cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@SinMistico No ale przy tej decyzji nie ma raczej większych kontrowersji. Piłkarz w tym wieku nie może sobie pozwolić na rozegranie powiedzmy 581 minut jeśli ma jakiekolwiek ambicje.
Alex może spokojnie wybrać grę na wypożyczeniu w La Liga, w tym samym czasie taki Demir może łączyć występy w rezerwach z pierwszym zespołem. Jest to zdecydowanie bardziej rozsądna opcja. Zwłaszcza, że do gry na "8" jest jeszcze Gavi i Nico.
1
@fart normalne przygotowania do sezonu zamiast Covidu i Bośniak naprawdę przypomina w końcu piłkarza. Szkoda, że nie stać nas żeby go zostawić w kadrze. Choć z drugiej strony przy takim naporze ze strony Nico i Gaviego, jestem w stanie to przeżyć.
Choć gdybym miał wybierać pomiędzy Pjaniciem a Coutinho to wybór jest prosty.
18
Do tej pory te przygotowania pokazywały niemal samych wygranych. Pena, Balde, Gavi, Demir czy na swój sposób nawet Umtiti z Pjaniciem. No ale w międzyczasie pojawił się chyba największy przegrany.
Nie dość, że Alex Collado wyraźnie przegrywa rywalizacje o miejsce w zespole z Demirem to jeszcze przed chwilą na boisku pojawił się Miralem Pjanić którego chcemy się pozbyć oraz Nilis Mortimer który raczej nie ma co liczyć na minuty w La Liga. Jeden i drugi grają właśnie na pozycji Alexa.
22
Za transfer Depaya jestem w stanie Koemanowi wybaczyć nawet ewentualnie stawianie na Coutinho. Memphis to piękny piłkarz, tyle.
1
@KrwawiaceoczyVEB
0
@KrwawiaceoczyVEB na ławce.
0
@kamiVeB a oglądałeś chociaż poprzednie sparingi czy tak pieprzysz głupoty dla zasady?
0
@Mat97 to ciekawe, że nigdy nie podając do przodu ma tak dużo asyst a w dwóch poprzednich sparingach grał bardzo dobrze.
0
@neymarjr_143 nie no, ale w którym miejscu pisałem cokolwiek o boisku? Może i Neymar jest głównym rozgrywającym i może też jest najważniejszy na boisku. Problem w tym, że nikogo to nie obchodzi.
Neymar kompletnie nie liczy się w walce o taką złotą piłkę, o Mbappe mówi się nawet gdy nie zasługuje. To się liczy.
0
@neymarjr_143 i co z tego? To Mbappe zbiera śmietankę, to on jest największą gwiazdą PSG, to on zbiera wszelkie nagrody.
0
@neymarjr_143 ah tak? To ile osiągnięć indywidualnych zdobyli w PSG Kylian i Neymar? Kto ma ich więcej?
4
Daniel Ricciardo to taki trochę Neymar F1.
Był na absolutnym topie, co prawda w cieniu Maxa (Messiego) ale jednak cały czas w TOP4 z realnymi szansami na zwycięstwa w wyścigach (walka o TOP3 Złotej Piłki). Chciał jednak zostać liderem i zdecydował się odejść.
I jaki jest efekt? Daniel przestał się liczyć w walce o cokolwiek. Dzisiaj znów poza Q3.. kompletna porażka i kolejny rok raczej do zapomnienia. Neymar za to od momentu transferu do PSG nie zdobył żadnego indywidualnego wyróżnienia, w barwach PSG kompletnie wypadł poza złotą piłkę, nawet do drużyny roku przestał się łapać.
Do tego tak jak Neymar wpadł w cień Mbappe tak Daniel obecnie jest tylko tłem dla genialnego Lando Norrisa. Z tym, że Neymar jednak wciąż może wygrać LM w barwach PSG i stać się ich absolutną legendą, zresztą same liczby dla PSG już go do tego uprawniają. A Daniel? No 5 miejsce dla Renault w poprzednim sezonie niby wygląda nieźle, jednak strata 63 pkt do rywala w tym sezonie wygląda po prostu katastrofalnie.
