0

@martool ty się nie zdziw jak dziś o 23 będziemy płakać bo Manite dostaniemy :(

0

Nawet jeżeli tylko 40% to i tak jest bardzo dużo. Bez tych 40% La liga zostaje ostro z tyłu za Bundesligą, Serie A i Lique 1. Chociaż moim zdaniem to jest więcej niż 40%. Gdyby Barcelona i Real przenieśli się do innej ligi to oglądalność La Ligi za granicą spadła by o jakieś 90%.

2

Wiedziałem że bez Messiego to już nie będzie ten sam zespół ale nie myślałem że będzie aż tak źle :(. No ale nic, kibicem się jest na dobre i złe, pozostaje powiedzieć Visca el Barca i czekać aż młodzież odpali i przyjdzie lepszy trener.

0

Pique powinien zostać kapitanem. Czego jak czego, ale akurat charakteru mu odmówić nie można, przypomnę też że po pamiętnym meczu z Bayernem jako jedyny miał jaja żeby wyjść do kibiców i mediów i przeprosić.

1

@LuQa_ nie martw się, jeszcze go zobaczysz w tej koszulce i to nie raz :). Gdyby Barca naprawdę nie była w stanie go zakontraktować to już dawno byłby w innym klubie.

3

Wiadomość smutna, a wręcz tragiczna, ale coś mi podpowiada że to nie koniec. Laporta i jego ludzie to nie idioci, jeśli przepisy nie pozwalały by na przedłużenie umowy z Messim to musieli to wiedzieć od dawna. Nie robili by z siebie idiotów i nie ciągnęli tyle tej sagi. A i Messi nie jest głupi, gdyby wiedział że nie zagra w Barcelonie to już dawno miałby umowę z innym klubem bo jednak w Barcelonie, którą zna od lat, da radę wejść spokojnie w sezon bez pełnego okresu przygotowawczego, a teraz, jakby miał zagrać w takim PSG, gdzie Ligue 1 dziś startuje, skoro gość w ogóle nie zna klubu, nie przetrenował w nim ani dnia? To jest jakaś zagrywka, być może żeby wywrzeć presję na La Lidze. Ale na 100% zobaczymy jeszcze Messiego w Barcelonie.

2

Lenglet na obronie? To coś wyczuwam że Francja potraci głupie gole xd

7

@Dankhog Nie lubiłem tego przepisu, ale kij ma dwa końce bo z drugiej strony dzięki temu durnemu przepisowi awansowaliśmy w 2009 do finału LM. A kto wie co by było gdyby odbyła się wtedy dogrywka/karne? Być może byśmy odpadli, Pep nie zdobyłby trypletu w 1 sezonie, świat by nie uznał jego drużyny za jeden z najlepszych zespołów świata, tik-taka nigdy nie stałaby się ikoniczna.

0

Z tej listy to tylko Klopp, jeżeli nie uda się go ściągnąć to powinen zostać Koeman. Ja wiem że 2 razy udało się nam z zatrudnieniem byłych piłkarzy (Guardiola, Luis Enrique), a że historia lubi się powtarzać to może sie udać z Xavim, ale najpierw powinen poprowadzić chociaż zespół rezerw bo z całym szacunkiem, ale liga Kataru to amatorska piłka w porównaniu do poziomu Barcelony.

0

@pluszek gdyby nie biurofaks Messiego to Bartomeu pewnie dokończył by kadencję, więc jakiś efekt pozytywny to dało ;)

0

La liga to tylko może sobie postraszyć a prawda jest taka że akurat oni nic nie zrobią. Prędzej wypiszą sie z Uefy niż wywalą Barce, Real i Athletico. Przecież bez tych 3 klubów ta liga traci z jakieś 80~90% dochodów

0

@Greenalley o ile sądzę że premier league by dużo straciła, ale przetrwała by bez tych klubów, o tyle bez Realu i Barcelony La Liga przestaje mieć rację bytu.

0

@Bisz Real zawsze skupiał najwięcej sił na lidze mistrzów. I dlatego są duże szanse że wyłoży się co najmniej raz do końca ligi, jak nie z powodu oszczędzania gwiazd na mecze LM, to z powodu zmęczenia. A z Athletico mamy mecz do rozegrania, więc wystarczy wygrać i ich mijamy.

1

@greymid bardzo mądry komentarz :). Ogólnie też jestem zdania że ten sezon, zważywszy na początkowe oczekiwania, jest nawet udany. We wrześniu wielu twierdziło że celem będzie zmieścić się w top 4 w La Lidze i awans do LM a o trofeach trzeba zapomnieć. Tymczasem mamy kwiecień a tu wpada Copa de Rey, walczymy dalej o majstra a jedyne co się nie udało to liga mistrzów, ale z drugiej strony odpaść z zeszłorocznym finalistą to nie wstyd. Może w meczach z drużynami pokroju Real, PSG itp. nie wygląda to jeszcze idealnie, ale widać duży progres w ciągu tego roku, do tego jest cała masa młodych piłkarzy którzy mogą rozwinąć się do klasy światowej. No i nie ma Bartka :), Laporta za sterami na pewno zapewnia większy spokój organizacyjny. To pozwala mieć nadzieje że w ciągu najbliższych lat Barca znowu wróci na szczyt, gdzie jej miejsce.

