0

Mowa oczywiście o ubiegłym sezonie

0

Właściwie coraz bardziej obawiam się rewanżu a ściślej mówiąc sędziowania, bo prawie cały świat i zapewne wielu sędziów uważało że to Chelsea należał się awans. Wystarczy że na środę dostaniemy jednego z takich sędziów i będzie o wiele trudniej choćby gola strzelić...

0

Super! Tylko że ani Dynama, ani Chelsea w tamtych czasach nie można porównywać do włoskiego buldożera który od lat rządzi ligą i jak przystało na catenaccio nie traci zbyt wielu bramek. Także realnie patrząc szansę mamy mniejsze niże wtedy gdy udawało się odrobić podobne straty ze wspomnianymi klubami. Oczywiście jako kibice najlepszego klubu na świecie musimy wierzyć do końca. Chłopaki dali radę pokonać na Bernabeu piłkarzy Realu wartych setki milionów euro, tym bardziej powinni dać radę na Camp Nou "mniejszemu" Interowi.

0

Oby w rewanżu dobrał właściwą, bo jakoś strasznie smutno wygląda perspektywa finału w wykonaniu Interu i Lyonu :)

0

@ FCB-kat. - chyba żartujesz. Perez już po meczu go pewnie zakontraktował, a po takim meczu jest praktycznie przesądzone że Mourinho trafi na Santiago Bernabeu, jak nie w najbliższym finale LM to od przyszłego sezonu jako trener Realu. Perez musiałby byc idiotą żeby po porażce 0-2 z Barceloną na własnym stadionie nie starać się o trenera który z tą samą Barceloną w bardzo dobrym stylu wygrał 3-1.

0

KRYZYS NIESTETY JEST i to od dawna, a dotyczy formacji ofensywnej. Przypomnijcie sobie jak w ubiegłym sezonie grali Messi, Iniesta, Henry, Eto'o. Jak niesamowicie wyglądała ich gra w decydujących meczach sezonu... Porównajcie sobie to teraz z obecną sytuacją. Ibra gra najwyżej 5-10 minut w każdym meczu, całą resztę przespaceruje po boisku, Henry od czasu pojawienia się informacji że przechodzi do MLS zupełnie przestał grać. Wynik taki że praktycznie nie mamy klasycznego środkowego napastnika. Iniesta częściej leczy kontuzje niż gra, Pedro obok Messiego prezentuje najwyższy poziom ale brak doświadczenia jest zwłaszcza w LM bardzo widoczny. Bardzo mi szkoda Bojana bo mam wrażenie że mógłby dać tej drużynie o wiele więcej niż Pedro i Zlatan razem wzięci. Krótko mówiąc CAŁA OFENSYWA w porównaniu z ubiegłym sezonem TO RUINA. Jeden Messi nam wszystkich meczów nie da rady wygrać. Mam tylko nadzieję że w przyszłym sezonie ta ofensywa będzie już poukładana i pokaże prawdziwą magię, bo w tym szczerze mówiąc możemy tylko bronić tego co dotąd udało się uzyskać, bo walczyć o coś więcej nie ma po prostu czym.

0

Barca, jak dobrze idzie to gra swoje, ale jak nie idzie to zupełnie nie ma pomysłu na grę niestety. Ciągle próbuje wejść z piłką do bramki i ciągle wali głową w mur zamiast iść po najmniejszej linii oporu. Zmarnowali tyle klarownych sytuacji że głowa boli, ale zamiast próbować strzelać to tradycyjnie kombinowali żeby mieć przed sobą pustą bramkę i dopiero wtedy oddać strzał. Przy każdej z takich sytuacji już miałem przed oczami Kluiverta który zdobywa hattricka w tym meczu po fenomenalnych strzałach z lini 15-20 metrów, pasowałby tu też Ibra a jeszcze lepiej Henry. Niestety Kluivert to już dawno historia a następcy zupełnie bez formy.

Inter zwykle gra dość topornie i choć dzisiaj aż tak topornie nie było (zapewne przez mocno ofensywne ustawienie) to można powiedzieć że zarąbali nas toporami na amen. Rewanż przypuszczam będzie już mniej ciekawy bo tym razem Inter wróci do swojego klasycznego topornego defensywnego stylu i niestety mamy przez to marne szanse na odrobienie strat. Jednak oczywiście póki piłka w grze...

VeB

0

Mourinho osiągnął bardzo wiele, więcej niż Ci się zapewne wydaje, ale nikt nie powiedział że jest najlepszy. On po prostu lubi być w centrum uwagi także do Realu by pasował bo tam same gwiazdy i kiepski zespół jako całość. Jeszcze jakby JM tak jak w Chelsea i Interze stawiał na defensywę to by Real ugrał jeszcze mniej niż w tym sezonie. W Porto jego taktyka się sprawdzała bo tam trzeba było stawiać na defensywę żeby mieć szansę z najsilniejszymi.

