0

@fotohobby Treść nie jest niewygodna, jest niewiarygodna.
Dla Ciebie jest wiarygodna? ok, dla mnie nie. Madryckie brukowce też nie są dla mnie wiarygodne, dlatego z reguł ignoruję artykuły oparte na doniesieniach hiszpańskiej prasy, ale Ty możesz im wierzyć, nic mi do tego.
Tak samo jak nie oglądam i nie wierzę w to co mówia w TVP i TVN, tak samo nie wierzę w to co pisze Marca, Sport czy Mundo, ale są tacy co słuchają i wierzą, spoko.

I tak, o priorytetach Realu nie przeczytasz w madryckiej prasie, bo Real tak działa.

Cała reszta to już tylko dywagacje, przypuszczenia.
Ja przypuszczam że jego priorytetem mogła być Hiszpania, Ty możesz przypuszczać że wygrał to miał wygrać i chce odcinać kupony i skupić się na rodzinie, ale to nadal tylko nasz przypuszczenia.

A później dalej to samo:
Skąd wiesz że dostał info że będzie traktowany jako zmiennik? skąd wiesz jaką pensję mu zaproponowali? jakie warunki? pewnie z tych samych źródeł które twierdzą że w RM ma zapewniony pierwszy skład? I skąd wiesz że barcelona nie brała udziało z licytacji?
I z całym szacunkiem do Bernardo, ale ja uważam że każdy piłkarz przychodząc do takich drużyn jak RM czy FCB przychodzi z myślą że jest zmiennikiem i skład musi sobie wywalczyć (ok, Mbappe przyszedł na innych warunkach, niestety, bo jak od początku byłem przeciwny temu tranferowi, tak zdania nie zmieniłem, niestety Prezi nie pytał mnie o zdanie), i jak czytam że Bernardo dostał status zawodnika pierwszego składu to jedyne czym mogę odpowiedzieć to śmiechem, tym bardziej że okienko dopiero się otworzyło i jest szansa że do środka pola w RM trafi jeszcze solidny pomocnik, z którym Silva będzie walczyć o miejsce w składzie.

Więc spoko, według Ciebie mogłem wyłączyć myślenie i pisać ślepo o kłamstwach i domysłach, a ja mogę uważać że to właśnie włączenie myślenia polega na poddawaniu w wątpliwość wszystkich materiałów podawanych przez niewiarygodne źródła, tak samo nie wierząć w jakąś chronologię utworzoną na ich podstawie. Ja tam widzę chronologię kliknięć - temat się dobrze sprzedawał więc był kontynuowany, nic więcej.

Więc myślę że możemy śmiało założyć że do żadnego konsensusu nie dojdziemy, bo ani ja nie przekonam Ciebie że opieranie się na (według mnie) niewiarygodnych źródłach jest irracjonalne, tak Ty nie przekonasz mnie by na ich podstawie budować jakieś przekonania.
I może mi się nie podobać obrażanie piłkarz, wyzywanie ich od judaszy i najemników, opierając się na tych źródłach (a jest tego tutaj pełno). Jakby Gavi nagle przeszedł do RM bo dostały jakąś kosmiczną propozycję, to przyznałbym rację - judasz, najemnik, ale to nie ten kaliber.

