Joopiter
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Katowice
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@greymid Problem w tym, że w nowoczesnym futbolu nie ma miejsca dla rozgrywających, którzy nie grają w defensywie. Czasy romantycznych "dziesiątek" w stylu Riquelme dawno odeszły do lamusa. Teraz rozgrywającymi są albo środkowi pomocnicy, którzy oprócz tego harują w obronie (np Kroos), albo skrzydłowi (jak James w Evertonie), zabezpieczani innymi zawodnikami.
Żeby Messi był takim rozgrywającym, w ataku i na skrzydłach musielibyśmy mieć piłkarzy biegających od pola karnego do pola karnego, świetnych w odbiorze (czyli Griezmann mógłbym być takim napastnikiem, ale skrzydłowymi raczej nie Dembele i Fati). Wtedy w fazie ataku Messi jest w środku i rozgrywa, a w fazie obrony zostaje około linii środkowej, a napastnik i skrzydłowi wracają się przed pole karne i pomagają bronić. Trudne, ale może do zrobienia?
0
@Kuba0605 To wpisz sobie "De Jong" w tłumaczu Google, ustaw niderlandzki i kliknij głośniczek, żeby Ci przeczytało. Gość po prostu czyta nazwiska tak, jak się powinno je czytać w języku, z którego zawodnik pochodzi.
0
@4Fabregas4 zaraz, zaraz.
"Dembele będący najlepszym naszym zawodnikiem w 2 ostatnich meczach"
Wg Ciebie Dembele był najlepszy przeciwko Getafe?!
Zresztą skoro piszesz, że Coutinho i Pedri grali na skrzydłach (a tak naprawdę występowali w środku) to chyba wniosek jest jeden - przed pisaniem komentarzy warto obejrzeć mecze, o których się pisze.
2
@pax świetna analiza. Dodam tylko apropo 1 bramki, że gdy boczny obrońca włącza się do ofensywy i następuje strata, to jego stronę asekurować powinien defensywny pomocnik, szczególnie w takim ustawieniu jak gramy, gdy jest ich dwóch. Czyli w tym przypadku De Jong powinien pobiec na sprincie za Asensio, dzięki temu Lenglet mógłby zostać w środku i "przejąć" wbiegającego Valverde. A tak Clement musiał kryć Asensio i był poza akcją. Co do oceny Pique w tej akcji się zgadzam, nie popełnił błędu. Główna wina De Jonga i Busquetsa.
Co do Holendra - tyle się mówiło, że w poprzednim sezonie grał za wysoko, a to przecież "nowoczesny" defensywny pomocnik i powinien występować głębiej. Jak na razie niestety słabo to wygląda, bo w 4-2-3-1 obaj pivoci mają kluczowe znaczenie w grze obronnej i to głównie z niej powinno się ich rozliczać, a De Jong w tym elemencie na razie zawodzi.
4
@czar007 Zmień aptekę, w której zaopatrujesz się w leki. Ewidentnie Cię tym razem oszukali...
0
@kokos_xd Pjanić kontuzja w meczu z Polską. Nie jakaś poważna, ale dobrze, że go dzisiaj Koeman oszczędza.
0
@misiek4st znajdź sobie na soccerstreams-100.com
2
@Midast Fajnie, że sobie wymyślasz ustawienia, ale Koeman będzie grał 4-2-3-1, więc takie pisanie jest bez sensu. Osobiście liczę z Getafe na Griezmanna na '10' (Messi i Couthinho na ławce), niech w końcu dostanie tę swoją wymarzoną pozycję i pokaże czy warto w ogóle brać go dalej pod uwagę.
