0

@Frugo07 Depay to nie zagrałby minuty w starej Wilelkiej Barcy, jednakże czasy są jakie są musi poki co grać.

0

@Ronalwanderinho a skąd wziąć resztę ? Jak kasa pusta ?

0

@dominikm Niestety taka prawda.... życie.

1

Póki finanse będą wyglądać jak obecnie,raz: nic nie da zmiana trenera dwa: nie będzie nas stać na topowego szkoleniowca. Ten sezon jest stracony,taka prawda,trzeba przyjąć to do wiadomości, zacisnąć żeby,grać tym co się ma, walczyć,szukać sponsorów,zmienić status klubu, zmienić sztab medyczny,model zarządzania, pozbywać się starych najedzonych kotów jak bezproduktywny S.Roberto ,drogi Busquets i pogodzić się z tym że przez jakiś czas będziemy drugim garniturem klubów europejskich i takie wieczory jak ten w lidze mistrzów będą się zdarzać. Odbuduje się Barca,zbyt cenną jest marka,wrócą sukcesy ale to za kilka lat. Cierpliwości wszystkim i chłodnych głów,bo w emocjach sam często chciałem wywalić telewizor przez okno ale nic to nie da, tylko koszta nowy sprzęt czy odszkodowanie dla trenera,nic nie da też złość i mrzonki że nowy trener i to bez renomy jak Gallardo,Pirlo,Xavi coś zmienią.
Ps. Mam już dość tego Dna Barcy,nie ma już czegoś takiego,było wybitne pokolenie,ale minęło ,a oni nadal coś bredzą o Dna ,pięknej grze. Tu jest największy problem,jakby Koman zszedł na ziemię z Laporta, zaakceptowali fakty i grali bardziej cofnięci ,wpuszczali rywala i grali z kontry na wolne przestrzenie byłoby łatwiej,a tak jadą jak Janki do Benfiki próbują klepać,i mimo że graja na wyjeździe ,to oni dostają bramki z kontry,poza tym brak asekuracji przy pierwszym golu ze strony Pique , zostawienie jeden na jednego Garcii z Nunezem to istny kryminał...

1

@Siedlec666 Święta prawda. Po takim blamażu zaczna się komentarze pełne frustracji,co także jest zrozumiałe,bo żal patrzeć na taką grę,ale czy nowa miotła coś zmieni? W perspektywie dłużej śmiem wątpić,bo realia są jakie są,ale niech już dadzą tego nowego,niech zdziała cuda ,a tłum niech wiwatuje,albo zamilczy jak i jemu nie wyjdzie.

1

@formentera2017 Też tak myślę... Pamiętajmy tylko że Cou jest po poważniej kontuzji i potrzeba czasu aby powrócil do formy. Wogole jego przypadek był bez sensu, kupiony na siłę za wielkie pieniądze,,nie grał na swojej pozycji, nie wiedział co grać, przesuwany na różne strony,potem wypożyczomy,a teraz wraca po długiej kontuzji.

0

@maciek16 Święta prawda.

1

@wojtekjoe Masz rację,ale wielu tego nie zrozumie. To dzieci którzy nie rozumieją że to trudny i długi proces odbudowy,że to potrwa parę lat,bo brak pieniędzy,bo dużo kontuzji,bo zmiana pokoleniowa,bo nowy cykl..itp..Oni tego nie chcą zrozumieć i chcą już cudów. Niestety,cuda nie nastąpią..

0

@lukaszw10 Święte słowa

2

@Gaz Piszesz fakty które wszyscy znają, jednakże nie ma alternatywy,ławka krótka,brak kasy,więc kto ma grać ? Gramy czym mamy. Proste

0

@formentera2017 a kogo ma wstawić za nich ?

