0

@Emhyr To Premier League czy ogólnie? Bo jak ogólnie, to z czym do ludzi z tym United xD Choćby nieodgwizdanie ręki z Interem, dwóch karnych z United czy zaliczenie gola Osasunie po brutalnym faulu gdzie typ z wyprostowanymi rękami na pełnym sprincie wbiegł w naszych obrońców, rozbił ich jak kręgle i strzelił bramkę.
A to tylko co mi z Barcelony do głowy przychodzi a przecież był skandal w meczu Cadizu z Elche gdzie ślepy boczny nie zauważył 2 metrowego spalonego a VAR szukał faulu i olał sprawdzenie pozycji zdobywcy bramki xD

2

@Medium 1. Nie
2. Nie
3. Najpierw był walony przez Verstappena w gorszym aucie, a teraz drugi sezon jest walony przez młodocianego kolegę z zespołu czyli 3/5 lat jest walony przez rywali xD

0

@okiemtypera_lucaxx95 To tak nie działa. Nie ma znaczenia jaki masz kolor skóry tylko jaki masz herb na koszulce, przecież Valverde jest biały i też nie poniósł konsekwencji napadnięcia na rywala po przegranym meczu.

0

@Herato Po co Bayernowi emeryt bez formy ale z ogromnymi oczekiwaniami? Po drugie, może chcieć odejść, kto zapłaci za kontrakt?

4

@jacobFCB gdyby nie nazywał się Lewandowski i w pierwszym sezonie zdobył 33 bramki i 7 asyst to by był całowany po stópkach nawet mimo gorszego okresu. Tylko ze względu na nazwisko jego przydatność jest podważana

1

Jedno z najładniejszych zakończeń w historii gier i nie ma co z tym nawet handlować.



2

@Nazio87 Tam pracuje ponad 5000 osób z czego większość powinna już być na emeryturze. Nic dziwnego, że umierają, zawsze umierali tam hurtowo.

7

A jeszcze ciekawostka.
Vinicius brutalnie mordowany poprzez duszenie przez zawodnika Valencii
A tu na zdjęciu przyjazne przytulanie


6

Jak to jest śmieszne i żałosne, media brandzlują się, jak to na stadionie Realu Real wywiesił baner że jest z Viniciusem a piłkarze Realu założyli jego koszulkę. No rzeczywiście, sami sobie robią akcję, warto klaskać.
Chwilę później obrażają wulgarnie Rayo xD
Z resztą, nie ma nic bardziej śmiesznego niż akcja antyrasistowska Realu, gdzie sami całkiem niedawno rasistowsko wyzywali Araujo, wyzywali Gaviego, nie mówiąc o tym, że wyzywali Messiego od upośledzonych czy wszystko co z Pique było.
A najśmieszniej w tej całej sytuacji wyglądał przejęty rasizmem Carvajal, który kilka lat temu nie miał żadnego problemu Lerme z Levante nazwać małpą (za co jak się domyślacie, konsekwencji żadnych nie poniósł).

1

@Sysia11 Alba mógłby zostać, gdyby nie jego pensja. Nie mamy prawa trzymać na ławcę kogoś z takimi zarobkami

1

@escarabajo Iniesta odszedł, bo uważał że już nie daje rady grać na wysokim poziomie. Ronaldo nie podjął decyzji o odejściu, decyzja podjęła się sama bo w lato oferował się wszystkim a nikt go nie chciał.
Messi jest jeszcze na szczycie i nie ma problemu z grą a przed nim jeszcze wiele lat kariery i bez problemu 2 albo 3 sezony mógłby grać w poważnej piłce.

0

@takisobiektos Nie, nie można. Ale nikt tu nelsona nie założył i nikogo przypadkowo nie udusił a nawet nie poddusił.
Nie wiem czy byłeś kiedyś duszony, ale uwierz, że to szybko zauważysz i szybko będzie ci przeszkadzać, a Viniciusowi to nie przeszkadzało i mimo "duszenia" dalej próbował rzucać się na bramkarza.
Tą sytuacje wyolbrzymiono i zrobiono z niej jakiś bandycki atak, byle usprawiedliwić Viniciusa.

