Eqeminiv
Dołączył/a: marzec 2018
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Kojarzy mi się ta historia z pewnym grajkiem niegdyś wypożyczonym do Brighton
2
Mnie może nawet te zygzaki aż tak nie denerwują, ale te niebieskie akcenty, które kończą się jakby ktoś niechlujnie malował farbą mnie mocno odrzucają. Nieładnie to wygląda.
0
Nie wiem, w którą opcję wierzyć. W opisie jest napisane, że Urawa zdołała zremisować, w samym artykule jest, że Inter wygrał, a w wynikach to Urawa wygrała.
2
@rodineusz Tak, media wykręciły jego liczby.
2
Ci ludzie naprawdę myślą, że debata w Końskich jest po to, żeby podebatować. Ona obecnie istnieje po to, żeby wpakować przeciwnika politycznego w sytuację bez wyjścia.
Przyjdzie - już widzieliśmy, jak wtedy wygląda taka debata.
Nie przyjdzie - tchórz.
Win/Win.
3
fraza "TVP w likwidacji" 4 razy. niezły wynik, aczkolwiek Republika miewała lepiej wytresowanych widzów.
5
@ZuczekFCB1899 Realu oczywiście, tak jak pan AS powiedział (XDDDDDDDDDDDDDDDD)
0
Ogólnie co za sezon, jeśli chodzi o charakter naszej drużyny. Miło, że za remontadami szedł też niesamowity styl. Ależ to chodziło.
Najcięższe zadanie przed Flickiem to to, żeby maszyna dalej była naoliwiona.
No i generalnie wiele to mówi o drużynie, gdy po mimo wszystko tak smutno-gorzkiej końcówce, jeśli chodzi o LM, to większość osób jest sezonem zachwycona i patrzy na przyszłość z ogromnymi nadziejami. Wiem, że dublet to nie jest mała rzecz, ale bywały sezony, gdy nastroje po tego typu sezonach nie były skowronkowe.
Jeśli chodzi o emocje w meczach, to sam osobiście nie pamiętam aż tak naszprycowanego atomem sezonu Barsy. Oczywiście jest to następstwem wtedy aż tak dominujących drużyn Guardioli i Enrique, ale wtedy po prostu nie było na nich mocnych, po prostu się wygrywało. Zdarzały się ikoniczne mecze, ale nie w takiej ilości jak w tym jednym sezonie.
Naprawdę, odżyła mi chęć oglądania piłki, a patrzenie na Barsę to czysta przyjemność.
5
@norbi77 dobrze, że polajkowałeś tamten komentarz, to chociaż koleżanka @clyde miała pretekst, by wyłączyć się z dyskusji, bo dalej by się tylko błaźniła.
0
@Pawlak1992 oj, myślę, że mimo wszystko raczej dwa razy z rzędu z VARem
0
@tbas "on też jest w top zmarnowanych sytuacji"
wiesz też jest w zespole co generuje najwięcej sytuacji ofensywnych.
0
@partymaker nie ma nic. nigdzie nie sugerowałem, że ta wzmianka jest czymś więcej niż zwróceniem uwagi na ironię jaką jest nick z takim znaczeniem nad wiadomością pod nim.
3
@partymaker osoba o takim nicku oczekuje wyłącznie analiz taktycznych, kolejnych afer, kolejnych artykułow wypchanych statystykami?
Ten jest totalnie nieszkodliwy, rozluźnia trochę atmosferę a przy okazji przypomina piłkarza, który Barcelonie dał bardzo dużo. Ten artykuł jest tak samo istotny, jak obecnie każdy dający znać, co tam u Messiego. Nie mam totalnie nic przeciwko żadnym z nich.
2
Co by powiedzieć o sezonie Gaviego, to można być pewnym, że mu zaangażowania nie braknie. Typ człowieka, któremu mental by nie spadł, choćby cały świat był przeciw niemu.
