agger
Dołączył/a: marzec 2012
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Przepisy w piłkę nożną opublikowane na stronie FIFA też potwierdzają słuszność decyzji o czerwonej kartce w tym spotkaniu. W rozdziale 12 zasad gry w piłkę nożną ("Law 12 - Fouls and misconduct") wyraźnie opisany jest przypadek "poważna gra faul" ("serious foul play"), który można tu zastosować.
Czytamy w nim, że "zawodnik jest winny poważnego faulu, jeżeli używa nadmiernej siły lub brutalności przeciwko rywalowi, w momencie, gdy atakuje piłkę, która jest w grze". Ponadto "każde wejście w rywala, które zagraża jego bezpieczeństwu musi zostać zakwalifikowane za poważną grę faul". I na koniec - "każdy gracz, który w starciu o piłkę z przeciwnikiem, z przodu, z boku, czy z tyłu, za pomocą jednej lub obu nóg, przy użyciu siły zagraża bezpieczeństwu przeciwnika jest winny poważnej gry faul". W tego typu sytuacjach nie stosuje się też przywileju korzyści - tylko należy natychmiast wyrzucić winnego nieczystej gry z boiska i wznowić grę bezpośrednim rzutem wolnym lub podyktować "jedenastkę", gdy sytuacja miała miejsce w polu karnym rywali.
wyciag z regulaminu fifa poczytajcie
0
panowie poniżacie się punktujac jakies smieszne argumenty pod sedziowanie realu. W drugą strone tez sie mylił sedzia i o tym nikt z was niemowi wpierw moze czas zaczac sie przejmowac tym co sie dzieje w Barcelonie a nie skupiac sie na innych?? To Barca przegrywa ostatnio seryjnie najwazniejsze mecze w sezonie a i rewanż z Milanem różowo się niezapowiada. Wpierw trzeba ogarnac wlasne podworko a potem wpierd....ac sie w czyjes pozdrawiam!!!
0
Ja niemogę czy fani Barcy mają jakieś kompleksy?? Szkoda że niepiszecie nic o drugim meczu Borussi szkoda że widzicie tylko czubek swojego nosa totalna hipokryzja. I czytam te komentarze Arbeloa mogl nie isc na pilke to co mial mu ja dac jeszcze moze go wypuscic na wolne pole.Nani sam sobie zaje...l mecz trzeba myslec co sie robi na boisku. a to że MU pozniej sie niepozbieralo i Real to wykorzystal. A to że MU grało lepiej moze i tak ale i jedni i drudzy mieli okazje. Ale to Real lepiej sie zaprezentowal na SB i powinien wiecej wygrac niz zremisowac 1-1.
0
Barcelonista niemówie że nie powinien zrezygnować itd bo jeśli nie jest wstanie to trzeba podjąć taką decyzje ale tutaj też wina leży po stronie Sandro Rossela zamiast zadzwonić i powiedzieć chłopie rozumiem Twoją systuacje itd porozmawiać i powiedzieć niemożemy zostać w najważniejszym etapie sezonu bez trenera wiec poszukamy kogos na zastepstwo itd. To olał sprawe i oddał klub w rece Roury.
A co do Ciebie Vamos nie nazywaj kogoś kretynem skoro sam nim jesteś. Jeśli podejmujesz się pracy i jesteś zdrowy bo tak wykazują badania i nagle znów zachorowujesz to zrozumiałe że chciałbyś się leczyć zwłaszcza że ta choroba realnie zagraża jego życiu cwelu. Do tego uświadom sobie to że w hiszpani może niema tak wykwalifikowanych specjalistów!!! Bo niby czemu kluby kupują zagranicznych piłkarzy czy w ich miescie kraju niema równie dobrych pilkarzy?? Lekarz lekarzowi nierówny!!!!! Jak chcesz to idź oddaj życie za ten klub jak może skoczysz z mostu będzie im się lepiej grać oddasz życie za to by wygrywali??
