Przepisy w piłkę nożną opublikowane na stronie FIFA też potwierdzają słuszność decyzji o czerwonej kartce w tym spotkaniu. W rozdziale 12 zasad gry w piłkę nożną ("Law 12 - Fouls and misconduct") wyraźnie opisany jest przypadek "poważna gra faul" ("serious foul play"), który można tu zastosować.
Czytamy w nim, że "zawodnik jest winny poważnego faulu, jeżeli używa nadmiernej siły lub brutalności przeciwko rywalowi, w momencie, gdy atakuje piłkę, która jest w grze". Ponadto "każde wejście w rywala, które zagraża jego bezpieczeństwu musi zostać zakwalifikowane za poważną grę faul". I na koniec - "każdy gracz, który w starciu o piłkę z przeciwnikiem, z przodu, z boku, czy z tyłu, za pomocą jednej lub obu nóg, przy użyciu siły zagraża bezpieczeństwu przeciwnika jest winny poważnej gry faul". W tego typu sytuacjach nie stosuje się też przywileju korzyści - tylko należy natychmiast wyrzucić winnego nieczystej gry z boiska i wznowić grę bezpośrednim rzutem wolnym lub podyktować "jedenastkę", gdy sytuacja miała miejsce w polu karnym rywali.
panowie poniżacie się punktujac jakies smieszne argumenty pod sedziowanie realu. W drugą strone tez sie mylił sedzia i o tym nikt z was niemowi wpierw moze czas zaczac sie przejmowac tym co sie dzieje w Barcelonie a nie skupiac sie na innych?? To Barca przegrywa ostatnio seryjnie najwazniejsze mecze w sezonie a i rewanż z Milanem różowo się niezapowiada. Wpierw trzeba ogarnac wlasne podworko a potem wpierd....ac sie w czyjes pozdrawiam!!!
Ja niemogę czy fani Barcy mają jakieś kompleksy?? Szkoda że niepiszecie nic o drugim meczu Borussi szkoda że widzicie tylko czubek swojego nosa totalna hipokryzja. I czytam te komentarze Arbeloa mogl nie isc na pilke to co mial mu ja dac jeszcze moze go wypuscic na wolne pole.Nani sam sobie zaje...l mecz trzeba myslec co sie robi na boisku. a to że MU pozniej sie niepozbieralo i Real to wykorzystal. A to że MU grało lepiej moze i tak ale i jedni i drudzy mieli okazje. Ale to Real lepiej sie zaprezentowal na SB i powinien wiecej wygrac niz zremisowac 1-1.
Barcelonista niemówie że nie powinien zrezygnować itd bo jeśli nie jest wstanie to trzeba podjąć taką decyzje ale tutaj też wina leży po stronie Sandro Rossela zamiast zadzwonić i powiedzieć chłopie rozumiem Twoją systuacje itd porozmawiać i powiedzieć niemożemy zostać w najważniejszym etapie sezonu bez trenera wiec poszukamy kogos na zastepstwo itd. To olał sprawe i oddał klub w rece Roury.
A co do Ciebie Vamos nie nazywaj kogoś kretynem skoro sam nim jesteś. Jeśli podejmujesz się pracy i jesteś zdrowy bo tak wykazują badania i nagle znów zachorowujesz to zrozumiałe że chciałbyś się leczyć zwłaszcza że ta choroba realnie zagraża jego życiu cwelu. Do tego uświadom sobie to że w hiszpani może niema tak wykwalifikowanych specjalistów!!! Bo niby czemu kluby kupują zagranicznych piłkarzy czy w ich miescie kraju niema równie dobrych pilkarzy?? Lekarz lekarzowi nierówny!!!!! Jak chcesz to idź oddaj życie za ten klub jak może skoczysz z mostu będzie im się lepiej grać oddasz życie za to by wygrywali??