0

@just1 Niby z wszystkim mogę się zgodzić,czas pokaże jak będzie,z jednym przypadkiem zamiany Kovacicia na Flicka jest torche nie trafiony. Nie można porównywać tych dwóch drużyn.Bayern był kompletny i zrozumiała była frustracja zarządu z tego co się działo, oczekiwania były ogromne. Daj dla Komana top sklad z Kimichiem Hallandem czy z Bruno Fenandezem i jak wtopi sam go zwolnie. Flick odziedziczyl zespół kompletny w mentalnym kryzysie,nie wymagający wkładu a jedynie poukładanie super machiny. Barca ma braki kadrowe,dużo kontuzji i mega dużo długów. Poza tym chcę przypomnieć że jak Guardiola zostawał trenerem Barcy też nie miał sukcesów,był taka niewidoma jak Koman. Nie bronie go,być może trzeba będzie go zwolnić,ale zespół mu osłabili względem poprzedniego sezonu a wymaga się cudów. Ja tylko uważam że na takie drastyczne ruchy będzie czas,dopiero zagrali kilka kolejek a zazwyczaj Barca zawsze zaczyna sezony słabo. Miewaliśmy super zespół a i tak przegrywalismy np w dwumeczu z Bayernem w 2013 0:7. Nie ma cudów. Przypomnę superpuchar Hiszpanii parę lat temu jak przegrali z Bilbao 4:0. Poczekajmy,spokojnie i zobaczymy co będzie. Ostatnie,też uważam że Pedri gra za dużo,brak mu konkurencji, czasem powinno się go posadzić aby odpocząl,aby poczuł że taki Gavi depcze mu po piętach,ale jednak nawet w kadrze narodowej też grał wszystko,zarzynali go bo coś im pasowało. Suma sumarum chcemy tego samego, wspaniałej drużyny. Ja uważam że na wszystko przyjdzie czas,na zmiany na sukcesy. Czas pokaże jak będzie.

0

@Qaz123 twój cytat: Nie pisz o szansach bo rok czasu jest wystarczającym..Hehe a kto powiedział że jest wystarczajacy,ty ? Boże żenada,czy może z jakieś mądrej książki też to przeczytałeś? Żaden trener nie powie że rok mu wystarczy,chyba że jak Flick,Nagelsman odziedziczy zespół gotowy po kimś. Budowa zespołu w sytuacji jak nie ma kasy,a po roku zespół jest osłabiony nie wzmocniony jest śmieszna. To długi proces . Odpada stały wykonawca wolnych, różnych ,wódz pod którego gra była tworzona,do tego dużo kontuzji brak wsparcia zarządu i ty twierdzisz że wystarczy rok. Śmieszna rozprawka gimbazy ,tak ty brzmisz w tym co piszesz. Powtarzam na zmiany przyjdzie czas ale nie po kilku kolejkach w takich realiach jakie są obecnie...A teraz leć do gry w menadżera i twórz taktyki, przesuwaj suwaki..hehe . Powodzenia

