16

Jedynym piłkarzem, który strzelił 5 goli w jednym meczu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów jest Lionel Messi.

20

Lionel Messi w sezonie 2011/12 (Liga+LM):
48 występów
65 goli (1,35 gola na 90 minut)
21 asyst
85 goli+asyst (1,8 na 90 minut)
220 udanych dryblingów
124 kluczowe podania
71 prostopadłych podań
36 stworzone sytuacje
32 razy MOTM

Strzela, asystuje, drybluje, rozgrywa, wszystko to robi lepiej niż najlepsi wykonawcy tych elementów gry, a to wszystko w jednym ciele. Potwór.

3

@MesQueUnClub96 No w końcu selekcjoner.

10

@Danny Gaucho No fajna, taka typowa mamuśka (jak z filmów przyrodniczych), ale wtedy co innego było dla mnie ważniejsze

1

@Striker on jest chyba bardziej znany w Polsce niż w Hiszpanii

6

Wróciłem od barbera właśnie i ledwo uszedłem z życiem. Jak czekałem na strzyżenie to w międzyczasie weszła taka mamuśka z synkiem i usiedli tam. Jak już byłem strzyżony i właśnie nadszedł czas aby dokończyć dzieło przy użyciu brzytwy to typ który mnie strzygł zaczął normalnie gapić się tej mamuśce na dupę XD bo wstała właśnie i chodziła po salonie. Ja tak myślę: człowieku, skup się, nie chcę ucha stracić. Przesuwał ostrzę milimetry od mojego ucha i wcale nie patrzył na nie tylko na wiadomy obiekt. No ale z drugiej strony może to profesjonalista bo jednak efekt jest dobry i nic się nie stało.

0

@escarabajo Niestety w Holandii nie jest to praktykowane tak jak w Polsce.

0

Co ciekawego można robić podczas czekania na swoją kolej na strzyżenie u barbera?

14

@Kgorecki2500 To po co jeździ tam zamiast siedzieć bezpiecznie w domu?

1

@Worny

jakość równa Realowi z tego meczu, ale mam do tego filmiku ogromny sentyment, za dzieciaka uwielbiałem go oglądać po parę razy, w sumie dalej uwielbiam :D Co mi tam, obejrzę jeszcze raz.

0

@Mns21 Źródło?

31

Messi vs Ronaldo w Klasykach (od 2009/10 do 2017/18):
Gole 21/18
Asysty 12/1
Stworzone sytuacje 13/1
MOTM 11/1
Średnia ocena 8.18/7.20

Przepaść.

3

@Danny Gaucho Nazwanie kogoś dzbanem narusza punkt 9.3.2. regulaminu. Więc to czy słowo jest młodzieżowym słowem roku nie ma tu nic do rzeczy, nie sądzę że tego nie rozumiesz.
Skoro @wpwelement dał herba w tej dyskusji, to znaczy że ją widzi, dlaczego ma więc nie odpisać tutaj?

7

@Danny Gaucho Nie wnosi nic do dyskusji bo co? Bo ty tak mówisz? @Transu96 wyjaśnił już. Ciekawe czy doczekam się podania punktu regulaminu który złamałem.

2

@Danny Gaucho To był mój komentarz do wpisu wyżej, który jedynie w taki sposób można było skomentować. Tak czy siak, dalej nie wiem który punkt regulaminu został naruszony.

2

@Moderacja @wpwelement W związku z punktem regulaminu:
9.5 Usunięcie komentarza przez zespół moderacyjny należy traktować jako ostrzeżenie.
pytam, chcąc zrozumieć ostrzeżenie, który punkt regulaminu naruszył mój komentarz o treści "XD" w tej dyskusji https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-11692132#comment-11692166 ?

0

@Medium Czy ja wiem czy taka beka, ledwo co strzelili na 2-1, punkty są im potrzebne na gwałt. Dla mnie zrozumiała zmiana, inna sprawa czy Juventus powinien drżeć o wynik w meczu z ostatnią drużyną w tabeli, ale patrząc na te okoliczności zmiana sama w sobie nie jest taka dziwna.

4

@KrwawiaceoczyVEB Swoją drogą to jest temat na osobną dyskusję: jak statystyka może być nieobiektywna? XD

17

"Remember the name: Lionel Messi"

8

Komentarz usunięty

35

Tytuły MOTM w Lidze Mistrzów:
Messi: 63 (152 mecze)
Ronaldo: 38 (183 mecze)

Ciekawe.

4

@LionelM95 Mi jako kibicowi Barcy jakoś to nie przeszkadza. Cieszę się tylko że mogłem być świadkiem tak spektakularnej drużyny i że mogłem przeżywać chwile radości z powodów takich zwycięstw, zamiast wymęczonych wygranych pełnych kontrowersji czy farta.

8

@Pewex Gol ze spalonego w finale, kiksy życia bramkarzy rywali, gole ze spalonego w dogrywkach, kontrowersje na każdym kroku. Tak, dla mnie to jest obrzydliwe. Nie wiem jak można to porównywać do zdemolowania na boisku każdego z rywali, którzy składali się z ówczesnych mistrzów swoich krajów.

0

@Firestone Tak działa demokracja

8

@Pewex No dobry jestem. Wolę wygrać raz w takim stylu niż trzy razy tak obrzydliwie jak Real.

56

Liga Mistrzów 2014/15 w wykonaniu FC Barcelony:

1/8 finału - pokonanie Mistrza Anglii
ćwierćfinał - pokonanie Mistrza Francji
półfinał - pokonanie Mistrza Niemiec
finał - pokonanie Mistrza Włoch

Jedna z najlepszych (jak nie najlepsza) droga do finału w nieziemskim stylu.
Nigdy bym nie zamienił tej jednej edycji na 3 LM Realu.

3

@michal26 - Mamo, możemy mieć Tomka Kopyrę z blogu blog.kopyra.com?
- Mamy Tomka Kopyrę z blogu blog.kopyra.com na La Rambli
Tomek Kopyra z blogu blog.kopyra.com na La Rambli:

6

@FC1899Barca Idąc takim tokiem myślenia to gdyby Bóg istniał to żylibyśmy w niebie. Trochę to nie ma sensu. Skoro Bóg miałby chronić każdego na Ziemi to jaki jest wtedy sens nieba?

66

Ramos grający z Ronaldo:
2 mistrzostwa w 9 lat

Ramos grający z Messim:
1 mistrzostwo w 9 miesięcy

Factos.

0

@Danny Gaucho W jaką skrajność? W ostatnich trzech latach Ronaldo "praktycznie w ogóle nie asystuje" i to jest fakt patrząc na statystyki. Nigdzie nie napisałem że zawsze tak było.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?