kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
2
@michaleu Wejdzie Bellingham na fałszywą 9, jak w sezonie po odejściu Benzemy, gdzie grali w ogóle bez klasycznej 9 (nie licząc wejść z ławki Joselu)
1
@Herato Dlatego trzeba docenić takiego Ferrana, który wykręca bardzo dobre liczby, dzieląc połowę minut na dziewiątce z Lewym i Rashfordem.
Osobiście mega mi szkoda, że nie ruszyliśmy po Guirassego po fenomenalnym sezonie w Stuttgarcie. Był do wyjęcia za 20 mln, BVB skorzystało i miał tam świetny sezon ostatni. Teraz co prawda nieco gorzej, ale i tak szkoda.
1
@mekston Stare, dobre czasy...
0
@clyde To też ciekawe, bo zawsze prowadzi nas to do pytania, czym jest tak właściwie świadomość. Na ten moment nie wiemy, czy odpowiada za to jakaś konkretna struktura lub proces biologiczny w mózgu i równie dobrze można podawać jako definicję filozoficzne "Myślę, więc jestem", czyli po prostu... świadomość to istnienie? Z drugiej strony ludzie mają tendencję do uznawania się za gatunek wyjątkowy pod tym względem i przypisywania świadomości cech spirytualnych, natomiast znamy przecież z przyrody przykłady zwierząt (jak np. delfiny, albo kruki), które zdają test lustra, czyli również są na pewien sposób świadome. Jak na razie musimy liczyć na to, że AI Google, DolphinGemma oraz inne maszynerie w końcu rozszyfrują język (języki?) delfinów i rzucą nam nieco światła na ten temat.
2
@Azazel_Pazuzu A to tego, to już nawet nie pamiętałem XD. Tam było tyle wałów, że szkoda gadać. A to tylko jeden mecz, pozostałe też próbowali przekręcić.
5
Nie zapomnijmy o dniu, gdzie Barcelona wygrała z Realem na Montjuic, pomimo:
- gola Mbappe zaliczonego mimo wcześniejszego stempla na Yamalu
- braku czerwonej kartki za faul Tchouameniego na Ferranie w akcji (faul ostatniego zawodnika w groźnej sytuacji)
- braku oczywistego karnego za rękę Tchouameniego po strzale Ferrana w końcówce
Na wyróżnienie zasługuje również hat-trick Mbappe mimo porażki, hat-trick asyst Ferrana, cudowny gol i wrzutka Yamala (zmarnowana) na Raphinhę oraz karny sprokurowany przez Szczęsnego (jak zwykle, nie pomógł w wielkim meczu).
3
Legendy mówią, że Gyokeres zagra jeszcze kiedyś udane spotkanie w Premier League.
3
GOAT z jedną z najpiękniejszych bramek w historii. Wciąż ma to coś.
0
Rywalizacja na pozycji dziewiątki w tym sezonie (tylko czas spędzony na tej pozycji):
1. Ferran Torres - 1018 minut (47%) - 9 goli i asysta
2. Robert Lewandowski - 916 minut (42%) - 8 goli i asysta
3. Marcus Rashford - 246 minut (11%) - 3 gole i asysta
0
@LeszekFCB Z punktu widzenia demografii, to i dzieci urodzone w wyniku gwałtu są pozytywnym zjawiskiem. Ale chyba nie o to chodzi, czyż nie?
Jeśli zależy nam na dobru dziecka, to nie możemy dopuścić do tego, by urodziło się niechciane i tyle. Nie zawsze kończy się to źle, ale wystarczająco często, by tego nie robić. Oczywiście nie znamy całego kontekstu w tej sytuacji, nie wiemy, jak naprawdę wygląda relacja w ich związku, kondycja finansowa, ani też, czy te jej wątpliwości nie wynikają ze zwykłej paniki, więc ciężko tutaj oceniać, ale na ogół bliżej mi do stwierdzenia, że to kobieta powinna decydować.
1
@LeszekFCB Do dziecka trzeba dwójki rodziców. Jeśli jeden z nich tego nie chce, to nie zasługuje, by mieć to dziecko. Nic na siłę, zwłaszcza nie w takim przypadku.
