0

@VegetaPolska Odpadłem po drugim odcinku. Wynudziło mnie na śmierć.

2

@marcin62 Arcymag świąt

0

@semafor Bo dla kibica rzecz jest nie w tym, ile napastnik strzela bramek i jak dobry jest indywidualnie, a w tym jak funkcjonuje drużyna z nim na boisku. Wolę wygrywać trofea z duetem Ferrana i Lewego, niż przegrywać je z Mbappe zgarniającym Złote Buty i Złote Piłki. To już abstrahując od tego, że obaj radzą sobie nieźle, a w przeliczeniu na minuty nawet świetnie.

0

@semafor Kibic przede wszystkim powinien chcieć, by jego drużyna wygrywała, a do tego nawet nie jest potrzebna klasowa dziewiątka. Real wygrał LM po odejściu Benzemy, grając na szpicy Bellinghamem i podstarzałym Joselu z ławki. Na razie Barcelona radzi sobie dobrze, zobaczymy, czy uda się poprawić wyniki z lepszymi rywalami.

2

@semafor W sensie, że który napastnik sportowo jest lepszy od Ferrana albo od Lewego?
Gyokeres, który w pół sezonu strzelił 7 goli, a ma pewny skład w Arsenalu i wykonuje rzuty karne?
Hojlund, również z 7 golami przy pewnym składzie w Napoli?
Isak, który w pół sezonu strzela 3 gole dla Liverpoolu?
W Milanie też jest wielka dziura na tej pozycji.

Bardzo nie doceniasz naszych piłkarzy. To nie klasa światowa, ale są wystarczająco dobrzy. Mam nadzieję, że nie porównujesz ich do Haalanda, Kane'a i Mbappe, bo to, co oni robią do tej pory w tym sezonie, to jest poziom kosmiczny.

0

@semafor No to obaj graliby w Arsenalu, Liverpoolu, Milanie, Napoli, może w Interze...

0

@semafor Oczywiście, że by się łapali. W takiej formie? Jest kilka klubów, w których by NIE grali. Real, Bayern, City... Może Atletico, chociaż Alvarez ostatnio w słabej formie.

2

@Comentateiro Wiadomo, tak to już jest z tymi sezonami mundialowymi i nie ma co z tym dyskutować. Ja mam przed tym lekkie opory, bo ogólnie nie podoba mi się rozdawanie ZP pod wpływem jakiegoś jednego turnieju, czy to LM, czy to mundial, ale trzeba się z tym pogodzić, bo lepszego systemu nie mamy i ciężko taki wymyślić, żeby ktoś nie był poszkodowany. Nawet wybieranie na podstawie liczb (ogólnych, nie tylko gole i asysty) byłoby krzywdzące, bo ktoś musi przecież wyznaczyć które liczby są ważniejsze od innych, a to nigdy nie działa tak prosto w tak skomplikowanym sporcie.

1

@mekston Nie zgodzę się. Miał więcej argumentów, ale nie miał tego jednego :)

0

@mekston Zależy dla kogo. Dajmy na to, dla takiego Haalanda jak najbardziej była feralna, bo miał wszystkie argumenty by ją wtedy wygrać.

0

@mekston No to nie rozumiem o co ci chodzi, tak właściwie, skoro tu się zgadzamy. Bo zdawało mi się, że sugerowałeś, że Messi ową Złotą Piłkę z feralnego 2023 roku wygrał za coś więcej, niż tylko mundial, co moim zdaniem mija się z prawdą.

1

@mekston "W ktorym miejscu napisalem ze Messi dostal za gre w Ligue1?"
Nigdzie nie napisałem, że ty tak napisałeś.

Odniosiłem się do tego.
"ale nawet bez tego jego sezon byl silny i gral w Europie wtedy "

Przytoczyłem ci dwukrotnie przykład Neymara, który od lat w PSG robił gole, asysty, a także "wiele innych elementów w grze", w tym dryblingi i kreację. A jednak nigdy go to nawet nie przybliżyło do Złotej Piłki. Nigdy nie wszedł do TOP 10 Złotej Piłki od transferu do PSG. Dokładnie tyle i ani trochę więcej są warte występy w PSG, jeśli nie ma rezultatów w Lidze Mistrzów. Na razie się do tego nie odniosłeś, więc to może ty nie przeczytałeś tego, co ja pisałem.

