Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@kiper09 na samą myśl że jedyną alternatywą dla Busquetsa byłby Pjanic robi mi się słabo.
6
@Vitoo nie ma co się kłócić i komentować, większość osób które jedzie po Frenkim to dzieciaki które nigdy w życiu żadnej umowy nie podpisały, żadnej ważnej decyzji nie podjęli i widzą piłkę przez pryzmat gwiazd i fify. Większość z nich nawet meczy nie ogląda tylko odpala skróty, jak nie zrobisz w meczu efektownego zagrania to jesteś słaby. Ja w ogóle nie potrafię zrozumieć oceniania piłkarza przez pryzmat zarobków, raz że nikt nie zna prawdziwych zapisów w umowie i nikt dokładnie nie wie kto ile zarabia i dwa że co to za różnica? Ktoś taki kontrakt wynegocjował ktoś to podpisał. Frenkie kiedy przychodził do nas z Ajaxu był uznawany za ścisłą światową czołówkę na swojej pozycji.
2
@stiepanov weź zrób sobie przerwę od internetu i zastanów się trochę nad sobą.
0
@FC1899Barca Polecam wynajem instytucjonalny a nie od Januszy biznesu. Mieszkam w ścisłym centrum Krakowa, mieszkanie w wysokim standardzie 55m2 plus 25m balkonu. W Maju podpisywałem przedłużenie umowy o kolejny rok. Czynsz podniesiony z 2700 do 2800 zł i jest to kwota z rachunkami bez prądu.
0
@Gaz Ten moment kiedy dowiadujesz się że 4 trenerów w 3 lata to oznaka okresu ochronnego a nie burdelu w klubie i wygrywania rywalizacji sportowej ...
1
@KrychaFCB Jeszcze chwile temu la rambla węszyła spisek że FDJ podpisał przedłużenie kontraktu po ledwo ponad roku a tu proszę, Auba może podpisać przedłużenie po 6 miesiącach :)
1
Nie mam pojęcia jaki % jego wynagrodzenia stanowi 1.5mln euro brutto ale mam nadzieje że większość bo nie potrafie zrozumieć wypożyczeń za darmo w których klub który posiada karte zawodnika opłaca jego pensje.
1
@Emerald Tylko że temat prawników to jest póki co kaczką dziennikarska, plotka puszczona żeby tworzyć nacisk na zawodników. W tekście napisali że klub poinformował o tym FDJ 15 lipca bodajże (już dokładnie nie pamiętam) czyli ponad 3 tygodnie temu, temat nie jest świeży i póki co nie ma żadnych konkretów. Ponadto tak jak było już pisane, kontrakt musi być podpisany 3 stronnie, klub - piłkarz - laliga, szansa że faktycznie były nieprawidłowości które pozwolą rozwiązać kontrakt jest izuloryczna a żeby zrobić to przed końcem sierpnia dosłownie zerowa bo tutaj sprawa toczyłaby się latami w sądach.
11
@MrCental Tylko że Xavi o tym nie mówi na głos a to są jedynie plotki dziennikarzy. Przecież trener ma prawo mieć swoje zdanie.
0
@KichuBlaugrana Podobno najlepsza i najtańsza opcja to canal + online, to chyba 29.9 kosztuje miesięcznie przez kilka miesięcy a potem koło 40 (pewności nie mam) no i tam masz już eleven i canal+ nie wiem jak z LM
1
@Emerald Ciężko mi oceniać czyjąś postawe nie znając szczegółowych zapisów. Napisane jest że zarobki zwiększają się co roku, ale czy napewno? Tzn mogą się zwiększać co roku do pewnego poziomu np 18mln euro brutto i ta podwyżka jest wyrównaniem wcześniejszej redukcji. Bo Frenkie zgodził się w teorii nie na odroczenie płatności ale na zmiane struktury wypłacenia wynagrodzenia. Na końcu trzeba sobie zadać pytanie ile faktycznie zarobi więcej. W te wszystkie teskty o wzroście zarobków o 100% czy zarobkach 29mln euro brutto wierzyć mi się nie chce, to są jakieś kolosalne bzdury. Chyba że liczone jest to na zasadzie że w 1 roku zarabia 3mln euro brutto potem 9mln euro brutto a potem 18mln euro brutto. Wtedy faktycznie mamy 100% wzrostu w roku 3 względem drugiego ale przecież Frenkie dostał 12mln zamiast 24 w poprzednie 2 lata więc tutaj jest specjalne stosowanie narracji przeciwko zawodnikowi i najgorsze jest to że naprawdę są zawodnicy którzy faktycznie pasożytują na klubie, jak Braitwait czy Umtiti ich jednak nikt tak nie hejtuje jak Frenkiego.
