0

Poprawka powinno być: pod adresem BYŁEGO piłkarza Interu

0

el_pichichi_9-> Real szczęście?:) Real zasłużenie wygrał z Racingiem, bo był po prostu lepszy. Mogło być równie dobrze 3:0. 2 słupki Realu, nieuznany gol Benzemy, raz niewykorzystane 1vs1, a Racing chyba tylko 3 uderzenia z dystansu i ta brama, ale Real miał jeszcze 1 niepodyktowany rzut karny.

Barcelona do 60 minuty grała bardzo wyrównany mecz z Athletic i dopiero w końcówce zaostrzyła się ich przewaga.

Jeśli mam przeanalizować plusy i minusy to tak:

Real:

+ Lider

+ Pełny skład

+ Jest wyraźny progres

- Mniejsze zgranie

- Ronaldo zagra pewnie z 60 minut.

- Camp Nou

Barca:

+ Zgranie

+ Camp Nou

+ Wykuruje się pewnie Messi i Ibra

- Forma

- Zmęczenie po meczu z Interem (nie wiadomo jak po nim będzie wyglądać morale Barcy)

- Bardzo możliwe absencje Toure i Abidala. Również Messi pewnie nie zagra 90 minut podobnie jak Ronaldo.

0

Gdyby to był jakiś gracz Realu pewnie większość z was mówiłaby "widać ze z Realu, zero honoru" itp. Jak dla mnie nieważne w jakim gra klubie, ale czyn jakiego się Henry dopuścił to szczyt chamstwa, dwulicowości piłkarskiej i co tylko. Wstydziłby się albo chociaż siedział cicho a nie cieszył się i jeszcze mówił "odbiła się" gdy cały świat ogląda już na yt powtórki z tego zdarzenia.

0

mrowis-> W końcu? Prawda jest taka że piłkarze Realu baardzo rzadko wypowiadają się źle na temat Barcy.

Messi miał zdecydowanie lepszy sezon ale ja wciąż uważam ze Ronaldo ma większe umiejętności, i mam do tego prawo.

0

Jak dla mnie troche dziwne że nie wpuszcza Benzeme gdy ten gra w Realu i obecnie od 3 meczy jest jednym z lepszych graczy. No i zdobył gola z Milanem. Rozumiem, że bierze Henrego bo jest świetny, Anelka to już trochę za nazwisko bo ostatnio nic nie gra w Cheslea, a Gignac? Kto oglądał wczoraj mecz wie jaki poziom prezentował, i tu nasuwa się pytanie dlaczego Karim nie dostaje nawet szansy;) Nie lubie tego trenera i oby długo nie trenował Francji bo oni mają na prawdę świetnych graczy i potrzeba im tylko dobrego systemu.

0

We know, how AC Milan striker can be^^ Nie no leże gdzie ten komentator żyje^^

0

Bardzo ładny meczyk: Xabi Alonso 2x bramkii i Messi 1x. Po karnym na zespół;) Mi się mecz bardzo podobał. Choć Argentyna generalnie mogła jedynie oklaskiwać grę Hiszpanów.

0

vanbasten-> W pełni się z tobą zgadzam. Skoro Iniesta, Puyol, Raul są wychowankami swoich klubów czyli Barcy i Realu, to Cesc jest wychowankiem Arsenalu i taka prawda. Nie rozegrał ani jednego meczu w barwach Barcelony tej najwyższej więc nie może być zaliczany do wychowanków bo jest to nieobiektywne względem Arsenalu jak i innych klubów, gdzie właśnie graczy uważa się za wychowanków (Raul-Real, Puyol-Barca).

0

Nie musisz się ekscytować bólem, rozgoryczeniem innych. My kibice Realu jesteśmy tak samo kibicami jak wy Barcelony i nie wszyscy z nas są sezonowcami. Ja kibicuje od 12 lat, i widzę tam same obiektywne oceny. Choć są tam też po prostu zwykli pacani:) Ale nie powinniśmy się śmiać z kogoś kto właśnie doświadcza czegoś takiego. Postaw się w naszej sytuacji. Powodzenia dzisiaj, choć wam nie jest to potrzebne bo macie już wielki, zgrany team.. ehh pozazdrościć;)

0

Najlepsze: Skuteczność

Sytuacji trochę było, Barca przeważała, ale sytuacji 100% było może z 5, więc 4 to bardzo dobry bilans strzelecki.