1
@JarekS odniosę się jedynie co do pierwszego składu dla Erica. Jak dla mnie chłopak powinien być zdecydowanie pierwszym wyborem na środku defensywy. Dlaczego? Araujo jest zdecydowanie lepszy, to prawda. Jednak ostatnio co chwilę coś mu dolega... To może sprawić, że ostatecznie Urugwajczyk będzie miał mniej minut na koncie. No ale zakładając, że Ronald jest zdrowy to kto ma grać u jego boku?
- Pique który ostatnio miał problemy nawet w sparingach z niżej notowanymi rywalami?
- Lenglet... No nie, mam nadzieję, że nie. Chyba sam rozumiesz.
- Mingueza który jest jednak mocno elektryczny i chyba nieco mniej utalentowany?
No patrząc na konkurencję to jednak zdecydowanie wybieram Erica Garcie do pierwszego składu. Nawet z całą masą ewentualnych błędów - i tak nie będzie gorszy od reszty. A jeśli ktoś ma go wyleczyć z błędów to zdecydowanie Koeman.
0
@JarekS ale dla Collado nie ma miejsca w środku. Nie w sytuacji gdzie Puig blokuje miejsce w kadrze, gdzie wraca Roberto i gdzie pierwszym z rezerw powinien być Nico. To już sprawia, że do grania jest trzech piłkarzy a nie można wykluczyć, że Ilaix w końcu ogarnie agentów. Przy czym jeśli nie to wciąż pozostaje Gavi.
Poza tym Collado jest już w takim wieku, że musi grać regularnie. Niestety nie wierzę, że jest obecnie jakakolwiek realna szansa, że Alex na początku sezonu zajmie miejsce Pedriego.
Jeśli ma sobie wywalczyć miejsce w pierwszej ekipie to niestety ale prędzej przez dobre wypożyczenie. Bo tak jak wspomniałem, w środku pola ma sporą konkurencję a Demir mimo wszystko jest dosyć podobnym piłkarzem do niego. Bo Yusuf to też nie jest typowy skrzydłowy.
0
@Aqualitek akurat auty mogłyby być bardzo interesujące. To raczej oczywiste, że musiałyby być rozgrywane krótko. To bardziej teraz auty blisko linii bocznej mogą być tak wykorzystywane jeśli piłkarz ma mocny wyrzut.
0
@BombowiecKrawczyk ale jak Ty to sobie wyobrażasz? Chcesz żeby zatrzymywać czas w przerwach a jednocześnie chcesz grać 90 minut?
Przecież realny czas gry wynosi koło 50-55 minut, czasem nawet mniej. To o czym piszesz mogłoby wydłużyć mecze nawet dwukrotnie. A piłkarze w nogach już teraz mają zdecydowanie zbyt wiele minut.
9
Eric i Pedri w pierwszym składzie, mecz z Argentyną już o 13:00.
0
@BartqRKO Dest grał kombinacyjnie? I co z tego wychodziło? Jedna asysta, w oczekiwanych asystach wcale nie jest wiele lepiej. A w drugiej części sezonu stracił już kompletnie jakiekolwiek atuty.
5
@bixmix Ale to Ty nie rozumiesz nadal jednej rzeczy.
Zanim pojawił sie Messi to ONI byli najwięksi.
To ONI zasługiwali wtedy by zastrzec ich numery.
3
@PatrykBarca Musiał wrócić? Mając ofertę z Realu chyba nic nie musiał.
A jego defensywny styl gry to mit podobny jak ten u Ernesto Valverde.
0
@Rust_Cohle no niestety, Inter nie ma prawa powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku, reszta robi wątpliwe wzmocnienia albo się po prostu osłabia... Sam Max to upgrade na miarę mistrzostwa a jak do tego dorzucimy pewnie Locatelliego to nie będzie czego zbierać.
