Marsallah
Dołączył/a: luty 2011
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jakże niewiele dzieli dno od DNA...
0
I ma rację - Sociedad zagrali praktycznie bezbłędnie. W tym też upatrywałbym podstaw do optymizmu przed dalszą częścią sezonu - nie każdym ogórkom będzie wszystko wychodzić.
0
1. Nie wiem czy powinien być karny za rękę Clichy'ego - trzymał ją przy ciele, jednak odrobinę powiększał nią powierzchnię ciała i to ręka, a nie tors zagrodziła piłce drogę do bramki.
2. Spalonego przy zagraniu do Cesca oczywiście nie było - to gruby błąd.
3. To zdjęcie przy faulu Demichelisa jest mylące; wślizg wykonał przed linią, ale kiedy miałmiejsce decydujący kontakt? Na linii, a więc karny prawidłowy. Inna sprawa, czy odbiór piłki Navasowi, który rozpoczął tą akcję był czysty - wg mnie Navas był faulowany, tak więc całej akcji nie powinno być.
0
Świetny mecz Iniesty, bardzo dobry Xaviego i Cesca. To głównie dzięki dominacji w środku Barca wygrała.
0
Nie, ja już dostaję nerwówki :P
0
Jedenastka MC wg MD wydaje się być bardziej prawdopodobna.
0
Cóż, powiem krótko: ma chłop rację. Z drugiej strony, ostatnie 3 mecze wlały w nasze serca trochę optymizmu, więc reasumując szanse na awans do 1/4 są równe. I to też powiedział Mourinho, nie widzę więc w jego słowach żadnej kontrowersji.
0
No, z tym, że Messi po powrocie od razu zaczął grać bosko, to ja bym polemizował, ale ostatnie 2-3 mecze pokazały, że nie będzie w jego wykonaniu powtóki z ub. sezonu z Monachium.
0
Dobry sędzia, co chcecie?
0
Wiesz, hasło "nie ma o czym gadać" lekko trąci mi komuną. "Proszę się rozejść, nie ma tu nic do oglądania!". Niech się wypowie jednoznacznie jakiś ekspert piłkarski, ale każdy kibic, nieważne jakiej drużyny, ma prawo wyrazić własne zdanie. A że wyniku to nie zmieni, to inna sprawa.
Zgadzam się z autorem artykułu co do oceny sytuacji, która była kluczowa dla przebiegu meczu, prawdopodobnie także dla jego wyniku, być może dla całego dwumeczu. Nie wiadomo czy karnego Sociedad by wykorzystał, nie jestem też w 100% przekonany, czy należała się czerwień dla Masche. Na pewno za to gol dla Barcy nie padłby minutę później.
0
Ja pieprzę, przestraszyłem się jak wszedłem na stronę i zobaczyłem na dzień dobry czarno-białe zdjęcie Pique...
0
Bardzo się zawiodłem grą ofensywną Barcy w tym meczu. Okazuje się, że w starciach z najlepszymi (Real, Atletico) nie potrafią wygrywać, nawet ze stwarzaniem sytuacji jest tak sobie. Wiem, że w inych meczach La Liga miażdżą, ale nie jest to dobry prognostyk przed dwumeczem z the Citizens.
0
Chyba jedynym plusem tego losowania jest to, że w obydwu dwumeczach można jasno określić swoje sympatie i antypatie... Na pewno zapowiada się najciekawszy mecz Barcelony w LM od...ubiegłorocznych spotkań w tej samej fazie rozgrywek przeciwko Chelsea. Obyśmy tym razem byli uśmiechnięci po rewanżu na Camp Nou.
0
Guardioli bardziej na rękę byłoby, gdyby Barca wygrała półfinał - miałby więcej do ugrania w nowym klubie. Gdyby miał przyjść jako następca dwukrotnego finalisty LM (2012,2013), lub wręcz zdobywcy Pucharu Europy, poza tym Mistrza Niemiec - miałby mniej do osiągnięcia.
Swoją drogą, jakoś jamniczki ujadające, że wszystkie losowania są pod Barcę siedzą ostatnio jakoś cicho. Real dostał najsłabszą drużynę w 1/4 i teraz w 1/2 finału, Barca - odwrotnie.
