6

Złota Piłka dla Messiego w tym roku byłaby absurdem. Wiosnę miał przeciętną, żeby nie powiedzieć, że słabą. Na mundialu w meczach grupowych zaprezentował się nieźle, fakt ale w kolejnych fazach zgasł, wybranie go najlepszym zawodnikiem turnieju było trochę na wyrost, no ale fakt, dostał. Teraz gra dobrze, ale na chwilę obecną magii w tym nie ma.

Natomiast Ronaldo od początku roku ciągnie Real za uszy, strzela masę bramek i do tego wygraną w LM. Mundial mu nie wyszedł, ale tu też ciężko ich porównać, bo jednak Portugalia to nie ten sam poziom co Argentyna, ale faktycznie mógł zrobić więcej. Na chwilę obecną, jeśli nie stanie się nic nadspodziewanego kolejną ZP ma raczej w kieszeni.

Neymar w tym gronie jest pomyłką, stawiałbym raczej na Di Marię, jest w gazie i prezentuje się świetnie. Z przykrością stwierdzam, że w tym roku on także bardziej zasługuje na to wyróżnienie niż Messi.

0

To coś nowego, bo zwykle padał Neymar :)

0

Oczywiście, przecież Reus to urodzony środkowy pomocnik, następca Xaviego!

7

Wygra pewnie Ronaldo, myślę, że w trójce znajdzie się też Di Maria i Suarez. Dziwi mnie trochę brak Modricia, który był najlepszym piłkarzem Realu w ubiegłym sezonie, pokuszę się o stwierdzenie, że najlepszym środkowym pomocnikiem świata zeszłego sezonu.

0

Real zrezygnował z usług Suareza po meczu Urugwaj-Włochy.

0

Oczywiście, że nie ma takiej klauzuli. Chłopak nie miał kontraktu zawodowego, więc jeśli jakiś klub takowy mu zaproponował a ten się zgodził. to Barca nie miała żadnych środków do zablokowania go, a tym bardziej do ustalenia klauzuli pierwokupu.

11

Mundo widzę w formie. Piszą, że wyrok wyda kilku prawników, a z imienia wymieniają tylko dwójkę, która "sympatyzuje" z Realem. Ciekaw jestem, jaką część biegłych w tej sprawie stanowią "kibice" Barcelony, bo o tym oczywiście gazeta nie wspomniała.

1

Kupią pomocnika - sprzedadzą obrońcę. Logiczne, nie ma co.

Jeśli faktycznie kupią Angela to pozbędą się któregoś z graczy ofensywnych, po pierwsze, żeby odbić wydaną kasę, po drugie, żeby zachować status quo.

5

Bo zapewne nie powiedział nic podobnego, gazety muszą o czymś pisać, poza tym Mundo Deportivo to nie jest zbyt wiarygodne źródło informacji.

0

A nie jest? On umiejętnościami przebija(a właściwie przebijał w latach świetności) dwu lub trzykrotnie innych piłkarzy Barcelony. I nie wyjeżdżaj mi tu z Messim, bo to oznaczałoby, że grę R10 oglądałeś chyba na Youtube. Absolutnie legenda, bez jakiejkolwiek dyskusji.

0

Aurier przyszedł, bo Jallet odchodzi do Lyonu. Więc nie, Marquinhos nie przejdzie.

5

Mangala jest już zawodnikiem MC, Sakho jest nie do wyciągnięcia, za Inigo Martineza trzeba zapłacić klauzulę, bo RSSS nie będzie negocjował transferu, a Badstuber dopiero zaczął grać po niemal rocznej kontuzji, coś jeszcze Pan doda, Panie Ekspert?

0

Nie odejdzie z BVB, a już na pewno nie za tak śmieszną cenę. Totalny bzdet, żeby ta wiadomość była jako tako wiarygodna musiałaby się tu pewnie pojawić cena 2-2.5 raza wyższa.

