0

Tu nie chodzi o intensywność, murawę ani o żadne inne zraszacze. Zabrakło zaangażowania. Gwiazdy wyszły na wygrany mecz i nastąpiło zdziwienie, że przeciwnik się nie poddał od samego patrzenia na tych bogów futbolu...
A tak na serio, to porażka jest winą Martino i zarządu. Ten mecz pokazuje dobitnie, że nasz trener nie wie co zrobić z Neymarem. Zawodnikiem kupionym na siłę przez zarząd za kupe forsy. Ale niestety nadającego się tylko na jedną pozycję. Akurat na tę, na której lepiej radzi sobie Pedro.
Zarzuty do Martino:
1. Wystawianie Neymara kosztem Pedro lub Alexisa (obaj przewyższają go obecnie formą 3x)
2. Taktyka "na Messiego". Gramy jak zwykle i liczymy że jak nie będzie szło to Messi nas uratuje.
3. Zmiany bez ładu i składu. Jakie zadania mieli Tello i Roberto? Rozdawać autografy? Bo weszli na boisko bardziej zagubieni niż Ci którzy już tam byli.
4. Brak reakcji na wydarzenia na boisku - od początku Valladolid dominowało na boisku.
5. Brak wariantów na wysoki pressing i autobus.
I jeszcze na koniec. Gra Busqetsa dzisiaj to jakieś nieporozumienie. Gorzej niż trampkarze w klubie Sprytni Janowice.

0

Czytając Twoje komentarze można rzeczywiście odnieść się do tej maści. Uważaj bo Ci żyłka pierdząca pęknie od napinania. A teraz ochłoń, zrób parę wdechów i sprawdź moje posty. O Pedro piszę wszędzie tam gdzie odpowiadam na Twoje bzdurne zarzuty pod jego adresem. A w tym temacie zgłaszam błąd odnośnie ocen i komentarzy. Nie napisałem, że Pedro wyżej bo coś tam coś tam, tylko że opis ma lepszy od Messiego a ocenę gorszą.
Moje spostrzeżenia odnośnie kilka klas szkoły podstawowej w stosunku do Ciebie są, jak widzę nadal aktualne.

0

Nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem Pedro. Dla mnie to taki sam zawodnik jak wszyscy. Jeżeli za niego zakontraktujemy jakiegoś super skrzydłowego to może spokojnie odejść. Adieu. Ja nie mam ulubionych zawodników. Kibicuje Barcelonie, nie poszczególnym piłkarzom. Tobie odpowiadam, bo aż śmieszy to Twoje uwielbienie dla Sancheza.
I nie interesuje mnie jakich maści używasz.

0

w 37 sekundzie słychać strzały...

0

Nie redakcja Pedro, tylko TY faworyzujesz Sancheza. Nikt na tym forum nie płacze tak o Snacheza jak TY. Masz jakiś problem z tym, że grał 10 min. i dostał niską ocenę? Może mieli mu dać 7 lub 8, bo przecież już samo jego pojawienie się na boisku dało Barcie takiego kopa, że prawie wygrali w końcówce?
Przypomina mi się Twój wpis kilka dni temu "Alexis ma gwarantowane miejsce w pierwszym składzie, jest nie do ruszenia" itd.
Tylko ślepy nie zauważy, że grał tak samo jak reszta - bez pomysły, bez woli walki, błąkając się po boisku bez celu.
Jaja będą jak go sprzedadzą. Będziesz musiał zmienić swój ulubiony klub.

0

Wystawiający oceny chyba nie czytają własnych opisów, bo coś tu nie gra. Pedro jedyny obok Iniesty, który wlaczył ma 3.0. Messi który nie robił nic ma 3.5. Opisy przy obu zawodnikach poprawne - oceny odwrotne niż opis. Albo Pedro powinien mieć 4.0 albo Messi 2.5. Niech się szanowni oceniający zdecydują, bo opisy nie pasują do ocen.

