Ishotthesheriff
Dołączył/a: sierpień 2011
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nikomu się nie chce bronić Alexisa i Pedro, bo to nie jest takie proste. Ale podejmę się tego zadania. I nie użyję argumentu „bo mają inne zadania na boisku”, bo to faktycznie brzmi śmiesznie.
Kto bryluje wśród naszych skrzydłowych? Villa i Tello- lewoskrzydłowi. Obydwaj mogą schodzić do środka na prawą, czyli lepszą nogę. Fakt Villa jest obunożny, ale jeśli ma do wyboru to woli uderzyć z prawej,- trudno go za to winić, w każdy się urodził z jedną nogą lepszą od drugiej, choć mocny trening tej słabszej może te różnice nieco zatrzeć. Ponadto lewoskrzydłowy w Barcelonie ma jeszcze tą przewagę nad kolegą z drugiej flanki, że Messi jako lewonożny zawodnik ma tendencję do obracania się na lewo. Oczywiście, nie zawsze, ale większość akcji z udziałem Leo ma kierunek na lewą flankę.
Prawoskrzydłowi nie mają takich przywilejów. Pedro jeszcze dwa lata temu strzelał ponad 20 goli w sezonie. Stał się nagle słabszym piłkarzem? Raczej nie, owszem miał olbrzymi spadek formy, ale zobaczmy gdzie grał podczas pierwszych sezonów. Na lewej flance! Pedro należy do piłkarzy, których możemy określić jako obunożnych, ale dotyczy to raczej przyjęcia piłki i podania. Oczywiście, Pedro potrafi uderzać z lewej nogi, kilka goli zdobył (jak chociaż w finale pucharu króla) ale to nie to samo. cdn
0
Dziękuję za odpowiedź. Wiecie że 18-letni Piotr Zieliński z Udinese miał 2 asysty w meczu Serie A? Do kadry go!
0
Powtórzę pytanie, co zrobił Aguero?
0
Mourinho chwaląc Fergusona i ManU próbuje się wkupić na posadę w Manchesterze. Czyżby Carlo gadając głupoty o sędziowaniu kierował się w stronę Madrytu?
0
Podoba mi się to co mówi Zubizaretta. Skoro P$G mogło się doprosić o skrócenie dyskwalifikacji, to Barca będzie mogła w przyszłości z tego korzystać i takie jajca jak we fazie grupowej z Busim mieć miejsca nie będą.
0
Totalna rozwałka w Monachium- 9:1
0
Dinio
Strasznie mnie bawi takie gadanie, że Messi miał wszystko podane na tacy, zaś Ronaldo doszedł do tego co ma ciężką pracą. Obaj zawodnicy to totalni profesjonaliści, którzy bez talentu i bez tytanicznej pracy nie odskoczyliby tak bardzo reszcie świata.
A co do wzrostu i dryblingu piłkarz, który prawdopodobnie osiągnął najwyższy poziom w historii futbolu- Ronaldinho ma 183 cm więc to raczej nie jest kluczowy czynnik. Tyle że Brazylijczyk sobie odpuścił, zaś Leo i Cristiano napędzają się wzajemnie i to jest najlepsze. Bo kto wie czy Leo starczyłoby motywacji, czy osiągnąłby ten poziom i nadal się rozwijał gdyby nie Ronaldo?
I odwrotnie?
0
flaczek
Tak samo jak Ciuus nie rozumiem o co ci chodzi. Gdy zaczęły się gwizdy na Alexisa, który fatalnie wszedł w mecz zareagował jako kapitan i co? Alexis z wsparciem kibiców został najlepszym zawodnikiem spotkania. Zresztą Chilijczyk ma niesamowite umiejętności, tylko brakuje mu pewności siebie. Jeśli się przełamie to będziemy mieli skrzydłowego na lata. Szacun dla Puyola!
0
Bardzo mi się podoba skład Blaugrany, Thiago wreszcie dostanie szansę na tym najwyższym poziomie. A brak Ronaldo? Wejdzie na drugą połowę na podmęczonych obrońców i będzie próbował coś ustrzelić z kontry. Barca powinna mu wtedy przydzielić indywidualne krycie jakiegoś szybkiego, bocznego obrońcy, wtedy sobie nie pogra.
0
@WybitnyMessi
Wszyscy już wiedzą, że trollujesz daj sobie spokój...
0
@Kapitan hawk
Faktycznie, strasznie ich wygwizdali, aż mi się ich szkoda zrobiło. Chyba organizatorzy mogli tą celebrację sobie darować, bo ci juniorzy zbyt szczęśliwi nie byli.
