0

Nie chodzi mi o to że "nie wolno" krytykować Guardioli, czy o ogólną sympatię do niego. Ja sam nie rozumiem chociażby jego zmian w 85 minucie. Ale on ma w głowie nakreślony plan taktyki Barcy, a częścią tej taktyki jest Zlatan a nie Etoo czy Bojan. I musicie się z tym pogodzić.

Gdy Valdes puszczał szmatę, gdy Etoo nie strzelał 3 setek w meczu (a bywało że chybiał częściej), gdy Henry gra jakby go nie było i teraz Zlatan - za każdym razem wyrastali spod ziemi znawcy gotowi wytransferować takiego nieszczęśnika z drużyny. A co się potem działo? Antybohater zawsze się podnosił, stawał się znów Bohaterem i wszyscy którzy najwięcej krzyczeli nagle cichli. No cóż, widocznie taki urok tego forum; a może nawet Polskiej mentalności? :)

0

PaweŁek

Jeżeli chodzi o zgranie to 5 lat > 1/2 roku.

0

Dla tych którzy mówią o Eto'o - przypominam że to PEP nie chciał go u siebie na podstawie "feelingu" cokolwiek by to nie znaczyło. Więc jeżeli krytykujecie Barce za wymianę Eto za Zlatana krytykujecie też Guardiolę. Gdyby on chciał za wszelką cenę zatrzymać Samuela to właśnie dzisiaj prawdopodobnie jechalibyście Eto za 3 czy więcej niewykorzystanych setek. Bo pewnie już mało kto pamięta, ale po nieudanych meczach Eto to samo pisało się o nim co dziś o Zlatanie - że transfery, że Bojan itd. itp.

0

Bykunn

"cierpi cała drużyna"

Ibra to pomysł Pepa, już rok przed tym transferem Barca zabiegała o piłkarza o podobnych warunkach fizycznych co Ibra (chodzi mi o Adebayora). Przypuszczam że Guardioli chodzi o możliwość gry głową, umiejętność zastawienia się, gry tyłem do bramki itd. Problem polega na tym że Ibra nie ma takiej ruchliwości jaką prezentuje Eto i Barca, nastawiona na szybkie prostopadłe piłki do wybiegającego napastnika straciła ten atut po odejściu Eto. Ale mam nadzieję że to się jeszcze zmieni i Ibra zacznie w końcu biegać, choćby tak jak robił to na początku sezonu gdy był zdecydowanie bardziej ruchliwy niż ostatnio.

0

PaweŁek

On cały czas jest w tym dołku formy i masz rację, te gole to były sytuacje incydentalne które wykorzystałby każdy z kadry Barcy. Ale zmierzam do tego że o ile on poczuł się gwiazdą po tych seriach strzelanych bramek, tak teraz, gdy prawie wszyscy po nim jeżdżą, powinien zrozumieć że żadną gwiazdą nie jest i trzeba zapie....ać bo Inter to nie to samo co Barca. Mam nadzieję że jak już to zrozumie to zacznie grać na miarę swoich możliwości, bo co jak co ale możliwości ma wielkie.

0

Bykunn

15 bramek 7 asyst nie da się grać gorzej? :D Skoro tak uważasz to ok nie będę polemizował.

A fragment mojej wypowiedzi "gazety i opinia publiczna" nie odnosi się do "naszych komentarzy" tylko do całokształtu opinii publicznej, a w szczególności tej w Katalonii i Madrycie.

0

Bykunn

Ja myślę że Ibra doskonale widzi co się dzieje dookoła niego, a gazety i opinia publiczna nie dają mu zapomnieć o tym że źle gra. Tak jak wcześniej PRAWIE wszyscy pieli z zachwytu nad Szwedem tak teraz nie ma nikogo kto by pisał o nim pozytywnie. OK on zasługuje na krytyke i całkowicie się z tym zgadzam, ale myślę że to go tylko umocni i zacznie grać lepiej (czyt. zacznie strzelać bramki). A transfer? To nie jest trochę zbyt pochopne podejście? Kolejne miliony do wydania, a co będzie jak jego następca będzie grał jeszcze gorzej?

0

boolo

Fajnie że się poczuwasz ale to co napisałem było skierowane do ogółu a nie do jednej konkretnej osoby.

0

Ja od samego początku nie byłem za przejściem Ibry do Barcy. Miał opinię gwiazdki, fochał sie o byle co, trening zaczynał się wtedy gdy ON tego chciał, każdy trener miał z nim problem.