0
pax nieośmieszaj się już proszę Cie czas może uderzyć się w pierś i powiedzieć zagraliśmy chu... zawody a szukanie karnego itd to tylko próba oszukania siebie że niebyło tak źle. Ale było źle jest i niezanosi się na to by było lepiej nie z takim nastawieniem osychicznym zawodników nie z tak wolną grą i klepaniem piłki 60 minut w obronie bo Barca gra tak jakby ta statystyka była najważniejsza
0
vamos barca czy ty jestes normalny?? To jest tylko piłka i nikt swojego życia niebędzie narażać dla cyferek. W ostatecznym rozrachunku pamiętaj że to są tylko liczby a życie to życie i dziaciaczki przestańcie gadać żeby Tito wrócił symuluje itd bo on rogrywa najważniejszy mecz swojego życia ale jak się ma 12 lat to co można o tym wiedzieć
0
Pax ale Pique widzi że piłka przeszła a nogi i tak pachał je pod nogi CR mógł je zgiąć i nieprowokować upadko do tego Adriano wyskoczył jakby dostał wślizg od przodu dwoma nogami gdzie tak naprawde niebyło kontaktu
0
Ja tam od samego początku panowie mówiłem że Braca dziś przegra i to nieważne jakim składem wyjdzie Real. A szukanie wymówki w jednej akcji meczu i to karnego niebyło tak tak panowie gdzie tam był karny??? Ramos jak piłka już przeszła cofnął nogę i z jednej powtórki tutaj wstawionej widać że tam do kontaktu było strasznie daleko!!!! Trzeba to przyznać zawodnikom niechce się grać szukanie poparcie u sędziów już jest żenujące wieczne mówienie ży to my niemówimy o sędziach a co mecz to samo graliśmy w miare ale sędzia najlepiej jakby padł na kolana i błagał o wybaczenie żenujący kolejny fakt z słów Pique!!! Czas mocno walnąć się w pierś i powiedzieć że czas na zmiany. Gra jest tragiczna 70% posiadania piłki w obronie to nie ta statystyka wygrywa a oni grają tak jakby to posiadanie piłki było najważniejsze.
0
pls jakbys niezawuazyl jako kibic Realu nie hejtuje Barcy itd ani sie nienabijam z nich po wczorajszym meczu co robi jakies 50% sezonowych kibiców którzy do wczoraj kibicowali Barsie a po meczu sa juz kibicami Realu. Przejmować się nieprzejmuje bo za jakis czas moze za sezon dwa lub nawet 5 wroca znow do grania pilki z kosmosu, poprostu lubie ogladac dobre mecze wiec jako kibic mam prawo zabierac glos. I mówic z boku zupelnie obiektywnie jak widac gre Barcy z innego punktu widzenia.
0
pls
Ja niemowie o totalnej zmianie koncepcji gry ale po tym trzeba poznac klasowego trenera ktory potrafi tez dac nowe rozwiazania taktyczne jak sam mowisz 5 lat z Pepem i to zgubi Barcelone bo lata zawodnikow nie te nie ta szybkosc i nieta sila fizyczna i wytrzymalosc niestety ale trzeba sie tez czasami dostosowac do warunków jakie dyktuja rywale i to Real zrobil wczoraj idealnie oddał pilke Barcelonie ktora lubi ja miec i mowi dalej chodzcie do nas na 40-30 metr ostry presiing podwojenie szybka pilka do przodu i idziemy z kontra i zauwaz ze Real niejest schematyczny w kontrach tam kazdy zachowuje sie jak wolny elektron Di Maria z lewej i prawej Cris to samo Ozil to samo oni maja totalna swobode w tym i na koncu obroncy niewiedza do kogo isc zwlaszcza jesli maja pilnowac jednego konkretnego gracza a nie kryc strefa
0
Czadek
Ja niemowie ze przegraja lige na rzecz Realu ale Atletico i dla mnie osobiscie ten scanriusz bylby duzo lepszy w koncu juz ponad 16 lat kibicuje tylko Realowi za to moj brat 20 lat Barcelonie
0
pls1988
no nie jest to efekt tiki taki Tito tylko scheda po Pepie i powtorze to kolejny raz ze Tito jakby tu był niewierze w niego że potrafilby dotrzec do psychiki zawodnikow a i przewaga nad Realem 16 pkt jesli teraz przegraja na SB moze miec katastrfolne skutki wobec morale zawodnikow
