Koriolan
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gdańsk
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dodam, że zestawianie razem nzwisk Laporty i Gasparta to zwykłe sk.. syństwo.
0
Kilka prostych pytań do tych, którzy ogarniają zawiłości finansowe.
ile wynosiło zadłużenie klubu na początku i na końcu kadencji Laporty - nie wliczając słynnych 22 baniek za 8 dni.
Ile wynosiły przychody klubu ?
Ile pucharów przybyło w gablocie, nie pytam.
0
Najpierw chłopie naucz się lepiej bronić.
Do Abidala jeszcze sporo ci brakuje .
0
Zubi, przyłóż sobie kompres z lodu, jedź na wczasy za koło polarne albo przespij się w igloo. Może schłodzi ci się głową.
Belg jest piłkarzem Chelsea. Z pewnością Zoze nam go sprzeda. w pakiecie z Luizem za 20 baniek.
0
Czytałeś, że nawet jeśli ich nie weźmiemy to i tak zapłacimy?
I czy czytałeś, że np jest ustalona cena za tych zawodników ??
Bo ja nie widzę.
Jeżeli na dziś są to totalne nonejmy, to powinniśmy mieć zawarowaną cenę zakupu. A jak na razie- wygląda na to, że my powiemy "OK chcemy skorzystać z klauzuli i kupic X" Santos mówi OK, 30 milionów z czego 8,7 już zapłaciliście.
Tak jak napisałem- chodzi o kase dla Santosu, która nie bedzi emusiał dzielić się z agencjami i chciwym tatusiem Neymara.
0
Prawo pierwokupu po pierwsze jest guzik warte, po drugie nie ma mowy o Torresie. Chodzi Saúla Ñígueza i Javiego Manquillo.
Te 8,7 mln dla Santosu to nic innego jak tylko dodatkowa kasa za Neymara dla Santosu, opakowana tak, by nie trzeba było sie nią dzielić z pozostałymi właścicielami karty zawodniczej Neymara.
chcemy kolejnych Kyrieeljsonów i Henrique?
0
Pod koniec sezonu to już wszyscy będą mądrzy.
Wymienić ci problemy drużyny, czy sam potrafisz ?
Pomogę
1. Tylko dwóch nominalnych stoperów, trzeci-Bartra - siedzi na ławce lub trybunach u Taty tak jak siedział u Tito. Pozostali to warianty bardzo awaryjne.
2. Niezaleczona i wracająca pubalgia Busiego.
3. Koniec ery Messiego cyborga, którego nie imają się kontuzję.
4. Brak klasycznej 9ki jako wariantu alternatywnego.
5. Boczni obrońcy kiepsko bronią.
6. Beztroskie poczynania zarządu -za rok czeka nas transferowe Mission Impossible.
7. Brak skautingu- czy w ogóle mieliśmy jakichś kandydatów na obronę poza 4-5 crackami?
8. Brak składu na alternatywną grę dwoma DM (ok jest JdS)
9. Niski wzrost druzyny-> problemy przy stałych fragmentach gry.
Mało powodów do optymizmu.
0
Nie czytałem Twojego komentarza. Natomiast spostrzeżenie które napisaliśmy- nie wymaga specjalnej bystrości umysłu ani nie jest dramatycznie odkrywcze.
Więcej pisuje na BO i podobny komentarz napisałem np dzisja o 9.10
"Przesraliśmy kolejne okienko.
Za rok będziemy potrzebować bramkarza lub dwóch, stopera a raczej dwóch oraz pewnie bocznego obrońcy. Lub dwóch.
Lista osiągalnych kandydatów na stopera się zwiększy?? nie sądzę.
Bocznych obrońców?? Może będzie łatwiej o sztuki ale nie o poziom.
Powinniśmy natychmiast zatrudnić kogoś, kto będzie starannie obserwował Lique 1. "
0
Przepraszam, ale czy Zubi wie, że "nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie?"
Za rok będzimy musieli kupić DWÓCH STOPERÓW, prawdopodobnie dwóch bramkarzy i prawdopodobnie jednak bocznego obrońce który potrafi bronić.
