0

To jest oczywiste, że grupa Argentyny była jedną z łatwiejszych, ale to nie usprawiedliwia Portugalii. Swoją drogą dziś Portugalia grała bardzo dobrze, miała tyle sytuacji, tylko był taki jeden strzelec, co ich nie wykorzystał.

Z drugiej strony Argentyna gra dość słabo - Messi praktycznie nie miał żadnych klarownych sytuacji - z 4 bramek, 3 strzelił z dystansu lub po indywidualnej akcji. Do tego wypracował jeszcze jedną bramkę.

Turniej teraz na dobre się rozpoczyna

7

i jeszcze nie zapomnij o pucharze króla. Proszę dodacj rowniez ze Ronaldo jest skrzydlowym.

0

Nie - Ghanie wystarczy wygrac 2-1, Jezeli Ghana wygra 2-1, to bedzie miala stosunek bramek 5-5, jezeli USa przegra 0-1, to bedzie mialo stosunek bramek 4-4 - co oznacza ze Ghana by weszla.

0

Fakt - moze przebic i Ronaldo i Klose

0

To teraz Ghana ma szanse - wystarczy im jedna bramka i beda w 1/8 finału.

1

Akurat wlasnie moze to im dobrze zrobic - Aguero bardzo malo biega. Widac ze sezon w City dal mu sie we znaki. Aguero wygladal tak jak w meczu z Barcą. Lavezzi jest bardziej dynamiczny.

0

Akurat w tym meczu Portugalia gra bardzo dobrze - wiec slaby zart. Ronaldo mial juz kilka dobrych okazji.

0

Wystarczy zeby Portugalia wygrala 3-0 (2-0), a Niemcy wygrali z USA odpowiednio 2-0 (3-0). Innymi slowy musi byc 5 bramek roznicy pomiedzy tym jak ew. Niemcy wygrają, a tym jak Portugalia wygra.

0

Nie może być takich półfinałów. Urugwaj i Brazylia są po tej samej stronie drabinki. Do tego Urusi beda bez Suareza grac w dalszej czesci turnieju prawdopodobnie.

0

Mimo wszystko - to by stwarzało sporą pokusą dla sędziów do nieodgwizdywania spalonych - co by znacznie przedłużało mecze.

Dodatkowym problemem jest ten rzut wolny. Rozumiem, ze rzut wolny mialby byc grany z miejsca podania?

Mamy mnostwo sytuacji, w ktorych podanie jest w okolicach srodka boiska, 50, 40 metra - a zawodnik wychodzi sam na sam. Taki rzut wolny to jest zadna rekompensata.

Taka sytuacja prowadzilo do wiekszego nacisku zespolow aby sedziowie nie odgwizdywali spalonych. Sedziowie musieliby tez sporo wiecej ogarniac i skupiac sie na tym co im co chwile gada sedzia obserwujacy powtorki.

Moim zdaniem jesli chodzi o spalone, to jest ostatnia rzecz jaka powinna zostac objęta powtorkami. Wczesniej powinni miec mozliwosc powtorek fauli - zwlaszcza w polu karnym.

Nie bez przyczyny w hokeju spalone nie sa obbjete powtorkami. Wiadomo ze to nie jest dokladnie taki sam spalony, ale all in all dosc podobna sprawa.

0

Dobre :)

0

Jak mamy El Clascio przy remisie? Przy remisie Atleti jest mistrzem i o SPH gra Atleti z Realem.

13

Ludzie nie pozwólcie, żeby ktoś wam wmawiał kto zasłużył na mistrzostwo a kto nie. To jest w ogóle niewiarygodne, żeby kibicie własnej drużyny nie życzyli jej mistrzostwa.

Jeżeli wygramy jest szansa na epickie zwycięstwo. Nie pozwólcie, żeby ktoś (albo sami sobie takim gadaniem kto zasłużył a kto nie) wam zabrał tę radość - jeżeli nam się uda.

Ja mam duże obawy jak to będzie - w końcu 5 meczów z Atleti i żadnego zwycięstwa.

