acraBatuP
Dołączył/a: wrzesień 2013
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ronaldo i Messi są najlepsi od ponad 6 lat, ale czasami trzeba dać też wygrać innym. W 2010 powinien był wygrać Sneijder, w 2012 Iniesta, a w 2013 Ribery. Ale jak się skończy wszyscy wiemy... i to na szkodę zarówno prestiżu samej nagrody jak i Messiego.
0
Kłamie jak pies. Na pewno obejrzy ten mecz z dwóch powodów. Po pierwsze, będzie chciał zobaczyć jak grają jego potencjalni rywale w fazie pucharowej LM. Po drugie, nikt kto interesuje się piłką i ma możliwość (czas i dostęp do transmisji) nie przegapiłby takiego spektaklu. Ta wypowiedź ma jedynie na celu obniżenie rangi Gran Derbi, które odbędzie się bez jego udziału.
0
Arbeloa nie jest wybitnym graczem, to fakt. Ale Neymar grający w cieniu Messiego, a Neymar grający pierwsze skrzypce w swojej drużynie, to dwaj różni piłkarze. Brazylijczyk zagra dzisiaj poprawnie, bez fajerwerków, bo będzie miał za zadanie "szukać Messiego" gdzie tylko się da. Messi dependencja szkodzi Barcelonie, a najbardziej jej skrzydłowym.
0
Iker i Puyol to wielcy kapitanowie i niewielu kibiców drużyn przeciwnych ich nie lubi. Ale chyba nikt w Barcelonie nie wpadłby na pomysł owacji dla Casillasa, gdyby Iker był podstawowym bramkarzem Realu. Pomysł głupi, bo tylko inteligentni inaczej nie dostrzegliby w takim zachowaniu prowokacji.
0
Ibra na środku, Messi na prawym skrzydle - w takim ustawieniu Barcelona siałaby popłoch w szeregach rywali po dziś dzień. Pewnie Messi nie miałby tylu bramek na koncie i musiałby w tym czasie nieco więcej kilometrów przebiec. W Barcelonie od 2008 roku rządzi Messi i działa to na niekorzyść zarówno klubu jak i samego Argentyńczyka.
0
Oddanie Ibry to była największa głupota świata... Ale czego nie robi się dla Messiego skoro ten nie życzył sobie Szweda w szatni. Ibra też swoje ma za uszami. Ostatnio Emerson powiedział, że zawsze bardzo lubił się z Ibrą, ale z innymi zawodnikami z drużyny Ibra potrafi się nawet nie przywitać na treningach. Suma sumarum Messi i Ibra muszą być największymi gwiazdami w swoich drużynach, a reszta (Neymar, Alexis, Cavani, Lavezzi) muszą się podporządkować. Dwa grzyby w barszczu to czasami za dużo...
0
Pique ma uszkodzone łono... Ciekawe który kolega z zespołu tak go urządził?
Wasze typy?
0
Policz sumę bramek we wszystkich rozgrywkach od 1 stycznia 2013 r.
0
Słowo końcowe:
Przez ostatnie lata wymienione przeze mnie kryteria wartościowano w zależności od osiągnięć Messiego tzn. gdy miał więcej bramek niż CR7, a mniejsze sukcesy drużynowe - wtedy gole decydowały o przyznaniu ZP. Gdy z kolei CR7 miał więcej bramek, a Leo większe sukcesy to i tak ZP trafiała do Argentyńczyka.
P.S.
W tym roku szanowne jury pewnie dojdzie do wniosku, że jednak najważniejszy jest "ogólny obraz gry" cokolwiek by to nie oznaczało - byle tylko wygrał najlepszy piłkarz na lata 2009-2016 Leo Messi.
0
Złota piłka to nagroda za rok kalendarzowy, tak więc brane są pod uwagę występy zawodników w okresie 1 stycznia 2013 r. - 31 grudnia 2013 r. Najważniejsze kryteria wg których przyznaje się tą nagrodę to:
1. Wkład w sukcesy drużyny
2. Bramki
W pierwszej kategorii prowadzi Ribery, bo miał olbrzymi wkład w sukcesy klubu, który zdominował Europę.
W drugiej kategorii prowadzi... (chwila niepewności) Cristiano Ronaldo.
P.S.
Kto uważa, że Messi zasłużył na ZP za 2013 r. niech zmieni swój Nick na "hipokryta".
0
Może przechodzi operację plastyczną, bo za piękny to on nie jest :)
0
Neymar vs. Bale. Trzeba 3mać kciuki żeby obaj zagrali w GD.
0
Adriano jest lepszy, nie ma płaczu.
0
Nie jestem kibicem Atleti jeśli o to chodzi. Jeżeli ktoś spoza dwójki Real-Barca zdobędzie mistrzostwo La Liga, wszystkim (Realowi i Barcelonie włącznie) zrobi to dobrze.
0
Hegemonia dwóch drużyn jest nudna. Trzymajmy kciuki za Atletico żeby w tym roku wygrało Ligę. Wszystkim w Hiszpanii to wyjdzie na dobre.
0
Neymar 65mln, Bale 91mln... na koniec sezonu będzie można ocenić kto pozyskał lepszą "11" i zrobił lepszy interes. Na chwilę obecną w tym wyścigu prowadzi Neymar, ale Walijczyk nie powiedział ostatniego słowa.
P.S.
Na dzień dzisiejszy największymi gwiazdami ligi są Diego "brzydal" Costa i Diego "wariat" Simeone.
0
Nie dla psa kiełbasa...
0
Budowa ciała Neymara powoduje, że jest on niezłym kąskiem dla większości gejów na świecie i chyba powinien unikać tego typu celebracji z kolegami z zespołu. A później wszyscy się dziwią, że kibice innych drużyn nazywają go Geymar.
0
Sędzia był naszym najlepszym zawodnikiem. Uwielbiam gdy gramy na 10. Niestety nie wszyscy sędziowie mają DNA Barcelony.
0
Miał marzenie żeby grać w najbardziej utytułowanym klubie na świecie... nie pozostaje nam nic innego jak tylko to uszanować.
P.S.
Wydaje mi się, że duże szanse na miano kolejnego "zdrajcy Dumy Katalonii" ma Neymar. Za 5 lat gdy CR7 odejdzie z Realu, Florentino zaświeci mu srebrnikami, a Brazylijczyk (jak większość jego rodaków) pieniążki kocha najbardziej. Poza tym 5 lat w cieniu Messiego może zostawić uraz na jego psychice.
0
No tak, w końcu bramka po doliczonym czasie gry to dla niektórych kibiców Barcelony chleb powszedni - coś co się po prostu należy Dumie Katalonii.
0
Escandalo = żal.pl a raczej żal.es
Ile można odgrzewać starego kotleta? Najwidoczniej media katalońskie nie są przyzwyczajone do błędów sędziego na korzyść Realu, podobnie jak piłkarze Barcelony nie mogą przeżyć gdy sędzia nie odgwizduje ich teatralnych "upadków".
P.S.
Madryckie media może nie są lepsze, ale są już chyba przyzwyczajone do częstych "pomyłek" arbitrów na korzyść Barcelony i nie robią z tego newsa nr 1.
0
Fernandez dał ciała zarówno w meczu Barca-Sevilla jak i Elche-Real. Po spotkaniu na Camp Nou żaden piłkarz Realu nie zabrał głosu na temat skandalicznego sędziowania, czego nie można powiedzieć o Pique i Rosell'u...