Pula stoperów się nie zwiększy.
Już widzę jak Zubi zapewni nam kontynuację obecnego projektu.
0
dobra, czas na puente wypowiedzi Zubiego.
barcastuff 15 min
Puyol's recovery will take a bit longer than expected. The captain is expected to be back for the game against Almeria end September. [cope]
Mamy szeroką kadrę. w szpitalu.
0
trener nie chciał obrońcy bo obiecano mu, że po przerwie na reprę Puyol będzie zdrów i zagra 60 spotkań z rzędu. bez kartki i kontuzji.
Chcesz grać bez obrony bo nie mamy cracka??
Przypomnę, że od 4 sezonów nikt ze szkółki nie wszedł "z przytupem" do drużyny.
0
Ale nam brakuje już nie tylko cracka, ale zwyczajnie SZTUK na stoperze!!
Sakho nie był do wyjęcia? Almerdeweid czy jak tam się pisze- nie był do wyjęcia??
Trzeci stoper to w zasadzie człowiek nr 12 w kadrze- zwłaszcza przy ilości kartek jakie łapie np Pique.
0
Przepraszam, ale ten Pan jest idiotą.
Mamy dwóch stoperów, Bartra zarówno u Tito jak i u Taty jest przyklejony na poxipol do ławki, Puyola dosięgło zwyczajnie zmęczenie materiału, a ten bredzi o szerokiej kadrze.
0
Gracze Patetico kontynuowali piękne tradycje m.in Ujfalusiego. Sędzia kompletnie nie ogarnął.
karny był ewidentny - siedziałem za tą bramką i nie było żadnych wątpliwości.
Pytanie tylko, po co Pedro wpieprzył się w tą piłkę jak dzik w szkodę, ona szła idealnie chyba do Neymara.
0
Przecież na 9ce może zagrać Alexis. Cesc w formie znowu będzie rzucany po różnych pozycjach na placu ?? Tata nie idź ta drogą.
0
Jego agentami będą dr Cugat i dr Pruna.
Wygląda na to, że niestety ma problem z kolanem, po drugie- doktory po raz kolejny się nie popisali.
0
@akacja - 5 stoperów z topu jest zwyczajnie nie do wyjęcia.
0
Ech, szkoda że już go nie ma.
Szkoda że trafił na Sergio i szkoda, że w naszej koncepcji gry nie mieściło się dwóch DM.
0
Na każdej nieobecności Leo w takim meczu dla kasy, klub traci lekko licząc pół miliona euro.
Znajdź wypowiedzi organizatora 'Super Meczu" z Lechią.
Brak Leo obniżał kwotę kontraktu o jakieś 30%.
0
Leo ma 26 lat. od 17 roku życia gra w piłkę nożną na najwyższym szczeblu rozgrywek w bardzo wymagającej lidze.
Leo za kadencji Guardioli był cyborgiem- wszyscy pamiętamy wejście Ujfalusiego, po którym obawialiśmy się czy to nie koniec sezonu- a on po 3 tygodniach wrócił na boisko.
Wszystko ma swój kres, zdolności regeneracyjne organizmu też.
Leo musi odpoczywać i mniej grać. W przecinym razie- za 2 3 sezony będzie cieniem samego siebie.
0
Słabsze i mniejsze kluby niech pracują nad zwiększeniem tortu, a nie tylko nad podziałem kasy realu i Barcelony.
0
Ale podział praw się nie zmienił.
Np. Valencia zapakowala się w budowę stadionu i raczej nie wyjdzie z długów.
0
Eoren, piszę z tabletu, stworzenie dłuższego tekstu jest niewygodnie.
Wychodząc od podstaw.
Z pięciu krajów, które posiadają dobre ligi piłkarskie (Anglia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania), ta ostatnia jest krajem o najmniejszej liczbie ludności, najniższym PKB I w największym kryzysie.
W długim terminie, liga hiszpańska nie będzie w stanie konkurować ekonomicznie z 4 pozostałymi.
