Kwestionariusz
Dołączył/a: lipiec 2012
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Tylko że stare wino jest dobrem luksusowym. Nie potrzebuje konferencji, ani "emejzingu" :). Apple jedynie stara się grać jakąś namiastkę luksusu. Marketing i ten oczywisty, i ten szeptany bardzo ku temu prą.
Trochę mnie śmieszy, jak widzę studentkę na pół-etatu w jakiejś berszce czy innym haemie i trzyma najnowszego Iphona, w imie czego? Takiej właśnie presji marketingowej, pięknie wymyślonego statusu i ja uważam, że to po prostu robienie z ludzi jeleni :)
Może jest jakiś studenciak, który wyciułał kilka pensji na jakieś stare wino, ale tu już mamy prawdopodobnie do czynienia ze świadomym zakupem, zapewne z jakimś koneserem, jego nie kupił marketing, instagramowe gwiazdki czy jakaś presja społeczeństwa.
Imho, różnica jest i to dosyć wyraźna.
0
Zabawka do facebooka w cenie 50-calowego TV czy nie najgorszego laptopa, nie lubiłbym tak mocno nieekonomicznych zakupów niezależnie od swego stanu finansowego.
Rewolucją byłoby chociażby 5 dni pracy na 1 ładowanie przy zwykłym użytkowaniu na wysokim poziomie jasności wyświetlacza.
0
Zwracał ktoś coś kiedyś w Media Markt? Chodzi o kupno w sklepie stacjonarnym. Bo różne krążą plotki, a nie chce dostać w zamian karty podarunkowej lub innego modelu:)
2
Ciekawe jak długo Iniesta będzie jeszcze na tych pseudo plebiscytach na nazwisku jechać:)
1
A jeszcze kilka dni temu wielkie lamenty, że zarząd nikogo nie kupuje, jazda z góry na dół, po Rakiticiu, Turanie, dziesiątki gównianych komentarzy z pseudo oficjalkami i fake newsami, wielki ściek La Ramblą płynący, a teraz to: na notatniku, na lfc, na kanonierach dzieciaki i ból dupy, a tu "tylko 10%" robi siarę :)
0
Ja dziś Anderlecht, Angers i Lazio.
2
Tylko, że Simeone nie szasta milionami na lewo i prawo, a tworzy drużyne z tego co mu dali, która aktualnie jest o klase lepsza niż City.
Zdobycie mistrzostwa Hiszpanii mając w lidze Barcę i Real chyba jest cenniejsze i bardziej świadczy o umiejętnościach trenerskich niż wygrana ligi z Bayernem, który obkupuje Borussie jak chce i kiedy chce.
0
No pewnie, że Dembele. Chłopak 5 asyst zaliczył przeciwko Legii Warszawa.
Gdzie tu porównywać do jakichś tam Superpucharów Europy czy Hiszpanii, czy finałów LM, wiadomo że to półka niżej.
Wiadomo, że większość tu będzie za Dembele bo(teraz) z Barcelony.
0
A co Ci to przeszkadza, pieniądz traci siłę nabywczą i tyle, czemu futbolu miałoby tego nie dotknąć? A ile zarabiają teraz kluby?
To w takim razie przychody klubów powinno się również regulować.
Ograniczyć cenę biletów na stadiony
Zmniejszyć cenę koszulek, kto to widział 100 euro za t-shirta płacić.
Prawa telewizyjne oczywiście w dół, ogólnie powinien być dostęp darmowy.
Sponsorzy powinni dawać 10% tego co dają teraz, 100mln rocznie za napis na koszulce? Bezsens przecież.
0
Jak on więcej strat miał w dwumeczu z Juventusem niż strzelił bramek w tym roku. To że raz minie 2 zawodników efektownie, a potem zaliczy kilka beznadziejnych strat nie oznacza, że jest w jakimś top3, bez przesady.
0
A jaką to logiką uważasz, że Neymar jest w TOP3 na świecie?
0
Sigurdsson był wyraźnie najlepszy w przeciętnej Swansea, więc nadal sporo za nim przemawia.
Ale wiadomka: Brazylijczyk to z miejsca +100 do plebiscytów, szacunku, pobłażania, wartości itd.
