0

Kilka dni już gram w FM i mam już kilka obserwacji.
Szczerze spodziewałem się że po tylu latach obecności tej gry na rynku tegoroczna edycja będzie dość blisko prawdziwego życia. Jednak jest zupełnie inaczej, gra w ogóle nie jest realistyczna. Skoro w klubach są podziały typu grupy wewnątrz szatni, skoro twórcy dodali takie coś to warto byłoby zadbać o jakieś ogólne szczegóły. Chyba nikt nie ma wątpliwości że Messi i Alba się lubią. Tymczasem w mojej karierze po czerwonej kartce dla Alby (do której jeszcze wrócę w tej wypowiedzi) miałem do wyboru jak zareagować. Mogłem go upomnieć lub dać karę finansową. Nie zrobiłem nic, no i kilka dni później przyszedł do mnie Messi oburzony moim zachowaniem, według niego powinienem surowo ukarać Albę, doszło do spotkania w szatni 20 zawodników którzy popierali Messiego i wręcz wszczęli awanturę na ten temat. Miałem prawie bunt zawodników dlatego że nie ukarałem Alby za czerwoną kartkę :D
A co do tej samej kartki. Dostał ją w 2. minucie pewnego meczu :D A żeby było zabawniej w tym samym meczu w 30. minucie czerwień ujrzał również Vidal. Po pół godzinie gry grałem w dziewiątkę. No i ciekawe jest że przy Vidalu również żadnej reakcji nie podjąłem. I tego się piłkarze nie czepili, ale o Albę już się cała szatnia buntowała :D
Ciekawe jest również stawianie na młodzików. Powołałem Mirandę do pierwszej drużyny i dałem mu zadebiutować a ten świr w debiucie zaliczył dwie asysty dalekimi podaniami na 40 metrów :D
Później dałem szansę Abelowi Ruizowi no i co? Tak. 2 gole w debiucie :D Miałem mecz z Liverpoolem w grupie LM to dałem mu zagrać od 1 minuty bo tą moją karierę to traktuję jako zabawę i testuję grę po prostu. To był jego drugi mecz w kadrze i też strzelił gola :D Przed tym strzałem 2 razy w słupek trafiał. No nie powiem, bardzo zdolna ta młodzież.
Nie podobają mi się też rozmowy motywacyjne w szatni przed meczem. Ten system działa bardzo prosto według mnie i czasami wręcz głupio. Zespół zagrał fatalnie i przegrał mecz? Powiem w szatni "zagraliście świetnie, jestem z was dumny" i cała drużyna na zielono zachwycona. Mam bardzo ważny mecz z Liverpoolem u siebie, asystent mi podpowiada że warto ich poprosić o większe zaangażowanie dla kibiców. Tak też robię. Jaka reakcja? Wszyscy zamyśleni i nie skupieni na grze :D
Komentarze w czasie meczu też są dobre, zachęcę jakiegoś zawodnika to jego reakcja to "sfrustrowany uwagami". Tam pochwalić ich mogę tylko po golu żeby to przyniosło jakiś efekt.
Dobre też są próby chwalenia zawodników którzy ciężko pracują na treningach. Często działają ale często też odpowiedź zawodnika jest że "według niego wcale nie trenuje dobrze" i morale mu spada :D Chyba czegoś nie rozumiem, trener chwali swojego zawodnika a temu morale spada.
Może źle rozumiem tę grę i niepotrzebnie oczekuję realizmu. Ma ktoś podobne odczucia?

2

@Chrupas W wersji chińskiej masz język angielski tylko, w globalnej wszystkie pozostałe, w tym polski. Oprogramowanie jest te same głównie właśnie językami się różnią. W telefonach oprócz języków też chodzi o domyślną klawiaturę czy niektóre aplikacje które są niedostępne w Chinach i odwrotnie. Jeśli chcesz kupić Mi band i używać tutaj no to kup wersję global. Chyba że wybierasz się do Chin, to wtedy chińską :P

3

@Terminatorexi12 "Powinni zarabiać w najlepszych klubach góra 20 k" xD

18

@Messibestplayerintheworld To właśnie była potęga tiki-taki. Nikt nie mógł za nią nadążyć.

8

@zadafcb To jemu należą się wielkie Thank you! Mimo bycia rezerwowym nie narzekał, dawał z siebie zawsze 100%, bronił fenomenalnie. Chciał grać więcej to grzecznie poinformował o tym odpowiednio wcześnie, rozstał się z klubem w przyjacielskiej atmosferze. Kapitalny bramkarz i człowiek.