10
@Inmessionate10 mówi o zepsuciu dobrej okazji przez egoizm, gdy drużyna wygrywa jedną bramką. Nie bez powodu Yamal strzela gola raz na 16 prób i nieważna ich trudność, to nadal w większości piłka oddana rywalowi.
Niech robi to co robi dobrze, a robi dobrze wiatr i tworzy sytuacje a będziemy w domu, a w takich momentach meczu niech wykazuje się altruizmem, bo przy wyniku na styk nie obchodzą mnie jego solowe rajdy, tylko dobro drużyny - nie, wymuszony strzał, gdy przed tobą jest trzech obrońców a na bokach dwóch wolnych kolegów i nie podawanie im bo "marnowali raz za razem" (XD możemy po prostu zostawić na boisku Yamala skoro te patałachy z 27 i 38 golami wszystko marnują?) nie przyczyni się dobrze w ogromnej większości akcji.
Nie chcę wyjść na hejtera Yamala, bo robi cuda, ale na ten moment strzały, a raczej konkretnie decyzje o ich oddaniu nie są jakieś bardzo trafne.
0
@greg odniosę się do tego, co mi odpisałeś konkretnie, bo trochę wiadomości już poszło:
"Yamal nie musi podawać, jest wybitnym graczem, powinni zabierać na siebie obrońców, a on wchodzić w pole karne i wbijać bramki, po prostu zrobić dla niego więcej miejsca niech gra na różnych pozycjach, fałszywych 9 itd…"
Problem w tym, że Yamal ani troche skutecznym graczem nie jest. Na ten moment jest świetnym asystentem, zresztą ma ich najwięcej w LL, ale jego akcje kończone strzałem są rzadko skuteczne.
Yamal oddał w tym sezonie dokładnie tyle samo strzałów, co Lewandowski - 97. Widzimy, ile bramek mają panowie. No ale wiemy, że Yamal bardzo często kmini coś z Arjenowskim zejściem na lewą nogę. Może warto spojrzeć w takim razie na xG i ich konwersję? Lewy ma tego xG 24, goli 25. Lamine ma xG 7 i goli 6.
Daje to 0.06 gola na strzał, gol co 16 strzałów. Warto pomyśleć albo zwrócić uwagę, jak Lamine czasami forsuje strzelanie, ile razy mógł po prostu podać.
I sam jestem zachwycony Yamalem, jak on w takim wieku robi takie rzeczy, też przez jego młodość myślę, że jest jeszcze sporo pola na dojrzałość. Dopóki wygrywamy to spoko, dalej uważam że Lewy (czy szczerze mówiąc jakikolwiek inny gracz Barsy) mógłby dostawać więcej piłek konkretnie od Yamala, ale wygrana to wygrana, niech Yamal sie bawi. Trzeba pamiętać że te 11 asyst Yamala znikąd się nie wzięło - Yamal coś daje, ale na ten moment też lubi sobie czasami coś zabrać i zmarnować.
Nadejdzie jednak taki mecz, gdzie zabraknie właśnie tej kapki altruizmu, takiej chemii jak za czasów MSN, gdzie każdy z chłopaków pracował bardziej na gole pozostałej dwójki niż swoje.
Moje clue jest takie, że wybitni gracze używają swoich konkretnych umiejętności i zalet, żeby jak najwięcej dać drużynie. Skuteczność na razie nie jest wybitną stroną Yamala, a Lewandowski (co pokazał w ostatnim meczu) jest urodzonym snajperem, jeżeli tylko piłka go poszuka. Tak jak 11 asyst Yamala mówi samo za siebie, tak 25 goli Robura też za siebie mówi.
0
@Losiex To działa w dwie strony. Jeżeli Yamal może machać rękoma (a taką irytację okazuje dosyć często), gdy jakiś kolega z drużyny zmarnuje okazję po jego podaniu, to tak samo ten kolega z drużyny może okazywac irytację, gdy Yamal leci sam mimo że była okazja, by podać.
2
na notatniku ani wzmianki o tych słowach, mimo że jest cały artykuł z wywiadem.