0

Dobre masz informacje, chyba nawet lepsze niż sam Real Madryt, który nigdzie nic takiego nie opublikował.

0

Barcelona gra 3 graczami w środku pola, w tym jeden defensywny, do tego dwóch kreatywnych rozgrywających. To jest zagęszczenie pola.

W przypuszczalnym ustawieniu gra 2 graczy defensywnych i jeden stricte ofensywny Messi w środku pola. Niby ok, ale w tym fragmencie boiska trzeba biegać, dużo biegać, a Messi truchta, więc ten pomysł jest z góry skazany na niepowodzenie jeśli Argentyńczyk nie zacznie się ruszać po boisku.

8

Niestety na tej stronie więcej jest fanbojów Messiego niż kibiców Barcelony, a jakikolwiek wyraz (nawet konstruktywnej) krytyki w jego kierunku spotyka się z falą gniewu i niedowierzania. To, że Messi rządzi szatnią widać już od paru sezonów, czego przykładem było przesunięcie Villi (jednego z najlepszych wtedy napastników świata) na skrzydło kosztem właśnie Messiego (nomen omen naturalnego skrzydłowego). Ciężko mi uwierzyć, że to była tylko i wyłącznie decyzja trenera.

Przesunięcie Messiego na ŚPO i przejście na 4-2-3-1 z wysuniętym Suarezem, Neymarem na lewej i Pedro(?) na prawej to też przegięcie. Kto miałby bronić w tym ustawieniu? Pozostaje tylko 2 defensywnych pomocników, a to za mało. Poza tym, oznaczałoby to definitywny rozbrat z tiki-taką, bo skończyłaby się dominacja środka pola, z jedynie dwoma zawodnikami i to typowo defensywnymi, bo Messiego czy Neymara harujących w obronie sobie nie wyobrażam.

0

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie sprawozdanie finansowe klubu, który musi się rozliczyć jest bardziej wiarygodne niż randomowe info z internetu.

0

No to pięknie. Piłka nożna to gra zespołowa, najważniejsza jest drużyna, nie indywidualność. Tam każdy potrafi wziąć na siebie ciężar gry, a zapewniam Cię, że łatwiej rozklepać obronę niż indywidualnie się przez nią przedrzeć.

0

Co mnie obchodzi Ronaldo? Napisałem coś o nim w moim poście?

Wypracowana bramka ze Szwajcarią przez Messiego? No proszę was... Dostał piłkę na połowie przeciwnika w kontrze, miał tyle miejsca, że śmiem twierdzić, że większość kopaczy z ekstraklasy potrafiłaby zagrać piłkę do skrzydła mając najbliższego rywala 3 metry od siebie. Ok, zaliczył asystę, chwała mu za to, ale nie popadajmy w paranoję.

Niemcy grają mądry, wyważony, taktyczny futbol, co nie znaczy, że pozbawiony finezji. Argentyna ślizgnęła się do finału, nie pokazując po drodze nic specjalnego, rozgrywając większość akcji na aferę, bez pomysłu. Na dobrą sprawę można z tej drużyny można wyróżnić jedynie dwóch zawodników: Mascherano i Di Marię.

4

Najśmieszniejsze jest to, że jeśli Argentyna wygra, to "eksperci" stwierdzą, że "Genialny Leo Messi doprowadził Argentynę do mistrzostwa", co będzie totalną pomyłką. Messi w tym turnieju gra przeciętnie, do tej pory jechał na plecach wybieganego Di Marii, który ciągnął ten cały wózek. Jakiś "znaffca" za moment mi odpowie, że przecież Messi strzelił 4 gole! (takim tuzom futbolowym jak Iran, Nigeria czy Bośnia!) Argentyna ma dużo szczęścia, że udało jej się awansować do finału, ale niestety tu ich szczęście się skończy, bo tak słabo grającej drużyny już dawno w finale MŚ nie było.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?