6

Czytałem ten wywiad z Xavim po Bayernie i to jest chyba jeszcze większa kompromitacja tego trenera niż wczorajszy "plan" na mecz. Co się chłop odkleja ostatnio na tych konferencjach to aż ciary żenady się pojawiają. Brakuje jeszcze, żeby zaczął zwalać winę na murawę jak miał w zwyczaju za czasów bycia piłkarzem.

1

@MrPGG dałem stosowny edit już. Moim zdaniem nie ma sensu tego meczu umieszczać na siłę z wymienionego w poście powodu.

13

W zeszłym sezonie Xavi nie potrafił wygrywać z mocnymi rywalami w Europie, dokupili mu zawodników w lato, by go zadowolić kadrowo i po roku pracy ten sam trener nadal nie wygrywa z mocnymi rywalami i odpada po fazie grupowej.
Tu nie ma żadnego progresu, jest tak samo jak było rok temu, a czytam opinie że to część procesu, Barcelona to plac budowy itp. Ja się z tym nie zgodzę, bo proces budowania ekipy ma miejsce gdy drużyna rzeczywiście zalicza postęp, nawet niewielki, ale zalicza, a patrząc na wyniki Xaviego w Europie nie ma żadnego.
0-3 z Bayernem ❌
1-1 z Napoli ❌
4-2 z Napoli ✅
0-0 z Galatasaray ❌
2-1 z Galatasaray ✅
1-1 z Eintrachtem ❌
2-3 z Eintrachtem ❌
0-2 z Bayernem ❌
0-1 z Interem ❌
3-3 z Interem ❌
0-3 z Bayernem ❌
Pominąłem remis z Benficą, bo byłoby to niesprawiedliwe wobec trenera, który wtedy ledwie zaczął pracę z drużyną. Zaledwie dwie wygrane na przestrzeni tylu meczów, a w tym sezonie nie wygrał żadnego z poważnym rywalem i zdobył 4/15 punktów w grupie Ligi Mistrzów. To jest kompromitacja. Nie będę się wypowiadać czy należy go zwolnić czy nie, chcę jedynie zwrócić uwagę na to jak fatalnie wygląda praca Xaviego w europejskich pucharach.

8

Spójrzcie na listę powołanych. Co mam zrobić z takimi piłkarzami? Grać tiki-taki?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@gumaz na długi i w jakimś procencie na transfery.

2

@Kondziubarca za miliard z pocałowaniem ręki żegnamy Pana.

6

@Gaz to nie Football Manager, że się spełnia 100% zachcianek trenera. Myślę, że każdy trener by chciał dostać takie wsparcie transferowe jak Xavi w lato. Nikt mu się za przeproszeniem nie wpierdzielał w budowanie kadry i słuchał jego próśb, więc obowiązkiem było złożenie z tego zwycięskiej drużyny, skoro sam chciał tych piłkarzy, których mu sprowadzili.

7

@Gaz ale co to za porównanie kadry Polski do kadry Barcelony? Te wymówki dotyczące Xaviego to już się coraz głupsze robią. Ten gość dostał taką kadrę jaką chciał i to jest drużyna do walki o ligę i Puchar Króla. Obowiązkiem było wyjść z tej grupy Ligi Mistrzów.

2

@P33ck nie, bo Xavi to drugi Guardiola i na pewno wypali!

1

@MichuPlayPL a masz jakiś pomysł jak się ich pozbyć? Na przykładzie Alby, którego chcieli wypchnąć na wypożyczenie, ale się zaparł że zostaje widać, że to nie jest prosta sprawa. Nie mówiąc już o sprzedaży, bo to zupełnie inny poziom.

2

@MichuPlayPL tak na szybko, choć jakbym miał więcej czasu na przemyślenie to pewnie tych rzeczy byłoby więcej.
- podpisanie umowy ze Spotify
- obniżenie wydatków na pensję
- poprawienie znacznie sytuacji kadrowej
- pozbycie się zbędnych piłkarzy
- podpisanie wieloletnich umów na stosunkowo małym kontrakcie z młodymi piłkarzami, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile tej drużyny (Pedri, Ansu, Gavi i Araujo)
- letnie transfery takie jak Lewandowski, Kounde, Christensen (reszty na razie nie wymieniam, ale trzeba dać im czas i w dłuższej perspektywie pewnie pokażą jakość)

4

@Jakchcesz jeśli to będzie topowy trener jak Tuchel, to na pewno są na to większe szanse niż z Xavim. A przynajmniej o awans z grupy byłbym spokojniejszy.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@MichuPlayPL a bo to Laporta przegrał taktycznie dwa razy z Interem. A to zwracam honor Xaviemu - #LaportaOut.

1

@Comentateiro czyli Xavi Top. Zwracam honor.

7

@Klimach fan kościołowi Xaviego nie przetłumaczysz, dla nich nie wyjście z grupy Ligi Mistrzów po wydaniu 150 baniek w lato to część procesu odbudowy (:

1

@AmigoBlancos nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby powiedzieć że dobrze rywalizowali i byli lepsi w poprzednich meczach. Xavi się odkleja na tych konferencjach coraz bardziej. Zaraz zacznie pieprzyć bzdury o murawie jak kiedyś.

3

"W dotychczasowych meczach Ligi Mistrzów bardzo dobrze rywalizowaliśmy. Myślę, że piłkarsko byliśmy lepsi od Interu i Bayernu w Monachium, ale dziś nie. "
Nie wierzę, że on to serio powiedział.

26

@AlexDark00 oczywiście pominięty Lewandowski, wcale mnie to nie dziwi xD

0

Ważne, że maestro taktyki w lidze jest drugi, a że w Europie dostaje oklep od niemal każdego to przemilczmy.

9

@Andy83 nie no ale żeby nie wyłapać tak oczywistej ironii to już trzeba się postarać.

38

Wina kontuzji. Xavi niczemu nie jest winny, to świetny trener z projektem.

1

@Comfortable_ u mnie kozły ofiarne są stałe - wielka czwórka amigosów.

9

Ferran zaczął grać lepiej, to pora znaleźć nowego kozła ofiarnego - tym razem padło na Raphinhę. Zaraz forma Raphinhi skoczy to kolejny padnie ofiarą szydery i tak to się żyje na tej la bambie.

0

@Aragorn33 aha xd Dobra, nie ma sensu z Tobą dyskutować jak mi zarzucasz coś czego nie robię. Miłej nocy.

1

@Aragorn33 ale kurwa człowieku jakie prowo, podałem Ci wyniki jakie Xavi zaliczył z mocnymi rywalami w Europie. Zmyśliłem je czy o co Ci chodzi? Z tym nie ma co dyskutować, a wnioski niech każdy sobie samemu wyciągnie, ja nic nie sugeruję. Ani nie narzucam, że Xavi jest słaby ani że jest zajebisty.

2

@Barca1992 jak wymieniłem porażkę z Eintrachtem to nie mogłem już pominąć Galaty, bo by się ludzie zesrali xd

8

Xavi vs mocni rywale w Europie:
0-3 z Bayernem
1-1 z Napoli
4-2 z Napoli
0-0 z Galatasaray
2-1 z Galatasaray
1-1 z Eintrachtem
2-3 z Eintrachtem
0-2 z Bayernem
0-1 z Interem
3-3 z Interem
0-3 z Bayernem
2 wygrane, 4 remisy i 6 porażek.
Wnioski wyciągnijcie sami (:

0

Xavi Top Topów. MVP tego meczu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?