Załóżmy, że futbol jest czymś więcej niż grą. Że dla wielu ludzi na świecie jest ucieleśnieniem ich marzeń i potrzeb, a nawet sensem życia. W takim wypadku każdy klub może być wyjątkowy. To ludzie, emocje i uczucia tworzą magię piłki nożnej i dlatego nie potrzeba wielu lat i wielkich pieniędzy aby stworzyć coś niesamowitego, będącego kwintesencją futbolu. Dlatego każda, nawet amatorska drużyna może być niespotykanym projektem, w którym to radość z gry w piłkę i stworzenie wspierającej się grupy osób jest najważniejsze. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę skalę na jaką działa Barca i strukturę dzisiejszego świata nie można całkowicie odciąć się od pieniędzy i od tego całego świństwa. Dlatego tak niesamowite jest, że na tym poziomie są drużyny, które zachowały chociaż część tradycji, część tej radości jaką niesie ze sobą sport czysty i odcięty od cywilizacyjnego chłamu.
Wiem, że to nowoczesne wzornictwo, ale zawsze uważałem i nadal uważam, że na strojach Barcelony powinny być pasy. Po prostu przywiązałem się do pasków i według mnie powinny zostać. Poza tym to co mogę powiedzieć? Ważne żeby były wygodne dla piłkarzy.
Szkoda, strasznie szkoda przegrać z tak słabym Realem jak dziś. Tak to już jest, że Barca czasem staje się swoją własną ofiarą i ofiarą swojej filozofii. Czasami oczekiwałbym od nich po prostu szarpaniny i korzystnego wyniku, ale może tak ma być, może styl i tożsamość drużyny powinna być na pierwszym miejscu. W końcu za to kocham tę drużynę. VeB!
Panie Pele jest Pan po prostu śmieszny w swoich wypowiedziach o Messim. Czyli najpierw twierdzi Pan, że Messi jest słabszy od Pana bo nie strzelił tylu bramek i nie wygrał Mistrzostwa Świata, zgadza się czyż nie? Idąc Pana tokiem rozumowania jak Neymar zagradza w jakimś supermocnym klubie w Europie, zdobędzie trzy Złote Piłki, złotego Buta, trzy razy wygra Ligę Mistrzów i zostanie najlepszym strzelcem w historii swojego klubu w wieku 24... to wtedy porozmawiamy. Dziękuję za uwagę.
a złota piłka to przyznawana jest za sezon w tym przypadku 2009/10 czy rok 2010 bo to by było bez sensu bo przecież sezon to... no sezon to tak jakby w szkole dawali nagrody za 2 semestr i 1 semestr następnego roku szkolnego
Panie Pele jest Pan po prostu śmieszny w swoich wypowiedziach o Messim. Czyli najpierw twierdzi Pan, że Messi jest słabszy od Pana bo nie strzelił tylu bramek i nie wygrał Mistrzostwa Świata, zgadza się czyż nie? Idąc Pana tokiem rozumowania jak Neymar zagradza w jakimś supermocnym klubie w Europie, zdobędzie trzy Złote Piłki, złotego Buta, trzy razy wygra Ligę Mistrzów i zostanie najlepszym strzelcem w historii swojego klubu w wieku 24... to wtedy porozmawiamy. Dziękuję za uwagę.
Komentarze
0
Załóżmy, że futbol jest czymś więcej niż grą. Że dla wielu ludzi na świecie jest ucieleśnieniem ich marzeń i potrzeb, a nawet sensem życia. W takim wypadku każdy klub może być wyjątkowy. To ludzie, emocje i uczucia tworzą magię piłki nożnej i dlatego nie potrzeba wielu lat i wielkich pieniędzy aby stworzyć coś niesamowitego, będącego kwintesencją futbolu. Dlatego każda, nawet amatorska drużyna może być niespotykanym projektem, w którym to radość z gry w piłkę i stworzenie wspierającej się grupy osób jest najważniejsze. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę skalę na jaką działa Barca i strukturę dzisiejszego świata nie można całkowicie odciąć się od pieniędzy i od tego całego świństwa. Dlatego tak niesamowite jest, że na tym poziomie są drużyny, które zachowały chociaż część tradycji, część tej radości jaką niesie ze sobą sport czysty i odcięty od cywilizacyjnego chłamu.
0
Wiem, że to nowoczesne wzornictwo, ale zawsze uważałem i nadal uważam, że na strojach Barcelony powinny być pasy. Po prostu przywiązałem się do pasków i według mnie powinny zostać. Poza tym to co mogę powiedzieć? Ważne żeby były wygodne dla piłkarzy.
0
Szkoda, strasznie szkoda przegrać z tak słabym Realem jak dziś. Tak to już jest, że Barca czasem staje się swoją własną ofiarą i ofiarą swojej filozofii. Czasami oczekiwałbym od nich po prostu szarpaniny i korzystnego wyniku, ale może tak ma być, może styl i tożsamość drużyny powinna być na pierwszym miejscu. W końcu za to kocham tę drużynę. VeB!
0
No nareszcie. Bardzo wierzę w Ibiego i dlatego mam nadzieję, że dostanie szansę.
0
Panie Pele jest Pan po prostu śmieszny w swoich wypowiedziach o Messim. Czyli najpierw twierdzi Pan, że Messi jest słabszy od Pana bo nie strzelił tylu bramek i nie wygrał Mistrzostwa Świata, zgadza się czyż nie? Idąc Pana tokiem rozumowania jak Neymar zagradza w jakimś supermocnym klubie w Europie, zdobędzie trzy Złote Piłki, złotego Buta, trzy razy wygra Ligę Mistrzów i zostanie najlepszym strzelcem w historii swojego klubu w wieku 24... to wtedy porozmawiamy. Dziękuję za uwagę.
0
a złota piłka to przyznawana jest za sezon w tym przypadku 2009/10 czy rok 2010 bo to by było bez sensu bo przecież sezon to... no sezon to tak jakby w szkole dawali nagrody za 2 semestr i 1 semestr następnego roku szkolnego
0
wzruszyłem się do łez a niby chłopaki nie płaczą :)
0
Panie Pele jest Pan po prostu śmieszny w swoich wypowiedziach o Messim. Czyli najpierw twierdzi Pan, że Messi jest słabszy od Pana bo nie strzelił tylu bramek i nie wygrał Mistrzostwa Świata, zgadza się czyż nie? Idąc Pana tokiem rozumowania jak Neymar zagradza w jakimś supermocnym klubie w Europie, zdobędzie trzy Złote Piłki, złotego Buta, trzy razy wygra Ligę Mistrzów i zostanie najlepszym strzelcem w historii swojego klubu w wieku 24... to wtedy porozmawiamy. Dziękuję za uwagę.
0
aaaaaaaaaaaaaa jest a już myślałem że się nie uda ale Iniesta przyćmił wszystkich tylko co dzisiaj robił Alves tragedia
0
No nareszcie. Bardzo wierzę w Ibiego i dlatego mam nadzieję, że dostanie szansę.