0

@Dzieniu Lucho powtarzał w wywiadach, że bardzo ceni sobie zawodników, którzy są uniwersalni i potrafią grać na kilku pozycjach. A Kounde obskoczy i LO i ŚO - więc nie ma co od razu mówić, że to nierealane :)

2

Jeśli myślisz że ludzie nie są pamiętliwi to posłuchaj co w studiu przed i w trakcie meczu Portugalii eksperci mówili o rzutach wolnych Maszyny xd ci to dopiero mają pamięć

0

@AmigoBlancos no Niemcy akurat mieli półamatorów prawie xd a Argentyna spooo, ale to był raczej głównie błysk Messiego, jako drużyna wyglądali poprawnie ale bez szału. Mimo wszystko uważam że Hiszpania wyglądała bardzo dobrze, tylko przełożenia na bramkę zabrakło. Jak tylko Ferran usiądzie, wejdzie Nico (może forma będzie w Repce) i Yamal to będzie śmigać fajnie

0

@Hosh komu jak komu ale Niemcowi tak lepiej nie mówić xd

2

No jednak lepiej że to PSG wygrało - Arsenal grał totalny piach w drugiej części sezonu i to byłby śmiech gdyby Arsenal zgarnął puchar kosztem takiego PSG czy Bayernu

2

Żadnego faulu nie ma. Gol normalny, Arsenal niech traci te punkty

0

@heniusss przepis nie mówi o przypadłości a o tym kto kogo nabija

0

@Bobo25 no tak, lepiej żyć w nieświadomości i tylko narzekać na świat xD

0

@Bobo25 doczytaj przepisy to taki pesymistyczny nie będziesz

0

@Zoker nie, bo to by oznaczało kolejną dźwignię, która nas pogrąży na 20 lat

1

@Azi no tak, dla nich to rzadkie zjawisko więc może musieli zrobić ankietę żeby się odnaleźć xd

2

Realmadryt.pl to jest jednak stan umysłu… co to za pytanie „Czy sędzia zepsuł mecz czerwoną kartką?” XD ciężko żeby czerwona kartka nie zepsuła meczu. Już prędzej można było zapytać czy była zasłużona albo czy uważasz Camavinge za śmieciarza.

1

Nie wierzę że ktoś w końcu te faule ukrócił, brawo. Jeszcze tylko Rudigera wywalić i elegancko

0

@FCB24 no takie jest twoje zdanie. Moim zdaniem kontakt był na tyle lekki, że nie wpłynął na akcję. A poza tym Mbappe już nie miał kontroli nad piłką

4

@norbi77 nie no, moim zdaniem obrońca zrobił ruch ręką ale nie z zamiarem uderzenia tylko typowo zastawienia się. No i nie był to typowo ruch ręka a raczej wyprostowanie jej.
Ale tak jak mówi @Dari0G ten wybuch odłamkowego go mógł pogrzebać w tej sytuacji xd

1

@daniel32778 kurde no ja przekonany nie jestem. To może się zmienić tylko jeśli każdą symulka w polu karnym będzie karana żółtą kartką plus jak faktycznie sędziowie będą mniej wrażliwi na to jak zawodnik reaguje na faul a bardziej uważni ile siły faktycznie było podczas kontaktu.

0

@Barca-Messi10 no nie każdy ale niestety tak to głównie wygląda. Dotkniesz palcem u stopy rywala w piszczel? Penalty
Nie oglądam jakoś dużo piłki Angielskiej ale jak już oglądam to tam karny za faul to przeważnie jest bez dyskusji i mam wrażenie, że jak zawodnik trzyma się na nogach po kontakcie to nie pada jak rażony - przynajmniej nie tak często jak w LL

