MesQueUnClub_87
Dołączył/a: luty 2016
Małopolska
50 obserwujących
24 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@LeoMessiiBarcaPepa Musisz się niestety pogodzić z tym, że jako malutka kropeczka na tym globie możesz się jedynie przystosować do panujących realiów. Można oczywiście cały żywot się katować ideałami i utopijną wizją, ale przegapisz radość życia. Każda skrajność jest zła. Obsesja na punkcie zdrowego trybu życia również, ponieważ nie masz żadnej gwarancji, że to pozwoli Ci dojechać do 90. Można ćwiczyć, żywić się BIO, a umrzeć na ukryte schorzenie genetyczne. Ja wychodzę z założenia, że skoro przyszło mi żyć w takich warunkach, a życie mam jedno to muszę je wykorzystać w jak najlepszy sposób nawet w takich bagnie bo innego mieć nie będę.
0
@LeoMessiiBarcaPepa Zbuduj sobie szklarnię i podlewaj plony przefiltrowaną wodą + koński nawóz. Na ewolucję bym nie liczył bo zmierzamy z powrotem do jaskini.
49
@AlphaNumeric O nie! Kelnerka musi obsługiwać gości, kurier wozić jedzenie, a szef za to zapłacić. Tak nie może być, powinieneś przejąć jego koszty na siebie by mógł jeździć na wakacje trzy razy w roku, a pracownik mógł dostać godne wynagrodzenie. Czemu nie dajesz kasjerce w sklepie albo recepcjonistce w hotelu? To nie maniery tylko naiwność oraz podatność na odgórnie narzucone trendy. Napiwek jest uzasadniony przy dodatkowej usłudze (extra usługa = extra pieniądze), a nie jako stały dodatek do pensji.
@Kgorecki2500 @LAMC_10 Stacjonarnie nie, ale jak zamówisz przez aplikację to już masz wymuszoną opłatę serwisową. Najlepsze są te uzasadnienia (żeby zespół mógł dalej się rozwijać IKS DE). Przecież nie napiszą "żeby koncern miał jeszcze więcej marży bo nieustannie dąży do zwiększenia kapitału".
0
@gumaz Raz na jakiś czas ok. Wszystko z umiarem jest ok.
2
@Karol145 Wyeliminowałem całkowicie chipsy, paluszki, krakersy i tego typu przekąski na oleju palmowym, ale jak jeszcze jadłem to zdecydowanie Lays Strong Chilli & Lime. Idealnie skrojone pod mój smak. Do tego zimny Budwaiser Budvar i to była moja zimna płyta na mecz.
0
@BORO_12 Już sporo widziałem takich meczów, których nie da się przegrać i przegrali, więc ja zawsze sobie zostawiam trochę rezerwy.
1
@Kgorecki2500 Jeżeli patrzeć na zawartość cukru to Piątnica Skyr Naturalny, a jeśli nie to Piątnica Skyr Mango-Marakuja lub Jagoda.
1
@D10SLEO Typ jest zepsuty do szpiku kości.
1
@gumaz To już w przypadku ubiegania się o awans.
12
@gumaz No obniżyli wymagania sprawnościowe, więc teraz wystarczy, że przeskoczy przez konia jak na W-F i już się nadaje.
6
@draxidox A dlaczego niby się pchają do policji, polityki i większych grup zorganizowanych? Żeby nadużywać władzy, immunitetu i zgrywać szeryfa przed szarymi zjadaczami chleba. Taka natura. Nawet cieć od szlabanu jak dostanie trochę władzy to zaczyna cwaniakować.
0
@Azi Nigdy nie słyszałem o tym by piłkarze dostawiali wynagrodzenia dwa razy w roku. U nas klubie mają płacone raz na miesiąc. Messi miał najpierw tygodniówki, a potem też co miesiąc.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Azi W klubie standardowo dostają co miesiąc. Wiele osób pewnie powie, że tygodniówki bo tak się podaje zarobki w mediach i ludzie są wprowadzani w błąd, ale przeważnie są to wynagrodzenia miesięczne. Wszelkie bonusy i premie są oczywiście płacone osobno.
0
@Azi Messi wykonywał ten zawód na innych warunkach. Jego kontrakty wyglądały zupełnie inaczej, niż zwykłych śmiertelników. On tam miał od groma klauzul, premii i dodatkowych zapisów. Miał zupełnie inną pozycję negocjacyjną z zarządem, niż jakikolwiek inny piłkarz. Mógł mieć również klauzulę poufności, a nawet bym się nie zdziwił gdyby miał jakiś % od dochodów klubu bo był najważniejszym trybem jeśli chodzi o ich generowanie.