0
@Scorpion222
No akurat tego, że będziesz chciał się pozbyć Erica z klubu to się nie spodziewałem. Przecież Abi, jeśli wróci do formy fizycznej (oby tak było), to na pewno nie będzie grał na boku (boczni obrońcy w końcu grają najintensywniej ze wszystkich piłkarzy) tylko na środku defensywy i będzie grał w miejsce twojego ulubieńca Mascherano :D
0
Alba123
Ciekawy wątek, ale wydaje mi się, że po prostu brakuje nam cierpliwości. Czy chcemy czy nie już niedługo zacznie odchodzić z Barcy generacja urodzona około 1980 roku. Valdes już niedługo odejdzie, Xavi i Puyol prawdopodobnie zakończą kariery po skończeniu się niedawno podpisanych umów. Villa i prawdopodobnie Mascherano odejdą w ciągu najbliższych dwóch lat (ten drugi chyba miał w zeszłym roku sezon życia, który się nie powtórzy, obym się mylił). Wielką niewiadomą jest dla mnie Dani Alves, jeśli powróci do dawnej formy to zostanie, jak nie to niestety również może w przeciągu kilku lat odejść. Nadchodzi zmiana pokoleniowa w Barcelonie- na pewno nie będzie ona gwałtowna ale za 4 lata możemy już oglądać o wiele inny skład. Ważne że zostanie trzon zespołu z rocznika 87 i Busi. Dla młodych więc miejsce się znajdzie, muszą być jednak cierpliwi i zdeterminowani.
Jeśli chodzi zaś o Deulofeu to o ile talent ma niesamowity to często brakuje u niego tego co w Barsie jest bardzo, ale bardzo ważne. Myślenia na boisku. Thiago już niedługo będzie strasznie koksił ma papiery na grajka, który będzie w top3 ZP. Zaś Montoya, Bartra i Tello? Talent mają ale najbardziej teraz potrzebują grania, a tego w Barcelonie A nie dostaną, a na Barcę B mało kto się z nich zgodzi. Ale ich karierami sterują ludzie mądrzejsi od nas, więc bądźmy dobrej myśli.
0
Niech się wypchają, potrzebujemy Davida
0
No proszę, nawet tacy frustraci jak Ibra doceniają Don Andresa. Szkoda, że jest takim kretynem, staram szanować każdego exbarcelonistę ale to co Ibra wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie. Za to co zrobił ostatnio Lovrenowi powinien dostać zawieszenie na co najmniej dziesięć spotkań, tyle że jest lokomotywą marketingową ligi francuskiej i tylko dlatego mu się upiekło. Szkoda, że jest taki tępy bo napastnikiem jest wybitnym.
0
Fajnie, że takie artykuły się pojawiają, dobrze wiedzieć co słychać u naszych byłych piłkarzy. Bardzo mnie ciekawi to jak się Eto'o odnosi do Aragonesa, który miał zarzuty rasistowskie, a jak pewnie pamiętacie Kameruńczyk był bardzo wrażliwy na tym punkcie.
0
@luccatoni7
"In 1972 Warriors swept all the silverware on offer and Chitalu scored an outrageous 76 goals in all competitions – a record that still stands to this day. "
http://en.wikipedia.org/wiki/Godfrey_Chitalu
Ktoś tu kogoś źle cytuje, obstawiam nigeryjski dziennik. Tak czy inaczej ciekawe info dałeś, nie wiedziałem, że był kiedyś Zambijczyk co wbijał tyle bramek na sezon co Pele- dzięki!
0
Oglądałem ćwierćfinał, w którym Fabregas znokautował Pepe prawym sierpowym... A Messi podłożył rękę aby ten się wywrócił...
0
Proszę, proszę Frank Rijkaard trenerem Saudyjczyków ;D .... Kedzi07 dał dobry kanał, korzystajcie!
0
@Bingoo
Rozumiem, że irytuje Ciebie obstawianie pogromu przez użytkowników tej strony, ale chyba trochę przesadziłeś ;) Niemniej o czyste konto będzie ciężko, po tym co się stało w La Corunii będę drżał przy każdym przekroczeniu połowy przez Celtic...
Jeśli dzisiaj wygramy będziemy mieli 5 punktów przewagi nad następnym zespołem w grupie, ciekawe czy to skłoni już Tito do wystawiania Bartry i innych zawodników z Cantery w trzech ostatnich spotkaniach fazy grupowej.
0
Bardzo się cieszę, to piłkarz który z piłką przy nodze jest w stanie zrobić dużo, jest bardziej nieprzewidywalny, może być tym ważnym elementem zaskoczenia, nie boi się dryblingu, ma wspaniałe podania, myślę że styl gry Barcy tylko uwypukli jego zalety.
