0

To był faul gracza Betisu ...

0

Ja nie rozumiem - jak ludzie, a zwłaszcza kibice RM mają ból dupy, że gol Neymara był fartowny. Przecież to obrońcy Realu najpierw dali się rozpędzić Inieście, a następnie zostawili tyle miejsca Neymarowi, że ten mógł oddać strzał będać w polu karnym.

Chyba też zapomnieli co się ostatnio działo z Levante i jak Cr7 strzelił swojego gola. Czy wtedy to był fart? Alez skad :) Wtedy to byla walka do ostatnich minut i fantastyczny Ronaldo :))

0

Tylko, ze sytuacja z Ramosem i faulem na Cesu byla wczesniej.

0

To zrobil Alves z CR7 pod koniec meczu - jednym slowem POEZJA

0

ręka Adriano to nie jest sytuacja na podyktowanie karnego. Co on tam miał zrobić - ręka ułożona naturalnie - jechal na wslizgu - nie wykonal zadnego ruchu ręką do pilłki.

0

Dla Realu:
-zeby wygrac z Elche potrzebny karny ( Pepe faulowal)
- zeby spokojnie dokonczyc mecz z Malaga potrzebny karny
- z Juventusem , a jak KARNY :) mimo ze takich sytuajci w polu karnym jest dziesiatki

Ja rozumiem, że Real i jego kibie przyzywczaili sie ze kazdy mecz zaczyna sie od +1 karnego dla Realu.

Swoją drogą - o braku czerwa dla Ramosa i szczegolnie o braku najbardziej oczywistego z karnych- czyli faulu Pepe na Fabregasie to cicho :).

0

Przeciez Mascherano przepchnął go barkiem, a Cristiano największy atleta wywrócił się jakby dopiero co zaczynał grać w piłkę.

0

sytuacja trochę jak z Terrym i Alexisem w półfinale LM 2012/2013. Terry tez zachował się kretynsko wtedy,

0

dawidos678,

nie wiem czy gramy lepiej...

W zeszłym sezonie w meczu z Celtikiem mieliśmy w sumie sporo okazji. Messi trafił w poprzeczkę, raz jego strzał wyciągnął Foster, miał jeszcze jedną okazję.

Sanchez trafił w słupek w tamtym meczu.

Jak narazie Barca nie miała żadnej okazji na strzelenie bramki - żadnej. Do tego w tym roku Celtic jest znacznie osłabiony w stosunku do roku poprzedniego.

0

To jest wazne, ze w koncu Barca postanowila sprowadzic lewoskrzydlowego na pozycje lewoskrzydlowego.

Najpierw był Henry, pozniej Ibra, Villa - i to nie wychodzilo,a Neymar od zawsze smigal po lewej stronie.

0

Posiadanie piłki 52 - 48 dla Barcy, a wiec nie przegrala :)

0

karci0,

tu chodzi o hat tricka na wyjeździe w pierwszej połowie. Takie szukanie rekordów na siłę.

0

Przed meczem chciałem pisać o zmianach na dobre w obronie Barcy - zwłaszcza po meczu z Atleti i tego, jak w poprzednim sezonie traciliśmy bramkę za bramką w kolejnych meczach.

Jednak szczególnie ten pierwszy gol to po prostu geniusz napastnika, na co trudno poradzić.

Fajnie, że zaczynamy z 9 punktami, biorąc pod uwagę, że już 2 wyjazdy za nami.

0

Swoją drogą Messi zostal własnie 6. najlepszym strzelcem La Liga w historii. Ma już 220 goli i wyprzedził Quiniego. Przed nim:
Cesar 226
Di Stefano 227
Raul 228
Hugo Sanchez 234
Telmo Zarra 251

0

Jest drobny błąd. Messi strzelił 3 bramki Atletico w Pucharze Króla, a nie Superpucharze.

0

Rewelacyjnie od strony wizualnej nowy system wygląda.

Bardzo fajny dodatek z indywidualnymi statystykami.