Odniosę się jeszcze do tekstów jakoby klub chciał unieważnić kontrakty i wrócić do poprzednich zapisów. Ok wtedy klub będzie musiał wypłacić Frenkiemu zaległe 17mln euro brutto bo przecież dopiero od tego sezonu Frenkie zacznie zarabiać więcej niż w pierwotnym kontrakcie, dodatkowo będzie miał 2 lata do końca kontraktu i za rok nie dostaniemy za niego 80mln euro a jedynie 40-50max o ile w ogóle zgodzi się na sprzedaż bo za 2 lata będzie miał kartę na ręce. No i nie zapominajmy o tym że przy przedłużeniu kontraktu zmienia się okres amortyzacji transferu, jeżeli kontrakt zostanie skrócony to trzeba będzie wliczyć do księg zaległą amortyzacje, innymi słowy no nie wierze w te brednie o prawnym konsekwencjach bo zwyczajnie Barca na nich straci.
2
@KichuBlaugrana Z tego co wiem to na Barca TV+ masz jedynie mecze towarzyskie i jakieś klubowe materiały plus stare powtórki. Możesz zapomnieć o LM, prawa telewizyjne są sprzedawane.
0
@pax Nie, nie wszyscy piłkarze zgodzili się na obniżenie wynagrodzenia i to tylko i wyłącznie dobra wola zawodnika zgodzić się na odroczenie płatności, niezależnie od sytuacji, żaden inny klub nie zdecydował się na takie kroki względem zawodników.
Z kontekstu można wywnioskować że chodziło mi o redukcje w konkretnych latach a nie w kontrakcie, czepiasz się śłówek, chociaż Frenkie jako jeden z nielicznych zgodził się zredukować cały swój kontrakt z 14mln euro podstawy do 12mln euro podstawy, następnie odroczył wynagrodzenie za 2 lata gry.
0
@szkutnik91 No tak, zawodnik który do tej pory był podstawowym zawodnikiem w klubie i na moje jeśli zostanie to wygryzie Gaviego i dalej nim będzie, chce wypełnić swój kontrakt. Szczyt chamstwa, gnida bez uczuć.
0
@KrwawiaceoczyVEB Jak widać dane które są przedstawiane a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. W jednej gazecie pisali o podwojeniu a w drugiej o podstawie 18mln euro czyli 50% więcej niż wcześniejsza podstawa co pokrywało by odroczoną pensje. Dodatkowo w jednej gazecie pisali o redukcji do 3mln i 9mln a tutaj piszą o 3mln i 6mln. Warto też dodać że zaraz po przyjściu Frenkie zgodził się na ogólną redukcję z 14 do 12 mln euro.
0
@Aragorn33 Człowieku Ty całkowicie nie potrafisz interpretować danych. Widzisz jakąś tabelkę która na pierwszy rzut oka potwierdza Twoje wnioski ale zamiast sprawdzić i się zastanowić z czego dane liczby wynikają to zwyczajnie zaczynasz krzyczeć na prawo i lewo skandal...
Tabelka którą udostępniłeś pokazuje zarobki danego zawodnika za sezon z uwzględnieniem bonusów. Jeżeli Frenkie miał zapisany w kontrakcie bonus lojalnościowy w wyokości 10mln euro który przypada po 3 latach od podpisania umowy to znaczy że wdanym sezonie zarobi podstawe + bonus czyli faktycznie wyjdie dużo ale taki bonus mają prawie wszyscy piłkarze, była przecież nawet głośna sprawa z Neymarem kiedy Barca domagała się zwrotu 20mln euro bonusu. Nie zmienia to jednak faktu że jest to bonus jednorazowy i wcale nie znaczy że Frenkie zarabia najwięcej. Jeszcze raz Ci przypomnę, Pique w ostatnim roku kontraktu trzeba będzie wypłacić 52mln euro zaległego wynagrodzenia. Więc w ostatnim sezonie zarobki ok 70-80mln euro brutto. Co nie zmienia faktu że normalnie NIE ZARABIA TYLE.
