Zoker
Dołączył/a: luty 2020
16 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Czy jesteś zwolennikiem transferu Haalanda do Barcelony?
52 głosy
NIE - 44,23% (23 głosy)
TAK - 34,62% (18 głosów)
NIE MAM ZDANIA - 21,15% (11 głosów)
https://strawpoll.com/polls/6QnM7LbwbZe
5
@Kubix93 To byłem ja :D Już mi się odwidziało i teraz identyfikuję się jako biały heteroseksualny mężczyzna. A co będzie potem? To już zależy od mojego nastroju.
16
Niech on już odejdzie. Mógłby tu sobie siedzieć nawet i do usranej śmierci gdyby nie ta wysoka jak na jego umiejętności pensja.
9
W kijowskim ZOO przyszedł na świat mały lemur, daliśmy mu na imię Bayraktar - podał mer Kijowa Witalij Kliczko
XD
7
@Janiama Pomijając jego problem z kontuzjami to nie uważasz, że tak duża różnica w wynagrodzeniach pomiędzy Haalandem, a pozostałymi zawodnikami może doprowadzić do częstszych odnowień kontraktów, gdzie piłkarze będą otrzymywali podwyżki?
1
@Hubsao nie działa :)
"Płyn Lugola, na wniosek specjalistów z Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej w Warszawie ze Zbigniewem Jaworowskim na czele, zaaplikowano bezpłatnie wielu obywatelom, szczególnie dzieciom, w całej Polsce w roku 1986 po wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w celu zapobieżenia wchłanianiu radioaktywnego izotopu jodu 131I z opadów promieniotwórczych powstałych w wyniku wybuchu i pożaru elektrowni. Nadwyżki jodu przyjęte w
płynie Lugola miały za zadanie powstrzymywać wbudowywanie radioaktywnych
izotopów jodu w hormony tarczycowe – tyroksynę i trójjodotyroninę (profilaktyka raka tarczycy). Zastosowanie płynu Lugola, z perspektywy czasu, było zbędne w opinii samego Jaworowskiego, który w rozmowie z dziennikarzem „Polityki” stwierdził w 2006: …gdybym miał wówczas obecną wiedzę na temat skali skażeń i tego, co dokładnie wydarzyło się w czarnobylskiej elektrowni, nie
rekomendowałbym nawet podawania ludności płynu Lugola. Główną motywacją tego działania była całkowita blokada informacyjna ze strony ZSRR – naukowcy, nie znając prognozy nasilenia promieniowania, brali pod uwagę najbardziej pesymistyczny wariant".
5
@Hubsao Rozumiem tego ojca, ale nie po to są sądy i inne organy sprawiedliwości żeby sam wymierzał karę.
0
Szybka ankieta
https://strawpoll.com/polls/6QnM7LbwbZe
3
@Hubsao a i tak Radom najbardziej kojarzony jest z Chytrą Babą z Radomia
1
@fcbarcafan19 Dobrze, ale mi tutaj nie rozchodzi się o liczby, a o ryzyko transferu. Duża kasa, duża podatność na kontuzje, gdzieś już to widziałem. Aaa tak! Dembele.
Jeśli Isak nie jest dobrą opcją to zawsze na rynku można poszukać innego napastnika.
Z takim wynagrodzeniem Haalanda to inni zawodnicy mogą stać się "zazdrośni" i też będą chcieli podwyżek. Taka przepaść w gaży pomiędzy zawodnikami nie jest niczym dobrym.
1
@Hubsao W tym sezonie całe Sociedad gra padakę z przodu. Isak z 4-ma golami na koncie jest drugim najlepszym strzelcem drużyny (Oyarzabal 8 goli).