4

@IronSanHybrid No nie wygląda to za ładnie.

A widzę że bardziej chodzi o niezapięty guzik niż o włosy. Dla mnie jedno łączy się z drugim. Gdyby nie miał takich włosów to ten niezapięty guzik nie wyglądałby tak źle, i z drugiej strony gdyby guzik zapiął to nie widziano by jego włosów.

0

@PawelPetek Choćby dlatego że najwyraźniej klub może sobie na to pozwolić.

2

@macio_944 tu bardziej chodzi o wstawienie się na zbiórce szkolnej niż samym uczestnictwu w obrzędzie katolickim

2

@Jacu327 Tak, jakieś 6250 razy

0

@mesi8191 Szkoda że w tych zespołach nie gra Messi.

12

@Kamill10 Ponieważ byli odpowiednio młodzi podczas pierwszych meczów kwalifikacyjnych.

2

@NeroTFP Tadek... Może ty nie łubudujesz prawidłowo...

10

@puyol_presidend5 Chyba jeszcze za mało w życiu widziałem bo nie potrafię sobie wyobrazić jak miałby wyglądać gwałt na mężczyźnie.

20

@fajny_football Skoro nie rozumiesz jak działają finanse to nic dziwnego że nic cię nie przekonuje.

1

@puyol_presidend5 Nie mają miejsca w Polsce bo im chodzi o rozgłos i sianie paniki. Kto by się przejął zamachem w Warszawie czy Krakowie? Na pewno dużo mniej osób niż gdyby ten zamach był w Londynie, Berlinie, Paryżu... Sporo tych islamistów pewnie nawet nie wie gdzie leży ta Polska

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Myślę że trochę tych meczów rozegrał przez te 5 lat.

5

@Gosciuu
Iniesta, łamie tę akcję do środka iii... Jeden do zera, Barcelona obejmuje prowadzenie w 10. minucie Xavi! Xavi! Xavi pokonuje Ikera Casillasa!

Villa na lewą nogę! I 2-0! Pedro Rodríguez! Nie minęło dziesięć minut od pierwszego gola dla Barcelony a już mamy dwa zero.

Aj David Villa! Trzy do zera, David Villa, 54. minuta Barcelona 3-0.

Messi, ma ochotę zagrać sam, fantastyczne zagranie Messiego, Villa! 4-0! Trzy minuty po zdobyciu trzeciego gola Barcelona rozbija Real zdobywając czwartą bramkę! David Villaaaa!!!

Bojaaaan iii.... Pięć zero! Pięć zero! Jeffrén, Jeffrén, Jeffrén! La Manita! Pięć zero! Gromi Barcelona Real Madryt!

1

nie wiem czy widzieliście ale sympatyczny się wydaje

3

@PeteR10 Ciekawe ile z tych osób ma konto tutaj xD

7

@Nano22 Właśnie

4

@Kleps0n Zostaw go

0

@tadzik447 taka lekka parka, grube zimowe nie są dla mnie

2

@Forza_Juve Ja również czekam na jesień. Mam fajną nową kurtkę i chciałbym pochodzić w niej.

3

@Ratamahatta Błagam... Przed wyborami zapowiadali że powsadzają kryminalistów z Platformy do więzień. I co? Mają prezydenta, większość w sejmie, senacie, mają sądy, prokuraturę... I nic.

4

@Adamski69 Potwierdzam, tak było. U mnie pani miała taką zasadę że czasem czytaliśmy fragmenty lektury na głos, każdy po kolei jedno zdanie. Zgadnij komu przypadła ta kwestia :D

0

@tomek256 Myślę że warto zapytać. Nic cię to nie kosztuje a możesz zyskać.

1

@MarcinVeB4 Birds też mi się bardzo podoba. A oprócz niej to I Don't Know Why i Rise Up.

0

@Jakdxb Ja chudzielec a też mnie ten upał wku***

1

@Rewolucja123 W Barcelonie był relatywnie grzeczny. Nic dziwnego skoro był pod okiem swojego idola Messiego, a oprócz niego był Xavi, Piqué, Suárez czy Busi którzy natychmiast go stawiali do pionu gdy zaczął podskakiwać.
Dostał swobodę w PSG i efekty widzimy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?