Co do CR - jak zwykle szuka usprawiedliwienia kiepskiej gry. Tak bardzo chce być gwiazdą że zamiast szukać lepiej ustawionego partnera z zespołu szuka bramki, a dopiero jak zmarnuje kilka okazji to biegnie z płaczem do kolegów. Messi zawsze gra z zespołem, a dopiero jak temu nie idzie to stara się sam coś wykombinować.

0

Zdarzało mi się tęsknić za Eto'o, szkoda mi było pozbywać się tak dobrego napastnika. Ale po Gran Derbi mam wrażenie że w ogóle nie widać jego odejścia i nie dlatego że Barca gra świetnie, nawet lepiej niż w ubiegłym sezonie co pokazują statystyki. Po prostu styl Pedro jako żywo przypomina właśnie Kameruńczyka. Było to bardzo wyraźnie widać przy jego bramce na 2-0. Pęd do piłki, sposób ułożenia do strzału i samo uderzenie, tylko przyspieszeniem ustępuje Eto'o ale to na pewno nadrobi w najbliższych sezonach...

0

Już kilka razy słyszałem że Messiego można zatrzymać tylko za pomocą karabinu. I cholernie mnie irytują takie komentarze. Jeszcze jakiś niezrównoważony kibol nienawidzący Barcy załatwi sobie karabin i zechce go użyć. W dzisiejszych czasach pełno takich pomyleńców. Zwłaszcza od 11 września 2001 coraz więcej takich tragedii.

0

@messi1990i - o Ronaldo tu idzie, nie o Cristiano Ronaldo! Młody jesteś, więc może nie wiesz ale ten Ronaldo który niedawno grał w Milanie a wcześniej w Realu, najlepszy sezon spędził w Barcelonie. Według wikipedii strzelił wówczas w sumie 47 goli. Ale co to dla Messiego? Do końca sezonu jeszcze 10 spotkań licząc półfinały i finał LM. A że Messi ma w ostatnim czasie średnią prawie 2 gole na mecz to nie widzę innej możliwości jak rekordowe 50 w statystykach :)

0

No fakt podaniami Ronni błyszczał w Barcelonie. Messi na tym polu wydaje się słabszy ale to tylko pozory, on po prostu tak prowadzi piłkę że nie musi wykonywać niewiarygodnych podań najróżniejszymi sposobami, bo dzięki swemu talentowi potrafi tak dobrze się ustawić, tak wyprowadzić w pole obrońców, że wystarczy proste podanie na obieg, a jak nie to sam skończy i przeważnie jest z tego bramka :)

Każdy piłkarz ma swoje atuty, ale patrząc ogólnie Messi, choć jest o wiele niższy od Ronniego, bije go o głowę.

0

Barca zasłużyła na zwycięstwo ale i tak jest dobrze. Zapowiada się niezwykle emocjonujący kwiecień. Gdyby skończyło się 0-2 rewanż mógłby być dość nudny, a tak zapowiada się świetne widowisko. Na deser wygrana w GD i będzie znakomity początek końca sezonu :)

0

Uff całe szczęście że Ibra strzelił bo jak przy 100-procentówie było mi go żal, to teraz przy karnym bym się musiał pokroić. Ibra rozpędzaj się i to szybko!!!

0

Cały mecz wydawał się dla Ibry ciężki bo był gdzie trzeba, pokazywał się do podań otwierających drogę do bramki ale ich nie dostawał. W końcu jak mu wyłożyli tą piłkę jak na tacy to do praktycznie pustej bramki nie trafia! Koszmar. Na prawdę cholernie mi go żal w tym momencie. Powinien częściej dostawać piłkę nawet gdy jest kryty przez 2 czy 3 rywali, wtedy potrafi pokazać swoje nieprzeciętne umiejętności. No i może w końcu by się odblokował bo póki co ma wielki kryzys.

Lepiej żeby to się stało szybko bo chociaż mamy Messiego to strach pomyśleć co będzie gdy go zabraknie. Z taką skutecznością Ibry, równie słabą formą Henry'ego może być ciężko o sukcesy w końcówce sezonu.

0

Szkoda. Na prawdę liczyłem na Gigantyczne Derby Europy na Bernabeu w ramach LM. Real powinien się cieszyć że nie grali z Manchesterem, bo by pewnie zebrali podobne bęcki jak Milan. Teraz będą spinać poślady w lidze i ani na chwilę nie dadzą odetchnąć Barcy. Tym ciężej będzie walczyć na dwóch frontach, ale wierzę że po raz kolejny uda się wygrać i ligę, i LM.

