bad17
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Czy ja wiem czy Real ma aż tyle gwiazd? Status gwiazdy mają tam Ronaldo, Kaka, Alonso (30 mln kosztował). Benzema nie jest tam gwiazdą musi walczyć o swoje, przegrywa póki co z Higuainem. Casillas i Ramos wkładają serce w zespół? Di Maria, Canales, Leon, Khedira? To nie są gracze, których można nazwać crackiem. To samo tyczy się póki co Ozila. Sam fakt, że został kupiony za 15 mln jako gracz przede wszystkim na walkę z VdV czy Leonem, Di Marią (LS) mówi wszystko. W Realu mamy z 3 wielkie gwiazdy nic więcej.
Po co Realowi Ozil? To pytania padało dzis najczęściej tu i na RM. pl
Już odpowiadam. Real miał w zeszłym roku kadrę szeroką ale bez takich umiejętnosci na LM. Po stracie Kaki/Ronaldo zaczęły się robić schody. Omówmy OP w LM. Canales jest bardzo utalentowany, imponuje, ale wciąż jest zbyt mało doświadczony do gry z np Barcą, MU, Chelsea itp. Granero to porażka. Kaka od rozpoczęcia LM będzie jeszcze pauzował 2 miechy więc dwóch OP potrzeba od zaraz. Vaart spełnia wszystkie warunki. Doświadczony, solidny, dobry zawodnik. Teraz dochodzi ten drugi. Mesut Ozil mimo wieku ma już po Mundialu doświadczenie do gry w wielkich meczach. Potrafi (co pokazał z Niemcami) decydować o awansie. Oprócz tego ma wielki talent i spokój w grze. Nadaje się.
Teraz skrzydłowi. Sytuacja się powtarza. Potrzeba 2 skrzydłowych na prawą i lewą flankę. Na obu stronach moze grać Ronaldo (spełnia wszystkie warunki). Ponadto jest Pedro Leon mogący grać i tu i tam a nawet na OP. Jest on jednak głównie zmiennikiem i nie ma doświadczenia do gry z wielkimi teamami. Na LS jest drugi zawodnik spelniający warunki. Angel Di Maria. Na PS może grać Granero, który się nie nadaje do gry w Madrycie ... Potrzeba więc drugiego PS. Taką funkcję spełnia teraz Ozil.
Fajnie jeśli komuś chciało się czytać. Dzięki cześć.
0
Mesut Ozil oficjalnie piłkarzem Realu Madryt
0
Czemu wszędzie pisze 1 trofeum? MU zdobyło 1 tytuł, Bayern itp... A czemu to nie jest 2 tytuł Barcy na poprzedni sezon? Czemu tak dużo było piep,rzenia że Barca to pierwszy zespol ktory zdobyl wszystkie 6 tytulow w jeden sezon? Wiec to bzdura i FCB zdobyla po prostu 4 w tym?
0
Ozil powiedział że zostanie w tym roku w Werderze co oznacza że za rok będzie do wyciągnięcia za darmo. Powalczy o niego pewnie Barca, Real, MU
0
ciekawe czy zabrali Cesca
0
santana10- wyobraź sobie że Wenger ma do powiedzenia najwięcej. Fabregas to kapitan od niego się wymaga, ma kontrakt na 5 lat jeszcze a Wenger nie widzi Arsenalu bez Cesca. Wg mnie Barca powinna sobie dac luz z Cesciem i kupić jakiegoś rezerwowego dla Xaviego i Iniesty. Ozil już odpada bo zostaje w Werderze powiedział. No i wygląda na to że poza nim Barca nie ma porządnej alternatywy. Znów będzie Barcelona miała problem jak Xavi/Iniesta wypadnie.