0

Hmm.... Kto mi wyjaśni dlaczego Sanchez dostał niższą ocenę od Neymara?
Nie na darmo Tata Martino asygnował taki a nie inny skład od pierwszej minuty. Zrezygnował z Pedro kosztem Iniesty, choć z góry było wiadomo, że na prawym skrzydle Iniesta nie zrobi nawet połowy tego co Pedro. Kluczem było utrzymanie środka pola. Alexis pomimo swoich walorów miał takie same zadania jak pozostali - utrzymanie pola i nie pozwalanie City na rozwinięcie skrzydeł. Grał dokładnie tak samo jak Iniesta - trochę bliżej środka, podwieszony pod obrońców. ( O ile zawsze narzekam na ten sposób gry Sancheza, o tyle w tym meczu to była jego powinność taktyczna). Wywiązał się znakomicie z powierzonych mu zadań. Jak dla mnie ocena Alexisa za niska, Neymara za wysoka ( tylko 10. min, City w 10-ciu, brak fajerwerków pomimo osłabionego przeciwnika).
A tekst przy ocenie Neymara "W kilkanaście minut dał drużynie więcej konkretów niż Sanchez. " jest nieadekwatny do przebiegu meczu. Gdyby Maritno wpuścił Pedro za Iniestę, zrobiłby więcej wiatru na prawym skrzydle niż Iniesta przez cały mecz. Ot logika bez logiki w tym wpisie.

0

Utrzymanie kontroli nad piłką nie ma nic wspólnego z czystą pozycją, czy w ogóle pozycją zawodnika.

0

W tamtym przypadku Vela utrzymał kontrolę nad piłką i oddał strzał w światło bramki, dlatego tam sędzia puścił grę dalej bez konsekwencji.

0

Przypomina mi się sytuacja z przed kilku meczy, jak była dyskusja czy Mascherano faulował na rzut karny Carlosa Velę. Tam kontakt zawodników rozpoczął się przed polem karnym. Tutaj sytuacja odwrotna - owszem, Demichelis rozpoczął wślizg dużo wcześniej, natomiast kontakt obu zawodników miał miejsce dopiero na linii pola karnego. To są detale i każdy może sobie to interpretować na swoją modłę. Stąd tyle płaczu przeciwników Barcelony. Nawet oglądanie 100 razy powtórki nie daje stuprocentowej odpowiedzi. Więc ciężko oskarżyć sędziego- który ma parę sekund na ocenę sytuacji - o jakiekolwiek wypaczenie czy błąd. Ale cóż, kibice City potrafią przyjąć porażkę i słabą postawę. Natomiast najwięcej krzyku o tym karnym podnoszą kibice Realu i Chelsea :) Śmiech na sali....

0

Raczej prezentuje poziom taki sam jak reszta zawodników ofensywnych. Nie widzę żadnych różnic między Sanchezem, Pedro, Messim, Fabregasem Czy Iniesta. Każdy z nich ma lepszy lub gorszy mecz, ale jeżeli chodzi o jakość gry to wszyscy są równi.
Wiem że jesteś tak zaślepiony Alexisem, że takich argumentów nie rozumiesz (z reszta połowa tutaj też), ale niestety dla Ciebie taka jest prawda.
PS1 - w ostatnim temacie odpisałem na Twój komentarz na poziomie 5-latka.
PS2 - możecie mnie dzieci minusować. To tylko pokazuje Wasz poziom inteligencji - brak argumentów.

0

"Zamknij sie" to możesz do mamy mówić jełopie. Nie hejtowałem Alexisa , a Martino. Tak to jest jak się skończyło 8 klas podstawówki i nie rozumie prostych zdań.

Do pride1899: wiele lat grałem w 4 lidze. I też mieliśmy takiego szybkiego napadziora u siebie. I też łapał spalone cały czas. Po roku czasu nowy trener nauczył go grać przed obrońcami. Statystyki tego napadziora - 1 sezon - 7 goli - ze setka spalonych ; drugi sezon 38 bramek - kilkanascie spalonych.

Tylko takie dzieci jak BJJ nie potrafią zrozumieć, że Sanchez to nie jest bożek starożytnych gimbusów, lecz bardzo dobry zawodnik, który może być jeszcze lepszy.

0

Pisałem tydzień temu, napisze i teraz. Ile jeszcze spalonych musi zrobić Alexis aby się nauczyć grać przed obrońcami a nie za? Nawet bramkę strzelił ze spalonego. Czy Martino nie widzi, że Sanchez ma za dobry start do piłki aby grać podwieszonym pod obronę??

0

Dołączam się do paxa. Jestem głupi i nie rozumiem jak chcesz karnego skoro Vela cały czas kontrolował piłkę? Proponuję zapoznać się z dzisiejszymi przepisami. Są tak zawiłe, że w każdej sytuacji sędzia ma 5 możliwości interpretacji. Jeżeli Vela miał piłkę cały czas przy nodze oraz oddał strzał nie było podstaw podyktowania karnego. Ani sędzia główny ani liniowy nie mieli szans zobaczyć jak masche trzymał rękę Veli. To, że Ty oglądałeś 1000 powtórek i teraz głosisz na prawo i lewo jak to RSSS skrzywdzono nie znaczy, że był faul i rzut karny.