0

@Qaz123 Ten twój wywód,akademicka skopiowana gadka o niczym. Stek frazesów,i bzdetow. Trenera kiedyś zmienia będziesz happy,bo cię nie Interesuja fakty a dziecinne tupanie nóżka,zmiana i już. Przyjdzie nowy i po dwóch trzech porażkach znów będziesz skomlec o zmianę. Nie bronie Komana mam co robić a nie beczeć za czymś na co nie mam wpływu,ale przypomnę fakty dla mało rozgarniętych: limit plac Barca nadal ma przekroczony i nie mogłaby zatrudnić nowego trenera,dwa klub jest bankrutem,mega dużo kontuzji, osłabiona kadra a nadal oczekuja dzieci sukcesów. Nie wiem jak można nie zauważyć że klub jest w przebudowie i ruinie. Jak można oczekiwać sukcesow w takiej sytuacji jak obecnie. Nie Koman temu jest winien a błędy organizacyjne, zadłużenie i fatalne rządy poprzednika. Już becz tam na forum nie do mnie o tej zmianie, kiedyś ona nastąpi ,oby coś dała a jak nie znajdę cię tu i napisze co teraz powiesz. A poki co daj mi spokój z tymi głupotami co wypisujesz. Ja należę do ludzi co podchodzą z rozwagą do tego wszystkiego i sa dorośli,wiem że to nie FIFA , że jednym suwakiem coś się poprawi. Rozumiem z poziomu twoich wypowiedzi że w to wierzysz. Ja tu nie jestem od wysłuchiwać twoich wypocin,a suma sumarum to nie ty będziesz podejmować decyzje,więc tak nie płacz.
Ps. O jakich ja szansach mówię? Czytaj ze zrozumieniem,pisząc daj czas chodzi żeby dać grać nie podejmować pochopnych decyzji,a ja szans nie daje zbytnio żadnych,co nie zmienia faktu że to akceptuje,bo wiem że każdy zespół ma swoje cykle,nasz się skończył i obecnie zaczynamy od zera. Sukcesów raczej nie będzie póki co...Pisanie o schematach,taktyce jest takie mądre ,ale żeby o tym pisać trzeba mieć jakieś pojęcie, więc daruj sobie. Ja nie żyje nadziejami,wiem że będą chude lata i nie zmieni tego żaden trener. Nowa miotła zadziała na chwilę ,ale w dłuższej perspektywie wszystko zależy od zmian organizacyjnych , w sztabie medycznym i finansach..i tak dalej . To trochę bardziej rozbudowany problem niż tylko zmiana fasady,nowy trener i stare problemy. Kolego.... Pozdrawiam bez odbioru.

0

@Naker W sumie też wolę ...ale w szkolce nie widać póki co godnego napastnika,a Manaj wypożyczony.

0

@Qaz123 Co ty pleciesz. A co zwykły kibic,może? Pisać banialuki po co,pojedziesz pod stadion krzyczeć że chcesz zmian ? O jakiej drodze mówisz ? Co obralem ? Hehe. Barcy kibicuje od dziecka, pamiętam lata kiepskie i te wybitne,ale poza wyrażaniem opinii nic innego nie mogę zrobić. Powtarzam tylko samozwanczym menadżerom z Fify że tu nie przełączysz kilku suwaków i będzie git,że trzeba zachować spokój,sezon dopiero się zaczął. Poza tym jestem świadomy że będą obecnie słabe lata,bez wielkich sukcesów i mimo to nadal tu będę,nie jestem naiwny że nakupimy gwiazd,bo na to nie ma kasy. Naśmiewacie się z Luck de Jong,ale na inne wzmocnienia mojego klubu nie stać. To zło konieczne.
Trzeba grać tym co jest,dawać szansę dla nowych młodych dzieciaków i dużo cierpliwości bo łatwo nie będzie na bank. Co do Bartomeu to raczej twój poziom,on robił takie ruchy jak z zatrudnieniem Setiena w trakcie sezonu, wówczas też pewnie skakałeś pod sufit,ale jak się to skończyło wiemy wszyscy. Niska świadomość życia ,nawet realiów w sporcie jest dramatyczna...ręce opadają..heh

0

@maciek16 Zgadzam się..

0

@Bagsik88 Mogą ale nie muszą. Na zmiany przyjdzie czas, zbyteczne są póki co nerwowe ruchy,bo wiąże się to z odszkodowaniem dla Komana ,a limit plac to problem przy zakontraktowaniu nowego trenera. Barca nie ma kasy,bo jakby miała, Laporta już przed sezonem zmieniłby Holendra.
Ps. Nie rozumiem z czym nie trafilem? Nie pisalem czy ty za Valverde czy nie,ale dałem przykład że zmiana tamta wówczas w trakcie sezonu, przyniosla wiele problemów, zakończonych kompromitacja z Bayernem. Pozdrawiam

0

@Bagsik88 Nie pamiętasz historii z Valverde? Jak się skończyła zmiana jego na Setiena w trakcie sezonu ? Takie nerwowe ruchy zazwyczaj kończą się źle,choć bywają wyjątki,ale to jak wróżenie z fusów,a nóż widelec się uda. Bardzo możliwe że z Valverde tamten seozn nie skończyłby się katastrofa. Na zmiany przyjdzie czas. Cierpliwości

0

@Bagsik88 Ostatnie,jak ty chcesz zatrudnić nowego trenera jak Barca ma przekroczony limit plac? Przesuniesz parę suwaków jak w grze ?