0
Taaak wiedziałem że będzie obwinianie Canalesa jak przegra Hiszpania... Gdzie był Alcantara, ile strat w pierwszej połowie odnotował Keko, co zrobili dwaj ŚO (w tym Bartra) przy OBU bramkach i co zrobił obrońca Hiszpanii który mógł wybić piłkę szczupakiem z linii? Gdzie był Rochina po wejściu za strzelce jedynego gola, Rodrigo? Co wniósł Iker Muniain?! Ale taaaaak, obwiniajcie Canalesa bo raz jego podanie kluczowe zostało przecięte. Sergio zagrał mecz jak większość Hiszpanów. Pare jego zagrań było ciekawych.
0
imonkey- Głupoty piszesz. Arsenalowi daleko do LFC? Chyba kpisz. Prestiżem są to dwa wyrównane kluby, również utytułowany jest Arsenal (LFC ligi nie wygrał od 20 lat). Tak samo jakby napisał że Real jest dwie ligi wyżej obecnie od Barcy dlatego że ma więcej trofeów w Europie i Hiszpanii.
Po drugie Fabregas nie musi przedłużać kontraktu bo on już ma na wiele wiele lat z Arsenalem i nie odejde od przekonania ze chociaz polowe wypadaloby kapitanowi "który podobno kocha Arsenal i (Wenger jest jego ojcem)" wypełnić.
Spoko przyjąłbyś to z pokorom... Super gratulacje i na pewno nie denerwowalo by cie jak cała kadra Barcy pieprzy o jakimś DNA i Viscują na każdej konferencji do Cesca^^
0
a czemu Puyol i inni cules nie mogą zrozumieć że Fabregas jest oprócz wychowankiem Barcy i gwiazdorkiem nie pokrywającym swych obietnic:
a) Kapitanem Arsenalu- To zobowiązuje. Nie można na to patrzeć z taką ignorancją. Apeluję o obiektywizm. Arsenal to klub wielki, z tradycjami, wieloma kibicami, a Cesc jest jego kapitanem co zobowiązuje.
b) Podpisał wieloletni kontrakt i powinien chociaż wypełnić jego połowę.
c) "Zastanawiam się nad tym co mądrego jest w tym, że zostawia się zawodnika, który chce odejść."- Bardzo niemądre stwierdzenie. Tak samo jakby Alves był np kibicem MU i United proponowałoby wam za niego 18 mln... Zgodziłaby się Barca? Wątpię... Arsenal to nie jakaś szmata i też chcą budować ZESPÓŁ a nie przykrywkę więc nie chcą pozbywać się swojego asa i kapitana w promocji bo tak zapłakała im Katalonia. To niedorzeczne.
d) Cesc postepuje nie po męsku deklarując miłość do Barcelony, przywiązanie do Arsenalu, określa kogoś z Barcy bratem a Wengera ojcem... Widać ze chce do Barcy, liże tyłki, a z drugiej strony boi się że znienawidzą go kibice i nie odejdzie z Londynu.
Gdybym miał wstawić się w rolę kibica Arsenalu to nie chciałbym takiego kapitana. To jest brak wyczucia, profesjonalizmu i szacunku dla barw.
0
a Sagna jak babcia
0
już powinno być 1:0. Tak jak kiedyś z Sevillą.
0
mercurial2000- Evra obniżył loty? A to dobre... Gość rozegrał najwięcej obok Rooneya meczy w MU w zeszłym sezonie i trzymał najlepszy poziom z całej formacji defensywnej Czerwonych Diabłów. Kto oglądał mecze MU regularnie ten wie. Co do Abidala to jest to solidny defensor trzymający poziom. Zawalił jak każdy inny na Mundialu.
0
BARCAfari- Stekelenburg wpuścił taką szmatę że hej w półfinale.
Po drugie nie wiem o co pretensje do Alonso. Chcę tylko zauważyć że razem z Busquetsem grają na tej samej pozycji więc nie oczekujcie takiej świetnej gry. Ramos koksi na turnieju podobnie Iker. No i Xavi oraz Iniesta też nie ma się czym aż tak zachwycać. Grają gorzej niż w Barcelonie. Maja mniej asyst niż taki Kaka.