0

@fotohobby Właśnie to robię, dałem Ci przykład że każdy tworzy artykuły pod siebie i pod klikalność. Nadal w żadnym artykule nie przeczytałem, żeby Bernardo Silva powiedział że chce grać w Barcelonie, że to jego marzenie. Większość tych informacji pochodzi ze Sportu, katalońskiej gazety jak wiadomo, dlatego każda taka informacja jest dla mnie mocno naciągana, przynajmniej do momentu aż sam zawodnik nie wyjdzie i nie powie - tak, chcę grać z Barcelonie.
Całą reszta to tylko domysły, spekulacje, kłamstwa pod kliki i nic więcej.
Dlatego bardziej jestem skłonny uwierzyć że kontaktował się z kilkoma dobrymi klubami w tej sprawie (a może tylko Hiszpańskimi, może takie miał założenie że chce zagrać w Hiszpanii w którymś z top3 klubów) i sprawdzić, gdzie dostanie najlepsze warunki.
I tak, zaoferowanie się klubowi rozumiem jako CHĘĆ ZAWODNIKA DO DOŁĄCZENIA DO DANEJ EKIPY. Nie, nie sądzę ze jego agent wysyłał sygnały do klubów, którymi Bernardo i tak nie byłby zainteresowany, bo dawno by go upchnął do Kataru za 5x lepszą kasę.
Więc nie, nie uważam że traktował Barce mocno priorytetowo, jakby tak było to by zaczekał a nie dopinał transfer początkiem czerwca, miał czas.
Moje zdanie jest takie że priorytetowo to mógł traktować przeprowadzkę do Hiszpanii do klubu z top3, tyle. Dlatego nie wiem dlaczego ma być wyzywany od najemników. Chyba że to takie stwierdzenie faktu że 99% piłkarzy to zwykli najemnicy. Nawet taki Messi nagadał się o miłości do Barcy i o tym że może grać za czapkę gruszek, wybrał jednak dolary.

0

@fotohobby No tak, bo Silva sam zadzwonił do meczyków żeby im powiedzieć, że bardzo chce do Barcelony. Później zadzwonił do kanałusportowego żeby im powiedzieć to samo.
Co prawda miesiąc przed artykułem w meczykach był artykuł na RM.PL o tym że Silva został zaoferowany zarówno Barcelonie, jak i Realowi
https://www.realmadryt.pl/news/148344-as-bernardo-silva-zostal-zaoferowany-realowi-i-barcelonie
ale to na pewno wymyślona bzdura. Po co miałby być zaoferowany, skoro tak bardzo chciał do Barcelony.
Na pewno też jego papiery nie poszły do kilku innych topowych drużyn, no bo po co.
I całęe szczęście dla takich drużyn jak Real czy Atletico, że na tym forum dostrzegliście że Bernardo kończy się kontrakt, bo pewnie nikt więcej by tego nie zauważył.
Matko, połowa komentarzy w temacie Silvy jest tak żałosna że szkoda gadać.
Większość opiera się na tym co jakaś gazeta tam powiedziała.
A jak wpiszesz sobie z ciekawości w AI frazę: "jakie kluby były łączone z bernardo silvą w 2026 roku", to wyskoczy cała lista, i pewnie gazety z tych miast też w swoich artykułach łączyli Silvę z ich klubem.
Pora leczyć tą obsesję na punkcie RM.

0

@nekker Cubarsi to potencjał, nie jego wina że metryka jeszcze nie dociąga a w ekipie nie został poważny obrońca który dla tych młodych mógłby stać się mentorem defensywy.

1

Dobry meczyk, dobrze się to ogląda. Oczywiście jako kibic Realu życzę żeby Lewy został i zdobył króla strzelców Segunda Division (i Hansi z Deco, bo jak przyjdzie ktoś kto ściągnie kogoś do obrony i to poukłada to tutaj jest potencjał na ekipę top 3 w europie). Niech druga połowa trzyma poziom.

0

@th@les Dlaczego założyłeś że opłacać sędziów musiał z tych pieniędzy? Przekupstwo w strukturach piłkarskich może wyglądać tak samo jak w w polityce i każdej innej firmie - nie płacisz z własnej kieszeni, płacisz legalnymi pieniędzmi związkowymi awansując pokornych arbitrów na wyższe szczeble rozgrywkowe gdzie zarobki są zdecydowanie wyższe, a po skończonej karierze wrzucając ich w struktury związkowe.
Tak samo jest w polityce - bądź grzeczny, dołącz do nas, głosuj tak jak my a dostaniesz stołek w państwowej spółce. Legalne przekupstwo.
I nie chce tutaj brnąć w teorie o tym czy faktycznie było ustawianie spotkań czy nie, pokazuję tylko że argument o tym że za 34k euro/miesiąc nie da się przekupić sędziów jest bezsensowny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?