0
@DejMian111 Nie wiedzą, ale o czymś trzeba pisać :)
2
@Fake69 @pluszek No tak, bo bramka się sama strzeliła, Couthinho wziął piłkę przed swoim polem karnym i przedryblował cały przeciwny zespół :)
3
Ja tam uważam, że dobrze wyszło. Wszyscy wydaje mi się zapominają, że jesienią gramy tylko w grupie LM, z której awansujemy z łatwością, w lidze nasz skład też w zupełności wystarczy. Zimą Lyon i City powinny zmięknąć, mając na uwadze, że w lecie Depay i Garcia przejdą do nas za darmo. O ile wciąż będą u nas chciani (do tego czasu może się zmienić zarząd, a nawet trener lub ktoś z młodych może bardzo odpalić), to będzie się ich dało wyciągnąć za frytki. Generalnie to będzie sezon przejściowy, więc niezależnie od transferów raczej nie ma co liczyć na wiele trofeów (Mistrzostwo Hiszpanii będzie sukcesem). Kluczowe będzie następne lato, jeśli odejdzie Messi i reszta starej gwardii, to wtedy będzie decydujące kogo sprowadzimy i w którą stronę pójdzie klub.
Jedyne co mi się nie podoba to miejsce wypożyczenia Todibo, on w tym sezonie jak zagra 5 meczów przy takiej konkurencji, to będzie sukces. No chyba, że klub już położył na nim krzyżyk i po prostu chce jak najwięcej zarobić, wtedy miejsce wypożyczenia nie jest tak istotne (z drugiej strony ciężko będzie uzyskać dużą kwotę za zawodnika, który nie wywalczył najpierw pewnego miejsca w Schalke, a potem w Benfice).
Jeśli chodzi o Mirandę, to niestety, jeśli chce być uważany za klasowego zawodnika, to takich piłkarzy jak Aleks Moreno musi wygryźć.
0
Po wczorajszej kompromitacji MU z Totkami, nie zdziwiłbym się, jakby jeszcze za pięć dwunasta dopięli transfer Dembele.
0
@viscajasiek Holender z amerykańskim paszportem
0
Jeśli Semedo odejdzie i Wague'a też chcą wypożyczyć, to znaczy, że są dogadani z Destem. Dla mnie bomba.
0
@exerous To dowaliłeś :) Nie wiesz skąd ma Chelsea kasę, naprawdę? Roman Abramowicz, mówi Ci coś to nazwisko?
0
@th@les Nie chodzi o kasę dla Barcy, tylko pensję dla zawodnika.
0
"Zidane będzie szachował minutami Chorwata"
Na pewno chodziło o słowo "szachował", a nie "szafował" (czyli oszczędzał)? ;)
2
@KrystianR "bo póki co nawet się nie wypowiedział"
I to jest największy problem...
0
"poprzez zmienne kwota transferu może wzrosnąć do 10,5 miliona."
Wiadomo jakie to zmienne?
1
@zuchinho Dobry pomysł, do tego wywalić dogrywki. Od razu po 90 minutach karne.
6
"Messi mierzy się ze swoim następcą Lewandowskim"
Następcą? Robert jest młodszy od Leo o cały... rok :) Długo ten następca nie posiedzi na tronie.
2
Jeśli odejdą zarówno Vidal, Coutinho jak i Rakitić, to wtedy ktoś z dwójki Alenia - Monchu powinien zostać. Wtedy mamy De Jonga, Busquetsa i Pjanicia w pomocy, do tego Puig i drugi młody (właśnie Alenia lub Monchu) do naciskania na podstawę (no i S. Roberto w rezerwie w razie jakiejś tragedii z kontuzjami). Jeśli ktoś z wymienionej na początku trójki zostanie, to obaj młodzi na wypożyczenie, najlepiej bez klauzuli wykupu. I za rok mogą być gotowi nawet na grę w podstawowym składzie.
1
@LukiGK1 Skąd wiesz, że go wypychali? Bo tak Marca napisała? Wszystkie osoby z klubu mówią, że to Arthur naciskał na transfer bo we Włoszech dostał 3 razy więcej kasy i nie chciał przedłużyć kontraktu. Jakoś nie widzę żadnych dementi ze strony zawodnika. Odsądzacie Bartomeu od czci i wiary i być może słusznie, ale w sytuacji Arthura nie widzę żadnego błędu ze strony zarządu klubu, za to 100% winy ze strony zawodnika.
