Mikolaj_ssms
Dołączył/a: wrzesień 2015
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
A co zrobisz z nimi dwoma? Przecież wiadomo, że to jest jedno miejsce dla zmiennika.
0
Dobre pytanie. Cena za obu praktycznie taka sama. Tylko którego teraz wybrać i który pogodzi się z rolą zmiennika...
0
Też mnie to dziwi, zadawałem to pytanie kilka razy już na forum. Nigdy nie dostałem odpowiedzi na to pytanie. Takiej chyba nie nikt nie ma :) w tej chwili to w jakiej formie jest Bartra to nie wiadomo.. Posadził go Lucho na ławie co mogło mu mocno podciąć skrzydła. A szkoda!
Z resztą niedawno spierałem się z challengerem bo On twierdził, kilka tygodni temu, że to nie defensywa jest problemem :)
Dlatego uważam, że jest potrzebny jeszcze jeden napastnik - w defensywie mamy dużo zawodników, lepszych, gorszych ale mamy, jest jakas walka, rotacja. W bramce sytuacja ma się tak samo - co zaowocowało świetnym poprzednim sezonem wykonaniu obu bramkarzy. W napadzie nie mamy nikogo na zmiane oprócz dwóch młodzików, bez jakiejś szczególnej jakości moim, prywatnym zdaniem. W napdzie tego nie ma dlatego ani Suarez ani Neymar nie mają w moim przekonaniu odpowiednij formy i motywacji w tym sezonie.
0
Gwizdanie na Barce na tym etapie sezonu to jakiś absurd, po poprzednim sezonie i ostatniej dekadzie należy się tej drużynie chociaż trochę zaufania i wiary!
A teraz do konkretów.. brak Messiego to duże osłabienie, ale jednak patrząc na atak Neymar/Suarez, o którego posiadanie marzyłoby 99,9% klubów na świecie i który jestt wart ponad 150 mln euro, nie może być to aż taki dramat, załamanie i totalna masakra w ofensywie.
Poza tym Suarez przed sezonem zacięcie w każdym wywiadzie prasowym twierdził, że jest w mega formie, że super przepracował presezon a jednak w każdym meczu widać co innego! Nie wiem czy tylko mnie, ale Suarez w tym sezonie mnie strasznie irytuje tym ciągłym kręceniem głową, machaniem rękami i pretensjami o wszystko w każdym meczu (chociaż rozumiem, że ma taki styl bycia i taki a nie inny południowy, ekspresyjny charakter).
Oczywiście zupełnie inną sytuacją jest fatalna sytuacja kardowa. Słabiutcy Munir i Sandro, kontuzjigenny Vermalen, dramatyczna forma Pique, braki w koncentracji notoryczne Mathieu i Mascherano, brak pomysłu Rakitcia... Słabo to wygląda.
Oby po przerwie reprezentacyjnej chociaż trochę sytyacja się wyprostowała, bo możemy bardzo cienko piszczeć na koniec grudnia...
0
No ale to jest właśnie ten bezsens. Po co zakładać, że 5 to 1? Chociaż oglądając niektóre mecze i wyczyny Sandro, Munira czy Pique w tym sezonie to na pewno nie jeden pod nosem powiedział "jakie 5, chyba 1 powinno być". Chodzi o to aby zlikwidować tą nieoficjalną 5 jako ocene wyjściową i sprawa rozwiązana. Nota wyjściowa 5 powoduje mniej wiecej taka sytuacje:
np. Pique - zawalił 2 bramki wiec obniżamy mu note do 3 (z oceny wyjściowej 5), ale miał 5 wygranych pojedynków główkowych i 7 odbiorów więc spowrotem dajemy mu 5. Barca przegrala mecz, straciła punkty a główny winowacja ma note 5 wiec dostateczną/przeciętną :)
To jest problem oceniania na tej stronie, ocenia się statystyki, pojedyncze sytuacje a nie caly mecz, ogólne wrażenie i podejście. To troche jak sytuacja Barcy za czasów Martino i Vilanovy - posiadanie piłki 70%, bicie głową w mur a mecz przegrany.
