mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
ręka Adriano to nie jest sytuacja na podyktowanie karnego. Co on tam miał zrobić - ręka ułożona naturalnie - jechal na wslizgu - nie wykonal zadnego ruchu ręką do pilłki.
0
Dla Realu:
-zeby wygrac z Elche potrzebny karny ( Pepe faulowal)
- zeby spokojnie dokonczyc mecz z Malaga potrzebny karny
- z Juventusem , a jak KARNY :) mimo ze takich sytuajci w polu karnym jest dziesiatki
Ja rozumiem, że Real i jego kibie przyzywczaili sie ze kazdy mecz zaczyna sie od +1 karnego dla Realu.
Swoją drogą - o braku czerwa dla Ramosa i szczegolnie o braku najbardziej oczywistego z karnych- czyli faulu Pepe na Fabregasie to cicho :).
0
Przeciez Mascherano przepchnął go barkiem, a Cristiano największy atleta wywrócił się jakby dopiero co zaczynał grać w piłkę.
0
sytuacja trochę jak z Terrym i Alexisem w półfinale LM 2012/2013. Terry tez zachował się kretynsko wtedy,
0
dawidos678,
nie wiem czy gramy lepiej...
W zeszłym sezonie w meczu z Celtikiem mieliśmy w sumie sporo okazji. Messi trafił w poprzeczkę, raz jego strzał wyciągnął Foster, miał jeszcze jedną okazję.
Sanchez trafił w słupek w tamtym meczu.
Jak narazie Barca nie miała żadnej okazji na strzelenie bramki - żadnej. Do tego w tym roku Celtic jest znacznie osłabiony w stosunku do roku poprzedniego.
0
To jest wazne, ze w koncu Barca postanowila sprowadzic lewoskrzydlowego na pozycje lewoskrzydlowego.
Najpierw był Henry, pozniej Ibra, Villa - i to nie wychodzilo,a Neymar od zawsze smigal po lewej stronie.
0
Posiadanie piłki 52 - 48 dla Barcy, a wiec nie przegrala :)
0
karci0,
tu chodzi o hat tricka na wyjeździe w pierwszej połowie. Takie szukanie rekordów na siłę.
0
Przed meczem chciałem pisać o zmianach na dobre w obronie Barcy - zwłaszcza po meczu z Atleti i tego, jak w poprzednim sezonie traciliśmy bramkę za bramką w kolejnych meczach.
Jednak szczególnie ten pierwszy gol to po prostu geniusz napastnika, na co trudno poradzić.
Fajnie, że zaczynamy z 9 punktami, biorąc pod uwagę, że już 2 wyjazdy za nami.
0
Swoją drogą Messi zostal własnie 6. najlepszym strzelcem La Liga w historii. Ma już 220 goli i wyprzedził Quiniego. Przed nim:
Cesar 226
Di Stefano 227
Raul 228
Hugo Sanchez 234
Telmo Zarra 251
0
Jest drobny błąd. Messi strzelił 3 bramki Atletico w Pucharze Króla, a nie Superpucharze.
0
Rewelacyjnie od strony wizualnej nowy system wygląda.
Bardzo fajny dodatek z indywidualnymi statystykami.
0
Należy mieć na uwadze też inne aspekty patrząc na dług. To znaczy nie można mówić, że Barca powinna spłacić cały dług. Warto rozmawiać o zmniejszeniu, ale należy pamiętać, że dług sam w sobie nie musi być czymś złym i czymś co należy zredukować do 0 z dnia na dzień.
Ważne aby Barca była w stanie go obłsugiwać bez potrzeby dokonywania jakiś nieprzemyślanych / nagłych ruchów niezgodnych z głównymi zasadami działalności klubu.
0
W 3. jest błąd. Messi ma już 3 tytuły Pichichi
0
Nie do końca się zgodzę, że wyznacznikiem siły ligi jest fakt, czy Barca zdobyła 100 pkt, czy nie zdobyła. Przecież w tym sezonie w Niemczech Bayern pobił wszelkie rekordy, zdobywając ponad 90 pkt( tylko w 34 meczach, w hiszp. jest 38). Czy to świadczy, że liga niemiecka jest słaba? Przecież Bayern ich wszystkich tam demolował w tym sezonie.
0
das boot,
akurat okresy gry Maradony w Barcelonie nie nalezal do jego najlepszych - wiadomo troche pechowy, ale mimo wszystko. a Messi? Wiadomo
0
barca_rzadzi
Neymar niestety nie podał, wiec nie przypisza mu asysty. To jest dobitka strzalu
0
Podobno Messi i jego ojciec zdefraudowali 4 mln Euro, nie płacąc tym samym podatków.
