Joopiter
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Katowice
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Marciniuk Tam na początku jest wielkie "JEŚLI" :D
0
@Litman jeśli dobrze ten kontrakt zaprojektują, to jak nie będzie grał, to nie będzie dostawał pieniędzy (tzn. będzie dostawał niewiele). A jak jakimś cudem przestaną go trapić kontuzje (nie takie rzeczy już w piłce się działy) to dostajemy za darmo obrońcę wartego pewnie 40 mln lub więcej. Low risk - high reward.
1
@TheKlucha Bo jeśli gra to jest naszym najlepszym obrońcą. Więc skoro w kontrakcie będzie mała podstawa, a duże premie za występy to ja nie widzę problemu.
6
No i super. Sytuacja win-win-win dla wszystkich.
8
@stysiu1995 Twoja analogia jest absurdalna. Po pierwsze, porównujesz Iñakiego Peñę do „najdroższego samochodu w salonie”. Peña to głęboki rezerwowy bez szans na grę, a nie Lamine Yamal ani nawet Joan Garcia. Bliżej mu do kilkuletniego, przeciętnego auta, które stoi w kącie komisu, generuje koszty i rzadko wyjeżdża na drogi.
Po drugie, mechanizm rynku transferowego działa zupełnie inaczej: utrzymanie zawodnika to potężny koszt - samochód w salonie nie pobiera co miesiąc gigantycznej pensji z konta dealera. Zawodnik tak. Jeśli dany piłkarz zarabia u nas np. 2-3 mln euro rocznie, a nie będzie grał w ogóle, to oddanie go nawet za darmo (a co dopiero za 3 mln) uwalnia gigantyczne środki w naszym limicie wynagrodzeń i FFP. Kluby nie płacą milionów za rezerwowego bramkarza, który nie gra regularnie, a kiedy już musiał wskoczyć do składu, nie gwarantował topowego poziomu i odbił się nawet od Elche. Panathinaikos nikogo nie dyma – po prostu płaci tyle, ile ten zawodnik jest w tej chwili wart dla rynku i dla nas. Dla Barcelony pozbycie się jego pensji i zgarnięcie 3 mln euro czystego zysku to w obecnej sytuacji realny oddech finansowy, a nie żadna „paranoja”.
4
Dobra decyzja i to samo powinno być z Yaakobishvilim i Astralagą, z kolei Pena mam nadzieję nie będzie robił problemów z definitywnym odejściem za jakąś drobną kwotę + procent z kolejnej sprzedaży lub część praw. Spodziewam się, że Ter Stegen ostatecznie zostanie i będzie trzecim bramkarzem, a w takim wypadku żaden z młodych nie ma szans na grę, a kisić się w 4. lidze w rezerwach to też bez sensu. Lepiej tam wypromować kolejnego juniora.
Za rok jak Szczęsny odejdzie i być może rozwiąże się sytuacja z MatSem, to będzie można sprawdzić który z tych młodych poradził sobie najlepiej na wypożyczeniach i niech on zostanie zmiennikiem Joana. A jak żaden się nie będzie nadawał to wtedy posprzedawać wszystkich i kupić kogoś innego na ławkę lub do rywalizacji. To chyba najlepszy plan na ten moment.
0
@turhiay Ale tu nikt go na siłę nie wypycha z klubu. Wszyscy szanujemy Raphinhę za jego serducho do walki i to, co zrobił w pierwszym sezonie za Flicka, ale spójrzmy na to czysto pragmatycznie. Rapha ma już 30 lat i niestety widać, że staje się coraz bardziej podatny na kontuzje. Jeśli Araby rzeczywiście złożą za niego kosmiczną ofertę, to ze względu na naszą sytuację finansową po prostu musimy ją poważnie rozważyć.
Poza tym zobacz, jak teraz wygląda sytuacja w kadrze:
- Kupiliśmy Gordona, który jest nominalnym lewym skrzydłowym. A Barca nie może sobie pozwolić na wydanie 80 mln na rezerwowego.
- Coraz głośniej mówi się o wykupie Virgilego, moim zdaniem nieprzypadkowo. Z nim, nawet po odejściu Brazylijczyka, ta pozycja i tak będzie solidnie obsadzona.