Kolejna sprawa, czego nie rozumiesz w odroczeniu pensji? Skleroze masz? Zapomniałeś że była pandemia i klub miał problemy finansowe? Frenki i kilku innych zawodników podpisało nowe kontraktu żeby odroczyć wynagrodzenia... Frenkie zarabia więcej w ostatnich 3-4 latach kontraktu ale wcześniej zarabiał mniej przez 3 lata! I nie zrobił tego po to żeby spiskować przeciw Laporcie tylko klub go o to poprosił żeby było za co rachunki zapłacić. Kontrakt Frenkiego nie został w żaden sposób zawyżony.
1
@Aragorn33 Przecież to nie jest jedyny zawodnik który dostaje premie lojalnościowe, gubisz się w zeznaniach kolego. Najpierw mówisz o najwyższej podstawie a jak argument upada to zaczynasz o premii, która jest kolejnym kapiszonem, Frenkiemu wyliczasz premie i bonusy a myślisz że inni ich nie mają? Mają tylko na Holendra jest nagonka. Już nie wspomnę że bonus za wygranie LM raczej nam nie groził.
Argument o zarobkach na poziomie Lewego, no większej głupoty nie widziałem już bardzo długo. Odejmij obniżone wynagrodzenie od 18mln euro i wychodzi ok 13mln euro brutto podstawy czyli wynagrodzenie na poziomie PJANICIA a nie Lewego. Przypomnę może że Pique trzeba wypłacić 52mln euro odroczonego wynagrodzenia, czy to znaczy że Pique zarabia 2x tyle co Lewy w Bayernie a nie strzela 50 bramek w sezonie?
W jaki sposób zawodnik wykorzystuje bezwględnie swoją pozycje? Na zasadzie że zgodził się odroczyć wynagrodznie i rozłożyć na następne lata żeby klub nie wszedł w stan upadłości?
1
@Aragorn33 No nie, gadasz głupoty, pensja rośnie z roku na roku dlatego że Frenkie w poprzedniej umowie miał zapisane że zarabia 14mln euro brutto rocznie, po przedłużeniu umowy w zeszłym roku zarobił 3mln euro brutto, Łacznie w 2 lata zarobił o 17mln euro brutto mniej niż na mocy poprzedniej umowy, którą miał w Barcelonie i ta kwota została rozłożona na kilka następnych lat. Dlatego podstawa jest taka wysoka i wynosi 18mln euro.
3
@Rl9k1nG Ja trochę nie w temacie jestem ale z kontekstu wypowiedzi wynika chyba to że Ukraińcy nie patyczkują się z kolaborantami a nie że to oni byli odpowiedzialni za zbrodnie w Buczy. Głupotą według mnie jest odnoszenie się akurat do Buczy ale czy ten post jest aż tak kontrowersyjny?
0
@cules100pro jest takie powiedzenie, mów do dupy to Cie osra :) widzę że Tobie się nie przemówi do rozsądku. Ja napisałem że Frenkie jest hejtowany a Pjanić hypowany co jest absurdalne, Ty odpisałeś "Pjanic zarabia 15 a Frenkie 29". Czyli nie dość że napisałeś głupoty to jeszcze nawet ich nie rozumiesz. Ja dyskusje uważam za zakończoną bo zwyczajnie nie za bardzo ogarniasz ale luz, kiedyś zrozumiesz :) Miłego dnia.
0
@cules100pro jedyny fakt jaki potwierdziłeś jest taki że wartość merytoryczna czy logiczna Twoich wypowiedzi leży gdzieś pomiędzy rynsztokiem a mułem xd Nie potrafisz obronić swoich głupich tez więc zaczynasz wrzutki na mnie zamiast zwyczajnie przyznać się do swojej niewiedzy i ignorancji. Kiedyś dorośniesz, zaczniesz zarabiać i wtedy zrozumiesz jakie bzdury nawypisywałeś.