Ale gdy już zaczął grać w Barcy, gdy już zaczął strzelać jak automat zmieniłem o nim zdanie. To wielki piłkarz z ciężkim charakterem. Każdy ma prawo do słabej formy, dołki nie omijają też Messiego, Xaviego, Iniesty, Henrego czy chociażby takiego Ronaldo. Pep musi pokombinować żeby wyciągnąć z Ibry to co najlepsze i pomóc mu wznieść się znów na wyżyny.

Marca i inne madryckie szmatławce teraz tryumfują bo Real od ponad roku lider jest w madrycie. No gratulacje, dużo czasu na to nie potrzebowali. Ale to nie koniec ligi i wszyscy haterzy którzy już tęsknią za Eto, chcą Torresa, Ville czy kogo tam jeszcze proponuję się opanować i nabrać troche dystansu, bo to IBRA jest teraz 9 Barcy i nic tego nie zmieni. Więc zamiast wieszać na nim psy trzymajcie kciuki żeby zaczął strzelać bo TAKA jest rola prawdziwego kibica.

0

Ja jestem ciekaw jak wyglądają statystyki co do wykonywania stałych fragmentów gry i zdobywania z nich bramek.

0

Mój człowiek.

0

@galford

Elton był właścicielem a potem dożywotnim honorowym prezesem Watfordu (nie wiem czy ostatnio nie wrocil do tej "funkcji") a nie współwłaścicielem Charltonu.

0

Moim zdaniem facet sie kompromituje takimi wypowiedziami... Chyba zapomniał że jego rolą jest poszerzanie ławki rezerwowych a nie szczucie kibiców na byłych, zasłużonych piłkarzy.

0

Chyba wielu z nas wie że Eto ma fundacje dzięki ktorej pomaga dzieciom z Afryki. Coś mówi wam nazwisko Etock?

Ma w co wkładać pieniądze, jeżeli nie w fundacje to w cokolwiek chce, w końcu zarobił to uczciwie i bez żadnych przekrętów. Dlatego powtarzam raz jeszcze, jeżeli należy mu się ta kasa to zarząd powinien mu ją dać i tyle.

A to że jest pazerny? Walczy o swoje i tyle, tak jak pisał CNFCB kto z was odpuścił by odprawę po zwolnieniu z pracy mimo że lubiliście swoją firme?

0

No własnie, Ibra zamknął usta wszystkim krytykantom. Ale założe sie ze w jednym lub dwoch meczach nie trafi do siatki i znow sie zacznie biadolenie że nie ma Eto bo Eto jest 1000 razy lepszy i w ogole. A Henryk ma zniżke formy to widać, mam nadzieję że lada chwila i sie odblokuje, po pierwszej bramce w sezonie się rozstrzela tak jak co sezon:)

0

Jeżeli należy mu się te 3 mln to powinien je dostac bez zadnego zwlekania i bez gadania ze zarabia ileś tam milionow na sezon.

0

groszek26 człowieku tego Ibry co był w interze nie ma i juz nie bedzie. To tak samo jakby niektorzy chcieli widziec w Henrym tego ktory grał w arsenalu. Nie ma tak dobrze tu w Barcelonie gra jest zupelnie inna; nie gramy z kontr ani nie parkujemy busa w bramce. W interze gra opierala się na Zlatanie tutaj gra opiera sie w wiekszej czesci na Messim i na Xavim, tutaj Ibra jest częścią zespolu a nie jego głównym składnikiem.

0

@kidza

Chyba nie skumałeś kontekstu mojej wypowiedzi; równie dobrze mógłbym zamiast "Słowacji" napisać "Bermudy" albo "Wyspy Owcze". Nie chodziło mi o jakość piłkarzy w danym kraju tylko o zachowanie Wiceprezesów (które przynajmniej dla mnie jest całkiem zrozumiałe i nie mam o to żadnych pretensji:).

0

Widocznie wisnia81 to fan interu albo eto'o - no cóż są ludzie którzy zawsze muszą coś powiedzieć bez względu czy ma to jakis sens czy nie:)

Mnie ciekawi czemu Guardiola tak chwali Mourinho? Zwykła kurtuazja, czy chce troszkę się mu przypodobać żeby nie atakował Barcy swoimi komentarzami?

0

"Bardzo chcemy, by w Barcelonie grał piłkarz z Polski" to słowa mające takie samo znaczenie jak "Visca Polonia". Trzeba sie czasem podlizać fanom z kraju do którego się przyjechało i powiedzieć to co inni chcą usłyszeć. Sądzę że gdyby ta wystawa miała miejsce na Słowacji to zamiast słowa "Polska" padało by w takich samych zdaniach słowo "Słowacja".

