0

@gczoo77

Ale Ronaldinho nie ma już tej samej dynamiki co kiedyś, nie ma tych genialnych 30 metrowych podań do nogi napastnika. Potrafi jeszcze grać świetne mecze (jak np ten z Interem) ale to już nie ten sam człowiek co kiedyś. A czy wniósłby więcej do drużyny niż Henry? Ja uważam że nie:) Henry mimo wszystko to trochę inny typ gracza i ma jeszcze tą szybkość i dynamike która na skrzydle jest bardzo potrzebna.

A Messi miejmy nadzieję zostanie legendą klubu z którego nigdy nie odejdzie i co najważniejsze nikt nie będzie chciał go wyrzucić:)

0

Wszystko fajnie byle tylko nie popadać w hurraoptymizm.

Prawda jest taka że Barca walczy o tytuł tylko ze sobą bo inni konkurenci mogą się bić co najwyżej o 2 miejsce :)

A Toure w Barcelonie do końca kariery? Raczej wątpliwe chociaż trzeba przyznać że jest to jeden z najbardziej pożytecznych piłkarzy w zespole i moim skromnym zdaniem najlepszy DM w La Liga :)

0

No ale czemu wyrzucono Ronaldinho? Dlatego że interesowały go imprezy i zarabianie pieniędzy. Przestał trenować a jego forma była odzwierciedleniem jego stosunku do futbolu...

Jeżeli Messi zachowa się tak jak Ronaldinho to też będę za opuszczeniem przez niego klubu tak jak byłem za tym by Gaucho poszukał szczęścia gdzie indziej:) mam nadzieję że jednak historia się nie powtórzy bo chłopaki mają zdecydowanie inne charaktery (a przynajmniej tak to wygląda).

0

Cóż ja mam nadzieję że rzeczywiście to bzdury wymyślone przez as'a... Ale pamiętam jak dość niedawno Messi kogoś opluł. Jeżeli coś takiego miało miejsce Guardiola powinien wyciągnąć surowe konsekwencje żeby potem nie działo się to co w ostatnich dwóch sezonach.

0

A co Guardiola miał powiedzieć innego?

"przegraliśmy to jest koniec świata ten 1 pkt z Racingiem to samobójstwo chyba się powiesze"?

To miał powiedzieć? Nie rozumiem ludzi którzy krzyczą że Guardiola się nie nadaje już po 2 kolejkach... Gdyby totalnie zjechał drużynę to przez conajmniej tydz trąbili by o tym w mediach... A tak przynajmniej nie będzie jeszcze większej presji...

0

Luudzie Iniesta i Messi nie grali od początku bo 2 dni temu grali mecze w swoich reprezentacjach! Pep postanowił ich wrzucić na zmęczonych graczy Racingu ale jak widać nie przyniosło niestety to rezultatu.

Brakuje przede wszystkim wykończenia i mocnej gry lewą stroną. Abidal nie gra zbyt ofensywnie ale przynajmniej mało kto go przechodzi. Graliśmy niezły mecz naprawdę nie było najgorzej i gdyby wszystko wchodziło do bramki to wygralibyśmy bez problemu z 4:0 lub więcej.

Denerwują mnie tylko te bezsensowne wrzutki z boku lub z daleka na główki... Gdyby grał u nas Adebayor, Berbatov lub Drogba to miało by sens ale w tym momencie nie rozumiem po co takie coś jest stosowane... Zwykła strata piłki bo Eto mistrzem gry głową nie jest.

Wszystkim którzy mówią że SECUNDA albo walka o utrzymanie proponuje mocno uderzyć głową w stolik a jak nie pomoże to jeszcze z raz lub dwa razy. Po 2 kolejkach jesteśmy tak samo pewni spadku jak mistrzostwa i nic się nie zmienia jeżeli chodzi o plany Barcy na ten sezon :)

0

I panowie i panie:

Pamiętajcie że mężczyznę ocenia sie nie po tym jak zaczyna ale jak kończy :)

Więc trzymajmy kciuki za Pepa.

0

@ANTILAPORTA

Ty wklejasz ten tekst na początku czy co? Bo klepiesz to samo przy każdej porażce kropka w kropkę.

Ok Laporta nie jest święty wszyscy to wiemy: zatrudnił Guardiole dla ratowania swojej dupy to prawda. Ale czy zmiana prezydenta byłaby teraz dobra? Nie sądze :)

Ktoś mówił że Deco to zle że sprzedalismy bo przecież to on teraz wymiata i super z niego gracz. A ile ma lat? 20 latkiem to on już nie jest. A jak grał w poprzednim sezonie? Moim zdaniem to zmiana otoczenia zmieniła jego podejście do gry bo teraz musi walczyc o szacunek i miejsce w składzie praktycznie od nowa.