0
OnePlus 5, najszybszy, jedno z najlepszych zarządzeń baterią wśród flagowców (tegorocznych), według mnie ładniejszy niż jarmarkowo błyszczący SGS7. Dobrze trzyma swą wartość.
0
Liverpool za kiepski kurs, już remis do 15 minuty ma lepszy i lepsze perspektywy.
United można zaryzykować wygrana+czyste konto, ew. handicap.
Monaco też handicap. Bayern to samo co z Liverpoolem.
Kurs Ci wzrośnie na tyle, że można wywalić loterię jaką będzie Tottenham-Chelsea, bo kurs 2.1 na Totki nie jest specjalnie kuszący.
0
No jasne, że zmowa.
Wszyscy się na Barcelonę defintywnie uwzięli.
Warto nie zapominać, że Getafe i Espanyol się podkłada Realowi.
A i wszyscy gryzą tylko trawę jak grają z Barceloną, specjalnie.
I jeszcze Perez posmarował.
1
Dziwię się, że np. taki Liverpool, który obronę ma katastrofalną nie sięga po takiego piłkarza "za grosze"
0
Znana już śpiewka:
tylko przeciw Barcelonie piłkarze grają mecze życia, bramkarze bronią jak natchnieni, a Realowi to się wszyscy podkładają ;)
Asensio strzał życia z Barcą, bo przecież piekną bramkę w SPE z Sevillą Navas strzelił, te jego bramki w LM z Bayernem i Juventusem też pewno fart, w ogóle Denis Suarez pewnie lepszy co?
1
Tego jeszcze nie było :D
0
Bielsa w swoim stylu, pewnie już w pre-sezonie zajechał piłkarzy.
1
Odcinek Ukryte Kamery :)
Sprzedawca Kablówki:" Wie Pan...pracowałem, jako akwizytor w transporcie miejskim."
Sprzedawca: "Wie Pan jak to jest, przecież tam pracują tylko wredni tramwajarze. A może parę niezłych bileterek."
Karol: ... "Ja pracuje w tramwajach warszawskich"
Sprzedawca: "Hahaha. Niemożliwe... Gdzie Pan sprzedaje bilety?"
4
Gra obronna przez te kilka lat zmieniła się diametralnie i nie wiem dlaczegoś taki pewien.
Jak wtedy to wyglądało? Była tiki-taka, a przeciwnik biegał jak powalony i w którymś momencie nie wyrabiał. Posiadanie było 70 do 30 i faktycznie fraza "przeciwnik tylko biega od piłkarza do piłkarza" była aktualna.
A jak to wygląda teraz? Można mieć przewage w posiadaniu piłki I jednocześnie mieć więcej przebiegniętych kilometrów. Drużyny o wiele lepiej się teraz ustawiają, pressing jest inny. Kiedyś było krycie na plaster. Mówiło się, że "O Kościelny czy Terry kryją Messiego na plaster", teraz to niemal nieaktualne, gra obronna jest znacznie bardziej strefowa, obrońcy przez 90 minut mają kilka razy zmienionie priorytety, a nie trzymają się sztywno jednego. 1 obrońca na 4m^2 potrafi szachować 3 zawodników mając dobrą komunikację z resztą linii.
Barcelona grając to samo co 8 lat temu prawdopodobnie nic by teraz nie wygarała, musieliby coś zmienić. Więc jedynie co można tu porównywać, to raczej osiągnięcia, a klaskanie Zidana przynosi całkiem porównywalne efekty.
0
Zgadzam się, zamiast tych Superpucharów, ciekawszy byłby pojedynek Lig.
Np. Liga Angielska vs Liga Hiszpańska, selekcjonerem trener drużyny awansującej do pierwszej ligi (czyli trenerzy Levante i Newcastle) i muszą wybrać kadrę 18 piłkarzy, max 3 z jednej drużyny. Mega ciekawy byłby mecz i przy okazji byśmy zobaczyli w końcu chociażby Messiego i Ronaldo w jednej drużynie :)
0
Co to za głupkowaty pomysł? Te superpuchary to "popierdółki", jedynie dodatki do głównych trofeów. LM czy LL, dają tytuł(Mistrz Europy czy Mistrz Kraju) i wtedy można brzdąkać o szpalerze, reszta jest niemal nic niewarta w porównaniu do nich.