Jednak La Liga w tym roku była niesamowita i wiele spotkań miało dramatyczny przebieg:

Pamiętacie mecz z Sevillą na Camp Nou na jesieni? Prowadziliśmy 2-0, Sevilla wyrównała, a później pamiętamy co było.

Mecz z Realem - w zasadzie to dwa mecze z Realem, ale ten 4-3 - kapitalny.

Mimo słabej formy w końcówce sezonu - remontada z Villareal i z Athletic.

No i te nerwy w ostatnich meczach - kto straci punkty, a kto nie.

Najpierw my z Getafe, później Atleti, następnie Real już przegrywał z Valencią (odrobili w ostatniej chwili - nadzieja była mniejsza). Później był mecz z Valladolid, gdzie prowadzili 1-0.

Co więcej jakby udało się wygrać, to w sierpniu mamy znów El Clasico ;) - więc się ogarnijcie na czym wam zależy. Jeżeli życzycie porażki Barcelonie, to są inne kluby, które też im tego życzą - możecie przebierać w klubach z Madrytu.

1

Tymczasem Maccabi w dramatycznym meczu pokonało CSKA 68-67. Na 19 sek przegrywali jeszcze 4 punktami. Myślę, że w finale zwycięzca pary Real - Barca będzie miał spore szanse na tryumf.

0

Po hat tricku, asyscie i zagraniu kapitalnej piły do Neymara ( po którym był jeden z tych karnych, a Ramos skończył z czerwienią)

0

Co jak co, ale Neymar to akurat gra na swojej pozycji - nietrafiony komentarz

0

Niedokładnie jest to napisane. Klątwa mówiła, że Benifica nie wygra tytułu europejskiego bez niego przez 100 lat. Zostało jeszcze 48 ;)

0

Swoją drogą te karne, które bronił Beto powinny być powtórzone - gdzie on bronił. Wyszedł sporo przed linię bramkową - dlatego tez byl w stanie wyjac te strzały.

2

To juz sie smieszne robi z tym: kto zasluzyl, a kto nie na mistrza :) - jak to Atletco zasluzylo. Najczęściej to pada z ust kibicow Barcy, gdy wydawalo sie, że Barca straci szansę na mistrza (wtedy Ateltico zasluzylo), teraz kibice Realu mowia, że Atletico zasluzylo ( bo przeciez Real nie ma szans). Na dodatek niektorzy "kibice" Barcy podchwytuja te teksty o tym, że to ATM zasluzylo na majstra.

Ok, Barca miala wtopy (Granada, Valladolid), ale Atletico tez je mialo (Osasuna, Almeria, Levante) i wcale nie gralo porywajacej pilki.

Wiadomo bylo, że przed sezonem to bylo nie do pomyslenia, ze ktos zmaci tę hegmonię Barcy - Realu. ATM to się już udało. Druzyna Simeone gra twardy futbol oparty na dobrej organizacji, swietnej defensywie, genialnych Courtiosa i Coscie. Jednak jakze fantastyczne byloby to mistrzostwo, gdyby to wlasnie Barca je wygrala odprawiajac obie druzyny z Madrytu z kwitkiem na ostatniej prostej i pieknie rewanzujac sie ATM za 1/4 LM.

Po latach najbardziej wspomina się te tryumfy wydarte w niesamowity sposob w ostatnich chwilach (Iniesta na SB), a nie pewne zwyciestwa 2-0, 3-0 (wyjątek dla wysokich wynikow z RM;) ). Mam nadzieję, że to bedzie takie mistrzostowo. Mam nadzieje ze zarowno Ci tu na forum, jak i za tydzien na stadionie tez beda pelni tej wiary.

0

Do 6 razy nawet :)

0

W perspektywie dwumeczu - Barca mogła jechać z zupełnie innym wynikiem na Stamford Bridge. Jeżeli już piszesz o tym spotkaniu w kontekście sędziów, to obejrzyj sobie przynajmniej skrót pierwszego meczu (Ballack powinien wylecieć z boiska, a także powinien być ewidentny rzut karny na Henrym) - te fatalne decyzje sędziego też przełożyły się na ten dwumecz - a nie były to w zaden sposob decyzje korzystne dla Blaugrany.