Drugie pytanie- co zmieniło się od początku wieku, gdy mistrzostwo zdobywał a Valencia, było EuroDepor itd ?
0
Eoren, popełniłaś zasadniczy błąd logiczny.
NIE MA ŻADNEGO TORTU. Większość klubów samodzielnie sprzedaje prawa telewizyjne.
Po drugie - dodatkowe pieniądze z tytułu praw telewizyjnych są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zlikwidować przepis obowiązujący w Hiszpanii, który NAKAZUJE transmisję części spotkań w kanałach otwartych.
Wg wywiadu z szefem Media Pro, obniża to wartość praw do ligi o 150 mln rocznie.
Po trzecie, jeszcze dwa sezony temu kilka klubów i to z górnej części tabeli, nie potrafiło znaleźć sponsora na koszulki.
0
Całe szczęście...
0
Tyle, że my chcielibysmy od nich kupic Sakho - i nie ma co wyjeżdżać do nich z wyprostowanym środkowym palcem...
Przynajmniej oficjalnie.
0
Brakuje mi tego, o czym pisałem w komentarzu pod poprzednim tekstem.
Ale kolejny fajny tekst, no i nie tylko dla mnie Bayern to FC Adolf i jeden z najbardziej nie lubianych klubów.
0
jedno słowo: spie....
0
Po trzecie- moim zdaniem wcale nie najmniej ważne- od kilku sezonów mamy dziwną manierę rzucania zawodników po różnych pozycjach- niekoniecznie tych gdzie są najlepsi albo gdzie grali w poprzednich klubach.
Znamienny jest przypadek Fabregasa rozrzucanego po dwóch przednich formacjach, ofensywnego pomocnika z którego usiłujemy zrobić stopera (Song) czy stopera Adriano podczas gdy Bartra siedzi na trybunach przyklejony na poxipol do krzesełka. (tylko dlaczego w takim razie poszedł do Guardioli?)
Po czwarte- za chwile obudzimy się z ręką w szambie. Thiago jest już poza klubem. Moim zdaniem, Rafinha też nie wróci. Nie wiem co stanie się z Deulofeu a w przypadku transferu stopera, Bartra też będzie się pakował. I tak z grupy bardzo obiecujących wychowanków nie zostanie nikt...
0
Fajny tekst, poruszający kilka istotnych problemów.
Natomiast jest jedna kwestia, od której, moim zdaniem, należało by rozpocząć te rozważania.
Dlaczego Thiago zdecydował się na odejście?
Odpowiedzi jest moim zdaniem kilka.
Po pierwsze- La Masia niemal seryjnie "produkuje " środkowych pomocników o profilu barcelońskim (w pewnym uproszczeniu-niscy, bajeczni technicznie, ze świetnym podaniem i przeglądem pola). Przed rozpoczęciem sezonu w drużynie byli Xavi, Iniesta, Cesc, Thiago, Sergi Roberto, JdS. Do drzwi puka Samper, a za chwilę Messi też przeniesie się nieco niżej. Do tego, czasem będzie potrzebny zawodnik o profilu Keity - tę rolę może odgrywać za chwilę Song. Jednym słowem- tłok.
Przed sezonem, byłem zdania, że jednego z trójki Cesc/Thiago/Roberto należy zamienić na pieniądze. Byłem zwolennikiem sprzedania Fabsa za jakieś 50 baniek do MU- zapłacili by bez mrugnięcia okiem, dla nas byłoby z tego jakieś 43.
Jedynym skandalem w odejściu Thiago jest dla mnie fakt, że przez pierdołowatość dyrekcji sportowej i lub sztabu, nie aktywowaliśmy klauzuli 90 milionów- co spowodowałoby, że to klub decydował by, kogo i za ile sprzedać. Tymczasem pozostała nam rola widzów.
Po drugie- na taką a nie inna decyzję mogła wpłynąć polityka gry once de gala gdy tylko można, co obserwowaliśmy w poprzednim sezonie.Thiago mógł się obawiać, że swoimi minutami będzie musiał się podzielić np z Roberto.