0

@Bagsik88 to nie porównania dziecko,tylko to się nazywa metafora.!

0

@Bagsik88 a ile meczy zagrał w lidze ? Mało argumentów ci? Klub Bankrut,kadra złożona w większości z młodzieży,brak kasy na transfery,dużo kontuzji ,kadra na obecny sezon osłabiona w stosunku do poprzedniego sezonu,a ty obwiniasz tylko trenera? Weź idź dziecko odpal Fifę i buduj wielką Barce, a do mnie nie pisz tych bzdetow.

0

@Bagsik88 Widze słaba grę od lat,ale nie jestem głupim dzieckiem, któremu jak coś nie pasuje to rozwali wszystkie klocki i zacznie od nowa. I tak jest dużo problemów a nowa miotla bez wsparcia finansowego i lepszej kadry nie wiele zdziała.Na lepsza kadrę obecnie nie ma co liczyć,więc zostaje dużo cierpliwości i czasu. Poza tym nie zmienia się trenera po 6 kolejkach...no ale wiem wiem, ty byś zmienił. Moim zdaniem to głupoty ty wypisujesz.

2

@Bagsik88 Sam to napisałeś,może....może poprawić,ale jak każde może,nie musi...więc cierpliwości. Spokoju. Na drastyczne ruchy przyjdzie czas. Poza tym mimo średniej gry,pierwszy mecz z Sociedad gol Pique z stałego fragmentu,mecz z Getafe gol Arujio po strzale głową. Życie jest trochę bardziej złożone niż gra na komputerze. Barca nigdy nie była tuzem w stałych fragmentach,a co do schematów gry ,myślę że na to trzeba czasu,tym bardziej że ciągle jest spora rotacja ,piłkarze odchodzą ,wchodzi młodzież,dużo dzieci po 17 / 18 lat...Róbcie uprawnienia trenerskie i bierzcie się za to,a myślę będziecie współczuć dla Komana. Hehe. Pozdrawiam

4


Autor tego eseju reprezentuje grono naiwnych fanów którzy chcą żeby jak w Fifie , nadrukować pieniędzy,kupić pięciu gwiazdorów i zaoferować od razu wyniki, efektowna grę i płynność gry. Co za bzdury. Zespół w przebudowie,miał United ,Milan miał i kiedyś Bayern. Były to lata trudne ,bolesne i nie przyniosły od razu tym wyżej wymienionym klubom sukcesu. Ale cóż z tego,tu chcą od razu wszystko idealne i pełne piekna. Koman nie jest doskonały,ale prawda jest taka ,że został pozostawiony przez klub sam sobie. Pod ostrzałem mediów, ciągłymi pretensjami,bez pieniędzy na wzmocnienia,bez Messiego bez innych. Szczerze mu współczuję. Osobiście wolałbym żeby grał z Bayernem odważnie 4-3-3 ale wówczas myślę dostałby 5 bramek i znów wylalaby się na niego fala hejtu,więc rozumiem jego zachowawczość w tym meczu czy slowa na konferencji. Facet jest ciągle kozłem ofiarnym. Przed sezonem zamiast dać mu wsparcie,przez dwa tygodnie Laporta zostawił go w zawieszeniu ,szukał innego kandydata,nie dał mu wsparcia.Mysle że nowa miotła nie da lepszych wyników,nie ten czas,nie ta kadra. Trzeba odbudować finanse, kupić klasowego napastnika i pomocnika,nadal pozbywać się drogiego szrotu,a póki co dać ogrywać młodzież i dużo spokoju.