3
@bixmix To Ty nie rozumiesz.
X lat temu miało nie być kolejnego Zarry.
X lat temu miało nie być kolejnego Di Stefano.
X lat temu miało nie być kolejnego Cruyffa.
To są piłkarze którzy naznaczyli swoje epoki w Hiszpańskiej piłce.
Każdy z nich jest wybitnym sportowcem, każdy z nich jest ważny dla La Liga.
17
Dzisiaj miała miejsce prezentacja Maxa Allegriego na nowego (starego) trenera Juventusu. Włoch potwierdził podczas konferencji, że odrzucił ofertę z Realu Madryt a także, że Paulo Dybala zostanie vice-kapitanem zespołu.
2
@bixmix Puyol, Xavi, Iniesta, Pique, Alves, Luis Suarez - to tylko kilku piłkarzy z obecnego pokolenia którzy grali wiele lat w Barcelonie, zdobyli całą masę pucharów i notowało świetne liczby.
Iniesta w dodatku jest legendą reprezentacji Hiszpanii.
No to co, wszyscy pasują do Twoich kryteriów. No i fajnie.
W takim razie wyłączamy z użytku 5, 6, 8, 3, 2, 9 i 10. Żaden problem.
@Encore /Władze Birmingham City tłumaczą, że to decyzja mająca "symbolizować drogę Bellinghama z akademii i inspirować kolejne pokolenia"/
Jude jest najmłodszym piłkarzem w historii klubu i najmłodszym strzelcem bramki.
6
@bixmix tak jak nikt nie pomyślał, żeby zastrzegać numerów Tello Zarry, Pichiciego czy Ricardo Zamory. Dzisiaj wyłączymy numer "10", za kilka lat "8", "6", "7" aż w końcu piłkarze będą biegać z numerami 49 i 63 a dzieciaki będą mogły tylko pomarzyć by kiedyś wybiec na Camp Nou w koszulce z numerem "10".
No nie, nie na tym to polega.
0
@bixmix skoro Birmingham zastrzegło "22" na cześć Bellinghama to dlaczego Sevilla miałaby nie uczcić tego, że jeden z najlepszych piłkarzy w historii grał dla ich klubu?
4
@bixmix a dlaczego Barcelona miałaby być jakoś specjalnie traktowana w tym temacie? Real Madryt również powinien mieć taką możliwość z uwagi na Di Stefano czy Cristiano. A Maradona w Sevilli? A Telmo Zarra w Bilbao?
Mało legend grało w La Liga? Dlaczego teraz miałoby się to zmienić skoro przez lata inni piłkarze nosili numery legend?
15
@bixmix w La Liga piłkarze mogą mieć numery 1-25. To zamyka jakąkolwiek dyskusję na ten temat. Przed Leo Messim również byli w klubie wielcy piłkarze, takie "9" po Cruyffie również powinno być zastrzeżone, przecież to nie mniejsza legenda.
Tyle tylko, że Cruyff nigdy nie powinien grać z "9" bo przecież wcześniej grał z tym numerem Laszlo Kubala.
5
@BartqRKO no a czy Dest w poprzednim sezonie coś potrafił? Też nie bardzo.
Jeden i drugi wypadł słabo w swoim debiucie. Tyle tylko, że Semedo trafiał do Barcelony w wieku 23 lat po jednym sezonie w Portugalii. Dosyć późno... Dest jest znacznie młodszy i w jego wypadku pozostaje mieć nadzieję, że zrealizuje swój potencjał. Zwłaszcza, że ma właściwie aż trzech rywali do gry na prawej stronie i dwóch po lewej.
5
@Encore Puig mając 19 lat dopiero zaczynał karierę w rezerwach. Gavi mając 16 lat puka do drzwi pierwszej ekipy. No to jest ta różnica.
Riqui zaczął objawiać się stosunkowo późno, nie bez powodu jego pierwszą reprezentacją było U21.