0
No i na tym polgałą gra Realu niedac Messiemu miejsca na gre i Barca straciła momentalnie jakies 60% swojej wartości
0
Hasz mysle ze troche wiecej niz 40 baniek trzeba by bylo wylozyc na Kuna bo Edin juz jest na wylocie i Mancini tez łatwo nieodda Kuna który mocno bierze gre na siebie w napadzie City
0
kanar22
e
wszystko ładnie z Balem ale to Real ma prawo pierwokupu go bo sobie to załatwił jak sprowadzał Modricia i do tego coraz bardziej realne sie staje oddanie Modricia znow do Totenhamu i dopłata za Bale
0
Hasz
Wg mnie to wlasnie bardziej Dzeko by sie wpasowal z styl Barcy niz Suarez bo Edni to zawodnik który potrafi przyjac pilke plecami do bramki i odegrac w dodatku jest wysoki i potrafi grac glowa czego strasznie brakuje w Barcie w ataku, bramkarz Hart i owszem ale niewierze w jego sprowadzenie bo to wybór nr. 1 w bramce City tak ogladalem ostatni mecz City z Chelsea wiec wiem o czmy mowisz wzglednie o Yayi tyle że szejki wykladaja wielkie pieniadze na jego nowy kontrakt i watpie by chcial az tak pieknie wrocic do Barcy która go z pocałowaniem w reke sie pozbyła.
0
Hasz
Hummels jak najbardziej do środka obrony, za Valdesa można by było pomyśleć od De Gei też niema pewnego skłądu w MU a jest bardzo solidnym golkiperem a za Xaviego to ustawiłbym Thiago Alcantare przy Inieście niech nabiera doświadczenia przecież tak też Iniesta zbierał szlify u boku Xaviego a napastnik tudzież jednym z realnych posunieć jest Cavani ale to moze byc trudne bo ponoc juz zaawansowane rozmowy sa z na lini Napoli Real. Ale też wg mnie głupim niebyło by posuniecie sprowadzenia Edina Dzeko niechciany ostatnio MC ale za każdym razem pokazujacy klase
0
Barca156
No i sie z Toba niezgadzam zupelnie bo z kim wygrywaliscie?? Z słabszymi zespolami superpucha hiszpani po raz pierwszy pierwszy mecz w lidze Realu z Barca i to Real bez formy remisuje na Camp Nou no i jeszcze mecze w LM z przeciętniakami tak trzeba to określić i też rewelacji niebyło
0
Hasz
niepodzielam Twojego zdania że da się to poukładać i 3ba dobrego trenera do tego. Oni grają bardzo podobną piłke lubią cofnąc się po pilke i się z nia rozpedzac itd ich system gry niewiele sie od siebie rózni i co jeden bedzie operowal z lewej drugi z prawej?? To nie ma szans powodzenia
0
Hasz
Neymara?? Niewierze w to dziś gra Barcy jest poukładana pod Messiego Realu pod CR a następny klub Neymara musi był ułożony pod niego wiec jemu wróże zupełnie inny klub typu Bayern Chelsea. Niema szans by takie dwie wielkie indywiualności jak Messi i Neymar potrafiły z sobą współpracować
0
Micwic666
co do Neymara to może być fajny ruch marketingowy ale niewierze w jego przydatność z prostej bardzo przyczyny Barca juz to przechodziła z Ronaldinho i Riquelme Ci dwaj wielcy zawodnicy niemogli i niepotrafili ze sobą grać a najlepiej jakby wtedy były dwie piłki na boisku i mam wrażenie że dziś skończyłoby się tak samo tak dwie wielkie indywidualności jak messi-neymar to nie jest najlepsze rozwiązanie tak samo niewierze w ten układ w Realu jakby miał zagrać Naymar-CR
0
Wy mówicie jak wróci Tito będzie lepiej a mi sie niewydaję by było lepiej bo niewierze że Tito ma na tyle charyzmy i charakteru by ogarnąć taki klub jak Barca, zadajcie sobie jedno pytanie dlaczego z tego okretu zszedł Pep bo już w zeszłym sezonie było widać efekt wypalenia i rozpracowania przez rywali zwłaszcza tych silniejszych. Dziś to wygląda jak równia pochyła i mocno pikująca w dół. Czas powiedzieć sobie cholera potrzeba tu czegoś nowego.