3

@Medium Ciekawostką jest fakt, że tak wyglądający Jezus jest bliższy temu jak mógł wyglądać niż to co prezentują nasze dewocjonalia.
Nie ma możliwości, by na pustyni żył śnieżnobiały człowiek.

0

@ranger3120 Nie widzę powodów do śmiechu bo pandemię zdarzają się dość często. Tylko w ciągu ostatnich 20 lat miałeś SARS, świńską grypę, MERS, COVID.
Efekt globalizacji i urbanizacji.
Nawet przed COVIDem nie istniało pytanie czy nastąpi pandemia, zawsze było pytanie kiedy nastąpi.

2

@Comentateiro Kręcisz fikoły bo Duro na Viniciusa nie napadł. Próbował go odciągnąć od bramkarza, niefortunnie trzymając za szyję co sobie madryciaki szybko przekuli w jakieś celowe duszenie. A to było takie duszenie, że nawet Carvajal w nim pomagał, też napadł na Viniciusa?
Nie. Jeżeli było niebezpieczne zachowanie, to było przypadkowe, Vinicius z bramkarzem się ze sobą napięli i z jednej strony Militao za szyję próbował odciągać bramkarza, z drugiej Duro próbował odciągać Viniciusa.
A Vinicius nie dał Duro w mordę podczas tego "duszenia" tylko już po zajściu gdy udało się go odciągnąć na bok a Duro go puścił.
A historia całej tej szarpaniny jest taka, że jakiś gość z Valencii grał na czas a Vinicius już wtedy zdecydował sam wymierzyć sprawiedliwość czym wkurzył bramkarza, który zaczął się do Viniciusa rzucać a Vinicius do niego co skończyło się masową szarpaniną, ale nikt się z nikim nie bił, zawodnicy Valencii i Realu próbowali rozdzielać ich obu.
Rasizm w tym przypadku to naciąganie faktów, żeby ładniej wyglądały, bo to są dwa osobne wydarzenia.

23

A potem będzie wmawianie, że nienawiść do Viniciusa to kwestia tego, że jest dobry i czarny.
Nie to, że cały sezon unika jakichkolwiek konsekwencji za wszystko i ludzie są zirytowani tym, że gość prowokuje i obraża kibiców, obraża piłkarzy rywala, wdaje się w szarpaniny albo sam je zaczyna bez powodu (jak z Gironą gdzie zrobił to 2 razy w jednej połowie a kartkę dostał za pyskówki do sędziego co i tak jest dużym sukcesem, bo takich kartke powinien łapać po kilka w każdym meczu).
No ale wiadomo, wszystko przez zły rasizm i faule przeciwników, to może więcej bo jest poszkodowany... Szkoda, że podczas finału z Bilbao, jak Messi zdzielił gościa po plecach to był okrzyknięty boiskowym bandytą i nikogo nie obchodziło, że Athletic wykonał niemal 30 fauli odgwizdanych a łącznie z 50 razem z tymi których sędzia odgwizdać nie chciał, a Messi przy uderzeniu w plecy był kolejny raz faulowany bez piłki, byle nie dołączył się do akcji. Tam nie było wymówek, był bandytyzm i zawieszenie, ale Vinicius widać jest święty.

2

@Encore To nie to samo. Jak się kibicuje klubowi od 19 lat to nie da się tego już zmienić. Odpalam te PL i no są fajne mecze, ale prawdę mówiąc nawet granie największego gówna przez Barcę jakoś mnie bardziej cieszy niż cokolwiek u nich.
Ja tam uciekam w inny sport, F1 jest bardzo angażująca, nawet bardziej od piłki nożnej i mimo że patologia tam nawet większa niż w LL, to tam jednak to bawi, no ale w tym sezonie dużo przerw się pojawia i wtedy trudno się nie zajmować piłką nożną.