Żeby było jasno i klarownie - próbuję ci wytłumaczyć, że jego występy w PSG były bezwartościowe, tak samo jak wcześniejsze rewelacyjne sezony Neymara i Mbappe. To więcej, niż gra w lidze emerytów, ale nie dość, by wejść do czołówki Złotej Piłki. Ta nagroda to był w 95% mundial.

Jak chodzi o piłkę klubową, to Mbappe był wiodącą postacią projektu PSG i był wówczas najlepszy i najbardziej regularny. Zawiódł w LM, tak samo, jak Messi i Neymar. Na mundialu natomiast występy porównywalne. Messi miał to szczęście, że trafił do drużyny która lepiej strzela karne i tyle. Gdyby Francja zwyciężyła w konkursie rzutów karnych, finałowa układanka Złotej Piłki zapewne miałaby drobne przetasowania.

1

@Fc112 Niektóre tajemnice lepiej pozostawić nierozwiązane...

1

@mekston Neymar miał w PSG wiele lepszych sezonów, a nigdy nie udało mu się nawet do top 10 ZP dostać (nie licząc 2017, ale wtedy jeszcze leciał na hype z Barcelony).

W tym samym sezonie, za który Messi dostał ZP, Neymar zrobił w PSG 18 goli i 16 asyst, a zagrał 1250 minut mniej od Messiego. Na mundialu pokazał się z bardzo dobrej strony, chociaż też miał krótką kontuzję w fazie grupowej. Nie dostał nawet nominacji do Balona.

To był dobry sezon klubowy Messiego, do TOP 20 pewnie by się załapał, może wyżej z racji na PR, ale bez przesady.

Może to już lekko kontrowersyjne, ale w tamtym sezonie to nawet Mbappe bardziej zasługiwał na Złotą Piłkę, czysto sportowo. Oczywiście wygrać powinien Haaland.

2

Niestety Ferran zanotował ostatnio serię słabych spotkań i pozwolił dyskusji zacząć się na nowo. Obaj nie ułatwiają zadania Flickowi. W przypadku Roberta, wystarczyłoby pewnie strzelić dwa ostatnie karne i miałby pewne miejsce w składzie, bo liczby nie kłamią, ale nie udało się.

2

@mekston Ale to tylko Ligue 1... Popatrz sobie, jakie liczby tam latami wykręcał Neymar (zwykle przez pół sezonu kontuzjowany), a jednak nikt go nie brał pod uwagę w plebiscytach. W takim klubie jak PSG liczy się tylko Liga Mistrzów i Kylian Mbappe bez ZP oraz Dembele z ZP mogą to potwierdzić. A w Lidze Mistrzów wynik był poniżej oczekiwań, jak na ekipę którą zmontowali.

2

@Lionel_Messi10 Ligę Mistrzów też ciężko jest wygrać i zrobić tam staty. Ciężko jest też robić staty w najlepszych ligach na świecie. A także po prostu tam grać, co pokazali Messi i Cristiano, gdy poszli bawić się w ligach emerytów. To jest wypisanie się ze wszelkich plebiscytów i tyle, a to, że Messi ma kosmiczny PR i faktycznie jest możliwe, że za parę udanych meczów i trofeum drużynowe miałby szansę wygrać ZP, to już inna sprawa i świadczy raczej o słabości tego plebiscytu.

2

@Lionel_Messi10 To byłby największy wałek w historii Złotej Piłki, jakby Messi po raz drugi wygrał ZP tylko i wyłącznie za dobre wystŕpy na mundialu.

8

Co tu się tyle madrycioków zleciało? Nie macie co robić w święta?

1

@Giwera Muzyka Thomasa Newmana nigdy się nie zestarzeje... Zresztą jak sam film, któremu niewiele można zarzucić

2

@Luciano99 Może Arsenal, jak już Gyokeres odpadnie.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

Słabe prezenty na epicu w tym roku.

8

Messi ewidentnie chciał tutaj pokazać, jak bardzo docenia umiejętności Mbappe...

1

@Kgorecki2500 Już za późno, by się wycofać :/ Jesteśmy ugotowani.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@FCBMati10 No, ciężko mi to zrozumieć. Kilka razy pokazują powtórkę dotknięcia Cristiano, może twórca myślał, że on tej piłki nie dotknął? Tylko że tam też jak na dłoni widać, że piłka zmienia tor lotu.

3

@Tarnowitz Nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie któryś Polak osiągnął taki poziom :/ Ale kto wie, kto wie.

32

Madrycioki wrzucające poprawnie anulowanego gola jako potwierdzenie afery Negreiry XD.

0

Jeden impostor wkradł się do tej listy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?