0

Załóżmy, że futbol jest czymś więcej niż grą. Że dla wielu ludzi na świecie jest ucieleśnieniem ich marzeń i potrzeb, a nawet sensem życia. W takim wypadku każdy klub może być wyjątkowy. To ludzie, emocje i uczucia tworzą magię piłki nożnej i dlatego nie potrzeba wielu lat i wielkich pieniędzy aby stworzyć coś niesamowitego, będącego kwintesencją futbolu. Dlatego każda, nawet amatorska drużyna może być niespotykanym projektem, w którym to radość z gry w piłkę i stworzenie wspierającej się grupy osób jest najważniejsze. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę skalę na jaką działa Barca i strukturę dzisiejszego świata nie można całkowicie odciąć się od pieniędzy i od tego całego świństwa. Dlatego tak niesamowite jest, że na tym poziomie są drużyny, które zachowały chociaż część tradycji, część tej radości jaką niesie ze sobą sport czysty i odcięty od cywilizacyjnego chłamu.

0

Wiem, że to nowoczesne wzornictwo, ale zawsze uważałem i nadal uważam, że na strojach Barcelony powinny być pasy. Po prostu przywiązałem się do pasków i według mnie powinny zostać. Poza tym to co mogę powiedzieć? Ważne żeby były wygodne dla piłkarzy.

0

Szkoda, strasznie szkoda przegrać z tak słabym Realem jak dziś. Tak to już jest, że Barca czasem staje się swoją własną ofiarą i ofiarą swojej filozofii. Czasami oczekiwałbym od nich po prostu szarpaniny i korzystnego wyniku, ale może tak ma być, może styl i tożsamość drużyny powinna być na pierwszym miejscu. W końcu za to kocham tę drużynę. VeB!

0

No nareszcie. Bardzo wierzę w Ibiego i dlatego mam nadzieję, że dostanie szansę.

0

Panie Pele jest Pan po prostu śmieszny w swoich wypowiedziach o Messim. Czyli najpierw twierdzi Pan, że Messi jest słabszy od Pana bo nie strzelił tylu bramek i nie wygrał Mistrzostwa Świata, zgadza się czyż nie? Idąc Pana tokiem rozumowania jak Neymar zagradza w jakimś supermocnym klubie w Europie, zdobędzie trzy Złote Piłki, złotego Buta, trzy razy wygra Ligę Mistrzów i zostanie najlepszym strzelcem w historii swojego klubu w wieku 24... to wtedy porozmawiamy. Dziękuję za uwagę.

0

MontelQ właśnie też to zauważyłem i trochę się tego obawiam. Źle to by wpłynęło i na drużynę i na niego jakby nam zaczął "gwiazdorzyć".

0

Ja chcę Cesca w końcu na boisku zobaczyć, a jak nie to... to... to zrobię obrażoną minę!

0

constantine16

Według mnie nawet jeśli Alexis walczył tak samo jak Cesc to grał na pewno mniej efektownie. Te dwa rajdy Cesca to poezja, nawet jak marnował okazje to robił to w taki sposób, że miałem opad szczęki. Poza tym wydaję mi się, że Alexis trochę gasł w trakcie meczu, a Fabregas trzymał wysoki poziom przez całe spotkanie. To oczywiście tylko moja subiektywna opinia.

0

Nie znam się na urazach, ale wyglądało to strasznie. Najdziwniejszy był brak krwi i te reakcje zawodników aż myślałem że noga jest złamana. Na szczęście nic mu nie jest.

0

Zaczyna mi się przypominać sezon 2007/2008. Mam nadzieję, że to chwilowy kryzys, ale na to się nie zanosi, bo już za długo to trwa. Wczoraj w zawodnikach było widać brak zaangażowania, w końcówce powinni robić wszystko co się da aby wygrać. Skutki remisu/porażki były od początku dobrze znane - oddalające się mistrzostwo. Zespół albo się wypalił, albo tak jak 4-5 lat temu przesycił się zwycięstwami, zawodnicy nie dążą do zwycięstw za wszelką cenę. Wyjścia jako takiego z tego nie ma. Bo albo wróci motywacja, a jeśli nie to co? Zmiana trenera? Osobiście bym tego nie chciał, ale jeśli tak to będzie wyglądało i sezon zakończymy bez znaczących sukcesów to obstawiam, że sam Pep będzie chciał odejść. Trzymajmy kciuki za Barcę bo w tym momencie jej historii mamy naprawdę za dobrą drużynę, aby wpaść w jakiś głębszy kryzys.

0

nattal11

Ja bym chętnie zobaczył Cuence od początku zamiast Pedro, ale z drugiej strony Pedro gra mniej w tym sezonie i jeśli go to pozytywnie zmobilizuje to może zagrać naprawdę niezły mecz. Poza tym dałbym Javiera na środek obrony, może on nie wstydzi się od czasu do czasu po prostu wybić piłkę jak najdalej. Może być ciekawie jak Tello albo Sergi dostaną parę minut.

0

Miejmy nadzieję, że drużyna będzie grała swoje i jak bym się cieszył jakby wreszcie zrozumieli, że z wyjazd z własnego pola karnego nie będzie plamą na honorze. Prawda jest taka, że umiłowanie do gry ofensywnej i granie piłką przez cały zespół stworzyło wiele okazji dla Realu. Barca to Barca wolę żeby grali swoje, żeby styl gry i zarządzania klubem nie zmienił się nawet za cenę Mistrzostwa Hiszpanii.