1
Jakie oceny ujemne.. O czym Ty mówisz w ogóle! Czy jak przychodzisz do szkoły pierwszego dnia dostajesz od nauczyciela 3 jako "ocene wyjściową na koniec roku" ? Nie!! zbierasz przez cały rok oceny a na koniec nauczyciel wystawia Ci ocene końcową. Na tym polega OCENIANIE! zawodnik zbiera przez 90 minut oceny jak uczeń przez cały semestr.. Proste jak produkcja gwoździa. Jeżeli wystawiasz note 5 jako ocenę wyjściową to de facto pózniej ją tylko obniżasz lub podwyższasz. Tym samym nie oceniasz zawodnika. Prawie wszystkie oceny oscylują w przedziale 4-7, więc po co oceny 1-10? Jeżeli ma to tak wyglądać to lepiej zrobić oceny 1-6 jak w szkole i będzie bardziej sprawiedliwie. Zagrał źle 1-2, zagrał dobrze 3-4, zagrał znakomicie 5-6.
A w tej chwili u nas jest tak:
zagrał źle 3-5,
nic nie pokazał i niczego nie spieprzył 5-6.
Zagrał przeciętnie 5-6,
zagrał dobrze 6-7,
2
Wszyscy oceniający w tym sezonie uparli się, że być wyrozumiałymi..
Jak czasami czytam uzasadnienie typu - było źle albo bardzo źle, ale wygrał jakieś tam pojedynki główkowe więc nie ma dramatu - to odnośie Pique. Inny mój faworyt, o Sandro - grał fatalnie, zmarnował dwie setki z 5 metrów, ale zaliczył jeden ładny odbiór za to nota w góre.. Takich "uzasadnień" by można było mnożyć, ale po co. Jak jest źle to jest źle, trzeba dać 2, napisać jak było i po cichu trzymać kciuki, że będzie lepiej. Samo to jak wyczytałem, że nota wyjściowa jest 5 - nic nie pokazał, nic nie dał drużynie, pobiegał i skończył się mecz.. jak ktoś zmarnuje 2 setki to ma 4, jak ma udział przy w straconych bramkach to ma 4. Gdzie tu logika??
0
No padłem ze śmiechu i dalej leże. Znajdź mi klub na świecie który ma 11 pomocników - tylu wymieniłeś w swoim porywającym wywodzie. Przecież w każdym meczu kilku by trzeba było odsyłać na trybuny :D a już w ogóle to zacznijmy od tego, że z tych 11trzeba będzie kupić 5. Czyli jakies 180-200 mln euro :) zejdź na ziemie!
0
Ale o czym Ty mówisz w ogóle?
Alen to młodzik, bedzie dopiero wchodził, uczył się, bedzie grał max kilkanaście meczów sezonie a nie prawie 60 jakie Barca sezon w sezon rozgrywa. Tak młodego organizmu nie można przeciążyć, bo jego kariera skończy się szybciutko. Nic jeszcze nie udowodnił i nie pokazał bo nie miał okazji, nie opieraj swojej opinii na kilku fajnych filmikach z youtuba
Turan to znakomity rzemieślnik, walczak i dobry duch w drużynie, ale to nie wirtuoz, który bedzie miał ten magic touch, który miał Xavi czy ma Iniesta. Poza tym jedynie trenuje od lipca z Barca, prawie nie gra od czerwca (oprocz kilku meczów w reprezentacji) i nie wiesz jak wejdzie do drużyny i w jakiej formie bedzie!
Roberto nie nadaje się do środka i mowie to od dawna, za to świetnie gra na skrzydle i tam go widze. W srodku pomocy zagral dobre 20 minut z Bayerem i to tyle.
Rafinha nie zagra do konca sezonu i z tym trzeba sie pogodzic. O ile wroci mocny, zmotywowany. Nikt nie wie po takiej kontuzjk jak sie potoczy jego kariera - patrz Valdes. Ponad rok leczenia a teraz drugi bramkarz z Man Utd bez zaufania i perspektyw.
0
A no po takiego grzyba:
1. Pique - jest w słabiutkiej formie w Barcelonie (o dziwo w reprezentacji sprawa ma sie inaczej), karygodne błedy, braki w przygotowaniu motorycznym,
2. Vermalen - jest tak kontuzjogenny, że nie wiadomo kiedy bedzie grał a jak już jest zdrowy to jak długo pozostanie (podliczono mu dwadzieścia kilka kontuzji przez 5 lat)
3. Mathieu - ma problemu z koncentracją i według trenerów braki w zaangażowaniu, co może skutkować jego odejściem po tym sezonie,
4. Mascherano - brak wzrostu mocno widoczny poza tym moim zdaniem będzie raczej przesuwany jako pomoc dla Busquetsa, który czase musi odpoczać a czasem musza zagrać razem,