11

Świetnie to biali sobie uknuli. Tu powinna być stanowcza reakcja całej ligi, bo Vinicius powinien dostać kilka tygodni zawieszenia a zrobiono wał i stał się niewinny, gdy w żadnej innej sytuacji, nawet najbardziej oczywistej odwołania nie działają.
Ale nikt głowy nie wychyli, bo narracja została tak ładnie obrana, że cokolwiek w tej sprawie będzie oznaczało wspieranie rasistów, choć sprawa rasizmu z trybun w żaden sposób nie łączy się z bandyckim wybrykiem kolejnego piłkarza Realu.

1

@neymar77 Nie pocięli tylko pokazali celowe uderzenie w twarz.
Tu jest właśnie narracja madrytu którą od 2 dni mocno ciągnęli o duszeniu.
Jak sobie obejrzysz tą sytuację, to nikt go tam nie poszedł katować tylko odciągać, nikomu nie przeszkadzało to "duszenie" bo nawet Carvajal pomagał je dopinać. Vinicius też się nim nie bardzo przejmował, nie wyglądał na duszonego i cały czas nacierał na bramkarza.
Do tego dołóż sobie pracę pod presją czasu i stresu, gdzie sędziowie VAR w kilka chwil musieli przejrzeć masową burdę gdzie każdy każdego szarpał.
Jest pole do złej interpretacji? Mogli po prostu nie uznać tego duszenia za groźne? Oczywiście, że mogli i nie musieli pokazywać sędziemu całej akcji bo zainteresowanie było tylko uderzeniem w ryja.
Tu masz po prostu błąd VAR, ale sobie madryciaki usiedli potem, powycinali stopklatki, powiedzieli, że tam było jakieś duszenie, wmówili że to jakaś celowa manipulacja a obsrana sprawą rasizmu komisja zrobiła takiego fikołka, którego nie da się wyjaśnić.

2

@neymar77 Trochę fikołek. Że VAR działa jak gówno i całe sędziowanie działa jak gówno to wiadomo od dawna i wielokrotnie o tym był rozmowy. Nikogo to nie obchodziło, komitet nie anulował np. wyniku meczu w którym VAR nie pokazał sędziemu spalonego. Wtedy wszystko było git.
Teraz zrobiono fikołek i uznano, że sędzia nie widział uderzenia w ryj bo Real przeforsował swoje tłumaczenie o jakimś duszeniu które było wcześniej.
Nie wzięto pod uwagę, że sędzia VAR mógł nie ocenić tej sytuacji jako duszenia, bo to nie było duszenie tylko odciąganie Viniciusa. Takim samym duszeniem wykazał się Militao na bramkarzu Valencii.
No ale jeżeli uznać, że tam było niebezpieczne zachowanie to jest to błąd arbitra z którego konsekwencje zostały już wyciągnięte, a teraz dorabia się teorię do dyszla, że to jakaś manipulacja była, idealnie zgodnie z linią narracji Madrytu, że wszystko przeciwko nim, za co zrobiono absolutnie bezprecedensową sytuację w której udajemy, że sędzia nie widział i nie wpisał do protokołu tego, że Vinicius dał komuś w mordę.
A żeby naświetlić w 100% sytuacje: Nieważne czy Viniciusa ktoś dusił, czy ugryzł, czy kopnął, obsikał, wyzwał od małp czy cokolwiek co się mogło wydarzyć.
Nie jest to okoliczność łagodząca, przepisy nie dopuszczają takiej i ocena pełnego zdarzenia (a nie tylko urywka) nie zmieniała NIC w werdykcie sędziego w stosunku do Viniciusa.
Dajesz komuś w mordę, masz obligatoryjną czerwoną kartkę i koniec tematu, nawet jak tylko się bronisz, Savić z Torresem wspólnie dostali po czerwonej i 2 mecze zawieszenia, nikt nie dochodził kto kogo pierwszy uderzył.

1

Stawiajcie domy, że real wygra mistrza w przyszłym sezonie. Nie po to kręcą te wszystkie afery od pół roku, żeby nie zebrać plonów.
W tym się nie udało, jak się połapano, że nawet przyznanie 10 karnych nie daje im punktów więc odpuścili, ale za rok się uda ;)

1

@BARCA1899Messi Nie, VARowiec został zwolniony bo nie zauważył czegoś i nie pokazał tego sędziemu.
Aż sobie człowiek z żalem wspomni rękę Interu w lidze mistrzów, której tamtejszy VARowiec nie odwinął i w nagrodę dostał mecz z Bayernem.

