia to, co najlepsze. Szpileczka w stronę zarządu - może kiedyś wy też wydobędziecie morał z tych praktyk, związanych ze mną, ale wtedy już będzie za późno. Innymi słowy - obudzicie się w nowym sezonie z wielką dziurą na prawej obronie, a ja się będę relaksować.
"Nie zabiją mojego najlepszego momentu małymi problemami."
Alves nazwał brak porozumienia z Barcą "małym problemem", aż kipi pewnością siebie i okazuje tutaj brak szacunku. Twierdzi, iż teraz jest jego chwila i będzie szczęśliwy gdzieś indziej.

Konkluzja - bye, bye Barcelono, wiedz, że wcale nie będę tęsknić :>

1

Osoba widoczna na fotografii, została ujęta w tzw. planie amerykańskim. Na zdjęciu widoczne są dwa plany, postać umiejscowiona w centrum, bardzo mocno kontrastuje z tłem. Sposób, w jaki została przedstawiona powoduje wzrost napięcia. Ciemny ubiór oraz w połowie zakryta twarz, mają za zadanie podkreślić tajemniczość całej sytuacji. Natomiast ułożenie rąk jest wyrazem pewności siebie. Obserwator nie wie, co przedstawiona osoba ukrywa w swych kieszeniach, być może zaraz wyciągnie, jakiegoś asa w postaci nowej umowy z innym klubem, zdejmie okulary i z szyderczym uśmieszkiem pomacha do Bartomeu.

8

"Tak, Barça negocjuje. Barcelona stale negocjuje z zawodnikami."
"Jeśli Alves zaakceptuje ofertę, jaką mu złożyliśmy, zostanie w Barcelonie."

Z tego, co mi wiadomo negocjacje polegają na stałym obniżaniu wymagań i sukcesywnym dochodzeniu do porozumienia. Tutaj Alves dostał ofertę i albo ją zaakceptuje, albo papa. Trudno nazwać coś takiego negocjacjami, to raczej ultimatum.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?