0
a ja bym dopisał, bo piszesz o meczach z Celtą, czy Bilbao, w których Barca w końcówce zremisowała. W meczu z Levante Barca też w końcówce remisowała i nic nie zapowiadała na to, że to się zmieni. Oczywiście nie pisałem o spotkaniu, które Barca wygrała 4-0, tylko o rewanżu.
Pisząc, cytuje: 'Byłaby jeszcze większa gdyby nie ostatnie minuty ... Celta .. Bilbao ... RSSS.", ja podałem przykład meczów, gdzie w ostatnich minutach sytuacja uległa zmianie na korzyść Barcy. Przez ostatnie minuty rozumiem czas od 80, 85 do końca spotkania.
Nie chcę nic implikować - po prostu nie ma co gdybać. Mogliśmy mieć 102, a mogliśmy 98. Były mecze, które były łatwe ( Saragossa), były remontady ( Atletico, Osasuna, Granada wyjazd), były wygrane w końcówkach ( Sevilla ( co tez bylo remontada), Levante, Granada), były tez braki koncentracji w samej koncowce ( Sevilla, Bilbao) i porażka po stracie 2 goli przewagi z San Sebastian.
0
wachaFCB
byłaby mniejszza gdyby nie ostatnie minuty Sevilla, Granada, Levante :) 15 pkt to i tak rekord więc nie gdybajmy
0
O czym mowa?
Messi - analiza wszystkich meczów LM:
Spartak - 2 gole i zalatwil nam remontade z 1-2. Wygrana Barcy
Benifica - 2 asysty do Cesa ( 2 niesamowitej urody). Wygrana Barcy
Celtic - slabszy mecz w wykonaniu. Wygrana Barcy
Celtic - gol i najgrozniejszy zawodnik Barcy na boisku. Porazka Barcy
Spartak - zwyciestwo 3-0 po 2 golach Messiego i pol asyscie do Alvea - znowu bohater meczu. Mecz ten daje awans Barcie z 1 miejsca.
Benifica - rezerwowy sklad - mecz bez znaczenia. Messi gra 30 min . Remis
Pierwszy mecz z Milanem - bez trenera Barca zagrala slabo tak samo Messi
Rewanz z Milanem - HISTORYCZNA REMONTADA - Messi po raz 4 graczem meczu w LM. 2 gole i wypracowanie gola na akcje numer 4. 1 gol szczegolnej urody.
1 mecz z PSG - gral TYLKO 45 min i strzelił bramkę - niezly wynik.
Rewanz PSG - Barca przegrywa 0-1 i jest o krok od wyeliminowania - wchodzi Messi i robi akcję, która przesadza losy rywalizacji. Mija dwoch rywali odgrywa do Villi, ten do Pedro i bramka.
1 mecz z Bayernem - Messi niby gra, ale kontuzja nie pomaga. FATALNY BŁĄD SZTABU, ze nie posadzili go na lawce - i nie wszedl na 30 min jak z Bilbao, Betisem, czy jeszcze kulejacy z PSG.
Podsumowujac kazdy moze wyciagnac wnioski z tego, ale nie ulega watpliwosci, ze to dzieki Messiemu Barca znalazla się w półfinale. Nie ulega watpliwosci, ze Messi powinien byc w 11 LM.
0
23 mln jest tylko dla Santosu. Barca daje za Neymara 40 mln i jest to i tak ogromna kwota za zawodnika, ktory ma rok do konca kontraktu.
Do tego sam Neymar o tym wie i jesli by hipotetycznie odszeedl za darmo, to moze liczbyc na wiekszy kontrakt.
Jezeli Real chce placic 100 mln to trudno, jesli Man City chce placic 100 mln to tez trudno. Z takimi propozycjami nie wygrasz. Barca tak wlasnie przeplacila za Ibre - przeciez napastnika z najwyzszej polki.
Poza tym zawsze uwazalem ze dobra metoda jest metoda porownawcza. Real zaplacil za Ronaldo 95 mln Euro tak? Zaplacil on za zawodnika, ktory mial:
a/ dluzszy wazny kontrakt z klubem
b/ był zdobywca ZP
c/ byl zdobywca LM z Manchesterem, a rok pozniej finalista LM z Manchesterem
d/ byl sprawdzony w Europie, co wiecej byl sprawdzony w wtedy uwazanej za najlepsza lige na swiecie - lige angielska
Neymar gra swietnie - nawet jak na warunki ligi brazylijskiej strzela multum bramek. Swietnie gra w reprezentacji, ale wlasnie sytuacja jest podobna jak ta z Tevezem.
Prawa do karty zawodnika mial klub i jakies koreanskie konsorcjum - w takich przypadkach ciezej sie negocjuje.
