0

Wiem, też mam takie zdanie na ten temat ale chodzi mi o to, że na załamywanie rąk jest czas po sezonie. Zmiany będą i to wiadomo nie od dziś, ale na razie trzeba się skupić na tym ostatnim, najważniejszym meczu.

3

Płaczecie, jakbyśmy wszystko przegrali. Ludzie, za tydzień gramy mecz, w którym zwycięstwo daje nam mistrzostwo La Liga. Vamos Barca!

0

Ludzie, płaczecie jakby stała się jakaś tragedia. Uświadamiam Wam, że nawet przy dzisiejszym zwycięstwie z Elche za tydzień z Atletico i tak musielibyśmy wygrać. Owszem, szkoda że nasi piłkarze nie wygrali, ale trzeba przyznać ze Elche zaprezentowało się bardzo dobrze w obronie.

Wiem że z formą nie jest najlepiej i że szanse na pokonanie Atletico nie są ogromne, ale trzeba wierzyć do końca. Tydzień temu po remisie z Getafe nikt z Was nie wierzył w mistrzostwo (ja też), a zobaczcie co jest teraz. Trzeba wierzyć do końca, to tylko i aż jeden mecz.

0

W La Liga liczy się "mała tabela" czyli bezpośrednie mecze. Tak czy siak, bylibyśmy górą.

0

Dobra, Panowie - chcę zobaczyć taką Barcę jak z City czy Realem. Po zwycięstwo!

0

Ciekawe, co jest pomocniczą klasyfikacją w przypadku równej ilości bramek. Minuty spędzone na boisku, czy też liczba asyst? Bardziej logiczne wydaje się to pierwsze.

0

Zmiany są potrzebne, ale oczywiście nie wyobrażam sobie naszej drużyny bez Czarodzieja ;)

0

Jedno jest pewne, jutro zobaczymy autobus. Pytanie, czy Leo i spółka będą potrafili go przestawić, czy będą tak bezsilni jak z Granadą czy Valladolid.

0

A ja myślałem, że w lipcu zeszłego roku było wielkie zamieszanie transferowe. Teraz widzę, że to pryszcz w stosunku do tego co teraz się dzieje. Z tych wszystkich plotek to już można by było spokojnie całą jedenastkę utworzyć.

0

Dokładnie. Bawi mnie to, że niektórzy myślą że zmiana trenera zmieni wszystko na lepsze.

1

Gerrard takiego szacunku do rywala nie wykazywał, jak grali choćby w tym sezonie z Manchesterem United to ostre spiny podłapywał ;) prędzej podałbym tu Franka Lamparda.

5

Wyobrażam sobie Puyola skaczącego przy linii i opieprzającego naszych zawodników, bardzo pasuje do tej roli ;) super by było, gdyby został włączony do sztabu szkoleniowego, bo trenowanie Barcy nie polega na uczeniu zawodników gry w piłkę, tylko bardziej na mentalnym przygotowaniu do gry.

2

Po co? Żeby podnieceni półamatorzy z Lechii kopali po kostkach Neymara czy Messiego w meczu wybitnie towarzyskim?

0

To się zgadza, ma bardzo podobne zaangażowanie w grę do Puyola.

0

Generalnie dyskusja o tym, kto przejmie numer po Puyolu jest niezbyt ważna, ale jak już zacząłem to zaargumentuję swoje zdanie. Tu nie chodzi o cyferkę na plecach, tylko numer po Puyolu powinien przejąć ktoś, kto będzie nowym szefem obrony. Bartra jest na to za młody, a Pique jest naszym najlepszym stoperem, zagrał najwięcej meczów w Barcelonie z aktualnej kadry w defensywie, no i grał z Puyolem przez wiele sezonów ramię w ramię,

2

Jeśli Stoiczkow zapewnia że piłkarze bardzo chcą wygrać te 2 mecze, to ja mu wierzę, bo gość jest ostry i zawsze mówi to co myśli prosto z mostu.

0

Stawiałbym na Pique.

0

Ta sytuacja z Lokomotivem (0:30 na filmiku) jest podsumowaniem jego całej kariery.

2

O,widzę że kolejna pożywka dla hejterów w stylu : "a dlaczego Messi nie przyszedł?" Zwróćcie uwagę, że nie przyszli też Bartra czy Pedro, którzy na każdym meczu wypluwają płuca, więc to nie jest kwestia chęci. Każdy z nich wie najlepiej, co robić ze swoim organizmem.