Sprzedając Raphę za wielkie pieniądze, moglibyśmy te fundusze przekierować na pozycje, które palą się u nas najbardziej – przede wszystkim na nowego, topowego napastnika, bo tutaj mamy ogromną, ziejącą dziurę (i wcale nie mówię tu koniecznie o Alvarezie). Nikt nie umniejsza Raphie, ale dobra oferta za 30-latka w naszej sytuacji to może być szansa, której nie wolno zmarnować dla dobra całego projektu. Szczególnie, jeśli on sam będzie chciał odejść.
0
Cubarsi - ogromny potencjał, ale ostatni sezon słabszy niż poprzedni, mnóstwo indywidualnych błędów.
Araujo - wiadomo, częste kontuzje i inne problemy.
Christensen - wiecznie niedostępny.
Ten Natan wydaje się słabszy od każdego z powyższych gdy są w pełni formy, no ale właśnie - ostatnio są w niej bardzo rzadko. Natomiast nie uważam, żeby był gorszy od Gerarda, to raczej podobny poziom. Brazylia "produkuje" mnóstwo świetnych środkowych obrońców, być może to kolejny z nich?
Cena 30 mln nie wydaje się wygórowana. Tak działa rynek, za topowych i sprawdzonych zawodników, co do których jest duża pewność, że z miejsca będą wzmocnieniami, woła się horrendalne pieniądze (60-150 mln), nawet topowe kluby mogą sobie pozwolić na 1-2 takie transfery w roku. Reszta to kupowanie taniej "koty w worku" z nadzieją, że część z nich odpali. Trzeba się z tym pogodzić.
Inna sprawa, że jak zawsze decydujące zdanie powinien mieć Flick. Jeżeli stwierdzi, że Brazylijczyk ma parametry, które mu pasują do taktyki i da mu on więcej niż Christensen, przymierzany wcześniej Bastoni czy choćby nasz Cortes z rezerw (próbowany pod koniec sezonu) to nie ma się nad czym zastanawiać. Z pewnością potrzebujemy czwartego stopera do trójki Cubarsi-Martin-Araujo.
7
Te doniesienia dziennikarzyny o Alvarezie mogą być oczywiście całkowicie wyssane z palca (nie zdziwiłbym się), natomiast pokazuje to jedno - klub zawsze powinien być maksymalnie profesjonalny w stosunku do piłkarzy, wszystkich bez wyjątku. Nawet wbrew temu, czego chcą sfanatyzowani kibice. W przypadku Barcy dotyczy to np. takich graczy jak Ter Stegen, Christensen, Araujo, De Jong itd. Część idiotów chciałaby, żeby klub ich gnębił gdy mają różne problemy, żeby wymusić odejście, a właśnie powinno się robić odwrotnie - pełne wsparcie i profesjonalizm. Dzięki temu później przekaz idzie w świat i w przyszłości może zaowocować lepszą pozycją negocjacyjną z nowymi potencjalnymi nabytkami oraz chęcią piłkarzy do dołączenia do klubu.
0
@kamil1984 a w Anglii nie?
3
@ShawnC Gavi obok Araujo najlepszy na boisku, szczególnie pierwsza połowa świetna. Czyścił i rozgrywał.
Nie pamiętam czy to on stracił piłkę na kontrę jak piszesz, ale na pewno on wrzucał piłkę w pole karne co zakończyło się naszym golem.
1
@ViscaBarca123 Właśnie byłem w szoku, że aż tak niskie oceny od kibiców, a tu się okazuje, że tylko jeden miał możliwość wystawienia ocen i akurat trafiło na jakiegoś malkontenta :D
4
Dobrze, że klauzula obowiązuje do 15 czerwca, bo to oznacza tylko 3 tygodnie, a nie pełne 3 miesiące sagi pt. "już za chwilę wykupimy Rashforda, jak tylko wejdziemy do zasady 1:1, w klubie panuje optymizm".
0
@BonusKiller "Ferran nagle strzelał kupe bramek". Tak, szczególnie od stycznia do kwietnia, kiedy strzelił w 15 meczach oszałamiające 0 (słownie: ZERO) goli, dostając bardzo dużo minut.