0

Od dawna czekam na ten dzień. Torres w Barcelonie to zapowiedź kolejnych sukcesów na wielu frontach. Miejsca mu na pewno nie zabraknie. Równie dobrze razem z Ibrą może grać jako dwójka najbardziej wysuniętych napastników, po bokach Messi i Iniesta, w środku Xavi i Fabregas, a obrona jak zwykle. I znowu pojedziemy Real w Madrycie :D

0

@freju skąd dostałeś? pamiętam że były jakieś serwisy z kontaktem do klubów czy oficjalnych fanclubów z którymi można się było skontaktować i ci przysyłali jakieś pamiątki. Pamiętasz może adres?

0

Trzeba w końcu pamiętać że Xavi niedawno skończył 30 lat, więc Cesc nie tyle ma zastępować Iniestę co w przyszłości zastąpić właśnie Xaviego. Z aklimatyzacją na pewno nie będzie problemu, ale przez 6 lat na wyspach pewnie trochę zapomnial jak się gra w Hiszpanii. Według mnie to doskonały moment żeby go do nas sprowadzić. Będzie miał czas nauczyć się czegoś od Mistrza Hernandéza Creusa :)

0

Właśnie świetnie pasuje do Barcelony, jest po prostu idealny jako cofnięty/boczny napastnik. W Arsenalu grał na szpicy, był dominatorem bo nikogo lepszego nie mieli, to oczywiste. W Barcelonie świetnie się sprawdza w pojedynkach na skrzydle i doskonale się wprowadza do akcji podbramkowych o czym jak już wspomniałeś boleśnie przekonał się Casillas. Henry niestety ma swoje lata i na pewno nie jest w życiowej formie, ale mam nadzieję że zostanie z nami jeszcze długo... no i następnym razem będzie z drużyną w takich sytuacjach jak opisana powyżej ;)

0

gostek15, czyżby blask Messiego aż tak Cię oślepił że jego prowadzenia nie zauważyłeś. Nawet R10 się chowa przy umiejętnościach Messiego w tej materii. Ronaldinho często musiał sobie pomagać siłą, odpychać rękoma, zwłaszcza gdy już ligowi rywale zobaczyli na co go stać i nauczyli się bronić przed jego sztuczkami. Iniesta świetnie podaje, rozgrywa akcje kombinacyjne, czasem uda mu się jakiś efektowny zwód, ale to jeszcze nie to. Messi to czysta poezja! Potrafi minąć kilku rywali pod rząd tak, że tamci nawet piłki nie musną. I to wszystko bez żadnych technicznych sztuczek. Po prostu biegnie i omija przeszkody. Jak żyję nie widziałem innego takiego zawodnika...

0

Realny89 bez obaw, miejsce dla niego na pewno się znajdzie :) Henry ponoć chce odejść, Bojana chcą wypożyczyć, żeby więcej grał, to Iniesta z Fabregasem będą się wymieniać na pozycjach pomocnik/boczny napastnik. A nawet gdyby tak się nie stało, to jak już qbarca wspomniał, tyle meczów gra Barca w sezonie że każdy na pewno sobie pogra. Na roszady przyjdzie czas, a dodatkowy świetny zawodnik na przyszły sezon to zawsze wspaniała wiadomość. Jeszcze Ribery + mocna konkurencja dla Alvesa i będzie komplet :D

0

Bramka Messiego - miodzio :D

Maxwell mnie miło zaskoczył, widać że się uczy...

0

@ Roślinka, ja będę mocno zdziwiony jeśli w tym czasie nie będzie sytuacji, w której cała pierwsza trójka będzie z Barcelony. To według mnie jest nieuniknione, a kto ostatecznie zdobędzie złotą piłkę jest wtedy mniej istotne :)

0

@katalonczykfan czytaj trochę bo już kilka razy było

--== PEP PŁACZE ZE SZCZĘŚCIA ==--

0

Płączący Pep

0

Pep aż się popłakał ze szczęścia. Nic dziwnego. W zaledwie rok stał się najlepszym trenerem w historii klubu. Gratulacje! :)

0

Alves ty papajo obudź się wreszcie. Rozum w szatni chyba zostawił! :/

0

Alves dzisiaj beznadziejny. Żadnego pomysłu na rozegranie tylko do znudzenia te kiepskie wrzutki w pole karne. Alves obudź się!!!!!!!!

0

Na tvu playerze nic nie przycina, ale komentarz hiszpański. Kanał "football2"

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?