5. Bartra - młody, dobry, perspektywiczny ale jeszcze nie gotowy, żeby pociągnąć obrone i wziąć ciężar na swoje barki.
0
A czy ja napisałem, że jest jakiś spisek? Nie napisałem bo tak nie uważam. Na pewno jednak zbieg wielu spraw i problemów jest dziwny i nieprzypadkowy, nie mówie jednak, że to spisek a może bardziej jakieś lobby działające na naszą niekorzyść. Nie jest tajemnicą, że Perez ma bardzo szerokie znajomości w świecie futbolu, nieporównanie większe niż Bartomeu i później tak to wygląda. Nie będe stawiał tutaj teorii spiskowych bo nie mam zamiaru bronić Zarządu Barcy, który ewidentnie popełnia mnóstwo błedów, transfer Neya jest jednym z najbardziej dobitnych.
Jeżeli chodzi o La Masie to tutaj bym nie był taki pewny tego, że to są błedy Zarządu (tego czy poprzedniego), Barca od kilkunastu lat ma najlepsza szkółkę na świecie i dopiero teraz wyniknęły problemu? To znaczy, że przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat nikt żadnego problemu się nie dopatrzył?
Ostatnia sprawa - nadstawianie policzka.. No niestety nie mogę się zgodzić. W sytuacji kadrowej, której jesteśmy no to niestety, ale też bym się zachował w ten sposób. Co Ci da jakas bezsensowna walka, która się skończy znowu jakimś zakazem, karą czy inna sankcją, chces mieć znowu dwa okienka transferowe zakazu transferowego? Oczywiście, jak zakaz się skonczy, wejdzie Vidal i Turan, trzeba kupić jeszcze dwóch zaeodników, dwóch ściągnąc z wypożyczenia i wtedy walnąć akcję o której mówisz. Ale nie teraz, nie w tym momencie, w przyszłym roku jak najbardziej!!
3
Może nic nie mieć na sumieniu, ale zdaje sobie sprawę, że jest nagonka na Barce i zawodników Barcy w środowisku piłkarskim. Dziwnym trafem kilku piłkarzy Barcy mam problemy podatkowe (sprawy prowadzone są w Madrycie), problemy z rejestrowaniem zawodników w La Masii (chyba jako jedyny klub, który ponosi takie konsekwencje jak zakazy transferowe), kary i problemy z kibicami, którzy reprezentują poglądy niepodległościowe Katalonii, totalnie niekorzystny terminarz rozgrywek, w tym roku to już totalne przegięcie (wydaje mi się, że żaden klub nie miał sytuacji gdzie nie miał 3 pełnych dób odpoczynku pomiędzy meczami). Z uwagi na to, Zarząd po prostu nie chce walczyć z wiatrakami, z jedna organizacją można walczyć, z FIFA, RFEF, Sądami i innymi instytucjami się wygrać nie da...
0
Jeżeli w każdym meczu Barca gra dobrze 30 minut z 90, to trudno o dobre wyniki. Nie ma intensywnosci, jakości, skutecznosci i pressingu a Suarez po przegranym meczu mówi, że nie było tak źle jak z Celta, wiec te facto nie ma co dramatyzować :) przypomnę, ze w meczu z Las palmas ostatnie 5-7 minut Barca wybijała piłke, żeby babol nie wpadł i remisem się nie skończyło.. Z LAS PALMAS! z którym miał być przyjemny piknik, objechane 5:0 a jak się skonczyło widzieliśmy. Może nie pora drmatyzować ale wstrząsnać chłopakami juz zdecydowanie tak.
1
Tryplet z zeszłego sezonu w tym sezonie sie nie liczy. Nikt nieuklęknie przed Barca, tylko dlatego ze wygrała wszystko. Mecz z Las Palmas też miał byc meczem, gdzie Chłopaki się odbudują, strzelą pare bramek, zagrają kombinacyjnie a przede wszystkim nie straca bramek, ogólny piknik! Jak sie skonczylo? Mega nieskutecznosc, stracona bramka, ostatnie 5-7 minut wykopywanie pilki spod bramki, żeby przez przypadek jakis babol nie wpadł... Do realu jak wygra dzisiaj tracimy 2 punkty tylko, nie ma dramatu. Ale u nich wraca Ramos i Bale. U nas nadal szpital, a do stycznia lepiej nie będzie i taka szarpanina 1:0, 0:1, 2:1 bedzie do końca roku co tydzien.