Lewandowski miał bardzo duży wpływ na grę, tylko jak wspomniałeś - to trzeba oglądać mecze.
0
@gukwa Problemem Rashforda jest jego pensja. Jeśli nie zejdzie z niej (a czemu miałby?), to będzie w TOP 3 najlepiej zarabiających w drużynie. Nie wiem czy to zdrowe, aby rezerwowy dostawał takie kwoty. Już wystarczy, że na szczycie listy (po odejściu Lewego) będziemy od teraz mieli pewnego blondwłosego rezerwowego pomocnika...
0
@marcin9185 W jakim sensie realną? Przecież Galata dopiero co kupiła go za 75 mln. Na 99% nie będą w ogóle chcieli go oddać, a jeśli nawet, to za ponad 100 mln.
Druga sprawa czy Osimhen rzeczywiście by się sprawdził, ja kompletnie nie jestem przekonany. Na dodatek charakter, niepasujący raczej do nas.
1
Generalnie zgadzam się z ocenami redakcji, sam dałem podobne (różnice max 0,5 pkt), jedyna różnica z Cancelo - napisaliście, że miał asystę drugiego stopnia, a to nieprawda. Do Olmo zagrywał Fermin, a nie Cancelo. Dlatego Portugalczyk tak z jedno "oczko" niżej moim zdaniem, bo nie sądzę, żeby można było uznać, że był jednym z najlepszych na boisku (a na to wskazuje ocena).
Zamieniłbym też oceny Lewemu i Raphie - to Brazylijczyk wniósł mniej do gry niż Robert.
Śmieszą tak wysokie oceny od użytkowników dla Fermina, który poza wspomnianą asystą drugiego stopnia grał fatalnie i Raphy, który wprowadził chaos po wejściu i nie dał absolutnie nic z przodu.
Widzę, że Olmo skończył z 5 faulami. Zastanawiałem się w trakcie meczu kiedy sędzia się w końcu tym zirytuje i da mu kartkę "za całokształt". Okazało się jednak, że Dani dostał "żółtko" dopiero za przepychanki, a nie za faul :D
0
Oczywisty karny. Żenujące są te komentarze niżej, coś o braku walki o piłkę, albo "naturalnie ułożonej ręce". Jest ruch ręki, jest trafienie w twarz łokciem = karny i być może kartka.
PS. Tak, w poprzednim meczu też powinien być karny dla nas za faul Huijsena, w obu przypadkach sędziowie popełnili błędy.
1
@kch Ja w gronie znajomych kibiców pisałem, że to przyjście Mbappe będzie flopem i rozwali im szatnię, ale szczerze mówiąc, robiłem to raczej z przekąsem i półżartem, nie spodziewałem się, że to się ziści. Nic tylko się cieszyć :)
0
W artykule z pięcioma wnioskami pomeczowymi cały punkt poświęciliście na wychwalanie Gaviego, a tutaj tak niska ocena? To jak w końcu zagrał?
Ja ze skrótu wyłapałem tylko jeden dobry przerzut do Roony'ego i jeden przechwyt, a tak to masa podań do najbliższego, głównie wszerz i do tyłu. Dlatego zgadzam się, że ta wyjściowa 5 jest ok, może pół oceny w dół za idiotyczny wślizg, który przy odrobinie pecha mógł skończyć się czerwoną.
1
@Kismeth Na boisku nie było samolubów Raphinhi i Yamala, to nagle okazało się, że można dogrywać piłki do środkowego napastnika. A i drużyna nie jest zmuszona podawać do gwiazdorów w każdej akcji, żeby ci się przypadkiem nie obrazili, tylko można szukać różnych rozwiązań.
Lewy ma swoje ograniczenia, ale wciąż jest jednym z najlepszych napastników na świecie, tylko drużyna musi chcieć go wykorzystywać.
1
Musiałby dostać teraz poważną szansę pod koniec sezonu, gdy wszystko jest rozstrzygnięte, żeby zobaczyć jak radzi sobie w starciach z poważniejszymi piłkarzami niż 3. ligowi kopacze i czy jest w ogóle sens go rozważać do pierwszego składu. Pytanie czy Flick coś takiego w ogóle planuje, czy w swoim stylu zamierza grać once de gala w każdym meczu do końca sezonu.