4

@betonito Oni chcą żeby jak w Fifie , nadrukować pieniędzy,kupić pięciu gwiazdorów i zaoferować od razu wyniki, efektowna grę i płynność gry. Co za bzdury. Zespół w przebudowie,miał United ,Milan miał i kiedyś Bayern. Były to lata trudne ,bolesne i nie przyniosły od razu tym wyżej wymienionym klubom sukcesu. Ale cóż z tego,tu chcą od razu wszystko idealne i pełne piekna. Koman nie jest doskonały,ale prawda jest taka ,że został pozostawiony przez klub sam sobie. Pod ostrzałem mediów, ciągłymi pretensjami,bez pieniędzy na wzmocnienia,bez Messiego bez innych. Szczerze mu współczuję. Osobiście wolałbym żeby grał z Bayernem odważnie 4-3-3 ale wówczas myślę dostałby 5 bramek i znów wylalaby się na niego fala hejtu,więc rozumiem jego zachowawczość w tym meczu czy slowa na konferencji. Facet jest ciągle kozłem ofiarnym. Przed sezonem zamiast dać mu wsparcie,przez dwa tygodnie Laporta zostawił go z zawieszeniu ,szukał innego kandydata,nie dał mu wsparcia. Nowa miotła nie da lepszych myślę wyników,nie ten czas. Trzeba odbudować finanse kupić klasowego napastnika i pomocnika,a póki co dać ogrywać młodzież i dużo spokoju.

0

@arasz1819 Dokładnie

0

@kamyk_23 A skąd kolega wie że stracił szatnie ? Jak myślisz Lepiej traktować piłkarzy jak debili , wmawiać im że wygrają z wszystkimi,kiedy są młodzi,a klub buduje coś na nowo? Czy może mówić prawdę,mamy zdolne pokolenie,ale budowa trochę potrwa,nie jesteśmy faworytem,ale będziemy walczyć tym co mamy,a nasza młodzież w przyszłosci będzie świetna? Czy taki Gavi czy inny Nico to debile ,że łykną gadkę że idziemy po Ligę mistrzów? Kiedyś był taki Engel , wmawiał że jedzie po puchar świata a jak się skończyło na mistrzostwach w Korei wie chyba każdy. Mentalność buduje się w oparciu o fakty i faktyczny stan posiadania. Ten sam nieszczęsny Koman mówił w wywiadach że uważa że Gavi i Nico to będą kiedys wielkimi piłkarzami. To co powiedział Koman to powinien powiedzieć Laporta. A nie zostawił trenera bez wsparcia ,pod ostrzałem debili. A fakty są takie że zespół jest w przebudowie,nie ma kasy na wielkie transfery i nie będzie lekko ,łatwo i przyjemnie. Nowa miotła to tylko spowoduje chaos,wydatki na odszkodowania. Trener zmieniany po 6 kolejkach to poziom polskiej ligi. Nie będzie wielkich sukcesów póki co,i trzeba to sobie zakodować w głowach. Zespół Guardioli to był team który trafia się raz na sto lat. Łatwo kibicować jak jest suckes,a jak jest jak teraz,widać kto jest za Barca.

6

@Qaz123Naiwni to są ci co myślą że nowy trener rozwiąże wszystkie problemy tego klubu.

1

@stone80 To co powiedział Koman powinnien powiedziec prezydent,ale ten od objęcia posady tylko szuka jak tu pozbyć się trenera. Stracił wiodących piłkarzy,klub jest w zasadzie bankrutem,a przed sezonem zamiast dać wsparcie dla Komana to przez dwa tygodnie szukał sposobu jak go się pozbyć. Jak zobaczył że finanse nie pozwalają to przedłużyl z nim kontrakt. Zespół jest w budowie a wszyscy oczekują cudów, więc Koman zaatakowany,pod presją powiedział co powiedział. W sumie mówił prawde,ciężko oczekiwać z tą młodzieżą,nawet bardzo zdolna że wygrają coś w Europie. Niektórzy tego nie rozumieja i tylko by trenerów zmieniali,całe szczęście są tacy rozsądni jak ty czy ja,i oby było ich więcej w zarządzanie,bo nerwowe ruchy tylko nam zaszkodzą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?