0

I właśnie dlatego bekę mam z ludzi, którzy twierdzą że Ronaldo jest najlepszy na świecie i lepszy od Messiego. Leo w formie nie ma sobie równych, nikt nie jest w stanie mu dorównać (zeszłe sezony, marcowe Gran Derbi itd.). A jak jest bez formy, to i tak jest nadal w światowej czołówce.

0

Wystawienie go na Elche będzie ryzykiem, bo to nie będzie łatwe spotkanie a Cesc lubi sobie zarobić żółtko. Z drugiej strony jeśli nie wygramy tego spotkania, to z Atletico gramy o pietruszkę. Dlatego mimo wszystko wystawiłbym go, przecież mamy też Xaviego który zalicza genialne mecze w tym sezonie i myślę, że na Atletico spiąłby się jeszcze ten jeden raz.

10

Jak Real dał 38mln za drewnianego Illaramendiego który okazał się kompletnym niewypałem, to my możemy dać 36mln za stopera który jest naprawdę perspektywiczny i może być filarem obrony na długie, długie lata.

0

Jasne, rozpędziłem się. Przed edycją komentarza go nie wpisałem, a potem mi się jakoś dziwnie skojarzył z tym Tottim. Tak czy siak, Włosi są w stanie grać w piłkę naprawdę długo ;)

0

Prawda jest taka, że ten trzeci bramkarz i tak sobie nie pobroni. No, ale zawsze lepiej oglądać Mundial będąc w drużynie, niż przed telewizorem ;)

0

Akurat Włosi są znani z tego, że w późnym wieku grają nadal bardzo dobrze. Spójrz na del Piero, Pirlo, Tottiego, Zanettiego itd.

3

Moim zdaniem nie powinniśmy go brać. Argumenty :
1) nie wiadomo, czy zagrałby tak samo u nas, w końcu nie miałby już Simeone krzyczącego za plecami - wiele jest przypadków piłkarzy, którzy rozegrali niesamowity jeden sezon a potem średniawka,

2) 29 lat to już dość dużo dla stopera. Za 2-3 sezony zacznie słabnąć, a nam jest potrzebny filar obrony na długie lata,

3) w związku z dwoma powyższymi cena 20mln to zdecydowanie za dużo. Koło 10mln to jeszcze można by było pomyśleć.

0

Wszystko fajnie, ale nie możemy sobie pozwolić na eksperymenty golkiperskie od początku sezonu. Jednak Masip to zdolniacha, dlatego moim zdaniem powinien być bramkarzem rezerwowym w pierwszej drużynie (w miejsce Pinto). Oszczędzimy na tym pieniądze, a i może objawi się nowy talent :)

0

Czytać ten komentarz sezonowcy i oprawiać w ramki!

0

Ciężko odpisać na to wszystko, bo sam widzisz że dyskusja się rozrasta, dlatego odpiszę tylko na sedno Twojego komentarza. Moim zdaniem sprzedaż Messiego byłaby bardzo niemądrym posunięciem, bo żaden piłkarz na jego miejsce nie notowałby tylu asyst i nie strzelałby tylu bramek. To tak, jakby rolnik sprzedał kurę znoszącą złote jajka.

Poza tym wierzę, że po Mundialu wróci stary, dobry Leo. Jeszcze zobaczysz, że się myliłeś ;)

Pozdro!

1

Ja tak nie mówię. Wcale mnie nie dziwi, że Leo jest świadom swojej wartości, zarówno boiskowej jak i marketingowej, dlatego nie boi się rozmawiać o podwyżce. Klub dzięki niemu zarabia o wiele więcej niż te 20-25mln rocznie, dlatego nie widzę problemu w tym żeby mu tyle płacić.

Nie, nie uważam żeby Messi był zaangażowany w grę na 100% w tym sezonie. W końcu wtedy strzeliłby z 70 bramek, a nie 40 ;) ale nawet w takiej wersji jest zabójczym piłkarzem. Poza tym, skoro zespół gra słabo, to nie rozumiem dlaczego akurat Argentyńczykowi wypomina się niepowodzenia drużyny.

Moim skromnym zdaniem Leo oszczędza się przed mundialem, bo ciąży na nim ogromna presja ze strony kibiców i dziennikarzy z kraju, a także to jedyne wielkie trofeum jakiego jeszcze nie zdobył. I szczerze? Wcale mnie to nie dziwi, wręcz przeciwnie, mega trzymam za niego kciuki na Mundialu. Ten sezon pokazał dobitnie, że bez Atomowej Pchły ciągnącej wózek Barcelona cienko przędzie, dlatego należy przebudować skład. I sam Leo też o tym wie, dlatego poprosił o Kuna ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?