Ja mówię wyłącznie o czystej tygodniowej pensji. Przecież wiadomo, że ta kwota w skali roku może być za każdym razem inna ze względu na dodatki typu ilość rozegranych spotkań, strzelonych bramek czy ZP. Czysta pensja, która nie jest podparta żadną klauzulą o wzroście zarobków wraz z jakimś wydarzeniem lub datą pozostaje niezmienna przez cały kontrakt i już na tej podstawie można określić czy dany piłkarz zarabia dużo, średnio czy mało, nawet jeśli nie jest to precyzyjne wyliczenie 1:1
3
@NeroTFP1 Typowy dyktator z rozdmuchanym ego.
1
@Azi Przecież pensje piłkarzy zawsze były jawne. Po prostu Tobie się wydaje, że takie rzeczy powinny być poufne i dlatego prowadzisz taką narrację, ale w tym wypadku racji nie masz. Jest wiele źródeł, które Ci podadzą te same kwoty i to nie jest żadna tajemnica.
4
Ah to miasto i ten region. Można się zakochać bardziej, niż w swojej karierze sportowej. Nic dziwnego, że tak ciężko się niektórym piłkarzom stąd odchodzi.
1
@kuz https://zapodaj.net/images/0530bc1eddab7.png
0
@Katalonik97 Szanse na to, że go sprowadzą jeszcze bardziej.
Wartość rynkowa - ok. 100mln
Klauzula wykupu - 500mln
Kontrakt - 2030
4
@Jakchcesz Ja osobiście uważam, że on nie jest głupi tylko jest takim typowym zimnym kapitalistycznym sukinsynem z filmów o Wall Street, który dąży do celu po trupach i spróbuje zniszczyć każdego kto mu stanie na drodze, no ale w jakich warunkach on się wychowywał. Przecież jego stary był nie lepszy. Nie miał nawet szans na inny wzorzec.
1
@Pawlak1992 Najgłupszy to Warsaw Show i w życiu nie widziałem głupszego. Nie przebiją tego żadne Pamiętniki z Wakacji czy inne Zdrady. Po prostu dno dna, wodorosty i metr mułu dla prostego plebsu.
3
@marcin62 Zawsze wjeżdżali sobie tam, gdzie chcieli, zawsze obchodziły ich głównie złoża, władza i podporządkowywanie sobie innych Państw. USA zawsze się uważało za takiego światowego lidera, który będzie koordynował porządek na świecie i nie toleruje sprzeciwów. To, że ten kraj nie jest krystaliczny to BARDZO, ale to BARDZO łagodne określenie. Brakło by kartki A4 by rozpisać wszystkie ich grzechy.
0
@marcin62 Nie wiem czy większość przeszła na sklepy cyfrowe, ale jeśli tak to jest to dla mnie totalnie nielogiczne. Ostatnio kupiłem Ghost of Yotei za 290zł, przeszedłem ją bo to gra "na raz" i sprzedałem za 240zł. Jeżeli rynek daje mi nadal taką możliwość to po co mam przechodzić na sklep cyfrowy i wydać za nią bezpowrotnie 300 ziko? Wybierając pudełko straciłem na niej 50zł.
Przez to, że ludzie płyną z każdym syfem, którem im się odgórnie narzuci potem sobie właśnie takie następstwa, że będziemy uzależnieni od cen korporacji. Sony sobie wyceni 5 letnią grę za kwotę, która była na premierę i jak chcesz zagrać to musisz tyle zapłacić albo zrobią abonament Plus za 1000zł rocznie i tam Ci wrzucą 5 letnie tytuły.
3
@Kgorecki2500 Ja mam wrażenie, że USA zawsze działało w podobny sposób tylko w białych rękawiczkach. Teraz mają dyktatora, który nie dba o PR.
0
@marcin62 Nie grałem w ten tytuł tylko i wyłącznie dlatego, że nie lubię kupować gier cyfrowych. Wersje pudełkowe są traktowane jak kolekcjonerskie i ich cena praktycznie nie spada od premiery.
4
@JimMorrisonFCB Znam tylko jednego wybrańca i pochodzi z Rosario.
3
@Gall Moriba też zrobił karierę, ale co winogronu pojadł u masażystki to jego.
3
@kundee A ja miałem taką, że kolega zagaił do dziewczyny "hej, jak masz na imię?", a ona na to "srak", więc kumpel zdziwiony przyznał jej, że ma bardzo rzadkie imię.
0
@Nazio_87 Ogólnie to ci ludzie oglądali to na premierę w kinie. Tam musiały być emocje.