0
@mindbender84 Eto'o akurat zasłużenie. O Lewym można mówić wiele dobrego, ale jednak nie zawsze prezentował u nas wysoki poziom.
1
@MesQueUnClub_87 Taksówkarz
0
@lithotripter I tutaj docieramy do tej części, gdzie jesteśmy zależni od dobrej woli Elona Muska.
0
@lithotripter Przypominam, że mówimy o hipotetycznej sytuacji, w której praca znacznej części ludzi jest zastąpiona przez bardziej efektywne i tańsze w utrzymaniu maszyny. Jak tacy ludzie, którym odebrano ich fach, mają wytworzyć te kolejne 100 mld dla Elona Muska? Zwłaszcza, że bezpiecznie jest założyć, że pierwsze zostaną zastąpione te prace, które wymagają najmniejszych nakładów umiejętności i wiedzy.
0
@T^L Ale ci na górze będą czuli się syci niezależnie od tego, co wydarzy się z tymi na dole :/
Po co wielkim korporacjom pieniądze od zwykłego człowieka, jeśli AI i robotyka będzie w stanie wyprodukować im wszystko, czego potrzebują, przy minimalnych nakładach finansowych?
Chyba, że mówimy o scenariuszu Zajdlowskim, gdzie ci na szczycie z premedytacją tworzyliby sztuczne zapotrzebowanie na ludzką pracę, iluzję dawnego systemu społecznego.
1
To trochę przerażające, że jeśli AI i robotyka nagle nie staną w miejscu, to taki przeciętny, szeregowy człowiek naprawdę ma przesrane. Przecież za parę, może paręnaście lat spora część z nas może obudzić się w świecie, gdzie będziemy niemal zupełnie uzależnieni od dobrej woli ludzi ze szczytu piramidy finansowej.
4
@D10SLEO Inigo to też mocny gość. Całe życie spędził w ligowych średniakach, na starość przyszedł do Barcelony, zagrał jak szef w bardzo trudnych warunkach narzuconych przez styl Flicka, po czym poszedł zarabiać kasę w Arabii.
1
Kontrowersyjnie Boniek.
0
@Kozinho. A co ja spłycam? Też bym sobie obejrzał. Kilka razy przesłuchałem jego nagraną z ukrycia rozmowę z marszałkiem Finlandii.
1
@Kozinho. AI zaraz ci taki zrobi :)
1
Na Sofascore super oceny mają nasi obrońcy z Porto. Praktycznie cały czas wysoki poziom od ich transferów tam. Ciekawe, czy na boisku też to widać, ale cyferki mają bardzo dobre.
0
@Pnog37 Zagrał parę słabych spotkań i już tak zostało. "Betoniarek" to akurat fajna ksywa.
3
@escarabajo Na lata może nie, ale na pewno to będzie pomocne na mundialu (o ile się dostaniemy), że mamy ograną ze sobą obronę, regularnie grającą w topowym klubie, który wygrywa w swojej lidze.
0
@PatrykBarca Biedny Flick :/ Dostał niepotrzebnego Olmo i tyle.
0
@AlexDark00 Stawiałbym, że spora część jego pensji się zwróciła, a co?
0
@AlexDark00 A kto mówił coś o podpisywaniu? Ja tylko dyskutuję z tą bzdurą. "Nieważne ile by wziął będzie 2-3 razy tańszy od Disneya w utrzymaniu. "
Już nawet nie wspominając o tym, jak ogromna jest różnica w potencjale marketingowym obu zawodników, gdzie Lewy był 3 piłkarzem sprzedającym najwięcej koszulek na świecie w poprzednim roku.
1
@AlexDark00 A zdajesz sobie sprawę, że szansa na to, że Vlahović zejdzie z pensji jest mniej więcej taka sama jak na to, że Lewy zejdzie z pensji?
0
@AlexDark00 Ale zdajesz sobie sprawę, że Vlahović jest najlepiej zarabiającym graczem w Serie A i pobiera pensję podobną do obecnej Lewego?
0
@DonAndresFCB O, faktycznie. Ale to też zależy od tego, ile agent zażyczy sobie za podpis, od pensji...