1

Co uważacie o tym nieodgwizdanym karnym na Mbappe - słuszna decyzja czy błąd sędziowski? Tylko merytorycznie, bez uprzedzeń.
Generalnie ja w tych przepisach się gubię - bo tu jest kilka czynników: po pierwsze nie do końca można powiedzieć, czy ruch obrońcy był zamierzony, Mbappe już chyba piłki pod kontrolą nie miał. Ciężko też ocenić siłę uderzenia, bo Mbappe po kontakcie od razu dostał paraliżu.
Także nie jestem ekspertem, nie wiem jak to oceniać. Ale na pewno nie jestem fanem gwizdania fauli w polu karnym po każdym, nawet minimalnym kontakcie w polu karnym. Czasami jak się ogląda powtórki faulów na Vinim, Mbappe czy Yamalu to widać, że kontakt był ale pół sekundy po nim piłkarz pada jakby mu nogę urwało. Tego chyba najbardziej nie lubię obecnie w piłce, nie możesz nawet dotknąć rywala w polu karnym bo te cwane lisy jak tylko to poczują to się kładą i sędzia gwiżdże.
No i oczywiście wiem, że to dzisiejszym przypadku chodziło o kontakt ręki z twarzą Mbappe ale tutaj jest taki sam mechanizm - chłop chciał się zastawić, Mbappe był tuż za nim i jak tylko poczuł kontakt to oczywiście gleba i liczymy na karnego. Obrzydliwe.
Wiem że granie na podwórku nie ma żadnego przełożenia - ale no generalnie grało się zazwyczaj do momentu jak kontakt faktycznie uniemożliwił ci dalszą grę a nie jak poczułeś ciało przeciwnika… to nierealne, ale chciałbym żeby taki mechanizm był też w piłce profesjonalnej

0

@Barca-Messi10 szczerze to w Madrycie mu się nasiliło xd oglądałem go w PSG przez sympatię do Leo i Neymara i wtedy aż tak mi się to w oczy nie rzucało.
Aczkolwiek nie wiem czy to tylko kwestia klubu czy ogólnie ligi i poziomu sędziowania. Moim zdaniem połowa karnych gwizdanych na La Lidze w Anglii by gwizdana nie była

0

@Maker0 no też się z tym raczej zgadzam. Na podwórku to można sobie przymykać oczy na takie rzeczy ale w poważnej piłce nie powinno mieć znaczenia czy to jest duch gry czy nie - przepis jest przepis. Mimo, że jakby takie karne były dyktowane to można by czuć jakiś niesmak to to jest jedyny sposób na zwiększenie sprawiedliwości - jak najmniej miejsca na interpretacje

0

@MessiForeverTheBest to jest w ogóle chore. Promowane przez takich gości jak Footroll podejście że o sędziach się nie dyskutuje bo przecież to od razu znaczy, że zrzucasz na nich winę xD
Generalnie jak nie napiszesz po swojej wypowiedzi, że „I tak zasłużenie przegraliśmy” to raczej zostaniesz zjedzony za wypowiadanie się

0

@kanver_ bez przesady, położył się jak długi przy delikatnym kontakcie, a nawet piłki nie miał pod kontrolą

1

@Toretto zgadzam się. Nawet dodam tylko, że Cubarsi moim zdaniem nawet nie chciał tam faulować, nie widział że Simeone wystawia nogę do tyłu i się wszystko potoczyło jak się potoczyło

20

Nie rozumiem kompletnie tej całej dyskusji o karnym po zagraniu ręką wczoraj. Oczywistym jest, że Pubill nie miał prawa złapać piłki ręką i że to jest wbrew zasadom. Dyskusja powinna co najwyżej dotyczyć, czy jako ze to nie dotyczy w ogóle rozgrywki to czy powinniśmy karać drużyny za takie błędy, czy to jest zgodne z tym mitycznym „duchem gry”… ale przepisy mówią jasno: gdy piłka jest nieruchomo w piątce i zostanie kopnięta, gra zostaje wznawiana i od tego momentu każde dotknięcie piłki na ręką zawodnika z pola do przewinienie

1

@Arcybiskup jak Pau lepiej ocenił tor lotu piłki skoro był spóźniony? Piłka go mija. A to że Simeone wyciągnął nogę do piłki tym samym wystawiając ją pod Cubarsiego to prawda - ale moim zdaniem faul był i czerwona niestety zasłużona. Trochę pechowa, ale jednak czerwona

0

@tomek8756 bez przesady. Koke jest blisko drugiej żółtej ale jeszcze nie zasłużył

1

Jeszcze Alavrez niech zajebie z wolnego i to będzie podsumowanie xd

0

I co myślicie, będzie sprawdzanie czy nie było ręki Olise ?

2

Kane obowiązkowo do zmiany, w takim stanie to nie wiem po co w ogóle wychodził

3

Kane wygląda jakby grać nie był w stanie. Chyba lekarze jednak nie dowieźli

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?