Najgorsze: Środek obrony

Nie ma co zwalać na pogodę czy sędziów jak co mecz. Po prostu Chyhyński to nie gracz na Barcę, a Pique od jakiś 3 meczy gra niby poprawnie ale popełni przynajmniej jeden kardynalny błąd na mecz. Tak było i tym razem. Webo powinien był to wykorzystać. Do tego obaj stoperzy nie potrafili wyprowadzić piłki z własnej połowy do przodu i ratowali się wymianą piłek między sobą, bądź wycofaniem jej do Victora Valdesa. O ile Pique na przełomie meczu zagrał moim zdaniem na ocenę 5/6 tak Chyhryńskiego nie skomentuje.

0

Troche dziwna wypowiedź. Co do oceny zawodników poprawnie, ale tekst że wszystko było ok troche mnie zdziwił, bo gra w obronie nie wygląda dobrze. Abidal, Puyol OK, ale Pique przeciętnie, no i szczególnie Chyhryński kiepskawo. Abidal w sumie też spóźnił się przy 2 bramce dla Mallorci.

Prawda jest taka że gdy nie gracie formacją Alves-Puyol-Pique-Abidal/Maxwell to trochę się sypie.

O ile boki obrony da się jeszcze zastąpić, to przesunięcie Puyola na bok i wstawienie kogoś z pary Chyhryński/Marquez może mieć katastrofalne skutki w meczach o stawkę takich jak np. vs: Inter, Real itp.

0

Witam, dobry mecz Barcelony, ładnie Pedro zagrał. Podobał mi się też Ibra. Zwycięstwo Barcy jak najbardziej zasłużone. A co do meczu Atletico-Real to chcę tylko powiedzieć że Real do 70 minuty (czerwona dla Sergio Ramosa) miażdżył Atletico. Potem nerwówka. Ale styl Realu bardz fajny. A oto oceny moim zdaniem za mecz Barca-Mallorca:

Valdes 6- Obronił uderzenie Webo ale przy bramkach Nuneza i Keity miał bardzo małe szanse.

Puyol 7- Bardzo pewny w defensywie, często szedł do przodu.

Pique 5- Popełnił kardynalny błąd, który powinien wykorzystać Webo. Potem nie najgorzej ale nie miał pomysłu na wyprowadzenie akcji więc podawał do Chyhryńskiego lub Valdesa.

Chyhryński 4- Drewno z niego, bez żadnego pomysłu na wyprowadzenie akcji, często ryzykowanie podawał do Valdesa. Uwazam, że to nie jest gracz na miarę Barcelony. I na pewno nie wart 24 mln...

Abidal 7- Dobrze z tyłu, to najważniejsze.

Sergio B. 7- Asysta i dobra gra.

Xavi 6- Zastąpił Sergio B. i nieźle wkomponował się w rytm gry.

Iniesta 6- Nie przyjrzałem się zbytnio jego grze po wejściu. Ale na pewno nie zagrał gorzej niż ocena wyjściowa, to akurat odnotowałem.

Messi 7- parę dobrych akcji i gol z karnego.

Ibra 7.5- Bardzo aktywny ale bez bramki.

Toure 6- Poprawny występ DP Barcelony.

Keita 6- Zagrał niemal identycznie co Yaya.

Henry 6.5- Bramka, i inteligenta gra. Ale gorzej niż Messi i Ibra.

0

No ładnie gracie póki co;) Jajca z tą bramą Pedro;) Obrona taka słaba ze się sypie, jak można dopuścić do 3 dobitek i jeszcze dać sobie strzelić?:) Przy bramce Henry'ego też żałosne krycie. Najpierw dali odegrać, a potem jeszcze strzelić głową z 1 metra.

Jedyne co nie podobało mi się w grze to Pique i Chyrynski.

Abidal i Puyol na plus, ale dwójka stoperów nie mieli pomysłu na wyprowadzenie akcji i Valdes musiał wybijać piłkę. Do tego fatalny błąd Pique i Webo powinien był strzelić.

Myślę, że zwycięstwo macie jak w banku, i nie ma potrzeby zmieniać graczy. Pedro, 2 bramki i 2x Miss ale pokazuje tym, że potrafi się znaleźć w polu karnym.

Dziś mecz Atletico-Real. Mam nadzieję, że Blancos pokażą potencjał i że do GD będziemy mieli zaciętą rywalizację w tabeli:) Liczę na dobre widowisko, pozdro.

0

Barca pewnie zagra: Valdés; Alves, Puyol, Czyhrynski, Abidal; Touré, Iniesta, Xavi; Henry, Ibrahimović, Messi

Skład praktycznie maksymalny, gdyż Blaugrana jest pod falą krytyki. Messi musi udowodnić, że to był tylko chwilowy spadek formy.

