0

Jeszcze za nim zatęsknimy !!! Niestety ale obecnie jakieś Belleriny czy Cancelo to nie jego poziom jeżeli chodzi o technikę użytkową i grę na małej przestrzeni

1

No tak , ma czas :) W jego wieku to Paweł Brożek był w polskiej lidze dalej talentem :D

0

Dlatego że Roberto to nie jest prawy obrońca tylko tam grywał , to samo Vidal. Ani jeden ani drugi nie osiągnie poziomu Alvesa. Roberto jest solidny ,wszechstronny ale nie daje i nie będzie dawał tyle jakości co Alves

0

Jeżeli zostaniemy z Vidalem jako pierwszą opcją to wszyscy bez wyjątku zatęsknią za Alvesem! Nawet jeżeli kupimy kogoś , to nikt nie złapie od razu takiego feelingu z Messim i nie będzie tak pasował do tiki-taki jak Alves. A nam potrzeba właśnie gościa z techniką i sercem Alvesa a nie szybkościowca jak Bellerin czy Aurier bo mamy już Albę który jest szybszy ale w grze kombinacyjnej nie brał takiego udziału jak Alves.

0

To wiadomo , również uważam że w przyszłości będzie z niego b.dobry środkowy pomocnik. Ale to jest EURO tu nie ma miejsca na naukę tylko trzeba pokazać umiejętności i doświaczenie a tego na dziś mu jeszcze brakuje

0

A ja zupełnie odwrotnie , nie powołał bym go po tym jak po kilku kontuzjach podstawowych graczy PSG zaczął częściej grać w pierwszej 11-stce i tego nie udźwignął a to byłnajważniejszy moment sezonu , Dwumecz z City chociaż liga była już pozamiatana to też zniżkę poziomu było w PSG widać

0

Gignac spoko , faktycznie jest wielu lepszych napastników, a ten ma styl bardzo zbliżony do Giroud więc może jako jego zmiennik . Co do Martiala to gość ma to coś że potrafi błysnąć kiedy potrzeba jak w finale FA Cup czy ostatnim meczu z West Ham , może nie zawsze ale to wystarczający powód aby go powołać i liczyć na to że zrobi różnice wchodząc z ławki.

0

Też pamiętam jego grę w Lyonie i wywiad gdy odszedł wspominał że gdyby nie charakter to grałbym w Barcelonie :) może się udać po latach.
umiejętności i doświadczenie ma. A skoro jest do wzięcia za darmo to nie ma nawet nad czym się zastanawiać.
A pieniążki zainwestować w obronę.

2

:) Jakiś czas temu pisałem , po co kupować jakiegoś starego wygę. Jeżeli nie mamy pieniędzy to brać go za darmo i skupić się na porządnym wzmocnieniu obrony bo to jest priorytet

0

Ja tez chciałbym zobaczyc Turana od początku , ze względu na to iż jednego nie można mu odmówić ( walki o każdą piłkę) a dzisiaj to może być potrzebne w środku . Pewnie dostał by żółtą w 15 mnucie ale potem by go Rakitic mógł zmienić :D

0

Jak starczy kasy ( bo priorytet to środkowy obrońca oraz nie wiadomo jak będzie z naszymi bocznymi ) to brać ! Nikt nie mówi że gość który ma przyjść ma grzać ławę . Owszem ma być pierwszym zmiennikiem MSN ale jest tyle meczy w sezonie że w rotacji spokojnie sobie tych meczy zagra zwłaszcza że ten ktoś nie będzie Munirem i ma być gwarantem dobrych występów .

0

Nie mówię że to będzie łatwe ;) ale wszystko się da kupić. Zwłaszcza kiedy to zawodnik chcę zmian i walczyć o coś więcej niż liga i puchar Francji. I chodź rozumiem ich opór bo chcą z roku na rok być mocniejsi i liczyć się w końcu w walce o ligę mistrzów to jednak PSG to tylko i aż PSG , tak jak City nigdy nie będzie większym klubem od United.