1

@LuisSalvano niektórym nie dogodzisz, przed sezonem i na początku twierdzili że jak zajmiemy miejsce w top4 i za rok będziemy grać w lidze mistrzów to będzie dobrze, a teraz jak jesteśmy, bo dalej jesteśmy i będziemy do końca, w grze o mistrza to płaczą.

2

@czar007 Ter Stegenem? Rozpedz się i walnij głową w mur jak chcesz się Ter Stegema pozbywać, nie licząc Messiego to jest nasz najlepszy piłkarz.

0

@svensonFCB ich gra koło tiki taki nawet nie stoi.

4

Za przeproszeniem sie spytam, na ch** im ten var jak przy ewidentnym karnym w ogóle nie sprawdzają sytuacji?

0

Oby nam Manity nie zrobili :(.

0

Lenglet to trochę proszenie się o kłopoty. To już widziałbym bardziej Mingueze, Araujo i De Jonga/Pique

2

@arasz1819 jeżeli nam sie fartnie i do jesieni kibice wrócą to Polska ma nad Anglią i Węgrami tą przewagę że będziemy z prawdziwą przewagą własnego stadionu, a to wbrew pozorom dużo znaczy. Po tym dość ofensywnym ustawieniu z Andorą i dość dobrej grze obrony dziś, zważywszy na klasę rywala, o mecze z Albanią, San Marino i rewanżem z Andorą jestem spokojny.

1

@FCBeSeM zgodzę się z tobą. Należy zwrócić uwagę że w 1 połowie grał na wahadle, stąd większość popisów Sterlinga była z innymi obrońcami. Natomiast gdy wszedł Jóźwiak to w drugiej połowie Bereszyński już sobie ze Sterlingiem radził całkiem nieźle, jeśli spojrzymy na klasę piłkarzy (Sterling w tydzien spokojnie zarabia tyle co Bartek w miesiąc dwa}

0

@Crakitic posiadanie piłki nigdy nie było wyznacznikiem. Dziś to i my mieliśmy 65% posiadania a mecz był lepszy dla Węgrów do 60 min. Ile to razy Barca miała z 60 a nawet 70% posiadania a i tak było słabo. Posiadanie piłki ma sens tylko gdy w składzie są piłkarze którzy potrafią to wykorzystać. Wystarczy porównać pierwszy, lepszy mecz Barcelony z Xavim i Iniestą w składzie gdy mieliśmy z 60% posiadania, a jakikolwiek jak skończyli karierę. Nawet jak z 70 parę % mieliśmy to już i tak nie było tej jakości.

1

@GeneralXavi zdecydowanie mecz na plus dla niego. Dawno nie widziałem żeby przegrywając 2:0 Polacy dalej mieli wolę walki żeby wyrównać.

0

@FutbolToMagia PSG nie dostanie Messiego to chociaż damy im Griezmmanna na pocieszenie ;)

0

@Mariusz85OL dokładnie mam takie same odczucia. We wrześniu 90% ludzi twierdziło że jak utrzymamy się w TOP 3 to będzie sukces Koemana bo to sezon przejściowy i nie ma co liczyć na trofea i pompować balonika. Teraz gdy Barca jest w finale CdR i walczy o mistrza to ci sami eksperci rozważają zwolnienie trenera bo jeden mecz z PSG mu nie wyszedł.

1

@jakub1906 Mam nadzieję że to sarkazm? :) Gdyby Bartek nie wygrał wyborów w 2015 pewnie bylibyśmy teraz liderem i dalej grali w LM.

0

@Zawszewierny1991 warto dodać że nawet sam Guardiola był zwolennikiem Ibry i widział go bardziej w swoim systemie niż Eto. Ogólnie twierdzę że gdyby nie jego charakter to jego przygoda z Barceloną potrwałaby dłużej i byłaby owocniejsza.

0

@nuevojugador w sumie kiedyś o tym myślałem. Barcelona ma na świecie tylu kibiców że gdyby ogłosili taką akcję to choćby średnio wyszło 1 euro na jednego kibica to by było na spłatę długów. Tylko nie wiem jak by to sie miało do finansowego fair play.

5

W sumie same banały. Ale z tym żeby nie skreślać nigdy Barcelony się zgodzę. Szanse na awans są małe, ale jeśli drużyna zagra na maksa, jak w pewnych momentach sezonu pokazała, PSG będzie zbyt pewne siebie i numer 10 będzie miał akurat swój dzień żeby sobie zagrać mecz na swoim maksymalnym poziomie, to szanse są, małe, ale są.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?