0
Wow! Dopiero po obejrzeniu tego skrótu kapnąłem się, że bramka Messiego na 2:0 była z ofsajdu o_O
0
Trafny wybór sytuacji meczowej, która mogła być decydująca. I chyba była. Ten moment, kiedy piłka leciała w stronę bramki trwał nieskończoność. A potem jeszcze drżenie, czy Kassai nie odgwiżdże karnego po zagraniu ręką Pique.
0
Eh, ja bym nawet żółtej nie dał. Znam wielu sędziów, którzy puściliby grę, nie odgwizdując nawet faulu. Inna sprawa, że było też ewidentne zagranie ręką Rafaela, a sędzia karnego dla Realu nie podyktował (choć powinien), stąd nie ma co dywagować, że sędzia na 100% wypaczył wynik meczu. Popełnił spore błędy, to pewne.
0
Nie dość, że poszedł to słabej (w porównaniu do Premier League) ligi, to jeszcze do tych wieśniaków, szfak...
0
Ta, ale grać w lidze hiszpańskiej, co?
0
Za wcześnie, żeby o tym wyrokować, choć na chwilę obecną Messi na pewno ZP by nie dostał.
0
@Sawik_10
Zwycięzców się nie sądzi - jak znowu zdobędą złoto, racja będzie po stronie Del Bosque. Mistrzostwo świata też zdobyli pokazując mało ciekawej, ofensywnej gry a la Barca Guardioli. I może dzięki nastawieniu na solidną defensywę w końcu Hiszpania zdobyła medal na wielkiej imprezie, wcześniej prawie zawsze wygrywali grupę eliminacyjną, a w finałach MŚ czy ME w najlepszym wypadku polegali w ćwierćfinale.
0
@franiokleszcz
No tak, ale zobacz ile miał miejsca i czasu. Jeżeli Hiszpanom uda się wcisnąć szybko bramkę na 1:0, Włosi będą musieli się odkryć i będzie szansa na wyjście 1 na 1. Dopóki będzie utrzymywał się wynik bezbramkowy, będzie równie ciężko jak z Portugalią.
0
@Sawik_10
Wiesz, statystyki same w sobie to nuda. Gra Hiszpanii w pierwszych 90 minutach ćwierćfinału była nudna do bólu i nawet statystykami nie mogli się podeprzeć. Nie tylko prawie nie oddawali celnych strzałów na bramkę, ale rzadko w ogóle bywali w polu karnym Portugalczyków. Widać zmęczenie sezonem u mocno eksploatowanych graczy, głównie Barcy i Realu. I chyba brak głodu zwycięstwa też. Do finału w roli faworyta przystąpią Włosi, choć wiemy jak to z faworytami na tym turnieju bywa...
0
Szkoda Chorwatów. A Hiszpania? Jak zdobywała MŚ 2 lata temu, też nie zachwycała fajerwerkami technicznymi. Przede wszystkim uważna gra, prawie wszystkie wyniki 1:0...
0
@Kasabian: każdy sklep może sprzedawać oryginalne koszulki Barcy (w Polsce obecnie np. H&M - jak ktoś ma dzieci). La Botiga sprzedaje wyłącznie gadżety FCB.
0
A ja sobie odmówiłem 115 EUR to jednak przesada...
0
Trudno, ale lepiej, że to zdarzyło się teraz, a nie tuż przed sezonem lub w jego trakcie. A z Bilbao może grać przecież Montoya. Atletico z nimi pojechało trzema golami, to Barca też sobie poradzi.
0
To niekoniecznie musi być zła wiadomość. Jestem bardzo ciekawy, jak Barca wyglądałaby pod kierownictwem Bielsy.
0
Pep niech zostanie, ale pod warunkiem, że nie będzie forsował gry w niezmiennym stylu niezależnie od wyniku i przeciwnika. Rozumiem, że barcelońska filozofia gry, że cantera, ale - do cholery - dlaczego wczoraj nikt nie strzelał z daleka? Przecież aż się prosiło zaskoczyć strzałem zza 16 Cecha, ktoś może by dobił? A tak, masa bezsensownych podań wszerz boiska i lobików w pole karne, gdzie wybijali wszystko wyżsi zawodnicy Chelsea.
Gra w swoim stylu? Tak, ale nie kosztem wyników.
0
E, tam, Barca 3 goli nie strzeli? Na pohybel pesymistom!