0
@monsterrize Mylisz się, Busquets i Vidal pauzują za kartki, więc z Napoli Arthur prawdopodobnie byłby pierwszym wchodzącym z ławki.
0
@Scross To nie wiedziałeś, że Fati śledzi wszystkie artykuły i komentarze na tej stronie?! Tłumaczy mu je kuzyn João Sanhá, który studiował w Łodzi na Erasmusie. Potwierdzone info.
0
@ramon59 W pełni zgoda. Osobiście na miejscu Bartomeu po dzisiejszym meczu zapowiedziałbym, że Setien ma niepodważalną pozycję, poprowadzi Barcę do 2021 roku bez względu na wyniki i ma wolną rękę. Tak czy inaczej najbliższy sezon będzie przejściowy, za rok mamy wybory nowych władz, prawdopodobnie przyjdzie nowy trener (Xavi?), będzie trzeba pożegnać się z częścią starej gwardii, więc rewolucji i tak nie unikniemy. Dlatego zaakceptowałbym brak trofeów w przyszłym sezonie w zamian za przebudowę drużyny.
Messiego bym się aż tak nie czepiał, choć oczywiście kilka ostatnich miesięcy jeśli chodzi o jego zachowanie, jest niepokojące. On ma taką pozycję i umiejętności (nie licząc wartości marketingowej), że zabiegałbym o przedłużenie kontraktu i wciąż traktowałbym go jako najważniejszego zawodnika wokół którego budujemy resztę zespołu. Natomiast czas raczej powiedzieć "dziękujemy" przede wszystkim takim graczom jak Busquets, Rakitić i Vidal, którzy już teraz mało wnoszą w grę. W dalszej kolejności też Suarez, Pique i Alba, których klasa sportowa jest niepodważalna i wciąż zwykle grają dobrze, ale wydaje się, że są oni częścią tej "grupy trzymającej władzę", którą w końcu trzeba rozbić.
Pytanie tylko, czy Setien ma wystarczające jaja, żeby w razie dostania wolnej ręki rzeczywiście zrobić rewolucję i postawić się starszyźnie. Pamiętajmy, że dopiero w ostatnich meczach zaczął wprowadzać młodszych graczy, wcześniej kurczowo trzymał się podstawowej jedenastki. Bartomeu musiałby na nim wymóc, że jeżeli zostanie na przyszły sezon to warunkiem jest stawianie na młodszych zawodników.
0
Podoba mi się to 3-5-2, mecz bez znaczenia to można przetestować, chociaż przez 45 minut.
1
@Szklaner przezabawnie się czyta komentarze "ekspertów" na tym portalu :)
1
Aha, jest jeszcze Braithwaith :) Wątpię, by zgodził się odejść tego lata, więc kolejny rezerwowy na skrzydło/do ataku. Wobec tego Fati wypożyczenie? Próba sprzedania Dembele/Griezmanna? Ewentualnie wszyscy zostają i mamy dość szeroką kadrę, szczególnie biorąc pod uwagę, że Debele i Suarez dopiero będą wracali po kontuzjach. A zimą zastanawiamy się kogo można oddać.
1
@CZOLDZI Wydaje mi się, że mój post jest dość merytoryczny, jeśli nie zgadzasz się z czymś, to napisz dokładnie z czym, to podyskutujemy. Wiadomo, że wysokość zarobku na transferach jest szacunkowa + niekoniecznie na wszystkich wymienionych do sprzedaży będą chętni do zapłacenia odpowiednich pieniędzy (zwłaszcza dotyczy to Coutinho), ale poza tym podana przeze mnie kadra wydaje się realna na przyszły sezon.