0
To, że Cesc gra piach to fakt. Nie wiem tylko jakich przymiotników użyć aby określić to, jak bardzo się mylisz w stwierdzeniu, że Barcelona nie ma problemów w pomocy :) obrona Barcy zaczyna się wysokim pressingiem w lini napadu (czego w tym sezonie właściwie nie ma) później przechodzi przez linie pomocy, gdzie w zeszłym sezeonie większość akcji była przerywana a dopiero na końcu rozbijaja się ataki przeciwnika o obronę. Jesteś w ogromnym błedzie myśląc, że Barca nie ma problemów w pomocy, ma wieeeeelkie problemy w tej formacji. Na dodatek można dorzucić brak Iniesty na miesiąc, zmęczonego Busquetsa (który zaraz może być zamęczony), dramatycznie wyglądającego motorycznie Rakiticia, brak Rafinhii do końca sezonu, kompletny brak zmienników i ławki rezerwowych, totalny brak zrozumienia i współpracy w grupie Busquets - Rakitic - Roberto - Munir - Sandro.. Jestem w szoku, że nie widzisz problemów z linia pomocy.
1
Trzeba sobie powiedzieć jasno - Pique powinien sobie odpoczac, przemyslec pare spraw i zając sie piłka. Na razie slychac, ze zajmuje sie pokerem, komentowaniem Realu (za co jesy wygwizdywany notorycznie wszedzie) i niepodlegloscia Katalonii. Kazdy zawodnik na swiecie ma prawo do wlasnej opini na kazdy temat i prawo spedzania wolnego czasu w sposob dowolny, ale w pierwszej kolejnosci jest profesjonalista, ktory ma sie zajac pilka nozna i dobrem druzyny. W tym sezonie do tego mu daleko...
0
A co Bartra miałby dać drużynie za Munira i Sandro (których fanem nie jestem)? No oczywiście oprócz skuteczności. Nie jestem w stanie i chyba nikt nie jest w stanie policzyć ile sytuacji już obaj panowie w tym sezonie zmarnowali. Ostatnio się spierałem na ten temat z challengerem - on wtedy stwierdzil ze przez nich jeszcze punktów nie straciliśmy wiec nie ma co narzekac. No to już własnie stracilismy.
3
To jest najwieksza tajemnica tego sezonu. Dlaczego Bartra, który zagrał dobrze siedzi na ławce a Pique, który kryje na radar, źle się ustawia, jest dramatycznie słaby motorycznie, kopie się w czoło i w tym sezonie chyba jeszcze nie wygrał pojedynku 1:1 gra dalej od początku do końca w każdym meczu. Jak ktoś będzie wiedział proszę o info.
0
Jeżeli chodzi o kontuzje - napisałeś, że nie pominąłeś tego tylko to nie jest wytłumaczenie. A ja Ci na to, że zgoda, ale to jest problem i bedzie ogromny jak wypadnie ktoś jeszcze. Kto wypadł? Iniesta... Nie przekonasz mnie, że nic sie złego nie dzieje skoro tylko 10 zawodników z całego szerokiego składu jeszcze nie miało kontuzji.. A minął dopiero miesiąc sezonu!!! Busi i Masche są przemeczeni, Pique jest kompletnie poza gra, nie wygrał od jakiegoś czasu ani jednego pojedynku 1:1. Alves po kontuzji, biega, nie za wiele z tego wynika a w obronie sporo błedów, wrócił Alba, w jakiej formie to dopiero zobaczymy. Rafinhii nie ma i nie bedzie, Iniesta za miesiąc, Messi za dwa.
Zgadzam się, ze trzeba bedzie kombinować. To już się dzieje, bo Roberto i Suarez stwierdzili, ze Lucho zmienil ustawienie w przerwie i jakieś nowe rozwiązania taktyczne juz się pojawiły, drużyna zaregowała dobrze. powiedzmy sobie uczciwie, ze te 2 miesiace to nie bedzie porywajaca gra, tylko walka o punkty. Nie ma co tutaj liczyć na jakieś fajerwerki i porywająca gre
P.s. To jest jakas bzdura, ze w dyskusji jest limit 2000 znaków. Swoja wypowiedz skrocilem o 2/3.
