3

Kiedy wczoraj przeczytałem że De Jong może odejść zrobiło mi się żal. Dobry, młody zawodnik który jest grajkiem z pierwszej jedenastki. Pamiętam jego fenomanale mecze w Ajaxie. Ogólnie tamten Ajax był super ekipa. Jednak prawda jest taka że zaden piłkarz z tamtej drużyny nie zrobił aż tak wielkiego skoku. Czy Się Jong, de Ligt czy Zaivech nie grają w swoich klubach jak w Ajaksie.

Franki to dobry zawodnik jednak mecze ma solidne i pojedynczymi przebłyskami. Ogólnie mysle że nie rozwinął się tak jak wszyscy tego oczekiwali. Jeżeli spojrzymy na obecną kadre, to akurat pomoc mamy najsilniejsza. Może w klubie doszli do wniosku że De Jonga można zastąpić obecnymi zawodnikami lub tańsza i nie koniecznie gorsza opcja. Ufam Xaviemu i zarządowi. Chce wierzyć w to że wiedzą co robią i jeżeli transfer dojdzie do skutku to luka zostanie wypełnione. Kiedy czytam komentarze ludzi którzy piszą że osłabiamy się i nie kupujemy zawodników z topu to sobie myśle że niektórzy grają chyba tylko w FM.
Nie stać nas na Hallanda, Mbape, Pogbe, Rudgiera którzy są do wzięcia za darmo. Jeżeli mamy funkcjonować lepiej musimy zaakceptować obecny stan rzeczy i uzbroić się w cierpliwość.
Co do Matsa to prawda jest taka że jest średnim bramkarzem. Dla mnie osobiście lepszy był Valdes czy nawet Bravo. Jeżeli pojawi się Dobra oferta to sprzedać.

2

@MarioVeB! Nico dopiero wchodzi do pierwszej drużyny. Oczywiście potrzebuje minut ale póki co nie jest jeszcze gościem do pierwszego składu. Zobacz jak łatwo łapie kartki. Musi jeszcze dużo poprawić.
Spójrz na to z drugiej strony: wypada np Pedri i Frank. Zostaje GaVi Nico i Sergio. Nie uważasz że troche ubogo? Dużo zarabia? Być może ale pamiętaj że odrzucił lepsze oferty. Nie mówie że musimy płacić jak za Barto ale też musimy się wzmacniać. Jeszcze całą kariera przed Nico

3

Do tych co narzekają na kolejnego pomocnika: trzeba pamiętać że sezon będzie długi i wyczerpujący a my chcemy grać jak najlepiej na każdym froncie. Dziś mamy praktycznie cały skład, ale co będzie kiedy wypadnie 1-2 zawodnikow. Kessie będzie pełnił taka role jak niegdyś Yaya czy Keita. Xavi podąża ta sama droga co jego poprzednicy. Potrafi wydobyć z zawodników co najlepsze. Póki co miał nosa do transferów lub potrafi z nich wydobyć to co najlepsze. Vamos!

1

Osoby które narzekają na transfery średnich graczy chyba są troche odklejeni. Trzeba pamiętać w jakim syfie się znajdowaliśmy. Nadrzędnym celem jest 4 miejsce. Po sezonie trzeba zrobić wszystko żeby ściągnąć Gaye i środkowego obrońce. Na pomocnikach zaoszczędzilismy sporo kasy. Mamy pomoc na lata. Jeżeli będziemy mieli więcej pieniędzy jestem pewny że Nasz dyrektor zbuduje naprawde mocna ekipe.

5

Nie rozumiem komentarzy typu: on jest 5 czy 10 w hierarchii City. Albo lepiej ściągnąć tego czy tamtego. Panowie to nie koncert życzeń ani FM.
Jeżeli trener uważa że taki zawodnik jest mu potrzebny to trzeba wierzyć że tak jest. Można kupić zawodnika jak Coutinho który nie będzie pasował do jego koncepcji. Gość będzie siedział na ławie i kasa w błoto. Wydaje mi się że Xavi przed podpisaniem kontraktu powiedział kogo potrzebuje. Trzeba wierzyć że będzie dobrze.
Powoli wracamy na właściwe tory. Jak widze jak gra nasza młodzież to się zastanawiam ilu zdolnych chłopaków straciliśmy w ostatnich latach. Ile pieniędzy poszło w błoto na zawodników którzy byli uzupełnieniem składu. Potrzebujemy czasu i jeszcze raz czasu. Vamos!!!

4

Żałuje bardzo Messiego. Z jednej strony wiem że to było nie uniknione. Barca go odrzuciła i poszedł do PSG. Do PSG które na w tym momencie chyba najmocniejsza ekipe w Europie. Są teraz faworytem to wygrania LM.

Z drugiej strony doszedł depey Aguero. W poprzednim sezonie graliśmy bez 9. Brakowało bramkostrzelnego zawodnika który oprócz Messiego mógł coś strzelic. Bardzo szkoda. Z Messim w składzie mysle za La Liga spokojnie do wygrania. Co do LM to kto wie czy przy odrobinie szczęścia...
Mamy naprawde zdolna młodzież. Koman może nie jest wybitnym trenerem ale ma podejście do młodych zawodników i nie boi się na nich stawiać. Być może musimy zrobić krok do tyłu żeby w nast lub za dwa lata wrócić na szczyt. Obstawiam że Nasz trener zrobi mocne fundamenty następnemu trenerowi który dostanie kase na transfery i wtedy znowu będziemy jednymi z najlepszych.
Przetrawilem odejście: Rivaldo Ronaldinho Eto Deco Xaviego czy Iniesty i mam nadzieje że przetrawie Messiego.
Zawsze dumnie z Barca!

0

@Gregorio2020 www.hesgoal.com

0

@Harnas2 bardzo trafnie. Nawet jeżeli sezon będzie stracony to trzeba pamiętać że w nast sezonie mamy kilku młodych którzy mogą być naszą przyszłością. Nawet jeżeli Koemanowi się Nie uda to zostawi naprawde silny fundament następnemu trenerowi. Większość tych narzekaczy wywalała z klubu Suareza a teraz placze. Podobnie moze być z Sergio. Możemy go pożegnać ale musimy mieć gotowego zawodnika na jego miejsce. Myśle że po sezonie trzeba pożegnać Pjanica Martina Firipo Samuel i kogoś z dwójki Coutinho czy Grizman że względu na wysoki kontrakt. Postarać się ściągnąć topowa 9. W czerwcu będzie kilku zawodników do wyciągnięcia za free. Potrzebujemy troche czasu i więcej wiary. Komen dostał tylko desta i nikogo więcej. Mamy ta sama ekipa co rok temu. Gdyby nie odejscie Suareza pewnie byśmy mieli teraz kilka punktów więcej a Atletico kilka punktów mniej. Niestety tak nie jest i cieszmy się tym co mamy.

1

@dawidd766 problem polega na tym że 70% komentujących to są ludzie którzy wychowali się w erze Guardioli. Wydaje im się że Barca powinna golić wszystkich po 5:0. Po każdym nie udanym meczu chcą wywalić polowe składu oraz trenera.
Prawda jest taka że jest to okres przejściowy. Jako kibic pamiętam gorsze momenty w klubie. Ciesze się że dzięki tej całej sytuacji w nast sezonie będziemy mieli kilku młodziaków którzy już beda ograni. Dzięki temu zaoszczędzimy miliony. Pamiętajmy że kontuzjowani są jeszcze Pique Ansu czy Coutinho. Panowie więcej wiary i bądźmy z drużyną na dobre i złe. Barca!!!

0

http://www.hesgoal.com/. Nie ma za co ????

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?