2

@bartas97 Kwestia dyskusyjna czy dla Duro kartka jest słuszna, bo on go nie dusił zeby dusić tylko próbował odciągać a w tym "duszeniu" nawet pomagał mu kolega Viniciusa z drużyny.
Ale to bez znaczenia, jeżeli uważali, że Duro powinien dostać kartkę, to powinni go zawiesić a nie uniewinnić typa co dał komuś w mordę na boisku.
Bo tu niezależnie od okoliczności, za danie komuś w mordę jest czerwona kartka i nie ma dyskusji, takie są przepisy.
Komitet złamał własne przepisy xD

20

I zdziwienie, że taka nienawiść do Viniciusa xD Typ z czerwoną kartką zagra w najbliższym meczu bo... bo tak xD Przecież to cała liga powinna teraz stanąć przeciwko temu co zrobili, bo to jest gra na zupełnie innych zasadach.
Zwłaszcza, że nie zrobiono nic z po prostu błędnymi decyzjami arbitrów, odwołania nigdy nie działały a tu nagle bez kary gość który w 100% zasłużył na tą karę xD

0

@kondziu88 *Cypryjską.
Oczywiście, należącą do kacapa, ale jednak w obliczu bankructwa narodowość trochę zmienia postać rzeczy, bo z kacaplandu możnaby olać ich roszczenia za zerwanie umowy, z cypryjską firmą nie bardzo.

1

@hayek Po pierwsze, to musimy mieć szerszą ławkę, bo możesz mieć kadrę gwiazd i odpadniesz z LM przez kontuzje.

5

Idę o zakład, że teraz będzie polowanie na rasistów i na tym poprzestaniemy, bo polowanie na rasistów jest modne a inne objawy agresji to już nieważne.
Ktoś kiedyś polował na tych co obrażali np. Messiego za jego upośledzenie wzrostu czy aspergera? Może z raz dekadę temu jak madryciaki z trybuny ryczały, że jest upośledzony.
A do dziś nie ma problemu, jak nazywają go karłem, sterydziarzem czy autystą.
Jak Gaviego obrażali np. z Almerią to nikt słowem się nie odezwał i pewnie nawet media by sprawy nie poruszyły, gdyby Gavi im nie odpowiedział. Z resztą co do Gaviego to wystarczy wejść komentarze dowolnego artykułu o nim.
Nie mowiąc o innych rzeczach jak życzenie Pique śmierci.
Ale dopiero jak biedny, poszkodowany przez wszystkich Vinicius doznaje ataków, choć sam robi wszystko żeby go atakowano, to się za coś wezmą.
Albo wywalamy całą agresję z boiska (i tyczy się to też piłkarzy) albo udajemy że coś robimy, bo się medialna afera zrobiła.
Skutki tego zobaczymy niedługo.

9

@Lukikiki Te granice dawno temu zostały przekroczone, na długo zanim Vinicius to przyjechał.
Ale nie ma dymu bez ognia i od tego należałoby zacząć rozmowę, że to najpierw Vinicius powinien zamknąć ryja, przestać prowokować, przestać obrażać rywali.
Nie masz prawa wymagać szacunku, jeżeli sam nikogo nie szanujesz.
A Vinicius nikogo nie szanuje, co wystarczy wspomnieć o sprawie z Araujo, gdzie ten po 3 meczach orania go wyrażał się o nim z pełnym szacunkiem, ale wystarczyło że to raz oni wygrali i nagle Vini poczuł olbrzymią potrzebę obrażania Aruajo do tego stopnia, że Urugwajczyk prawdopodobnie pierwszy raz w profesjonalnej karierze wybuchł i wdał się w szarpaninę.
To jak inni mają go szanować? I za co?
Oczywiście, można się obruszać, że za mocno... No mocno, ale nie sądzę, że to z powodu bycia czarnym bo nikomu przez lata nie przeszkadzał gdy sam nie pajacował. Dostaje tam gdzie go boli. Wmawianie, że to dlatego, że jest dobry.
No jest, ale było wielu lepszych i oni nie mieli takich problemów w co drugim meczu.
Niech zaczną prostowanie tej sprawy od jego zachowania na boisku i dopiero jak on będzie bez winy, to trzeba zająć się resztą.
Bo w tym momencie oni chcą, żeby siłą wymusić szacunek, czego nie da się zrobić.