0

Należy mieć na uwadze też inne aspekty patrząc na dług. To znaczy nie można mówić, że Barca powinna spłacić cały dług. Warto rozmawiać o zmniejszeniu, ale należy pamiętać, że dług sam w sobie nie musi być czymś złym i czymś co należy zredukować do 0 z dnia na dzień.

Ważne aby Barca była w stanie go obłsugiwać bez potrzeby dokonywania jakiś nieprzemyślanych / nagłych ruchów niezgodnych z głównymi zasadami działalności klubu.

0

W 3. jest błąd. Messi ma już 3 tytuły Pichichi

0

Nie do końca się zgodzę, że wyznacznikiem siły ligi jest fakt, czy Barca zdobyła 100 pkt, czy nie zdobyła. Przecież w tym sezonie w Niemczech Bayern pobił wszelkie rekordy, zdobywając ponad 90 pkt( tylko w 34 meczach, w hiszp. jest 38). Czy to świadczy, że liga niemiecka jest słaba? Przecież Bayern ich wszystkich tam demolował w tym sezonie.

0

das boot,

akurat okresy gry Maradony w Barcelonie nie nalezal do jego najlepszych - wiadomo troche pechowy, ale mimo wszystko. a Messi? Wiadomo

0

barca_rzadzi

Neymar niestety nie podał, wiec nie przypisza mu asysty. To jest dobitka strzalu

0

Podobno Messi i jego ojciec zdefraudowali 4 mln Euro, nie płacąc tym samym podatków.

0

a ja bym dopisał, bo piszesz o meczach z Celtą, czy Bilbao, w których Barca w końcówce zremisowała. W meczu z Levante Barca też w końcówce remisowała i nic nie zapowiadała na to, że to się zmieni. Oczywiście nie pisałem o spotkaniu, które Barca wygrała 4-0, tylko o rewanżu.

Pisząc, cytuje: 'Byłaby jeszcze większa gdyby nie ostatnie minuty ... Celta .. Bilbao ... RSSS.", ja podałem przykład meczów, gdzie w ostatnich minutach sytuacja uległa zmianie na korzyść Barcy. Przez ostatnie minuty rozumiem czas od 80, 85 do końca spotkania.

Nie chcę nic implikować - po prostu nie ma co gdybać. Mogliśmy mieć 102, a mogliśmy 98. Były mecze, które były łatwe ( Saragossa), były remontady ( Atletico, Osasuna, Granada wyjazd), były wygrane w końcówkach ( Sevilla ( co tez bylo remontada), Levante, Granada), były tez braki koncentracji w samej koncowce ( Sevilla, Bilbao) i porażka po stracie 2 goli przewagi z San Sebastian.

0

wachaFCB

byłaby mniejszza gdyby nie ostatnie minuty Sevilla, Granada, Levante :) 15 pkt to i tak rekord więc nie gdybajmy

0

O czym mowa?

Messi - analiza wszystkich meczów LM:

Spartak - 2 gole i zalatwil nam remontade z 1-2. Wygrana Barcy
Benifica - 2 asysty do Cesa ( 2 niesamowitej urody). Wygrana Barcy
Celtic - slabszy mecz w wykonaniu. Wygrana Barcy
Celtic - gol i najgrozniejszy zawodnik Barcy na boisku. Porazka Barcy
Spartak - zwyciestwo 3-0 po 2 golach Messiego i pol asyscie do Alvea - znowu bohater meczu. Mecz ten daje awans Barcie z 1 miejsca.
Benifica - rezerwowy sklad - mecz bez znaczenia. Messi gra 30 min . Remis

Pierwszy mecz z Milanem - bez trenera Barca zagrala slabo tak samo Messi

Rewanz z Milanem - HISTORYCZNA REMONTADA - Messi po raz 4 graczem meczu w LM. 2 gole i wypracowanie gola na akcje numer 4. 1 gol szczegolnej urody.

1 mecz z PSG - gral TYLKO 45 min i strzelił bramkę - niezly wynik.
Rewanz PSG - Barca przegrywa 0-1 i jest o krok od wyeliminowania - wchodzi Messi i robi akcję, która przesadza losy rywalizacji. Mija dwoch rywali odgrywa do Villi, ten do Pedro i bramka.