0
@mateusz95
ty w ogóle wystawiłeś w pierwszym składzie 10 zawodników więc trudno zrozumieć taktykę. No chyba że Puyol w pierwszym.
0
No cóż, jeśli chociaż jeden z nich odpali to może to oznaczać wielkie wpływy dla Barcelony. Dlaczego MU jest najbardziej popularnym klubem świata? Imię sukcesu to Dong Fangzuo. Trzy czwarte kibiców MU pochodzi z Azji a to tylko za sprawą rezerwowego, który nawet już tam nie gra. Pomyślcie co by się stało gdyby choć jeden Chińczyk trafił do podstawowego składu Barcy. A szanse nie są takie małe bo to bardzo pracowity naród.
0
Ludzie, co się przejmujecie i napinacie, przecież to Balotelli. Spodziewaliście się po nim wypowiedzi w stylu "Barcelona to najlepsza drużyna na świecie" lub "Messi jest najlepszy"? To jest sympatyczny szaleniec i nie można odbierać dosłownie każdą jego wypowiedź. I tak jest moim ulubieńcem w Premiership i będę mu kibicował.
0
@LeB
Akurat jeśli chodzi o aktorzenie Busquetsa to był moment w jego karierze kiedy zbyt dużo dodawał od siebie po faulach, ale już się to skończyło. Niestety teraz od niego pałeczkę przejał Cuenca, mam nadzieję że jak najszybciej mu to przejdzie bo takie jego zagrania jak z L'Hospitalet psują Barsie opinię.
Tak z innej beczki , bardziej w temacie poniższej dyskusji moim zdaniem zarówno hasło Więcej niż klub, jak i powyższy artykuł nie mają nic wspólnego z poczuciem wyższości wobec innych klubów lecz z poczucia dumy z wartości jakim ten klub jest wierny. Oczywiście zdarzają się nam wpadki no ale klubem są ludzie i mają oni prawo do słabości. Tu nie chodzi jednak o ukazanie Barcy jako klubu lepszego, lecz jako instytucji która zamiast samego sportu, chce dać ludziom coś więcej.
0
Odnosząc się do artykułu, a w zasadzie jego ostatniego akapitu, to moim zdaniem prawdziwym następcą Pepa jest Busquets. Dla mnie ten piłkarz to geniusz i kto wie czy nie najważniejszy w całej Katalońskiej układance. Ma wszystkie cechy potrzebne na jego pozycji; precyzję, szybkie myślenie, opanowanie, czytanie gry, tworzenie przestrzeni dla kolegów z zespołu (zobaczcie czasem jak Sergio gra bez piłki), niesamowity przegląd pola (niewiele gorszy od Xaviego) i tą niesamowitą umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Nie jest to piłkarz opierający swoją grę na dynamice więc może grać jeszcze spokojnie przez dekadę. Moim zdaniem jak długo Sergio będzie grał w Barcelonie tak długo system udoskonalony przez Pepa będzie dawał radę. A potem? Może odpali JdS. Może objawi się jakiś kolejny geniusz... Na razie ta fala środkowych pomocników Sergi Roberto, Rafinha, Espinosa bardziej opiera swoją grę na szybkości niż na przeglądzie pola i konstrukcji ataku pozycyjnego jak Xavi czy Sergio. Nie znaczy to że są gorsi, są po prostu inni jednak napływ takich graczy ze szkółki może spowodować zmianę stylu gry...
Trochę się rozpisałem, no trudno, ja po prostu uwielbiam piłkarzy myślących na boisku i przyznam szczerze że bardziej od rajdów Messiego wolę jego asysty.
0
pułki? no qrwa błagam...
0
Vermaelen to solidny obrońca i jak widzimy na zdjęciu powyżej ma ciekawe koszulki. Niemniej fajniej by było aby rolę rezerwowych obrońców w przyszłym sezonie spełniali Bartra i Muniesa, bo mają chłopaki potencjał.
0
NIe wiem, skąd się wzięła opinia, że Hummels byłby niedrogi. Ma długi kontrakt, to filar obrony Borussi, Niemcy będą go chcieli za wszelką cenę zatrzymać. Jeśli Hummels zmieni klub w najbliższych latach, to moim zdaniem będą w to zamieszane petrodolary ;). Chcemy mieć dobrego stopera to musimy go sobie wychować. Liczę, że to będzie sezon Muniesy i Bartry.
0
@Thalantyr
Chodzi ci o tą puszczaną po golach? Seven Nation Army- The White Stripes