1
Ja.
Ogromny budżet na każdy odcinek, a sceny batalistyczne "przyspieszane" jak najbardziej się da. Z drugiej strony, przy dosyć prostych dialogach sceny przeciągnięte do przyzwoitych granic na styk. Po żenującym ataku na stolice w którymś tam sezonie, straciłem zainteresowanie tym serialem - w sensie że "oo czekam z wywieszonym jęzorem na kolejny sezon", jestem plus minus na bieżąco bo jednak w domu jest HBO.
Bawi mnie jak ktoś pisze: "łał genialny odcinek!", a tam X otruwa w niewyjaśniony sposób pewnych biesiadników i mówi jakąś blazenadę. Czy chrzanienie w kółko Brana(czy jak mu tam) o trójokim ptaku, faktycznie genialny ciąg wydarzeń. Dobry, ale stanowczo przehajpowany serial. Uczciwe 7/10.
3
Nie piszę, że nie zrobił, jednakże dla mnie jest niepoważne stawianie go jako drugiego zawodnika w Barcelonie, bo to jak Barca gra w moim odczuciu większy wpływ mają Messi i Busquets. Ronaldinho nie robił swoich sztuczek na siłę na zasadzie: "3 razy wyjdzie, a potem będzie 15 strat dla przeciwnika", na siłę za każdym razem, czy bawiąc się w 80 którejś minucie z jakimś Gijon jak już jest 6-0, dlatego Roonie miał o wiele większy szacunek wśród przeciwników. Pomijając PSG czy wygraną z Celticiem 7:0, gdzie by wygrano wysoko tak czy siak nie jest to sezon na miarę piłkarza jakim tu się Neymara maluje.
Neymar Bayernowi strzelał 3 sezony temu, "Idąc Twoim tokiem rozumowania" Bale też strzelał w finale LM czy w Klasyku.
9
Ach ta mityczna "perspektywa bycia drugim", Suarez czapką nakrył przez cały swój pobyt Neymara, Busi przestał grać na swoim poziomie i teraz cały świat widzi, która linia Barcelony jest do bani, gdy Pique nie ma formy, obrona jest dziurawa i punkty lecą na łeb na szyje.
Ale niee, nadal jest wielkie zgrupowanie osób, które uważają, że to Neymar był tym drugim najważniejszym piłkarzem w Barcelonie.
Jedno PSG sezonu nie czyni.
Ile miał strat z Juventusem? 30? 40? Ile razy grał pod siebie czy robił efektywne dryblingi w kierunku Ter Stegena, które w statystykach pięknie wyglądały, ale wymiernej korzyści dla drużyny brak.
Barcelona wcale nie musi szukać skrzydłowego jak najbliższego profilowi brazylijczyka, kto wie czy "utalentowany pracuś" zamiast "utalentowany hejodrybler" nie wpłynąłby lepiej na grę całej drużyny, ja jestem skłonny uznać że jak najbardziej. Mając Messiego, Suareza (a pewnie i Coutinho), stwarzając tyle sytuacji bramkowych, te parenaście bramek w lidze, to naprawdę nie jakiś wielki kłopot dla potencjalnego nowego następcy.
2
Tyle strat co Neymar notuje, to nawet Ronaldo nie ma :D
Porównywać piłkarza, który strzelił w zeszłym sezonie 10 bramek od ćwiercfinału do finału LM zamiatając wszystkie drużyny z Topu, do Neymara który tylko się pokazał w PSG, to już naprawdę tylko na La Rambli... :)
0
Ewentualnie:
"troche siara strzelić w lidze mniej bramek niż Sandro czy Morata, w PSG oddadzą mi karne to może uda się tę 20tkę strzelić..."
0
Tak tylko... Najlepszy pomocnik "tego typu" to jest Kroos :)
0
W sumie dobrze powiedział, na swoim kontynencie Brazylia (zwlaszcza) czy Argentyna wygrać nie mogli, to na pewno Rosję zawojują...:)