0

@sciah

Kto tak ma ten tak ma:)

Barce cieżko teraz sobie wyobrazić bez Puyola, tak jak choćby (niedaleko sięgając pamięcią) w 2007 roku ciężko było sobie wyobrazić Barce bez Ronaldinho. Mimo wszystko nie można się dziwić że kibice przywiązują się do zawodników, a w szczególności tak wyrazistych jak Tarzan.

Dla tych którzy podaja przyklad Maldiniego - czy facet grał w wieku 40 lat tak samo jak w wieku 28? To normalna kolei rzeczy że poziom sportowy obniża się (od osiągnięcia pewnego punktu w karierze) z wiekiem. Carles z roku na rok nie bedzie szybszy, sprawniejszy czy zwrotniejszy. No i trzeba dać szanse młodym by się rozwijali.

Ja uważam że zarząd z Puyolem powinni zadecydować przede wszystkim jak najlepiej dla dobra klubu. Jeżeli sytuacja ma polegać na grzejącym ławe i narzekającym Puyolu to lepiej niech odejdzie. Dla dobra klubu.

0

Nie wyobrażam sobie Puyola w innych barwach niż bordowo granatowe.

Z drugiej strony Puyol młodzieniaszkiem już nie jest i to normalna kolej rzeczy że piłkarz od pewnego momentu w karierze im starszy wiekiem tym częściej odwiedza ławkę niż boisko, skoro na jego miejsce w pierwszej 11 czekają młodzi i zdolni a tych w Barcelonie jest mnóstwo.

Jestem ciekaw co zadecyduje Carles i mimo wszystko mam nadzieję że zostanie z nami dużo dłużej niż ten rok do końca trwania kontraktu bo w końcu jest symbolem naszego klubu.

0

Rownież byłem, było naprawde świetnie. Na medal spisali się panowie Zbigniewowie! Pozdrawiam

0

stricker

Słaby? On nigdy nie schodzi ponizej pewnego poziomu. Wiadomo nie jest to klasa Xaviego czy Iniesty ale on ma być backupem a nie graczem pierwszej jedenastki. I z tego wywiązuje sie wzorowo, a co najwazniejsze nie narzeka. Tak jak Sylvinho. I to własnie czyni takich pilkarzy wyjatkowymi.

0

Hmmmmm...

Wow.

Czuje że moje życie sie zmienilo.

0

Co jak co ale Begiristain spieprzyl transfery w tym roku... mogło to wszystko zupełnie inaczej wygladac a teraz wystarczy jedna lub dwie kontuzje i skład sie posypie... Taka ławka na zdobycie 6 trofeów raczej nie wystarczy.

0

hubymess, ja bym raczej napisał że "całował herb ;/"

Mnie dziwi ta moda bo gość nie ma raczej zbyt wielkiego związku z klubem, nigdzie nie słyszałem ani nie czytalem zeby kochał Barce od dziecka; dziwne to zachowanie po prostu. Mam nadzieję że sie spisze i wierze w decyzje Pepa bo 25 mln na niezbyt znane nazwisko to jednak baaardzo duzo; szczególnie dla takiego klubu jak Barca której prezydent krytykował poczynania blancos...

No coż zobaczymy i trzymam kciuki zeby Jezus okazal sie obronca na miare Pique czy Puyola:)

0

O MATKO Ibra stosował pressing!:D

I to chyba było dla mnie najwieksze zaskoczenie z nim związane... Co ten Guardiola potrafi zrobić ze swoimi piłkarzami to dopiero mistrzostwo świata:)

A wczoraj Messi pokazał że ta cała Ibramania powinna się już skończyć bo to on jest najcenniejszym piłkarzem w drużynie. Wszystko powinno wrócić do starej, dobrej Messimanii.

A Maxwell... No cóż zagrał naprawde bardzo dobrze. Jeszcze troche czasu i nie bedzie miał równych na lewej stronie. Ale na Real i tak bym wypuścił Abidala:)

0

Bardzo dobrze że piłkarz taki jak Marquez, który notabene jest ważny dla zespołu, jest pewny że Zlatan będzie grał pressingiem. To pokazuje że na Zlatanie będzie ciążyła nie tylko presja ze strony Guardioli, ale również całej drużyny by grał pressingiem. Będzie mu po prostu trudniej gwiazdorzyć :)

0

jasiukcn

Brukowy poziom to Ty prezentujesz swoimi wypowiedziami.

Dobra robota M_k piszesz zajebiście; nie przejmuj się zazdrosnymi warchołami :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?