0
Pedro nie podał z prostej przyczyny. Osobiste ambicje przerosły zespół, i wie, że gdyby Torres strzelił, to zagrałby w finale a tak to Pedro ma szansę zagrać. Doskonały mecz wszystkich graczy.
0
twarz jak kebab
0
hahaha interes życia^^
0
juz to widzę jak Robinho grzeje ławę... Co za fochy odstawiał w Realu czy ManC jak 5 meczy pod rzad grzał ławke... żałosny typ
0
Nie wiem dlaczego w klubie takim jak Barca, gdzie wartości się liczą, nie ma tytułu honorowego prezydenta... Rossel minusuje. Dla przykładu w Realu jest Di Stefano w MU jest Sir Bobby Charlton. Małostkowość.
0
Casillas>Neuer
Puyol>Mertesacker
Pique>(choć nie na tym Mundialu szczerze)Friedrich
CapdevillaBoateng
Busquets>Khedira
Alonso>Schewinsteiger
Xavi>Ozil
Iniesta>Muller (ale ten nie zagra)
Villa>Klose
Pedro/Torres>/=Podolski
0
Ja myślę, że Hiszpania gra piłkę, akurat bardzo nieodpowiadającą tym Niemcom. Przede wszystkim muszą mieć posiadanie piłki rzędu 60% jeśli chcą wygrać. Wtedy Niemcy nie będą mogli zabrać się z piłką i przyspieszyć. Myślę że niezbędne będzie aby Ramos zasilał atak bo Niemcy robią w obronie przewagę liczebną przez co przedrzeć nie mógł się kwartet Higuain-Messi-Tevez-Di Maria. Trzeba zniwelować przewagę liczebną i imponować kontrolą tempa. Gdy trzeba przyspieszyć, gdy nie to zwolnić. Tego wymaga się od Xaviego i Alonso. Iniesta powinien być w meczu kimś takim jak w momencie podania do Pedro wczoraj. Czyli skupiać na sobie uwagę środkowych po czym oddawać piłkę do zabójczego Villi lub (mam nadzieję) Pedro. Po prostu krótka piłka. Torres? Nie wiem ile mozna tłumaczyć się kontuzją... Cristiano Ronaldo też miał 2 miesięczną kontuzję w poprzednim sezonie a mimo to strzelał od początku do końca jak tylko grał. Pedro wszedł na parę minut i od razu miał duży wkład. Busquets powinien w mojej opinii skupić się na defensywie i wyprowadzaniu piłek do Xaviego, rozgrywającego. Alonso musi go w tym wspomagać a Iniesta odciążać. Jeśli Hiszpania tak zagra to Niemcom zostaną tylko kontry, z których są zabójczy. Pokazali to z Anglia i Argentyną. Dlatego Capdevilla musi zostawać gdy zapuszcza się Ramos, i na odwrót. A Busi powinien być na te kontry czujny i kosić Schweinsteigera;)
0
jezol2- Wydaje się nam że masz jakiś kompleks... Na RM.pl są newsy dotyczące wszystkich meczy. Poza tym madridismo bardziej interesuje los Higuaina niż Messiego.
0
jestem kibicem Realu ale nie zważajcie na takich idiotów jak ten koleś pare postów nizej. Jak można teraz porównywać Messiego z Ronaldo? pffff cieszmy się bo do 11 lipca mamy jeden wspólny cel- Mistrzostwo Świata;) Myślę, że wszyscy kibicujemy tutaj Hiszpanom.