1
No tak, piłkarz idzie klubowi na rękę po czym chce dostać swoją kase? CYK POZEW. Rzygać się chce jeśli to prawda. Mogli wszyscy wtedy powiedzieć że mają głęboko w D***E problemy klubu i pozwolić Barcelonie zbankrutować.
Sorry ale póki co to zwykły kapiszon. Do póki nie będzie jakichś konkretnych zarzutów to mogą wszystkich którzy przedłużyli wtedy umowy jedynie cmoknąć.
0
@cules100pro A no może to że porównujesz zawodników przez pryzmat zarobków i obciążenia finansów ?? Więc trzeba być ćwierćinteligentem lub zwykłym ignorantem żeby porównywać umiejętności dwóch zawodników przez pryzmat obiążenia budżetu na dany sezon a nie wysokośći kontraktu? Jeżeli Frenkie i Pjanić oboje mają zarobić 48mln euro w 4 lata ale jeden dostaje wypłate raz na 2 lata to znaczy że co drugi sezon jego opłacalność drastycznie maleje?? No nie, bo to wyliczenia z d**y, Frenki poszedł klubowi na rękę, zgodził się odroczyć wynagrodzenie bo klub miał poblemy finansowe i teraz ma być za to hejtowany? Za to że trzeba mu wypłacić to co już zarobił i niby na tyle nie zasłużył? Fajnie ale za zeszły rok dostał 3mln euro brutto. To już nie jest ważne prawda?
0
@cules100pro A wiesz co to odroczenie wynagrodzenia? Frenkie zgodził się odroczyć 17mln euro. Czyli kase zarobił a jeszcze nie dostał i między innymi stąd bierze się to magiczne "29mln" zarobku. Frenkie dostaje 12mln euro brutto rocznie. Reszta to dodatki za międzyinnymi wygranie ligi mistrzów i odroczone wynagrodzenie. Pjanić nie zarabia wcale mniej.
0
@cules100pro A no może dlatego że to jest kasa którą już zarobił? W takim razie rozumiem że według Ciebie Pique aktualnie zarabia 72mln euro?
0
@cules100pro Gówno prawda, według tego co mówisz Pique zarabia 72 mln. Wliczanie Frenkiemu do wypłaty odroczonego wynagrodzenia plus zaliczanie wszystkich bonusów to czysta głupota. Skąd wiesz ile Pjanić na bonusów? Nie wiesz bo nigdzie nie były podane a jakieś napewno są.
0
@Encore jak to jest że jak Frenkie zagra zajebisty mecz przeciwko randomom z Meksyku to jest hejt że to są ogórki a jak Pjanic którego nie chcieli w Turcji bo jest emerytem parodystą na emeryturze który od 5 lat nie zagrał na przyzwoitym poziomie, 3 razy kopnie celnie piłke przeciwko rezerwom oldboyów z ameryki to wszyscy się spuszczają że powinien dostać szansę?? A przypomnę że zarabia Tyle co Frenkie.
2
@stickie to trochę absurdalne że ludzie porównują Frenkiego do Silvy, bo Portugalczyk gra od kilku sezonów pod wodzą najlepszego trenera w historii a Frenkie zaliczył 3 parodystów w roli trenera po drodze i miał juniorów za partnerów w drużynie. Już o braku prezydenta w klubie i ogólnym burdelu nie wspominając.
3
Jeden z dyrektorów ManU wie czego chce Frenkie i powiedział to Redknappowi :) świetna historia
0
@ini_barca Wiesz co, ja to raczej z głowy rzuciłem w odniesieniu do Tebasa który mówił że CVC pozwoli Barcelonie rejestrować piłkarzy. Między innymi powiedział takie zdanie: "CVC: Dołączenie przez Barcelonę do CVC nie jest konieczne. Musi sprzedać aktywa, ale CVC nie jest jedynym sposobem. Porozumienie jest dobrowolne."
Tymczasem z dźwigni było 3x więcej kasy niż z CVC. Czyli albo ordynarnie kłamał że CVC w jakikolwiek sposób może nam pomóc albo teraz rzuca nam specjalnie kłody pod nogi stusując konkretną interpretacje.