0

Tak patrzyłem w tym meczu na Pedro i Alexisa. Wnioski są takie, że Alexis nie nadaje się na autobusy. Przez cały mecz błędne ustawienie powodowało, że najwięcej na lewym skrzydle robił Alves.
Alexis nie potrafi uwolnić się od obrońców i ma dziwną tendencję stania za nimi. Doskonale to widać w 31 min. Akcja z wolna rozgrywana środkiem, wszyscy gracze RSSS prawie we własnym polu karnym, nie ma komu podać. Nagle fajny rzut z kamery: Wszyscy zawodnicy Barcy pokryci, jedynie Pedro wolny prawie na linii autowej. Alexis stoi przy 2 obrońcach bez ruchu.
Drugim problemem jest to, że Alexis stoi za obrońcami a nie przed. Ile to już w tym sezonie spalonych nabił? Nie potrafię tego zrozumieć, dlaczego tak szybki zawodnik stoi za obrońcami a nie przed. I tak ich wyprzedza na 2-3 metrach. Doskonale to było widać przy 2 bramce. Jedyny raz w całym meczu kiedy stał 3 metry przed obrońcami i przy prostopadłym podaniu miał sytuację sam na sam.
Trzeci problem - gra w trójkącie. Alexis nie potrafi grać klepki na jeden kontakt. Dlatego Iniesta czy Fabregas wolą grać po stronie Pedro. A Messi schodzi do środka sam na 5 obrońców.
Podsumowując w tym meczu Alexis był najsłabszym zawodnikiem ofensywnym Barcelony. A ocena za ten mecz jest zdecydowanie za wysoka.

0

Tez mi argument " co mnie to obchodzi". Dyskusja na poziomie dzieci z przedszkola. To tak jakby kibice Atletico napisali po wczorajszym meczu: "co mnie to obchodzi, że sędzia nie widział jak Arbeloa kopie Coste po kostkach" To, że sędzia nie nadążył za akcją i był źle ustawiony względem JEDNEGO PUNKTU STYKU obu piłkarzy (przytrzymywana ręka Veli) nie oznacza, że Twoje "co mnie to obchodzi" jest argumentem za podyktowaniem karnego.

0

Atletico przegrało bo wyszli za bardzo "napompowani". Od pierwszych minut Costa atakował i popychał obrońców Realu bez piłki. A że trafił swój na swego to szybko poszła riposta. Najlepsza jest powtórka jak Arbeloa przed rzutem rożnym podchodzi do Costy od tyłu, kopie go w achillesa i ucieka w tłum. Zamiast grać w piłkę Atletico bawiło się w gladiatorów. Nic dziwnego, że Real ich pokarał.

0

To może Ja postaram się o trochę argumentów. Sędzia nie podyktował karnego ponieważ nie mógł widzieć sytuacji w której on się należał. Przed polem karnym Masche i Vela przepychali się, ale kontrolę nad piłką miał Vela. Przy wejściu w pole karne Mascherano zaczyna ściągać Velę przytrzymując go za rękę. I to był jedyny moment kiedy należał się rzut karny. A dlaczego nie było? Bo sędzia w tym momencie nie miał prawa tego zauważyć: był za plecami Veli w linii prostej do przytrzymywanej ręki, natomiast bocznego zasłaniał sam Mascherano. I tu kluczowa jest kontrola piłki. Vela kontrolował piłkę aż do oddania strzału. Więc sędzia nie miał podstaw aby podyktować karnego.

0

Proponuję abyś założył stronę "MójIdolAlexis.pl" i tam bedziesz pisał peany pochwalne na jego cześć. Jednocześnie możesz założyć "HejtujePedro.pl" - tam też będziesz gwiazdą.
A tutaj napisz może coś konstruktywnego, porównaj Alexisa z innymi zawodnikami, popatrz w trakcie meczu obiektywnie na wszystkich. Nie będziesz musiał później tyle klawiatury męczyć.

0

Widzę, że na tej stronie jeżeli nie jest się fanem Sancheza nie ma co nawet pisać komentarzy. Oceny moim zdaniem obiektywne. Alexis w drugiej połowie zgasł jak kaganek. Aczkolwiek to nie jego bym obwiniał, a Messiego. Szukał na siłę bramki, przez co i Alexis i Pedro nie mogli wykorzystać swoich atutów. Bardzo nie lubię oglądać takiej Barcelony. Kiedy w ataku Messi gra sam ze sobą. O obronie przez grzeczność nie będę wspominał.