0

Spojrzałem na wpis Sajtana i tak sobie myślę: to jest strona kibiców Barcy, co tu robi człowiek, który nie kibicuje Barcelonie. Kurde może ja jestem dziwny, ale nie mam potrzeby wchodzenia na strony drużyn, którym nie kibicuję. Więc dlaczego pod każdym newsem związanym z Realem znajduje się co najmniej jeden wpis fana Realu? W sumie nie wiadomo czy Sajtan to kibic Realu, ale nie do końca już o nim. Co jest z takimi kolesiami nie tak? Dobra można zajrzeć na stronę internetową innej drużyny żeby zobaczyć co w trawie piszczy, ale rejestrować się i to tylko po to żeby skomentować obraźliwie albo zaczepiać... to jest chore.

0

Messi jest po prostu niesamowity. Najlepsze co jest w jego grze to taka wrodzona lekkość. Prowadzenie piłki, drybling, który opiera się nie na sztuczkach a na świetnym czuciu i kontroli piłki. No i te strzały jak piłka ledwo turla się po murawie, ale wpada do siatki.

0

Pele zaczyna niszczyć swoją legendę. Te jego wypowiedzi w ostatnim czasie są żałosne. "Jestem najlepszy w historii" - co to ma być? Przez tyle lat mamy do czynienia z konfliktem kto lepszy Maradona czy Pele i często mówiło się, że Pele jest lepszy bo to człowiek z klasą, a teraz zachowuje się jak idiota. Zawsze go szanowałem bo myślałem, że jest rozsądny i skromny, a teraz uważam go za egocentryka, który nie przyjmuje do wiadomości, że może być ktoś równie dobry jak on a nawet lepszy.

0

Obecnie cierpimy na coś takiego: wszyscy mówią, że Pele i Maradona byli najlepsi, więc mimo, że ich nie widziałem, będę też tak mówił.

Chciałbym jedynie zauważyć, że mówimy o ostatniej dekadzie i wśród najlepszych wymieniamy wiele nazwisk Zidane, Ronaldo, Ronaldinho czy Messi, ale poprzednie 100 lat historii piłki nożnej to dwa nazwiska Pele i Maradona.

Według mnie to ignorancja i brak wiedzy. W całej historii są tylko dwa warte odnotowania nazwiska? A najciekawsze jest to, że porównujemy do tych dwóch wielu współczesnych piłkarzy. W całej historii piłki nożnej jest tylko dwóch wielkich zawodników, a przez ostatnie lata pojawiło się wiele następców Pelego i Maradony. Oznacza to ni mniej ni więcej, że najlepsi zawodnicy z ostatnich lat są dużo ważniejsi i lepsi od geniuszy takich jak chociażby Kaz Deyna czy Eusebio.

0

a złota piłka to przyznawana jest za sezon w tym przypadku 2009/10 czy rok 2010 bo to by było bez sensu bo przecież sezon to... no sezon to tak jakby w szkole dawali nagrody za 2 semestr i 1 semestr następnego roku szkolnego

0

piękny gest... szkoda że potrzebny

0

maxwell 6 albo 7 jakie problemy z przyjęciem? szczególnie w pierwszej połowie szukał gry kombinacyjnej, miał dużo spokoju i mało strat, to fakt nieco zawalił bramkę, ale nikt się wtedy nie popisał i cała obrona i VV

0

Nie wiem czemu niektóre osoby (GauchoR80) tak się burzą na tą wypowiedź bardzo trafną zresztą, krytykujesz ich dla samej krytyki, oglądam dużo meczy Arsenalu i grają świetną zespołową piłkę.

0

Jak dla mnie to smutne bo właśnie się kończy historia utalentowanego chłopaka który mógł być legendą a w pamięci kibiców pozostać jako najlepszy piłkarz w historii ale jak wielu innych skończy w zapomnieniu bolesna prawda ale taki jest sport na najwyższym poziomie

0

niech nikt nie lekceważy rubina to mistrz rosji a wiadomo że od jakiegoś czasu liga rosyjska jest naprawdę mocna tak samo jak ukraińska (dynamo)

0

Uważam, że byłby to dobry transfer stylem gry przypomina mi trochę Messiego. Klasowy zmiennik dla Henrego, a gdyby Francuz był w słabszej formie mógłby z nim powalczyć o miejsce w wyjściowym składzie. Poza tym transakcja zamknęła by się pewnie w granicach 15 mln a w dzisiejszych czasach to naprawdę dobra cena.

0

wzruszyłem się do łez a niby chłopaki nie płaczą :)

0

aaaaaaaaaaaaaa jest a już myślałem że się nie uda ale Iniesta przyćmił wszystkich tylko co dzisiaj robił Alves tragedia

0

Ile ja bym dał żeby chłopaki w Polsce mieli takie możliwości i taką szansę na wielką karierę jak młodzież na zachodzie i jak ja bym chciał dostać taką szansę. Ach, a tu co u mnie w miejscowości ponad 5 tys. ludzi nie ma nawet klubu w mojej kategorii wiekowej, a warunki są stadion (naturalna murawa), orlik (sztuczna), hala sportowa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?