1
@RoberDzik jest troche różnica w tym, że niusy tutaj mają dodawany jakiś kontekst ZAWSZE, nieważne czy przybliżenie tego kontekstu będzie działało na korzyść/niekorzyść Barsy/Realu.
na notatniku wrzucono po prostu treść oświadczenia Osasuny bez żadnego przybliżenia podobnych sytuacji itp., żeby czasem kibice nie pomyśleli że ta sytuacja nie jest ani niczym nowym, ani tym bardziej niczym nowym dla samego Realu.
1
@VegetaPolska jak ktoś nie widzi clue problemu to coś jest nie tak. Każdy rozumie, że spalony karny to kara. Każdy rozumie, że powtórka obronionego karnego to kara.
Chodzi o wymiar kary. Czemu by w takim razie od razu nie zaliczać gola piłki lecącej w światło bramki, ale bramkarz ją obronił przekraczając przepisy?
Strzelający popełnia błąd = największa kara dla jego drużyny, czyli brak gola.
Bramkarz popełnia błąd = wcale nie największa kara dla jego drużyny, czyli gol dla drużyny przeciwnej, bo może się poprawić.
0
@Rifek tak czy siak skończy się tym, że Barsa go odda Atletico za 1 milion euro i będzie opłacała część jego pensji.
2
Wiadomo, więcej interwencji VARu wcale nie oznacza, że po prostu sędziowie nie domagają, tylko że ktoś jest pokrzywdzony.
W Madrycie dalej omamy. Nowe, nie znałem.
1
W ogóle strach pomyśleć, co by się działo na notatniku, jakby częściej dyktowali karne przeciwko Realowi.
Dostali 10 karnych w lidze, przeciwko ten z Atleti był dopiero pierwszym, w dodatku mogącym się wybronić, a na notatniku jest taki wylew.
Poziom propagandy wywala tam poza skalę.
Emoji przy niusach, które od razu mają podsuwać narrację; notoryczne narzucanie jakiegoś stanowiska (przez subtelne, acz widoczne słowa w samych artykułach czy przez podpisy zdjęć).
Odklejka i cynizm tamtejszych redaktorów nie pozwala mi traktować tej strony poważnie.
O ile sam klub, imo, zasługuje mimo wszystko na szacunek, bo jest jedną z ikon futbolu, tak notatnik... XD
4
@MOLESTA raczej kwestia nie awansu "z top 8" albo z "9-24" tylko awansu do 1/8
2
@pioz123 xD Chłopie
1
Szkoda, że nie "[Aktualizacja 21:35]"
2
@MOLESTA złapałem zarzutkę, ale to Inaki, a nie Nico
1
@okiemtypera_lucaxx95 przy ustalaniu tych wartości znaczenia za bardzo nie ma, ani "jeszcze", ani "z Barcą", ani "2 mundiale"
0
On naprawdę myśli, że w momencie, gdy teraz mamy problem ziomeczkostwa i mycia ręki ręką w związkach sportowych, to narzucenie tych ram zdecydowanie rozwiąże problem.
@Roobo bardzo dobrze napisał, nie sugerował nawet żadnej płci, ale typ sam sobie dopisał całą resztę historii.
"Jeżeli 10 najbardziej kompetentnych osób to kobiety, to jak to sprawdzić skoro ich nie ma?"
Odpowiadam: należy zmienić podejście do wybierania osób do zarządów. I to, że ma odgórnie być 1 kobieta, 10 kobiet, 1 mężczyzna czy 10 mężczyzn nie zmieni tu nic. Twoja frustracja i bajkopisarstwo nie pozwala Ci odrzucić myśli, że problem leży po innej stronie.
Nie no, dobra, te wysrywy OPa to musi być jakaś prowokacja wygenerowana przez AI, prawda? Nie wierzę, że prawdziwy człowiek idzie w takie skrajności i jest tak defensywny w swojej wyobraźni.
2
@Faro I nasz słynny obrońca, Carles Pujol!