1

Wydać fortunę na Verattiego bo jest tego wart , on jako jedyny ma profil zbliżony do Xaviego i odnalazł by się u nas. Żaden Pogba czy półśrodki typu Pjanić. Na środek obrony Marquinios i zostaje zmiennik dla MSN. Jeżeli zostanie pieniędzy to co przyjdzie ze sprzedaży zawodników , ja bym brał Lacazette , gość tak mi przypomina Eto'o :) Szybki ,zwrotny dobrze grający w tłoku z zabójczą skutecznościa . A jeżeli nie będzie pieniędzy to brać Ben-Arfe bo po sezonie kończy mu się kontrakt i będzie do wzięcia za darmo .

0

Obyśmy mieli z niego pociechę, za wcześnie aby wracał do Barcy bo zwyczajnie nie miałby tutaj miejsca i grał dużo dużo rzadziej niż w Gijon a on potrzebuje minut, wiec najlepiej wypożyczyć ponownie do klubu który zaoferuje mu to co Sporting. Np takie Rayo ;)

0

Oglądając dzisiaj mecz Realu w drugiej połowie myślałem że Paco specjalnie chciał przegrać , jego zawodnicy snuli się po boisku nie mając sił , a on nie robił żadnej zmiany , widząc że są takie luki miedzy formacjami nie zagęścił środka zdejmując jednego napastnika ani nie wymienił żadnego aby wszedł świeży potrzymał piłkę , urwał się parę razy. Tragedia

0

Nie ma miejsca na pomyłki , nie ma miejsc na rotacje gdy do końca sezonu zostało 5 meczy a wszyscy są zdrowi! Skoro Vidal , Turan czy Bartra nie byli wstanie dać zespołowi przez tyle czasu tego czego oczekiwał Lucho to i nie dostaną szans w końcówce gdy nie ma okoliczności by oszczędzać kogokolwiek bo została tylko liga i finał CDR.

0

Właśnie takiego zawodnika nam trzeba . Marudzenie gdzie miejsce dla tego czy tamtego i że mamy na tej pozycji pełno opcji jest śmieszne. Widać to było w przekroju sezonu. Halilovic to melodia przyszłości , Rafinha i Sergio to nie jest poziom aby zastąpić Xaviego czy Inieste

0

nie chodzi tu o żadną interpretację tylko fakty : Iniesta powinien dostać czerwo ( czyli błąd sędziego) Karny był ( czyli błąd sędziego) odgwizdał jak odgwizdał , dało by to albo i nie dogrywkę, zostaje gdybanie.

0

Strasznie się to oglądało , Od samego początku Atleti wyglądało lepiej , jakby im bardziej zależało. Nasi człapali , Messi i Ney jedyne skuteczne dryblingi wykonywali w poprzek boiska na 40 metrze . Pomoc była kompletnie zamknięta , potrzeba jakiegoś kreatora w środku bo Rakitic gdy trzeba podejśc wyżej poklepać pod polem karnym najzwyczajniej się gubi , a Turana chyba je presja bo na razie gdy wchodzi to jest nie widoczny i jedyne czym da o sobie znać to zółta kartka .

0

zabrał dogrywkę , a skoro nasi przez pełne 90 minut człapali po boisku to i w dogrywce nie spodziewałbym się cudów. Poza tym to Iniesta strzelał a chwilę wcześniej powinno go już nie być na boisku za umyślne zagranie ręką w naszym polu karnym.

0

Spadek formy przyszedł w najgorszym dla nas momencie .
Teraz trzeba się obudzić inaczej cały trud pójdzie na marne .
Najważniejszy jest awans w środę, nie ważne w jakim stylu bo liczy się tylko awans!

Później mamy w lidze teorytycznie słabszych rywali żeby ich wypunktować i podbudować morale przed najważniejszą decydującą cześcią sezonu

0

Ani Barca nie byłą w tym meczu wspaniałą , ani Atleti nie zasłużyli na porażkę .

To oczywiste że po czerwonej kartce nasi musieli na nich ruszyć i spróbować zepchnąć do defensywy ( co się udało) w końcu grali u siebie z przewagą zawodnika a wynik był jaki był , czekanie tylko dało by przeciwnikom odpocząć, a tak nie wytrzymali trudów tego meczu i trochę km biegając za piłką zrobili

Fakt jest jeden - 2:1 u siebie czyli wynik jak najbardziej otwarty

0

Oczywiscie ze Munir i Roberto sie poprawili ale Munir po lecie bedzie juz 5 napastnikiem , a Roberto dalej jest zapchaj dziurą . Ja nie mowie ze Vidal jest słabym zawodnikiem ale bazuje na szybkości i zwrotności i gra najlepiej kiedy ma miejsce , a w Barcelonie tego miał nie będzie