pax nieośmieszaj się już proszę Cie czas może uderzyć się w pierś i powiedzieć zagraliśmy chu... zawody a szukanie karnego itd to tylko próba oszukania siebie że niebyło tak źle. Ale było źle jest i niezanosi się na to by było lepiej nie z takim nastawieniem osychicznym zawodników nie z tak wolną grą i klepaniem piłki 60 minut w obronie bo Barca gra tak jakby ta statystyka była najważniejsza
Dla Mou i dla Realu pamiętaj mecze z Barcą są ważne z punktu wizerunkowego zreszta tak samo jak dla Barcy i niewierze że wyjdą składem jak na Deportivo
Patryk jako kibic Realu szacunek ale jak już podkreślam są sprawy w których sędziowie mylą się w obie strony i można tylko dywagować że dla mojego zespołu mniej dla mojego więcej. To jest cholernie dziecinne "Ręka Boga" też była widoczna dla wszystkich nie od dziś są polemiki z błędami sędziowskimi była są i będą częścią piłki nożnej i tutaj trzeba się z tym pogodzić ostatnio to Real przegrywał ligę z średniakami dziś ten los spotyka Blaugrane taka jest kolej rzeczy.
no nie jest to efekt tiki taki Tito tylko scheda po Pepie i powtorze to kolejny raz ze Tito jakby tu był niewierze w niego że potrafilby dotrzec do psychiki zawodnikow a i przewaga nad Realem 16 pkt jesli teraz przegraja na SB moze miec katastrfolne skutki wobec morale zawodnikow
artur - oczywiście tak jak mówisz możemy sie niezgadzać w przytoczonych przez Ciebie kwestiach to indywidualny charakter każdego z nas. Mi też sie niepodobało co się mówiło w Realu że z Barceloną nie da sie wygrać na ich boisku itp. no cholernie mnie to denerwuje trzeba oddać że Barca gra słabo z ligowymi średniakami w tym sezonie zwłaszcza na wyjeździe ale na takie mecze jak z Realem cholernie się mobilizują i potrafią rozgrywać najlepsze zawody w sezonie z nimi i tutaj leży problem porażek Realu. Barca jest to jeden wielki idealnie tykający mechanizm z sercem w postaci Xaviego i Iniesty a Messi to taka adrenalina która przyspiesza tempo tego organizmu. Real w koncu zaczyna również być takim jednym wielkim organizmem, a mecze robią się coraz lepsze z lepszą piłką. Ale są sprawy w których uważam że trzeba się lekko puknąć w głowe i powiedzieć że pewne zachowania nie przystoją takim firmom jak Real czy Barca.
Komentarze
0
Przepisy w piłkę nożną opublikowane na stronie FIFA też potwierdzają słuszność decyzji o czerwonej kartce w tym spotkaniu. W rozdziale 12 zasad gry w piłkę nożną ("Law 12 - Fouls and misconduct") wyraźnie opisany jest przypadek "poważna gra faul" ("serious foul play"), który można tu zastosować.
Czytamy w nim, że "zawodnik jest winny poważnego faulu, jeżeli używa nadmiernej siły lub brutalności przeciwko rywalowi, w momencie, gdy atakuje piłkę, która jest w grze". Ponadto "każde wejście w rywala, które zagraża jego bezpieczeństwu musi zostać zakwalifikowane za poważną grę faul". I na koniec - "każdy gracz, który w starciu o piłkę z przeciwnikiem, z przodu, z boku, czy z tyłu, za pomocą jednej lub obu nóg, przy użyciu siły zagraża bezpieczeństwu przeciwnika jest winny poważnej gry faul". W tego typu sytuacjach nie stosuje się też przywileju korzyści - tylko należy natychmiast wyrzucić winnego nieczystej gry z boiska i wznowić grę bezpośrednim rzutem wolnym lub podyktować "jedenastkę", gdy sytuacja miała miejsce w polu karnym rywali.
wyciag z regulaminu fifa poczytajcie
0
panowie poniżacie się punktujac jakies smieszne argumenty pod sedziowanie realu. W drugą strone tez sie mylił sedzia i o tym nikt z was niemowi wpierw moze czas zaczac sie przejmowac tym co sie dzieje w Barcelonie a nie skupiac sie na innych?? To Barca przegrywa ostatnio seryjnie najwazniejsze mecze w sezonie a i rewanż z Milanem różowo się niezapowiada. Wpierw trzeba ogarnac wlasne podworko a potem wpierd....ac sie w czyjes pozdrawiam!!!
0
Ja niemogę czy fani Barcy mają jakieś kompleksy?? Szkoda że niepiszecie nic o drugim meczu Borussi szkoda że widzicie tylko czubek swojego nosa totalna hipokryzja. I czytam te komentarze Arbeloa mogl nie isc na pilke to co mial mu ja dac jeszcze moze go wypuscic na wolne pole.Nani sam sobie zaje...l mecz trzeba myslec co sie robi na boisku. a to że MU pozniej sie niepozbieralo i Real to wykorzystal. A to że MU grało lepiej moze i tak ale i jedni i drudzy mieli okazje. Ale to Real lepiej sie zaprezentowal na SB i powinien wiecej wygrac niz zremisowac 1-1.