0
Ludzie - idealnym rozwiązaniem jest mieć sytuację w której nie tylko ma się żelażną 11. Adriano jest mimo wszystko przede wszystkim LEWYM obrońcą. Abidal po tym wszystkim co przeszedł nie będzie w stanie prezentować się tak dobrze - ma też swoje lata, więc na lewą obronę mamy Albę i właśnie Adriano. Na prawej mamy Alvesa i Montoyę. Sezon jest długi ( kontuzje, kartki, różne rozgrywki, a na koniec przyszłego sezonu mś - więc niektorzy tez beda na to patrzec myslac o swojej grze) - jeśli mielibyśmy mocno obsadzoną każdą pozycję 2 graczami, ew. na 3 pozycje w ataku 5 graczy - to jest potrzebne.
Przecież Barca nie może wymieniać całego składu z roku na rok, a w tym roku potrzebne są inne wzmocnienia.
0
xname,
a nic o porównywaniu lig? a może co nie co o antyfutbolu?
0
To nei o to chodzi. Klatwa Crucible polega na tym, ze zawodnik ktory pierwszy raz zdobywa tytuł mistrza swiata, nie moze go obronic. To co zrobil O Sullivan zrobil ostatnio Hendry w latach 90 tych. - więc nie o to chodziło. Aczkolwiek wlasnie nikt nie obronil tytulu od czasow Hendryego, ale to inna kwestia :)
0
wrinkles,
nie masz co liczyć, że zagra z Malagą. Ja rozumiem, że wtedy wybierasz się na mecz - ale nie ma szans, że zagra - chociażby po to, żeby w końcu odpoczął.
Messi też nie będzie miał o co grać. Mistrzostwo zdobyte, 100 pkt Barca zdobedzie, jesli pokona na wyjezdzie Espanyol, króla strzelców La Ligi ma, Złoty But też dla niego, rekordu swojego 50 bramek nie pobije.
0
klitschko,
nie osmieszaj sie - to juz sie robi nudne.
Brakuje mi tylko jakiejś informacji o derbach Armenii - dla konsereow, i jeszcze prosze o Twoje porównanie lig. - dawno nie było ;)
0
Całą sytuację można podsumować następująco:
1) Wejscie Messiego uratowalo nam dupy w spotkaniu z PSG. Sztab dobrze ze posadzil Messiego na lawce i czekal na rozwoj wydarzen. Tutaj warto bylo zaryzykowac, bo chodzilo o 1 bramke, 1 akcje - ta ktora Messi mimo kontuzji przeprowadzil.
2) Dobrze ze Messi odpoczywal pozniej do meczu z Bayernem. Dobra decyzja trenerow, lekarzy - widac nie wyleczyla mu sie kontuzja.
3) BŁĄD NUMER 1 - i chyba najwazniejszy nie tylko dla Messiego, ale i dla Barcy jako calosci. Na meczu z Bayernem Messi powinien usiasc na ławce. Po pierwsze dzialalby jako straszak - tak jak z PSG - psycholgocziny punkt widzenia.
Po drugie Barca miała by 11 sprawnie biegajacych gotowych na 90 min walki zawodnikow. Messi w tamtym meczu przebiegl tylko niewiele ponad 7 km ( bardzo niewiele, zwaszywszy ze kolejny w tej klasyfikacji Pique przebiegl grubo ponad 9km).
4) Mecz z Bilbao - znowu Messi wchodzi z lawki - dobra decyzja. Messi mial duzo sil zeby grac 30 min, ale niekoniecznie wiecej.
5) Mecz rewanzowy z Bayernem - Messi nie jest gotowy na 100%, dlatego siada na lawce i sztab czeka na rozwoj wypadkow. Gdyby Barca miała 1-0, moze 2-0, juz nie mowiac o 3-0, to Messi wchodzi z lawki. Potoczylo sie inaczej nie bylo sensu wpuszczac. Dobra decyzja
6) Mecz z Betisem - Messi nadal nie jest gotowy na 100% na 90 min - wchodzi z lawki pozamiatal i zwyciestwo. Ponownie dobra decyzja Tito.
7) Prawdopodobnie bład numer 2 z Atletico ( choc tutaj ciezko ocenic, bo wg lekarzy byl juz gotowy na 100%) - Messi wcale nie byl do konca wyleczony i trzeba go bylo jeszcze raz z lawki wpuscic.
Sztab z Tito na czele popelnil 1 wazny blad - wystawil Messiego w meczu w Monachium.
0
F. Torres,
ten gol z Sevillą to nie jest błąd obroncy - to jest geniusz Argentynczyka ( kto tak potrafi ogrywac obronce). To tak jak np. gol Ronaldo z Celta - to nie jest blad bramkarza - tylko strzal nie do obrony.
Widzisz różnicę?
0
Swoją drogą jak mozesz porownywac gola z Rayo do gola z Galata, czy BVB. Z Rayo Messi ograł obronce, po czym przelobowal bramkarza. W tamtych sytuacjach Ronaldo mial tylko bramkarza przed soba :)