0

Dlatego że Bartra wskoczył w miejsce Mathieu ,bo dwóch stoperów musi być w zapasie a Alves ma S.Roberto

1

Z całym szacunkiem ale Vidal nie pasuje , nie pasował i nie będzie pasował do BARCELONY . On jest szybki i zwrotny : taka gorsza wersja Alby , słabszy nawet w defensywie choć ani jeden ani drugi tam nie błyszczy. A nam jest potrzebny gość w stylu Alvesa , świetna technika i umiejętność gry na małej przestrzeni do tego trzymanie głębi i świetna komunikacja z Messim, a na razie Vidal tego nie ma

3

Busquets z Iniesta odpoczywaja przed klasykiem , to samo teraz Neymar :) . Suarez w formie , a Messi ma teorytycznie łatwy mecz u siebie z Boliwią

0

Skoro klub z niego zrezygnował tak szybko po kilku spotkaniach to nie ma na to raczej szans. Teraz zostało go sprzedać za choćby 5mln żeby nie tracić go za frajer.
A obronę trzeba wzmocnić i na pewno to się uda bo jest to priorytetem klubu , jeżeli się nie uda wyrwać Marquinhosa to chciałbym żeby sprowadzili kogoś młodego do oszlifowania zamiast wydawać 50mln na Stonsa bądź Laporte

3

Ogólnie transfery z Arsenalu na dobre nam nie wychodzą :) Taki Hleb czy Song moim zdaniem nawet nie mieli szansy zaistnieć w Barcy i sprowadzenie ich to był błąd : brak znajomości stylu gry , brak znajomości języka itp itd . Nawet Fabregas który się tu wychował był cieniem samego siebie. Najlepiej wypadł Henry mimo tego to też nie był ten gość który był "Bogiem" w Arsenalu.

A wracając do Songa to trzeba było spróbować z niego zrobić to co z Mascherano ! Świetny przegląd pola i swoboda ,zwrotność i wymienność podań , byłby z niego b.dobry SO. Pamiętam że nawet zagrał na tej pozycji w kilku meczach ( popełnił kilka błędów) ale za szybko z tego zrezygnowano, przecież nikt ( prawie :D ) się nie przestawi w kilka spotkań.

0

Jakby miał przyjść to kogoś trzeba by było się pozbyć ponieważ nie stać nas aby taki Iniesta , Turan czy Ozil z taką pensją grzali ławę . A gdzie dopiero Rakitic , Roberto czy Rafinha. Ale za kimś kreatywnym trzeba się rozglądać bo Iniesta grał wiecznie nie będzie.

52

Śmieszy mnie jak ktoś mówi że Guardiola miał łatwo bo przeją zespół gwiazd i w zasadzie nic nie musiał robić ! ( Przyszedł by Tomek Hajto i też pewnie byli byśmy tu gdzie dzisiaj bo przecież miałby Messiego)

Ci co tak twierdzą na futbolu znają się tak jak ja na balecie .
Guardiola przeją zespól po Rijkaardzie który był w totalnej rozsypce .
Pierwszoplanową gwiazdą był gasnący Ronaldinho którego Pep pozbył się bez żalu i uczynił liderem Messiego który gdyby nie to nie mógł by się rozwinąć tak jak to zrobił . Oprócz tego pozbył się też Deco , Edmilsona czy Zambrotty robią miejsce dla Daniego Alvesa czy dając pierwszy plac Inieście ! I to własnie za jego sprawą Messi , Iniesta , Xavi , Pique stali się takimi piłkarzami , nie mówiąc już o tym że to on wynalazł nam najlepszego DM-a na świecie Busquetsa . Jeżeli chodzi o samą grę i taktykę zrewolucjonizował posiadanie i operowanie piłką , nauczył takiego pressingu , grę bocznych obrońców jako skrzydłowych itp itd , jest tego tyle że można by napisać książkę . A pajace którzy umniejszają jego zasługi to hipokryci. Bo to jak gramy obecnie to jest ten sam wpojony styl troszkę zmieniony przez późniejszych trenerów z lepszym lub gorszym skutkiem chcącym odcisnąć jakieś swoje piętno na zespole.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?