W każdym razie kolejny sezon na poziomie Barcy B dla Cortesa nie ma sensu, zwłaszcza jeśli ta nie awansuje (a na to się zanosi). Albo awansuje do pierwszej drużyny albo należy się z nim pożegnać na takich czy innych warunkach.
1
@Laminedependencia Lex Pajacius
0
@Aequlibre Oby, ale nie sądzę. Flick moim zdaniem zdecydował, że najlepszą parą ŚO są Martin i Cubarsi i tak ich będzie wystawiał jak tylko obaj będą dostępni. To sprawia, że Eric musi grać wyżej, bo przecież nie można go przesunąć na PO, gdzie jest absolutny ulubieniec Niemca, czyli Kounde, który gra wszystko, nawet jak jego występy są absolutnie beznadziejne.
3
Ciekawy skład. Albo Cancelo na skrzydle z Martinem na LO, albo Eric w pomocy, Pedr/Gavi na 10 i Olmo jako fałszywy skrzydłowy. A może będzie przechodzić płynnie z jednego ustawienia w drugie.
2
@Aequlibre Dlaczego miałby nie grać w Barcelonie? Jeśli zostanie to z pewnością nie wykupimy Rashforda ani nie sprowadzimy żadnego skrzydłowego, więc Fati będzie jedynym zmiennikiem na lewe skrzydło dla Raphinhi, a Brazylijczyk nie jest tytanem zdrowia jak wszyscy wiemy. Na dodatek Ansu może grać też w ataku. Niezależnie jak oceniamy obecnie jego umiejętności i formę, to jeśli tylko zdrowie dopisze, Fati zagra całkiem sporo meczów w przyszłym sezonie w Barcy.
1
@PJ777 Ja myślę, że te 50-70 mln na jeden transfer się uda wykroić, reszta zależy od tego czy ktoś poza Lewym i Christensenem odejdzie. Pytanie czy dyrekcja w ogóle rozważa sprzedaż kogoś z więcej wartych zawodników jak Balde, De Jong, Kounde itd. Bo samo oddanie Casado za max 15 mln, albo innych młodych rezerwowych za parę milionów wiele nie zmieni.
1
@Aequlibre myślę dość podobnie, choć osobiście sprzedałbym De Jonga, a nie Casado, bo Holender jest znacznie więcej wart i ma jedną z większych pensji w drużynie. Nie stać nas na takiego ekskluzywnego rezerwowego (a przy Bernalu, Gavim i Pedrim De Jong nie będzie grał w podstawie), a pieniądze się przydadzą na te wszystkie wzmocnienia. Casado może się jeszcze trochę rozwinąć, szczególnie gdyby awansował w hierarchii pomocników i trochę częściej pograł.
Rozważyłbym też sprzedaż Kounde, który ma fatalny sezon, a też wciąż jest sporo warty. Eric z Fortem "ogarną" prawą obronę.
Grimaldo i Bastoni to moje dwa marzenia, mam nadzieję, że przyjdą. Napastnik to oczywiście problem i nie mam do końca pomysłu, każda z opcji o jakiej się mówi ma jakieś minusy. Na lewe skrzydło ktoś młody z dryblingiem, może być ten Hernandez, albo Virgili. Mam tylko nadzieję, że nie Abde, dla mnie jeździec bez głowy i będzie powtórka z Rashforda. Zresztą to przecież nasz były piłkarz i w ogóle się nie sprawdził.
Jest jeszcze opcja zakontraktowania Bernando Silvy, moim zdaniem to ciekawy pomysł. Po odejściu Lewego, nie będziemy mieć w polu żadnego starszego zawodnika, a tacy też są potrzebni. Portugalczyk wniósłby doświadczenie i dobrą mentalność zwycięzcy do szatni. Byłby też dobrym rezerwowym na kilka pozycji.
0
@Aequlibre Chat GPT czy Gemini? ;)
0
@Coveta Ciekawy pomysł. De La Fuente na pewno przed Mundialem będzie chciał zagrać z kimś z Europy, więc może z nami? Od razu pożegnanie Lewego nie tylko wśród przyjaciół z Polski, ale też z Barcy. Mogłoby to naprawdę ładnie wyjść.