Sociedad strzeliło 27 goli w lidze, a przykładowo:
Atletico i Villareal - 47
Barcelona - 46
Betis - 48
Real - 52
Sevilla - 39
Niestety nie mam pojęcia jak wyglądają statystyki Sociedad pod względem niewykorzystanych sytuacji oraz jak pod tym względem wygląda sam Isak. Być może w Barcelonie, gdzie jest dużo więcej realnych szans na zdobycie gola, Isak będzie strzelał regularniej. Według mnie jest to mniej ryzykowny transfer w porównaniu do sprowadzenia Haalanda.
1
Byłem zwolennikiem sprowadzenia Haalanda, ale patrząc na jego gażę oraz wszystkie bonusy, które trzeba wypłacić osobom trzecim to coraz mocniej przekonuję się do ruszenia po Isaka. Szwed ma naprawdę dobry dybling i nie boi się wchodzić w pojedynki 1 vs 1, a dodatkowo może obskoczyć dwie pozycje.
84
Adama Traore na treningu Barcelony
https://v.redd.it/fofawywcy9l81/DASH_480.mp4
0
@Matheo123 Ja bym na razie nie wchodził w waluty w momencie kiedy PLN leży i kwiczy. Wczoraj w galerii u kantora kolejka na kilkanaście osób, a potem będzie płacz, że pieniądze stracili.
0
AWB zatrzymała w Przemyślu mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji - @RMF24pl
0
Rosjanie odwołują się od decyzji FIFA! Za wszystko obwiniają Polaków.
Rosyjskie kluby zostały zawieszone przez FIFA i UEFA w rozgrywkach międzynarodowych, ale tamtejsza federacja piłkarska zapowiedziała odwołanie. Rosyjscy działacze winą za całą sytuację obarczają m.in. PZPN. - Decyzja została podjęta pod wpływem presji bezpośrednich rywali - sugerują.
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,28182212,rosjanie-skladaja-pozew-przeciwko-fifa-za-wszystko-obwiniaja.html#s=BoxOpImg11
0
@Zoker Drugie wołanie:
@Momals11
9
#11
derive (v.) - czerpać (np. przyjemność), odnosić (korzyści, zyski); pochodzić, wywodzić się
Level: B2
Definition:
* to come from or be developed from something
(wywodzić coś /się od czegoś)
* to get a positive feeling or advantage from someone or something
(znajdować w czymś pocieszenie/przyjemność itp.)
Example sentences:
1) He derives pleasure from helping others.
(On czerpie przyjemność z pomagania innym.)
2) Do you derive profit from your company?
(Czy odnosisz zysk ze swojej firmy?)
3) A lot of English words derive from Latin.
(Wiele angielskich słów wywodzi się z łaciny.)
Pronunciation: dɪˈraɪv
@kryhaa @tomek8756 @Kurkmen @Omoziu @Lovalo @Verema @Sulej @skakun95 @Khajio @MesQueUnClub96
Tutaj macie link do fiszek ze słówek, które do tej pory wrzuciłem :)
https://quizlet.com/_b6j6qn?x=1jqt&i=4b44x5
1
@Xwowrak nie siej paniki...
3
@pato1234 @VeB 1899 Ahito :D
16
Oglądanie Galactik Football za dzieciaka? TOP
1
@sergio5 sieje niepotrzebną panikę, ale rozumiem go.
47
Gole zdobyte w lutym:
Real Madryt 5
Barcelona 19
1
@KmN AutoCAD.
2
@Hubsao na fame mma niech walczą to może pierwszy raz bym to obejrzał
11
@MarioVeB! tepie?
tępo czy tempo?
1
@Shapiro na razie złotówka też dostaje po dupie plus inflacja :(
1
@Bykunn a ja swojego samochodu używam raz na dwa tygodnie :) jak jadę na miasto coś załatwić to rower albo komunikacja miejska. Do pracy też rowerem cały rok.
0
@Herato 9 w pierwszej fazie, a potem 6 jeśli będą dwumecze, czyli wychodzi 15. Oczywiście o ile będziesz w pierwszej 8.
0
@Azi niestety nie widzę takiej informacji. Bez sensu jak cała UEFA i Superliga