0
@challenger rozumiem, że w jakiś sposób "bronisz" młodzików no ale jednak fakty są jakie są. 10 minuta schodzi Leo wchodzi Munir, 70 minuta schodzi Munir wchodzi Sandro - to jest chyba najbardziej dobitny przykład od samego Lucho, że jednak tak kolorowo jak mówisz nie jest. Ja też jestem za tym, żeby korzystać z wychowanków jak najwięcej. Ale Jeżeli skrzydłowy w systemie gry Barcy, ma jeden odbiór, żadnego dośrodkowania, żadnego energicznego wejścia, żadnej szybkiej klepki i dwie niewykorzystane 100 to jednak trEba to powiedziec wprost. Munir się obronił w tym meczu, udział w dwóch bramkach ALE pierwsza bramke powinien sam z 3 metra strzelić a dobił jego strzał Roberto, przy drugiej bramce wiecej szczescia jednak niż jakiś mega umiejętności - ping pong w gąszczu 6 dopiero pozniej dobry przeglad pola i spokojne podanie. Jezeli w dwoch meczach dwoch wychowanków marnuje 4-5 setek to ...
.
0
Może tak być i może masz rację, że się zdziwię ich statystykami. Niestety dla mnie jest bardziej prawdopodobne, że tak się nie stanie, oczywiście nie każdy wystrzeli w wieku 18 lat jak Messi z talentem, ale wydaje mi się, że ani Munir ani Sandro nie mają tego potencjału, w przeciwieństwie do Rafinhi, który takie predyspozycje ma, S. Roberto też, ale nie jako Iniesta czy Xavi a jako obrońca lub pomocnik, tutaj mam dylemat.
Jasne, tutaj pełna zgoda - kontuzje nie są usprawiedliwieniem, bo to oczywiste. To zależy od presezonu, od przygotowania zespołu do sezonu, od lekarzy i fizjoterapeutów i od tego jaki był poprzedni sezon i jak intensywny jest początek tego sezonu. I tutaj też zgoda, że federacja robi wszystko aby zrobic Barcelonie pod górkę a Realowi ułatwić start i wejście w tryby jak to tylko możliwe. Pełna zgoda!
Ławka nie jest rzekomo krótka tylko bardzo krótka, młoda i bardzo młoda oraz bez odpowiedniej jakości, żeby przejść suchą nogą przez połowe sezonu - Roberto, Adriano, Masip, Gumbau, Bartra, Sandro, Munir. No nie przekonasz mnie, że wszystko jest ok. Jasne, jak wróci Denis, Halilovic, Turan i Vidal to zmieni postać rzeczy, ale przy jednym transferze się nadal będe upierał - do napadu. Może nawet dwóch. A niestety Rafinha do końca sezonu może nie wrócić, więc to nie fatalizm, tylko Messiego nie ma dwa miesiące a Rafinhi 8. Jak wypadnie ktoś w październiku to bedzie ogromny problem, podam przykład Realu w zeszłym roku gdzie przez kilkanaście meczów nie mieli środka pola.
Munira nie chce besztać i tego nie robie, ale niestety nie ma on jak i Samdro dla mnie w tej chwili potrzebnej jakości. Tak jak S. roberto nie ma Jej na rozegraniu, a ma ją dla mnie na skrzydle. Może to sie zmieni, może się mylę.
0
Zgadzam się z tą analizą, jednak autor pominał bardzo ważny problem. Ławka rezerwowych. O ile bramka (mimo kontuzji Bravo) czy obrona (mimo kontuzji Alby, Alvesa i Vermalena w jednym czasie) są obsadzone mocno i zawsze na każda pozycję się znajdą zmiennicy, o tyle pomoc i atak kompletnie nie ma żadnej możliwości rotacji (przesunięcie Busiego czy Masche w tą czy drugą stronę to żadne rotacje). Munir i Sandro niestety nie wnoszą właściwie nic do zespołu, odszedł Pedro i niestety Xavi, który wybitnie potrafił zwolnić, uspokoić czy rzucić jakiegoś rodzynka jak trzeba! Wszyscy wiemy o problemach i braku możliwości przeprowadzania transferów, ale myślę, że jeszcze jeden pomocnik i napastnik będzie niezbędny na tak długie sezony jakie Barca gra. Suarez chyba też będzie potrzebował zimnego kubła wody, bo z tym swoim kręceniem głowy i machaniem rękami co chwile jest tak wyjątkowo irytujący w tym sezonie, że aż cięzko to oglądać (a twierdził, że jest w super formie bo przepracował idealnie presezon).
11
Jedno mnie tylko bardzo mocno zastanawia. Co się stało (oczywiście oprócz fatalnego i męczącego presezonu), że tyle kontuzji jest w tym sezonie. Przez ten miesiąc było już chyba tyle kontuzji co przez cały zeszły sezon. Sztab medyczny i trenerski musi coś natychmiast wymyślić bo do stycznia jeszcze pełne 3 miesiące a ławki rezerwowych właściwie nie ma.