Ronaldinho? A jak grał w Pekinie? 1 błyskotliwe podanie to to czego się oczekuje od kogoś pokroju R10? On powinien 20 takich podań serwować swoim partnerom w jednym meczu. Gdzie jego słynne przyspieszenie?

Ale nie będę się już zbyt rozwodził nad transferami bo o tych dwóch panach co miało być już było powiedziane. Co do tych co przyszli to Alves przereklamowany? Nie twierdze że wydaliśmy na niego ciut za dużo ale jest to bardzo wartościowy i przydatny zawodnik. W Sevilli gra się zupełnie inaczej niż w Barcie i czas na asymilację musi być. Brak jedynie lewego skrzydła i kogoś kto by w "ciągnieciu gry" pomagał Messiemu.

Czemu nie gramy tak jak w preseasonie? A z kim my graliśmy w preseasonie? Z hibernian? Aberdeen? Co to za kluby? Zwykłe "cieniasy" do bicia nic ambitniejszego. Jedynie Fiorentina stanowiła twardszy orzech do zgryzienia ale też nie była to drużyna z najwyższej półki.

Więc czemu przegrywamy z Numancia i remisujemy z Racingiem? 1. Presja 2. Brak Zgrania 3. Brak kogoś kto mógłby wziąć cały ciężar gry na swoje barki To są prawdopodobnie powody naszej gry która wygląda jak wygląda.

Mają racje ci którzy mówią że Pep ma za małe doświadczenie. Bo on chyba rok trenował tylko Barce B (poprawcie mnie jeżeli się mylę) i tyle jeżeli chodzi o trenerskie doświadczenia. Ale stało się został rzucony na głęboką wodę i kto wie(!) może sobie poradzi. Ale 2 kolejki to za mało żeby oceniać go w jakikolwiek sposób!

@ANTILAPORTA @vonlobo

W ciągle tą samą bajeczke: Laporta be bo zatrudnił trenera, be bo kupił graczy nie tych co trzeba, be bo nie tych co trzeba sprzedał. A coroczny korzystny bilans? Z roku na rok coraz lepiej zarabiający klub? To oczywiście nic bo Laporta be prawda? Chłop mimo że popełnia błedy zrobił dla Barcy wiele dobrego nie dostrzegacie tego?

Z krytyką wszystkiego i wszystkich poczekajcie jeszcze parę kolejek, nikt tu nie twierdzi że wszystko jest dobrze ale nie jest też wszystko zle tak jak wy staracie sie to nam przedstawić.

Pozdrawiam

ps. Jestem ciekaw czy za 2 przegrane mecze będzie tu tylu samo użytkowników online na meczach co jest teraz :)

0

Żałosne to są wasze komentarze tych wielkich "cules" ktorzy w preseasonie wychwalali Guardiole pod niebiosa a teraz po 2 meczach sezonu zjeżdżają go na szmaty...

Wszyscy chcieliby żebyśmy wygrali te 3-0 a może i więcej w pięknym stylu a tutaj chłopaki zaserwowali nam dość kiepski mecz niestety...

Ale widać że piłkarze chcą wygrywać, starają się i walczą do końca (świadczy o tym wręcz angielskie tempo pod koniec).

W czym problem? Tak naprawdę chyba tego nie wie nikt łącznie z Guardiolą... Być może chłopaki za bardzo chcą? Może nie ma kogoś kto całkowicie wziąłby ciężar gry na swoje plecy? Ok jest Messi ale czy on daje radę? Nie zapominajmy że jeszcze jest naprawdę młody.

Moim zdaniem problemem były nie do końca dobre posunięcia transferowe (kto zastąpi alvesa? lewe skrzydło? alternatywa dla eto? tylko nie rozśmieszajcie mnie że henry) i zbyt dużo kasy wydanej na pojedyńczych graczy (cacares).

To dopiero początek nie ma co się przejmować za bardzo :)

Więc radze niektórym wziąć na wstrzymanie :)

Czas na ocenę pracy Guardioli nadejdzie w połowie sezonu wtedy będzie można wygłaszać swoje werdykty a teraz trzeba poczekać na owoce tej pracy.

Pamiętajcie że drużyna musi się jeszcze zgrać i przystosować do nowego trenera to nie jest tak hop siup jak wiekszość by chciała.