0
paffcio
masz racje każda era się kończy czy to była era piątki sępa z Realu czy Drem Team JCruffa z Barcy czy to znów była era galacticos teraz znów była era Pepa wszystko ma swój początek i koniec ale nie zmienia to wielkości klubów!! A teraz jak powoli to widać to Real wchodzi na szczyt i to może być jego czas młodość zawodników przy zachowaniu doświadczenia jest tam bardzo dobrze widoczne i to będzie teraz ich czas i niema co się oszukiwać.
0
Micwic666
No to wiekszosc kibiców wlasnie Barcy uważa ze Real odda ten mecz ja w to niewierze bo to są własnie Gran Derbi to wiecej niz 3 punkty to skaza na honorze zawsze a porażka w dwóch tak prestizowych meczach dla Barcelony bez konkretnego trenera może być punktem zwrotnym pod względem czysto psychicznej porażki i bojaźń przed każdym kolejnym meczem a jak do tego by doszło odpadniecie z LM to i bym bardzo wtedy zaczął się martwić o La Lige
0
antiqu
Barcie nie są potrzebne wielkie zmiany tam potrzeba klasowej 9 który potrafiłby przyjąc pilke plecami do bramki i ją przetrzymać który potrafi grać na lini spalonego to jest cały ból Bracy oni grają do 30 metra i pilka wedruje wszerz boiska i co dalej niema tam typowej 9 która pokaże się do piłki stworzy przestrzeń do zagrania. No i conajmniej jeden klasowy środkowy obrońca
0
footballteam,
pytanie na ile to był kibic Realu bo jak wiadomo i na jednej i na drugiej stronie tych pseudo kibiców niebrakuje
0
goldenboy
– Decyzje ustalamy z Tito, nie chcę autonomii, ja jestem drugim trenerem. W czasie meczu też podejmujemy decyzje. Nie chcę ani nie potrzebuję autonomii.
to wypowiedż jordiego po meczu i to wszystko tłumaczy ten gość niema jaj Barca teraz płynie bo bezkresnym oceanie bez nawigatora
0
u99artur i o tym właśnie mówie że wygrywał jeszcze schedą po Pepie itd. to raczej rywale bardziej mieli lęk przed jakaś legendą Barcy niż przed jej obecną grą teraz gdy ta gra się sypie i to widać gołym okiem inne zespoły zaczną grać podobnie przeciwko Barcelonie i tutaj musi pojawić się klasowy trener który czymś będzie musiał zaskoczyć a szczerze niewierze w Tito że on ma na tyle charyzmy i charakteru żeby stanać przeciw zawodnikom legendą w klubie
0
Jeśli chodzi o trenera to muszę przeznać Ci racje dlugi20 bo Tito póki co wszystko wygrywał na swojej drodze w pierwszej czesci sezonu teraz gdy gra się totalnie posypała jest sztuką znów ją poukładać dać zrozumienia że niema świetych krówi umieć wprowadzić rewolucje taktyczną i tutaj kłania się tak przez Barcelonistas wyśmiewany Mourinho on ma jaja mówi bezpośrednio po porażkach mam zawodników niemam zespołu Iker gra poniżej oczekiwań leci na ławke Ramos krytykuje i leci na ławke tam jest dowódca i idealny stratego od 5-0 na Camp Nou do spokojnego 1-3 to on pokazał w głównej mierze jak należy grać z Barcą.
0
D3BA masz pełną słuszność, jak już ktoś zauważył że Barce najlepiej potroić w środku i zepchnąć do boków boiska tam już niejest groźna bo niema klasycznej 9 która by powalczyła choćby w powietrzu z obrońcami. I to jest sposób na Barce wyłączyć środek pola z gry i jest pozamiatane