0
Nie żebym się czepiał ale co ten Pique robi?! Jestem kibicem Hiszpanii od początku Euro 2008 i do teraz. Dlatego proszę cię Gerard oszczędź nam takich "interwencji"... Generalnie niezła jazda z karnymi. Casillas zamknął usta krytykom. A Villa podobnie niczym Pipita już drugi mecz z rzędu ładuje "setke" do bramki:) Brawo, idzie po koronę;)
0
damian712- pała to ty możesz mówić na Pique bo tego to już dawno powinien ktoś zmienić... A nie na Xabiego, który nie zagrał gorzej niż Xavi dopóki nie zszedł. Iniesta także zrobił tylko jeden błysk ale jaki. Dobra zmiana Pedro. Aha i karny Alonso nie można mieć pretensji bo jeden raz strzelił ale znowu jakaś pała wybiegła za szybko, chyba Cesc;)
No i potem powinien być także jeszcze jeden karny po faulu na Fabregasie. Dobrze że chociaż Villa wie jeszcze jak strzelić ale miał też dużo szczęścia. A Casillas zamknął usta krytykom. Bez niego nie było by o czym mówić.
0
jasy- dobrze jest napisane. Odmiany rzeczowników w języku polskim są przecież oczywiste na polskiej stronie:)
To tak jakbyś chciał napisać "mam tą koszulę z Barcelona";)
Co do tematu to ten pan na pewno jest najlepszym bramkarzem w historii Barcy.
0
Toure jest nie nie tylko świetny w defensywie ale także dobrze wspomaga przód. Często daje ważne asysty lub nawet bramki. Mascherano to drwal. Tylko atakuje przeciwników, zero umiejętności "klepania", rozgrywania, asystowania (nic) i o zdobywaniu bramek nie wspomnę. To typowy drwal na EPL, nie na La Liga, a tym bardziej Barce gdzie WSZYSCY (oprócz Valdesa^^) muszą mieć coś umiejętności ofensywnych. Nawet taki Pique czy Puyol nie mówiąc już o Alvesie, grają często z przodu i nawet (szczególnie Pique) zdobywają bramki.
Krótko podsumowując? Mascherano nie pasuje do Barcy, Toure jak najbardziej. Dla mnie zła decyzja działaczy, a przede wszystkim Pepa który widzi tylko Keite i zakochał się wprost w S.Busquetsie. Toure jest od nich o klasę lepszy.
0
Oby bo tego się nie da oglądać.
0
Nie mówcie że Messi nie grał egoistycznie tylko dlatego że zaliczył asystę. Widać było (szczególnie w 2 połowie), że bardzo chce wreszcie strzelić i próbował dryblingu vs 3-4 przeciwników. Zwykle na 3 sie kończyło. Dostrzegłem 2 sytuacje gdzie Messi typowo dla siebie schodził ze skrzydła do środka, mijał 1-2 obrońców i Higuain wysuwał sie na prostopadłe podanie w pole karne a on uderzał, a potem Pipita tylko machał rękoma:) To samo było w jednej akcji z Tevezem.
Widać, że na nim ciąży presja. Zaliczył asystę (spalony był), pare dobrych akcji, pod tym względem zagrał dobry mecz. Za dużo jednak tzw. amatorki, czyli próbowania dodać sobie do statów bramki.
0
ta może i nie mieli wartościowych zmienników racja dlatego też moja odpowiedź bo ktoś napisał "u nas są rotacje nie to co w Realu". Masz rację co do braku wartościowych zmienników. Aczkolwiek wciąż nie wyobrażam sobie ani Barcy bez 1 DP ani Cesca na ławce rezerwowych jak "super zmiennik"... Myślę, że Cesc po prostu nie przejdzie. Po stracie Toure zapewne sięgniecie po Mascherano albo kogoś takiego- osobiście uważam, że Toure był dużo lepszy bo silniejszy, i umiał łączyć swe zadania defensywne z ofensywą w której szło mu całkiem dobrze. Często miewał asysty, strzelał ważne bramki. Mascherano praktycznie nie asystuje nie mówiąc o bramkach. To typowy drwal bardziej pasujący do Interu, nie do Barcy.
0
cysorz- Toure to akurat Busiego łykał na śniadanie... Problem jest w tym że on chciał GRAĆ a nie grzać, a Pep co innego. Różnica poglądów na boisku i tyle. Dla mnie Toure to obecnie najlepszy DM na świecie.