0
Barcelonista niemówie że nie powinien zrezygnować itd bo jeśli nie jest wstanie to trzeba podjąć taką decyzje ale tutaj też wina leży po stronie Sandro Rossela zamiast zadzwonić i powiedzieć chłopie rozumiem Twoją systuacje itd porozmawiać i powiedzieć niemożemy zostać w najważniejszym etapie sezonu bez trenera wiec poszukamy kogos na zastepstwo itd. To olał sprawe i oddał klub w rece Roury.
A co do Ciebie Vamos nie nazywaj kogoś kretynem skoro sam nim jesteś. Jeśli podejmujesz się pracy i jesteś zdrowy bo tak wykazują badania i nagle znów zachorowujesz to zrozumiałe że chciałbyś się leczyć zwłaszcza że ta choroba realnie zagraża jego życiu cwelu. Do tego uświadom sobie to że w hiszpani może niema tak wykwalifikowanych specjalistów!!! Bo niby czemu kluby kupują zagranicznych piłkarzy czy w ich miescie kraju niema równie dobrych pilkarzy?? Lekarz lekarzowi nierówny!!!!! Jak chcesz to idź oddaj życie za ten klub jak może skoczysz z mostu będzie im się lepiej grać oddasz życie za to by wygrywali??
0
pax nieośmieszaj się już proszę Cie czas może uderzyć się w pierś i powiedzieć zagraliśmy chu... zawody a szukanie karnego itd to tylko próba oszukania siebie że niebyło tak źle. Ale było źle jest i niezanosi się na to by było lepiej nie z takim nastawieniem osychicznym zawodników nie z tak wolną grą i klepaniem piłki 60 minut w obronie bo Barca gra tak jakby ta statystyka była najważniejsza
0
arturku blagam cie jakiegos karniacza nie bylo ale karne owszem!
0
Dla Mou i dla Realu pamiętaj mecze z Barcą są ważne z punktu wizerunkowego zreszta tak samo jak dla Barcy i niewierze że wyjdą składem jak na Deportivo
0
Patryk jako kibic Realu szacunek ale jak już podkreślam są sprawy w których sędziowie mylą się w obie strony i można tylko dywagować że dla mojego zespołu mniej dla mojego więcej. To jest cholernie dziecinne "Ręka Boga" też była widoczna dla wszystkich nie od dziś są polemiki z błędami sędziowskimi była są i będą częścią piłki nożnej i tutaj trzeba się z tym pogodzić ostatnio to Real przegrywał ligę z średniakami dziś ten los spotyka Blaugrane taka jest kolej rzeczy.
0
pls1988
no nie jest to efekt tiki taki Tito tylko scheda po Pepie i powtorze to kolejny raz ze Tito jakby tu był niewierze w niego że potrafilby dotrzec do psychiki zawodnikow a i przewaga nad Realem 16 pkt jesli teraz przegraja na SB moze miec katastrfolne skutki wobec morale zawodnikow
0
artur - oczywiście tak jak mówisz możemy sie niezgadzać w przytoczonych przez Ciebie kwestiach to indywidualny charakter każdego z nas. Mi też sie niepodobało co się mówiło w Realu że z Barceloną nie da sie wygrać na ich boisku itp. no cholernie mnie to denerwuje trzeba oddać że Barca gra słabo z ligowymi średniakami w tym sezonie zwłaszcza na wyjeździe ale na takie mecze jak z Realem cholernie się mobilizują i potrafią rozgrywać najlepsze zawody w sezonie z nimi i tutaj leży problem porażek Realu. Barca jest to jeden wielki idealnie tykający mechanizm z sercem w postaci Xaviego i Iniesty a Messi to taka adrenalina która przyspiesza tempo tego organizmu. Real w koncu zaczyna również być takim jednym wielkim organizmem, a mecze robią się coraz lepsze z lepszą piłką. Ale są sprawy w których uważam że trzeba się lekko puknąć w głowe i powiedzieć że pewne zachowania nie przystoją takim firmom jak Real czy Barca.