1 mecz z Bayernem - Messi niby gra, ale kontuzja nie pomaga. FATALNY BŁĄD SZTABU, ze nie posadzili go na lawce - i nie wszedl na 30 min jak z Bilbao, Betisem, czy jeszcze kulejacy z PSG.

Podsumowujac kazdy moze wyciagnac wnioski z tego, ale nie ulega watpliwosci, ze to dzieki Messiemu Barca znalazla się w półfinale. Nie ulega watpliwosci, ze Messi powinien byc w 11 LM.

0

23 mln jest tylko dla Santosu. Barca daje za Neymara 40 mln i jest to i tak ogromna kwota za zawodnika, ktory ma rok do konca kontraktu.

Do tego sam Neymar o tym wie i jesli by hipotetycznie odszeedl za darmo, to moze liczbyc na wiekszy kontrakt.

Jezeli Real chce placic 100 mln to trudno, jesli Man City chce placic 100 mln to tez trudno. Z takimi propozycjami nie wygrasz. Barca tak wlasnie przeplacila za Ibre - przeciez napastnika z najwyzszej polki.

Poza tym zawsze uwazalem ze dobra metoda jest metoda porownawcza. Real zaplacil za Ronaldo 95 mln Euro tak? Zaplacil on za zawodnika, ktory mial:

a/ dluzszy wazny kontrakt z klubem
b/ był zdobywca ZP
c/ byl zdobywca LM z Manchesterem, a rok pozniej finalista LM z Manchesterem
d/ byl sprawdzony w Europie, co wiecej byl sprawdzony w wtedy uwazanej za najlepsza lige na swiecie - lige angielska

Neymar gra swietnie - nawet jak na warunki ligi brazylijskiej strzela multum bramek. Swietnie gra w reprezentacji, ale wlasnie sytuacja jest podobna jak ta z Tevezem.

Prawa do karty zawodnika mial klub i jakies koreanskie konsorcjum - w takich przypadkach ciezej sie negocjuje.

0

Ludzie - idealnym rozwiązaniem jest mieć sytuację w której nie tylko ma się żelażną 11. Adriano jest mimo wszystko przede wszystkim LEWYM obrońcą. Abidal po tym wszystkim co przeszedł nie będzie w stanie prezentować się tak dobrze - ma też swoje lata, więc na lewą obronę mamy Albę i właśnie Adriano. Na prawej mamy Alvesa i Montoyę. Sezon jest długi ( kontuzje, kartki, różne rozgrywki, a na koniec przyszłego sezonu mś - więc niektorzy tez beda na to patrzec myslac o swojej grze) - jeśli mielibyśmy mocno obsadzoną każdą pozycję 2 graczami, ew. na 3 pozycje w ataku 5 graczy - to jest potrzebne.

Przecież Barca nie może wymieniać całego składu z roku na rok, a w tym roku potrzebne są inne wzmocnienia.

0

xname,

a nic o porównywaniu lig? a może co nie co o antyfutbolu?

0

To nei o to chodzi. Klatwa Crucible polega na tym, ze zawodnik ktory pierwszy raz zdobywa tytuł mistrza swiata, nie moze go obronic. To co zrobil O Sullivan zrobil ostatnio Hendry w latach 90 tych. - więc nie o to chodziło. Aczkolwiek wlasnie nikt nie obronil tytulu od czasow Hendryego, ale to inna kwestia :)

0

wrinkles,

nie masz co liczyć, że zagra z Malagą. Ja rozumiem, że wtedy wybierasz się na mecz - ale nie ma szans, że zagra - chociażby po to, żeby w końcu odpoczął.

Messi też nie będzie miał o co grać. Mistrzostwo zdobyte, 100 pkt Barca zdobedzie, jesli pokona na wyjezdzie Espanyol, króla strzelców La Ligi ma, Złoty But też dla niego, rekordu swojego 50 bramek nie pobije.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?