W tym spotkaniu były decyzje na niekorzyść Chelsea (karny po ręce Pique + pewnie któryś z dość kontrowersyjnych karnych na Drogbie), ale też zwróć uwagę, że Abiadal wyleciał za potknięcie się Anelki, a Chelsea grała z przewagą zawodnika wiele minut i mimo wielu dogodnych okazji tego nie wykorzystała.

Byloby to skrajnie nieobiektywne pisać po skandalicznym sędziowaniu na SB, bez pisania o pierwszym meczu - którego nie było w TVP i został zupełnie zapomniany - a jego rola w dwumeczu tez jest rownie wazna co rewanzu - rowniez w kontekscie sedziowania.

0

To, że Real musi zgubic punkty raz jeszcze (ale juz niekoniecznie przegrac)

0

Nie wtedy Real jest

0

Tak musi być, zakładając, że Atleti wygra z Malagą. To nie ma co nawet wyczuwać :) Pytanie, czy Barca będzie miała szansę, zależy od gry i wyników Realu.

2

Prawda jest taka, że takiego Realu nikt w finale nie zatrzyma. Ostatnio Real ma znakomitą formę. Wygrali z nami PK, wygrali w lidze ostatnie mecze wysoko i pewnie z ogórkami, wygrali z Bayernem (1-0 - moglo byc wyzej), a teraz miazdza Bayern

0

Naprawdę nie lubie gdybać, ale :)

Jak zaznaczył kolega wyżej w sezonie 12/13 Messi miał 46 goli strzelonych w 32 spotkaniach. Nie mógł zagrać w kilku ostatnich z niezbyt wymagającymi rywalami, więc tam spokojnie by ten rekord poprawił (pewnie by się skończyło na 52-53 bramkach). O ile pamiętam to w tamtym sezonie mówiło się, że Leo może przy pomyślnych wiatrach atakować rekord 60 bramek Dixie Deana z sezonu UWAGA 1927/1928.

W sezonie 2011/2012 Messi miał zabójczą końcówkę, bo w meczach z Rayo, Espanyolem i z Malagą zapakował 9 bramek.

0

Jesli Valencia urwie dzis punkty Atleti - to faworytem do tytulu bedzie Real. W ostatniej kolejce Atleti gra jednak na Camp Nou gdzie nie bedzie faworytem, a remis moze nie wystarczyć. Losy mistrzostwa jakby nie patrzeć ciągle mogą być zależne od Barcelony - choc pewnie nie w tym sensie w jakim wszyscy chcielibysmy tego.

Swoja droga Real troche tak po cichu ale w sumie ma jeszcze calkiem spore szanse na potrójną koronę. W LM są juz jedną nogą w finale ( z taka gra Bayernu i taka Realu wygranie dwoma bramkami przez Bayern bedzie ultra trudne). W finale na pewno beda faworytem bez wzgledu na rywala.

0

Ale jesli Real wygra lige, to w SPH gra zwyciezca Ligi z finalistą Pucharu Króla - Barceloną

0

To wlasnie napisalem. Messi ma 10 goli mniej niż Zarra

21

Adekwatne porównanie.

Manchseter:

są na 7 miejscu w lidze (bez szans na awans nawet do kwalifikacji LM), odpadli w 3r pucharu Anglii, w polfinale piucharu ligi z ostatnim w tabeli Sunderlandem, w lidze przegrali dwumecz z City 1-7, z Liverpoolem 0 -4. W LM ledwie przeszli 1/8 finału męczac się niemiłosiernie z przciętnym Olympiakosem.

Barca - finał pucharu króla: przegrany z RM 1-2
LM - 1 miejsce w trudniejszej grupie - przejscie dosc pewnie Manchesteru City
La Liga - pewny awans do LM w przyszlym sezonie, - iskra nadziei na mistrzostwo, dwa zwyciestwa w lidze z odwiecznym rywalem, w tym epickie 4-3.

Znakomite wnioski wysnute - nie porownuj nawet tego co zrobil Moyes w tym sezonie z dokonaniami Taty.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?