Myślę, że Argentyńczyk poprzednim sezonem zagwarantował sobie Złotą Piłkę, lecz początek TEGO sezonu póki co na korzyść CR. Choć są piłkarze, którzy zaczęli lepiej od tej dwójki. Np. Fabregas jak dla mnie póki co The Best;) Bramki, asysty w najtrudniejszej lidze świata.

Ale ten sezon dopiero się rozkręca zobaczymy pod koniec jak to wypadnie.

0

Będąc zupełnie obiektywny wystawiłem te oceny. Chcę jeszcze dodać tylko, że odnoszę wrażenie, że Barca oddaje zbyt mało uderzeń z dystansu. Nie mówię o zalewaniu bramki uderzeniami ale czasem jest to frustrujące. Rozumiem, taki styl gry, taka koncepcja, ale Iniesta był przed polem karnym z 3x niekryty z piłką i mógł pokusić się o uderzenie, tym bardziej że przy tej wilgoci bramkarzowi (też nie z najwyższej półki) można na prawdę zaserwować brameczkę.

Czasem takie uderzenie potrafi zapewnić zwycięstwo lub remis:

ManU 3-3 CSKA (Valencia)

LFC 1-1 Lyon (Babel)

Real 1-1 Milan (Kaka- po jego uderzeniu Benzema dobił piłkę)

Chelsea 2-2 Atletico (Aguero)

Unirea-Rangers (nie wiem^^)

0

Valdes 7- Pewny w poczynaniach, zachował czyste konto.

Alves 4- On chyba zaliczył z ponad 10 strat angażując się do akcji ofensywnych, w defensywie dał się 2/3x ograć. To nie był TEN Dani Alves.

Pique 6- Raz po jego błędzie omal nie padł gol dla Rubinu. Ale poprawnie w defensywie.

Puyol 6

Abidal 5- Niczym nie zachwycił, w ofensywie go nie było, w defensywie nie odnotowałem większych błędów.

Yaya Toure 6- Nie mam uzasadnienia, po prostu uważam że na 7 trzeba bardziej zapracować. Chociażby tak jak Lass z Milanem, był wyróżniający się a dostał 7. Ale to tylko moja opinia.

Xavi 5- Po raz kolejny nie zadowolił. Żadnego magicznego podania ale na tle Barcelony nie wypadł najgorzej.

Keita 6- Podobnie jak Toure, lecz Seydou ostatnimi meczami pokazał że stać go na znacznie więcej.

Iniesta 5- Podobnie jak Xavi. Do tego zmarnował swoje okazje.

Messi 4- Kolejny mecz Argentyńczyka bez oznaku magii. Parę składnych akcji ale na tle poprzedniego sezonu, bardzo marnie (znowu).

Ibra 6- W drugiej połowie ZUPEŁNIE bezproduktywny! Nie widziałem go żeby cofnął chociaż do połowy boiska, wziąć się za rozgrywanie.

Tych wspomnianych zagrań głową też zbyt dużo nie było. Zmarnował okazję w drugiej minucie spotkania. Ocena nie może być wyższa.

0

Szczerze powiedziawszy to macie bardzo wyrozumiały system oceniania. Jak dla mnie gdy napastnik marnuje 2 sytuacje 1x1, nie zdobywa gola, nie jest postacią wyróżniającą, to nie zasługuje na ocenę wyjściową.

To samo pomocnik. Będąc mózgiem drużyny, nie był zbyt aktywny, przez co gra wyglądała gorzej, szczególnie w 1 połowie. Nie zdobył też asysty. To też nie jest ocena wyjściowa:) Choć z drugiej strony każdemu może przytrafić się gorszy meczyk. Messi powinien popracować nad skutecznością i tu chyba wszyscy się zgodzą.

0

Ten transfer wg. mnie jest Wam niepotrzebny. Macie wystarczająco dużo piękna w zespole (Messi, Ibra, Xavi, Iniesta) i chcielibyście chyba wtedy wstawić go za Henry'ego bo ostrzegam że jak Robinho nie zagra 2 meczy z rzędu w pierwszym składzie to zaczyna pluć na trenera.

Henry jest Wam bardziej potrzebny bo on dorzuci piłkę, uderzy gdy trzeba, poda, jest przydatny, nie można mieć 3/3 ataku złożonego z magików, musi być też robotnik.

Jedyny jak dla mnie plus to, to że Henry jest już piłkarzem nie najmłodszym a Robson, ma jeszcze wiele lat gry przed sobą, no ale wydaje mi się że z sezonu na sezon słabnie. Pierwszy sezon w City, to była gra tylko Jego i Irlanda z przodu.

Ten sezon to kontuzje i nieudane mecze. Chociaż w reprezentacji gra całkiem nieźle ale gorzej od Kaki czy Fabiano.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?