0

"Dani jest wspaniały, bardzo brazylijski" -> Hehehe :D

Za to Messi jest bardzo argentyński :D

Ważne że chłopak jest szczęśliwy z tego że został na olimpiadzie i jak widać cała afera ze ściąganiem go do Barcy na siłę była niepotrzebna bo Barca to nie tylko Messi :) ale Messi nadal jest przyszłością Barcy i może tylko więcej dla niej znaczyć.

0

Noo tak naprawdę to Drogba jest świetnym napastnikiem co pokazał chociażby w ostatnim sezonie. Problemem jest niestety jego wiek. Ja zawsze byłem jestem i będę za opcją Huntelaara ale niestety Pep ani nikt odpowiedzialny za transfery nie interesuje się tym zawodnikiem a szkoda bo to młody obiecujący gracz który mógłby się szybko przystosować do ligi hiszpańskiej (pokazują to holendrzy którzy występują i występowali w pd) i można by go spokojnie "uformować" do założeń Guardioli. Teoretycznie Huntelaar powinien odpowiadać Guardioli bo jest typem zawodnika podobnego do tych którzy są na liście życzeń ale widocznie Barca poszukuje kogoś kto by strzelał bramki "od zaraz" bez potrzeby przystosowania lub zminimalizowania czasu adaptacji. A szkoda bo Huntelaar to przyszłość.

0

No i o to właśnie chodzi :) Barca wywalczyła możliwość ściągnięcia go do siebie ale okazała wielkoduszność (na czele z Guardiolą) i teraz Messi może tylko jeszcze bardziej pokochać Barcelone:D najważniejsze żeby Messi był szczęśliwy a będzie grał jak nikt :)

0

A ja uważam że Adebayor od początku nie chciał opuścić kanonierów. Użył Barcy jako karty przetargowej w negocjacjach o lepszy kontrakt w Arsenalu. I jak widać Wenger spanikował, przychylił się do warunków Togijczyka i mamy koniec telenoweli:) na szczęście bo uważam że ktoś o charakterze "dajcie mi kase" nie nadaje sie do Barcy

0

bexley

Myśle że nie tylko chodzi tu o "kompleks Eto". W gre wchodzą także problemy rodzinne Henry'ego (np. ostatnia podróż do Londynu). To wszystko sie u niego kumuluje i przez to prezentuje taką formę a nie inną. No i oczywiście wiek robi swoje:)

Z drugiej strony może nikt nie chce ujawniać tego co dzieje się w szatni? Niestety nikt z nas nie może stwierdzić co dzieje się w szatni i jakie dokładnie relacje panują miedzy piłkarzami. Ja jednak chciałbym żeby rywalizacja między E2 a Titim była w bardziej przyjaznych stosunkach a nie na zasadzie "życzę mu żeby się połamał".

ps. Widział ktoś mecz Brazylia - Belgia? Jak dla mnie Ronaldinho nie istniał i szczerze mnie to cieszy bo to oznacza że Laporta i Pep nie pomylili się co do Brazylijczyka i Gaucho raczej formy w najbliższym czasie nie odzyska:) Zobaczymy co będzie pozniej:)

0

No i po tym meczu chyba znowu powróci sprawa trasferu Eto... A raczej jego braku:) No więc czemu Pep chce (chciał?) tak koniecznie go sprzedać? Ze względu na charakter tak? No i można było zaobserwować coś ciekawego podczas tego meczu... Czy ktoś zauważył jak odnosił się Henry do Samuela? I na odwrót? Uważam że była to raczej tolerancja niż przyjazn... Widzieliście ich zachowanie po 2 bramce Eto? Albo gdy Eto leżał na boisku? Henry przeszedł obok niego obojętnie wracając na swoją pozycję, natomiast pojawili sie obok niego Xavi i Iniesta. Ok, może to rywalizacja albo tak wysoki profesjonalizm nie pozwala im na bardziej przyjacielskie relacje. Tylko czemu z innymi potrafią zartowac i normalnie sie porozumiewać podczas meczu a ze sobą nie? Czy Eto na pewno nadal nie wprowadza złej atmosfery w szatni?

Może wyolbrzymiam, może jestem przeczulony ale myślę że zachowanie naszych dwóch 9 jest warte przemyślenia. Może wszyscy którzy krzyczą na Guardiole że jest "jest super oprócz sprawy Eto" zastanowią się czy jednak Samuel nadal nie jest problemem...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?