12

@Lukikiki Uważam, że jak pół la liga albo nawet 19 stadionów mu małpuje a innym niezbyt często albo w ogóle, to problem nie jest w tym, że ludzie nie lubią czarnych tylko w tym, że ten konkretny osobnik czymś ludzi denerwuje a ci w odpowiedzi w dość prostacki sposób go atakują, ale atakują tam gdzie najbardziej boli.
Może gdyby był grzecznym chłopakiem który nie prowokuje, nie wyzywa, nie obraża kibiców rywali (a robi to notorycznie i to nawet bez powodu jak z Gironą, gdzie go odcięło bo szybko stracili bramkę, więc musiał im pokazać, że ma znaczek KMŚ na klacie), to do takich sytuacji by nie dochodziło albo dochodziłoby sporadycznie.
On popłakał się, bo życzyli mu śmierci i teraz cały Madryt jest roztrzęsiony z tego powodu. Widocznie już im się zapomniało, jak sami krzyczeli do Pique żeby zdechł z całą swoją rodziną.
Ale wtedy problemu nie było, bo Pique umiał się bawić w swoją zabawę. Prowokujesz, dostajesz reakcje. Vinicius myśli, że bezkarnie można życzyć drużynie rywali spadku do drugiej ligi (i nie, nie mówię o Valencii bo takie teksty leciały też wcześniej, za co został "bezpodstawnie zaatakowany w tunelu przez piłkarzy rywali").

5

Idzie czysta sędziów.
I niektórych to cieszy, ale w praktycznie każdej dziedzinie życia można się przekonać, że takimi czystkami można zmienić wiele nie zmieniając nic.
A najczęściej i tak się kończy gorzej niż było.
I jakoś mam przeczucie, że tu stanie się to samo.
Czystka jest podyktowana sprawą Viniciusa a to jest bardzo groźna sytuacja, która de facto jest presją na sędziów w celu ochrony wybranych.
A czy wywalenie na zbity pysk kilku arbitrów naprawi system? Nie, nie naprawi. W ich miejsce przyjdą takie same głąby albo i gorsze, z tym że z tyłu głowy bedą mieli, że jak coś z Viniciusem się znowu zdarzy, to i oni polecą.

A co ze wszystkimi innymi sprawami? Tu mamy sprawę czarno-białą (hehe) - Vinicius ofiara rasizmu i koniec.
Ale w drugą stronę to pójdzie? Czy Vinicius zacznie otrzymywać kary za to, gdy to on kogoś będzie obrażał, tak jak to wiele razy robił w tym sezonie?
Przecież Valencia to nie pierwszy klub, któremu złoty chłopak Vini życzył spadku do drugiej ligi.
Wyśmiewał też innych piłkarzy, że zarabiają mniej od niego, czy takie zachowania będą tępione?
No oczywiście, że nie.
A o poziomie sędziowania nawet nie ma co mówić, to nie jest priorytet i nikogo to nie obchodzi, że np. bez VAR Real by tą ligę mógł wygrać bo VAR "zabrał" im 12 punktów.

Ogólne określenie, że sędziowie powinni chronić jakiegoś zawodnika, to jest jakaś paranoja i szczyt debilizmu.
Sędziowie mają podejmować prawidłowe decyzje, zgodne z przepisami i stosować je w sposób JEDNAKOWY w stosunku do KAŻDEGO zawodnika.
No ale widzimy w którą stronę to idzie. Real nie bez powodu cały sezon wywiera naciski na sędziów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?