0

"Możemy tracić różne bramki, ale nie po rzutach rożnych." Dobry tekst Caparossa. U nas powinni go na ścianie w szatni wymalować złotymi literami.

0

Jakoś nie widzę Atletico w finale CdR. Oglądałem wczoraj ich mecz z Bilbao. Taka sama taktyka jak w meczu z Barceloną - autobus i próba wyjścia z kontrą. Udało się raz, kiedy Bilbao już się totalnie odsłoniło. Na plus na pewno pierwsze 8 min. drugiej połowy, kiedy przycisnęli i zdobyli bramkę. Oraz bramkarz który w pierwszej połowie wyciągnął 3 totalne setki. Real za szybko gra piłką, uderza z dystansu i dobrze wykonuje rzuty rożne. Stawiam na Real w dwumeczu, aczkolwiek łatwo im nie będzie.

0

Tak się zastanawiam jak moderator wpadł na to aby obniżyć notę Pedro? Rozumiem zmianę noty dla Alby, bo komentarzy w tym temacie jest multum. Natomiast komentarzy odnośnie Pedro są dosłownie 2 - z czego jeden to jakiś melodramat z tekstami:
". Jesli nie ulegnie tutaj znaczna zmiana a nie jak by bywa zazwyczaj o 0,5 punkta, bedzie to jednoznacznym i chyba ostatnim dowodem ze Pedro jest faworyzowany. Pozdrawiam"
Jeżeli tak wygląda wpływ komentarzy na zmianę decyzji to życzę powodzenia w obiektywnym ocenianiu zawodników.
Zgadzam się, że w tym meczu Alexis był lepszy od Pedro. Ale to raczej Alexisowi należało notę podwyższyć, a nie Pedro obniżać. Obaj zagrali świetnie.
A już tekst: "Bramka byla po rykoszecie czego wiekszosc nie zauwazylo, Caballero zostal zmylony lekko"
to jawne deprecjonowanie osiągnięć zawodnika Barcelony. Może niech autor założy stronę Alexisa Sancheza a nie Barcelony?

0

Tak się zastanawiam dlaczego się wszyscy tak uczepili tej fałszywej 9-tki. Mamy na skrzydłach dwa prawdziwe żądła, a wszyscy narzekają. Jeżeli rzeczywiście sprowadzimy jakiegoś napadziora który będzie stał jak kołek w polu karnym, to sami sobie zamkniemy możliwość wariantów. Mamy Pedro i Alexisa, i to wystarczy. Jedyne co potrzebujemy to, jak już ktoś niżej napisał, większego pola gry. I na tym powinien się Tata Martino skupić przy ustalaniu taktyki.

0

Nie wiem dlaczego, ale najbardziej obraz obecnej sytuacji oddają mi słowa Perrina. Jeżeli rzeczywiście w kontrakcie Neymara są nieprawidłowości, to Rosell zrobił najlepszą rzecz dla siebie, aby nie musiał ponieść kary. Teraz pojawia się zasadnicze pytanie: czy jeżeli nieprawidłowości zostaną potwierdzone konsekwencje poniesie sam Rosell, czy klub. Wiem, że na tę chwilę to czcze gadanie, ale odnoszę wrażenie, że Rosell właśnie zgrabnie odsunął się w cień, a Barcelona będzie cierpieć w mediach.

0

Wszyscy użytkownicy tej strony znają także Twoje uwielbienie dla Sancheza. Jednakże prawdą jest, że Alexis przez cały mecz nie zrobił nic, aby się od krycia uwolnić. Większość meczu stał przy obrońcy i czekał. Bardzo mało powrotów do obrony, bardzo mało ruchu z przodu, nie podjął walki w tym meczu. Oglądałem ten mecz ze szczególnym zwróceniem uwagi na Pedro i Alexisa. Czytam komentarze na tej stronie od dawna i widać ewidentne krystalizowanie Alexisa i hejtowanie Pedro. Niestety w tym meczy Alexis przez swoją bierność sam wybił jego obrońcom argumenty z rąk. Natomiast Pedro szukał gry, biegał i walczył.
I od razu uprzedzam. Nie jestem zwolennikiem jednego czy przeciwnikiem drugiego. Dla mnie obaj są świetni i grają dla Barcelony.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?